Je možné ze 7000 Kč nakrmit a ošatit 4 člennou rodinu?

boobinka
23. říj 2010

Cim vic myslime na druhe mimi, tim vic premyslime nad financni strankou....
Koupili jsme si totiz byt a jak uz to byva, spoustu financi spolkne prave ten byt. Mame obavy aby jsme to pak utahli.
Je pak mozne za 7tis nakrmit, osatit ctyrclenou rodinu? 😅

kristi
25. říj 2010

@neumisa aspon nekdo je uprimnej a nerika, ze to jde, kdyz to fakt nejde

meandra
25. říj 2010

Zakladatelka tady sice řeší momentální situaci, vše se propočítává okolo malých dětí. Ale to je zavádějící. Já si teď taky třeba myslím, že bych finančně zvládla nejbližších pět let dvě malé děti. Jenomže to nestačí. I když samozřejmě nevím, jaká bude moje situace za 10 let, musím si ale umět spočítat, zda více dětem umožním slušné žití, budu mít na zaplacení zájmových kroužků, aby se mi nepoflakovaly po ulicích , budu moci i více dětem dopřát školu v přírodě atd.

neumisa
25. říj 2010

@kristi no popravdě, neumím si představit dvě děti rychle za sebou bez úspor. Já mezi mateřskými pracovala a našetřila, jen proto jsme si mohli dovolit druhého syna. A už bych pomalu měla začít dělat zas 🙄 . Nemám zapotřebí ze sebe dělat hrdinku nebo si vymýšlet, jaká jsem supermatka. Prostě jen popisuju daný stav věci. A obdivuji ty, co umí nakrmit 4 lidi z rodičáku, já to prostě neumím. 😒 🙂

fiallinka
25. říj 2010

@meandra no, ono je hlavně dobré představit si dvě děti na vysoké škole 🙂... teda pokud se jim platí cesta a koleje 🙂.... tam bych si fakt dala 5 let rozestup (ale mluvím o věku zakladatelky diskuze - 20 let 🙂

spimira
25. říj 2010

@fiallinka Ono to není jen i o těch nákladech na pozdějším studiu u 2 dětí, ale ty náklady se začínají zvedat už od doby kdy jdou děti do školy, zájmové aktivity nepatří zrovna k nejlevnějším. Hodně lidí se dívá i do budoucna.
Ale tohle je asi zbytečné řešit, zakladatelka řeší momentální stav, kdy bude doma se dvěma dětmi a pak půjde určitě do práce, takže budou mít více peněz.

jasekd
25. říj 2010

Ahoj, nekomu to jde, nekomu nejde, neni nutne se hadat. Schvalne jsem se koukla na vydaje za min. mesic a my s manzelem projedli dohromady 3tisice, Martinek sam cca 2200 😀 Nekdo tu psal, ze kdo chce, vetsinou koji. Ja chtela moc, ale bohuzel, od M. 4 mesicu je ciste na Nutrilonu (predtim s kojenim). Ma GER, takze kupuju Nutrilon AR, ktery je o neco drazsi, ale bez nej to nejde. Jinak mu varim a nekdy ma sklenicku, cca pul napul, dle casu a taky zda sezenu nejakou kloudnou zeleninu, kterou bych malemu diteti dala, coz v nasich kramech neni jen tak. Kdyz jsme byli sami, projedli jsme vic, ne ze bysme az tak setrili, ale neni cas nakupovat tak casto 😉 Je malej, takze boty nepotrbuje a vetsinu obleceni ma ze sekace nebo pujcene. Takze zatim by nam 7 tisic na jidlo a hadry stacilo (pisatelka mluvila ciste o tehle vecech, ne jine vydaje, ktere samo mame a ne male), my si na sebe nekupujem (resi to Vanoce, narozeniny atd, ktere drzime), boty nosim mnoho let, bundy a kabaty taky. Druhe dite bude u nas bez problemu (latkove pliny, dokoupim par, kocarek mame a koupila jsem na prechodnou dobu sourozenak jetej za 3000, oblecky podedi), spis budou vydaje za M. Autosedacka, zidlicka a vetsi postylka, malou dostane prcek.
Zvazila bych, zda bude pak problem vratit se do prace (ja ji mam napr. jistou, nemam jistou vysi prijmu, coz stejne nikdo, ale budu delat na sebe, takze se mam kam vratit).
Zda mam urcite rezervy, treba pro pripad nemoci me i ditete, aby me neprekvapily i nemocnicni poplatky, leky apod, nebo kdyz se mi rozsype pracka.
Pokud tohle aspon trochu splnuji a mam kde bydlet (my jsme ve vlastnim, sice 1+1, ale je to nase, vetsi bydleni resime, ale zatim cekame na slusnou nabidku a cenu, nic me az tak netlaci, tim myslim, ze to nemusim resit akutne do porodu, jinak samozrejme budem muset do vetsiho, az deti povyrostou), do deti bych sla, podle me i ty vydaje jsou mensi, kdyz je mate po sobe, veci si nechavam na druhe, nevim, zda bych je schranovala treba 5 let a vzdycky se to proda se ztratou).
Resit, co bude, az budou v puberte, lze stejne jen trochu a my uz ted zijeme tak, abychom rezervu meli a i kdyz budem porizovat nove bydleni, musime to nastavit tak, aby ta rezerva, i kdyz mala, byla. Na vsechno se stejne pripravit nelze. Taky je samozrejme lepsi, kdyz ma clovek rodinu, ktera pomuze v pripade nouze, coz my mame, kdyby se treba nedejboze neco stalo s manzelem, moji i jeho rodice by nam urcite pomohli, co by jim sily stacily. To taky kazdej nema...
Tak asi tak, sorry za roman 😀

vendulka
25. říj 2010

tak já vím 100%, že 7 tis pro 4 členou rodinu by nám nestačilo, to nám nestačí ani na 3 členou už jen to když spočítám všechno co se každý měsíc platí + to zmiňované jídlo, drogerie, oblečení, plínky a mlíko, tak jsem na částce 20 tis. + útrata pro mě a manžela (jídlo do práce, benzín), tak jsme měsíčně na nějakých 26.tis.
vše na měsíc
hypo 4600,-
nájem včetně poplatků a inkasa 5500,-
spoření 600,-
telefony 1000,-
internet 600,-
jídlo (jen potraviny) 6000,- (min.)
drogerie cca 1000,-
plínky 1000,-
mlíko 600,-
benzín 2000,-
manžel jídlo do práce (v práci) 4500,-
a já útrata cca 2000,-
+ tam oblečení a boty jednou za čas pro malou,cvičení a palvání

asi hodně a zbytečně utrácíme a spoustu věcí mít nemusíme,ale chceme určitý standart a tak to prostě je

fiallinka
25. říj 2010

@spimira no jasně, ale člověk si udělá hezkou představu... u té vysoké školy mi naši dávali tak 3 tisíce měsíčně, teď je to tak 7000 řekla bych, a to mluvíme jen o škole 🙂... ale to říkám jen orientačně, přesto na ty jakékoliv pozdější náklady je taky potřeba myslet...přesně, jak píšeš.

meandra
25. říj 2010

Je jasné, že to tady nevyřešíme. Někdo upřednostňuje životní standard, někdo za jakýkoliv podmínek více dětí. Mám i jeden pohled z druhé strany. Moje spolužačka na základce pochází ze čtyř dětí a když jsme si spolu naposled povídaly, řekla, že by nikdy nedopustila situaci, mít za každou cenu velkou rodinu, když na ní nemá. Že si to prožila a i když hlady netrpěla a rodiče byli a jsou fajn, nechce do té situace dostat vlastní děti. Nic nemohli, na nic neměli, měli jen to, co podědili. Na ŠVP vždy jen jeden, tenkrát stála na tři týdny asi 350 Kč. Že proto má jedno dítě a může mu dopřát ne nadstandard, ale běžné věci a třeba i něco naspořit do začátku.

ivaneckaaaa
25. říj 2010

Tak u nás to je tak,že z manželovi vyplaty nám zbyde ca.4000,-/platí hypo a sipo naklady za byt/Já ze 7600 platím dětem spoření, ůrazovku a i něco za sebe na důchod.Zbyde mi tak 4000,..Takže na cely měsíc máme ca 8000.Z toho nám stojí 2000,.pro Matyska ¨mlíko.PAk se platí školka 700,- a vydaje na jídlo a plínky.Já na sebe jsem si nekoupila ani nepamatuju ale spíš pro kluky.ted byl u nás bazarek,tak tam jsem nakoupila pěkny věci na zimu.Boty budeme potřebovat ještě jedny,kvůli školce.Nejmladší dědí věci po starším-jsou oba narozeny v květnu,tak nám to pěkně vyšlo.A až Matysek vyroste z věcí,prodám je a koupim co zas potřebude.Já jsem ještě začala chodit z letakama,tak malinko si polepšíme 🙂 A asi za 10let nám zmizí hypo,tak bude líp

ygreen
26. říj 2010

ahoj, no tak my bysme asi chípli hlady a to doopravdy, nekupuji blbosti, ale neumím šetřit v jídle. Např. když má syn rád babybelly dostává babybelly a né eidam nakrájenej na kostičky, protože ten mi prostě nesní, apod.

Ale k věci: ze 7 tisíc se asi vyžít dá, pokud je to čistě na jídlo, ale musí mít daná rodina to štěstí, že starší dítě není vybíravé v jídle, je stoprocentně zdravé, je už bez plenek, mladší dítě je plně kojené a též stoprocentně zdravé. Můj syn má 2,5 roku, ještě nemluví a stále je v plenkách a navíc stále preferuje mléčnou stravu, od 4 měsíců je na UM. Už půl roku je zaseklý v jídle a chce jíst z teplého jídla JEN špenátovou sklenku od HiPP za 40,-, jinak baští svačiny, apod normálně + denně 500ml UM. Ovoce syrové ani zeleninu mi moc nesní, krom banánu, takže kupuju drinky smoothie od Chiquity nebo z tesca, kde je čerstvé mixované ovoce neředěné vodou - většinou má 1 denně a stojí 20-36,-/kus. Dceří je měsíc a půl a má reflux a kojím jen z 50% na víc prostě nemám mlíko, takže kupuji Nutrilon AR, Nutriton na zahuštění MM, Baby Calm na prdíky. Navíc staršímu kupuji stále Lactobacilíky (200,-), Multitabs vitamíny, nyní Imunoglukan, mořsku vodu do nosu a dceři Probio kapky (600,-) a dětský sprej do nosu. Navíc sobě kupuji Femibion 800 aby měla vitamíny i z kojení, hlavně rybí tuk. Vím, že je to zbytečné, ale mě by vadilo, kdybych to nemohla dětem koupit. Zásadně nechávám v lékárně kolem cca 800,- měsíčně a do toho nepočítám umělá mlíka pro obě děti. Hadry na sebe si moc nekupuji, manžel si sice kupuje dražší oblečení (Bushman) a boty (Salomon) ,ale dlouho mu vydrží. Syn roste hrozně rychle má ve svých 2,5 letech 100cm a 19kg a nemá po kom dědit. Dcera má sice po něm kopu věcí, ale jak tady hromada mamin radí "však mladší dědí po starším" tak to taky né vždy funguje. Syn je květnovej ( a byl obřík od narození) dcera je zářijová a je drobnější než on, takže po synovi jsem měla bodýčka jen s krátkým rukávem a pro dceru potřebuji jen s dlouhým, je chladno a i doma má zmrzlé ručičky. A prostě se nesejdou ve velikosti - synova miminkovská zimní kombinéza bude dceři nejdřív v létě, apod. Díky tomu že třeba dcera hodně blinká, tak denně peru, musím mít víc dětských věcí než jsem měla na syna, páč jí třeba 12x denně převlíkám, apod. Nebo třeba syn byl velikej a v roce jsme mu kupovali třetí autosedačku! A ty nám ležej v garáži, kdyby byla dcera taky větší.

Také je důležité jestli zakladatelka tématu má možnost si kdykoliv vypůjčit třeba od rodičů. kdyby se něco stalo - nemoc, nehoda, v jeden týden jako naschvál odejde pračka a lednice, apod. My momentálně platíme hypo a současně nájem, protože nám firma rekonstruuje domek, až bude v prosinci hotový, tak přestaneme platit nájem a bude líp, ale stejně neživoříme a nepočítáme každou korunu, protože jsem se do stavby i dětí pustili s nějakou sumou na kontě, kterou se snažíme udržovat pro strýčka příhodu. Takže nevycházíme pravidelně a čerpáme ze zásob a to s mužem bereme na Prahu tak nějak průměrný plat, žijeme si dobře, ale hodně projíme a hodně dáme i za děti. Sem tam pořídíme něco na zahradu, kytky, pískoviště, stromek, apod. Něco sežere auto (nemyslím pravidelné poplatky), ale třeba nová baterie, čištění potahů, myčka, benzín, přezutí pneumatik, koupě pneumatik, apod. Sem tam se něco posere v domácnosti - odejde pračka, vyhoří počítač....Dítě vyroste z dětské postýlky, apod.

Vlastně tím vším chci říct, že pokud máte možnost si někde kdykoliv půjčit určitý vyšší obnos, kdyby došlo k neočekávaným komplikacím, pak bych o toho i šla. Pokud nemáte tak bych se bála, ale hormony jsou svině, to je jasný 😉 každopádně u nás drží finance manžel a ten by mi to nedovolil, je o mnoho praktičtější než já.

helcah
26. říj 2010

Tak zrovna šetřit na jídle bych teda nechtěla. My jsme tři a utratíme tak 8000 za jídlo měsíčně, dost mě to štve, ale prostě nebudu svou rodinu krmit nějakýma sajrajtama, ale kvalitním jídlem. Samozřejmě se dá i levně uvařit, ale třeba na chleba si dáváme šunku a sýry, ne nějaký náhražky. Jogurty kupujeme průměrně za 13Kč/ks, ne nějaký škrobový. Zrovna tak se nebudeme omezovat na zelenině a ovoci v zimě. Podlě mě je dobrá strava to nejdůležitější, co můžeme dítěti dát. Já mám také zdravotní problémy, takže si musím v jídle hodně vybírat.
Další věc jsou plíny: každá píše, že používání papírovek se prodraží, ale to nemusí být pravda. Pokud si pořídíte nějaké hezké látkovky i na ven, dostatek kalhotek apod. tak to vyjde asi tak stejně. Já jsem za ně dala 15.000, pak jsem to přestala radši počítat. Je ale fakt, že na druhý dítě budou ty náklady za pleny minimální.
Kosmetika: kolikrát stačí obyčejná, ale občas také můžou nastat problémy a najednou se náklady zvýší třeba o 500Kč měsíčně.
Takže já si myslím, že 7000 by na 4členou rodinu nestačilo, nebo respektive by se muselo opravdu hodně vyvářet - levnější jídla a odpustit si oblečení a obuv pro dospělé, návštěvy restaurací apod. Ale pokud se bavíme o rodičáku + 7000 navíc, tak to je slušný na vyžití i větší rodiny, to bych se nebála.

bufina
26. říj 2010

Já se teda musím přiznat že vůbec netuším z kolika peněz měsíčně žijeme, manžel má strašně pohyblivej plat, ale spíš chcu napsat něco jinýho.... Mně přijde že druhý dítě nám nějak zvlášť rodinnej rozpočet nezatížilo. Malej se narodil asi dva měsíce po tom co malá přestala nosit plíny, takže kupovali se předtím, kupují se teď. Je kojenej, takže za mlíko nic, příkrmy ve skleničkách kupuju jen občas, malej je taková popelnica, že mu jedna nestačí, tak vařím. Zelenina se u nás kupovala vždy, kuřecí maso taky. Ovoce taky. Určitě navíc sou teda kaše, ale ty kupuju většinou s kuponama v DM. Kosmetiku máme pro malou pořád dětskou, takže druhý dítko používá to stejný. Oblečků sem spoustu nakoupila z porodnýho (to bohužel některý budoucí maminky už to štěstí mít nebudou) a nemám problém s tím koupit tady něco v bazárku. Vždycky mně došly moc pěkný věcičky a vypadaly jako nový. No a navíc má manžel na malýho ve výplatě asi 800 kč navíc, je to nějaká sleva na dani, takže nějaký penízky navíc. Takže mně přijde že druhý dítko náš rodinnej rozpočet vůbec nijak závratně nenavýšilo.

arietiska
26. říj 2010

7 tisíc je opravdu málo, ale prostě přežít se to dá nějakou dobu. Uznávám, že možná rozdíl žít na vsi a v Praze či Brně ale stejně.
No výhoda pro ty co jsou na vsi např. 1. jsou i školky často levnější, 2. oblečení se tu do jistého věku skoro neřeší. Většina lidí klidně dědí či nakupuje v sekáčích.
Co se jídla týče, tak tu zmiňujete např. jogurty za 13,- Kč, ale i ty se dají velice často kupovat za polovinu v akci jako naprosto všechny potraviny. taky málokdo může s jistotou říct, že např. Holandia je kvalitní oproti Activii... Pokud si ho neděláte doma sami, sračky jsou to všechno ať stojí co stojí v obchoďáku. A jak už jsem zmínila, na mateřské má žena čas sledovat nabídku, může nakupovat průběžně a v akci...
Sýry typu babybelly jí dle mého jen ty děti co to někdy ochutnaly. Já osobně ani nevím jak to vypadá ani jak to chutná vč. mého syna, nikdy mě to nenapadlo koupit. Vaříme si sirupy, přesnídávky, dají se vařit jogurty, Lipánci aj. Máme hromady ovoce a zeleniny ze zahrádky. Spousta toho se dá zamrazit, zpracovat apod. Jíme dle mého zdravě a bobatě jak se má, jíme spousty dobrot, máme denně jogurty a denně vařím, přesto jsme nikdy 8 litrů za jídlo teda neuvali. Tipnu si 4-5 ticích maximálně. Většinou nakupuju za litr na týden. Maso denně nemáme a hovězí, vepřové spíš nekupujeme. To asi stojí dost, ale taky to až tak není třeba se tím denně cpát.
Následně co nechápu je ta kosmetika kterou tu stále zmiňujete. Můj syn měl potíže s kůží, přesto nás jeho kosmetika nezatížila. Ne že bych nevyzkoušela kde co ze začátku, ale postupem času jsem stejně zjistila, že nejkvalitnější je pomalu to co je nejlevnější. Např. Hanušovo mýdlo z lékárny za 22,- Kč, které vydrží mega dlouho, čistá dětská vazelína z drogerie Teta za 55,- Kč.
Souhlasím s tím, že není špatný vědět, že mám v nouzi kam sáhnout i kdyby to měli být rodiče... viz. vaše obavy z nemocí např. Ale jelikož mám neteř se silnou cukrovkou, věřte, že i to se dá zvládnout s minimálním platem. Dětem přeci jen většinu hradí pojišťovny. A pokud jim kupujete vitamíny a vše co Vám poradí lékaři, to už je opět Vaše věc. Není opět vůbec nutný kupovat vitamíny za 500,-, dle mého jsou často lepší a levnější přípravky. Taky není špatný vědět, že děti mají kolem sebe velkou fungující rodinu. My např. nemusíme ani kupovat dary s manželem, přesto je syn vždy zavalen darama a ne levnýma. Taky občas koupím něco i z bazaru, protože nepovažuju za nutný, aby moje dítě tříletý destrukční dítě mělo stavebnici za 2táci, když ji může mít skoro nejetou za 600 z mimibazaru např. a prdlajs pozná.
Prostě, pokud si někdo přeje mít dvě děti, neměl by si je odepřít jen kvůli strachu z počáteční finanční krize. Kdo je nechce, ten ať je nechce. Pak ho asi ani nebude v životě mrzet, že si je odepřel...Ale dle mého není nic nezodpovědbého na tom mít 2 děti ikdyž nejsem "boháč". Třeba za rok budu a 2 děti prostě nejsou 4 /ti už se nevejdou např. do běžného vozu a musí se s tím počítat/.
Prostě dá se zvládnout žít i z mála a ani to nemusí být takové drámo jak tu často někdo zmiňuje.

arietiska
26. říj 2010

@eustoma na jídlo + něco navíc ... hypotéka nájem apod. už je uhrazeno. 🙂 Zakladatelka dokonce bude mít i 7600,- k tomu, to zapomněla. Ale bavíme se hypoteticky o těch sedmi.

eustoma
26. říj 2010

@arietiska ale zakladatelka nepocita do tychto 7.000 hypoteku a veci co musi uhardit. pisala ze vyslovene na stravu a pripadne oblecenie. a to sa podla mna da.

arietiska
26. říj 2010

A ještě bych chtěla napsat, že mně osobně je spíš smutno z těch rodičů co neumí dětem zajistit lepší zábavu a dovolenou na kterou děti budou v dospělosti vzpomínat než to moře. A že nedokáží dětem vysvětlit jak se vypořádat se spolužáky ve škole, kteří byli celé léto ve městě před barákem na sídlišti a jednou u moře, kterým se chlubí.
Takové prázniny u babičky na venkově s bandou dětí, atrakcemi a zábavou, jsou často víc jak se válet u moři. Kdo to již neocení je moje patnáctiletá neteř, ale to jen proto, že se na chalupě u babičky ještě nestačila zamilovat! 🙂 Ještě do loňska si to užívala.
Moře by mělo být pro děti bonus a ne pravidlo... A jsou i dnešní děti, ketré umí blbnout a rádi jezdí např. na tábory. Tak stejně je to i s tou zmiňovanou technikou. Mobil má už skoro každej v první třídě, však co na tom ať má, aby nebyl úplně mimo, ale nemusí mít každej rok novej, jen protože jsou vyrobený hezčí a lepší a ani dotykovej např. za 8 litrů... a intelignetní děcko s tím neubude mít problém to pochopit. A myslím, že tohle je i výchovný /nevýchovný je jim koupit ten mobil každej rok novej, aby zapadl ve třídě/, aby se naučilo vážit si věcí co má a nevyhazovalo nové funkční jen kvůli módě...
A bacha jsem z BRNA kdyby mě chtěl někdo kamenovat za vesničanku...

arietiska
26. říj 2010

@eustoma no však jo... 😉

eustoma
26. říj 2010

@arietiska ja som to nepochopila, pardon. som rada ze sa zhodneme 😉. este raz pardon.

kristi
26. říj 2010

@arietiska no, na to ale musis mit babicku na venkove, ono taky ne kazdej ma tyhle moznosti

arietiska
26. říj 2010

ale nemusíš, můžeš jet klidně i do stanu někam k vodě a s kolama...jenže to by se hlavně muselo chtít těm rodičům.

kristi
26. říj 2010

@arietiska jasne, muzes pokud musis a jina moznost neni. Takyjsem takhle vyrostla, ve stanu na Dářku a bylo to super

kjajule
26. říj 2010

@arietiska Já uznávám tvé argumenty i názor , ale ne každý má zrovna zálibu v čtení letáku a lítání po městě aby nakoupil co možná nejlevněji...Neříkám že nekupuji zboží ve slevě neb v akci ale spíše náhodně...
V tomhle sem asi líná ale radši pujdu do svého oblíbeného krámu najdu tam všechno co potřebuju a jdu domu...A náš rozpočet zatěžuju klidne i hovezím a telecím masem , kuřecíma prsýčkama a vepřovou panenkou...a maso nemáme taky každý den...
A malýmu koupím drahej bepanten na zadeček když vím že mu proste nic jinýho nepomůže a testovat další krémy nebudu...stejně tak i s drahým sebamedem na tělo apod...
Jen píšu že já bych to proste se dvěma dětma za 7000 za kterých chtěla zakladetlka nakoupit jídlo kosmetiku a oblečení nezvládla...
A klobouk dolu máme která to zvládne 😉

arietiska
26. říj 2010

@kjajule to určitě nemá, to máš pravdu, ale není úplně nutný ani s málem si třeba odepřít ten Bephanten /taky bych ho pro mimino chtěla zas/. Můžu si ho nakoupit do foroty v těhotenství klidně. Tak i plíny v akci a vše možný, dokud na to jakoby jde. Můžu si klidně koupit pár kalhotek a přes den používat látkový, abych ušetřila plíny /taky se dá tak řešit/. Taky si člověk může pomoct tím, že se již pravděpodobně všeho už bude zbavovat. Můžeš vše pak už prodávat... klidně po pár korunách, nějaká ta stovečka z toho určitě každej měsíc bude. A tak dál a tak dál. Já vím, že to je jakési odříkání, ale já osobně se na to zbavování věcí i nakupování dopředu těším.😀
No, ale vím, že opravdu ne každej tohle umí takto myslet dopředu. A ani u potravin to každej neumí /moje setra a mamka toho příkladem/. Já jdu vidím v akci kafe a hned jé, doma už mám jen půl lahve, no a šup je v kabeli a 20 třeba na jogurta je hned. 😀 To není o tom, že bych studovala letáky jak důchodce, ikdyž jo prolítnu je vždy... 😀

ygreen
26. říj 2010

štřit se dá i na jídle při akcích a slevách, to je jasný a pokud je ve slevě něco co máme rádi, tak si to samozřejmě koupíme, ale nechce se mi jíst zrovna ty jogurty které jsou v akci než ty na které mám chuť, atakdále. Ale spíš jde o to, že je fajn nemuset počítat každou korunu, koupit zrovna to maso které se mi líbí a né to které je nejlevnější.

Prostě je dobré mít příjmy alespoň trochu vyšší než výdaje aby prostě v případě potřeby bylo nebo zbylo!

kocicinka
26. říj 2010

My se teda do tech 7.600 vejdem. Kojím, takže výdaje za mlíko nic, plíny Jonáš má látkové, takže taky měsíčně jen pár kaček navíc za energii spotřebovanou za praní. Peru ve slizu, takže výdaj taky mizivej. Oblečení nový nekupuju, dostávám to od známých, semtam koupím něco na dětské burze nebo v sekáči.Jakou kosmetiku může používat malý mimino.... My máme půl roku rybilku( naštěstí se neopruzuje) a stejnou dobu mycí gel od Weledy.
Možná bych i něco ušetřila, ale musím si každej měsíc koupit něco na sebe- v těhot. jsem přibrala 30 kilo a jak to schazuju, tak je mi vše buď malé, nebo velké....
Jo, muž platí nájem , elektřinu, pojistky a auto, já jídlo pro nás 3 a potřeby pro domácnost a pro dítě.

szkatka
26. říj 2010

ahoj holky...promiňte že vám sem lezu když nejsem oficiálně přihlášená 😅
ale našla jsem tuto konverzaci,která je k mému stavu zrovna aktuální...také čekáme třetí mimčo.

@arietiska obdivuji váš rozpočet,alespoň z toho co tu píšeš,tak se mám co učit.V tom případě neumím hospodařit.Jak děláš prosím tě rozpočet na jídlo ? Píšeš nebo plánuješ si předem na týden co budeš vařit ?
Vím,ž vypadám asi jako blbec,ale doposud jsem si myslela,že umím jakž takž hospodařit a až teď ,kdy nás neplánovaně přepadli dluhy,tak přicházím na to,že jsem byla asi moc rozhazovačná.Že i z toho mála co teď máme umít uzmout na něco vedlejšího než jen na jídlo.

Jen pro obecnou představu aby to nevypadalo,že nemáme žádný příjem...právě že máme,ale po ex a od nezodpovědného přítele zůstává stále dost na zaplacení,takže 1/3 jde na nájem necelé dvě třetiny na dluhy a zbytek teprve na jídlo.Štve mě to když se koukám zpětně kolik z tak velké výplaty zbývá pro nás,ale nenadělám nic.


@kocicinka Prosím tě co je to ten sliz? 😅

A ještě jednou se omlouvám,že vám tu skáču do tématu...jen že je to užitečné téma...jedno z mála 😅

lidiab
26. říj 2010

Se zajmem jsem vas procitala. Precist vsechno se mi nepodarilo, ale za sebe musim rict ze my bychom ze 7tis vyzit nemohli ani nahodou. Kojim castecne, takze co tyden padne krabice Nutrilonu. Pak pliny. Pak probioticke kapky. Pak to a to a to dalsi...vsak vite. Navic se snazime zdrave stravovat a to take jde hodne do penez. Nastesti si to, alespon zatim, muzeme dovolit. A ja se kazdy den modlim aby manza neztratil praci, protoze kvuli krizi jim obchody moc nejdou. Kdyz jsem byla v 5 mesici tehu nam zemrel pejsek. Byl hodne nemocny a jen u veterinare jsme nechavali cca 2tis mesicne + drahe leky z Anglie za 800 mesicne. Musim na to obcas ted s hruzou myslet...ze bych musela volit zda koupit leky pro psa nebo neco pro maleho.
Druhe dite? Strasne moc si ho prejeme. Jenze ted to par let urcite nepujde. Pak pujdu zase pracovat abychom si zase neco nasetrili. No a pak mi uz bude neznamo kolik let...takze moc ruzove to tedy nevidim. Nechci synovi, az bude ve skole, vysvetlovat proc nemuze mit to, co maji jeho spoluzaci. Muzete mne kamenovat, ale chci mu zajistit urcity zivotni standart. Navzdory tomu vsemu jsem velmi vdecna tomuto statu, ano nebojim se to rict, ze mi posila mesicne tech 7600kc. V jinych zemich dostavate podporu pouze pul roku a zase v jinych vubec nic. A dane tam platite take.

arietiska
26. říj 2010

@szkatka ne já už si nepíšu seznam, já už to mám nějak v hlavě co potřebuju na týden. To moc neporadím jak na to. Ale prostě jsou jisté potraviny, které prostě potřebuju stále a ty nikdy nevyčerpám úplně. Vždy kupuju jakoby dopředu, ale dle akce...mám eTesco a Penny po ruce a oni se suprově střídají. Každej týden má jeden to a druhej ono ve slevě. Tak nějak se dá předpokládat, že když má třeba Lipánky ve slevě Penny, do 14 dnů budou i v Tescu. 😀 😝 A tak se vším. T

arietiska
26. říj 2010

No a třeba přiznám se, že já bych nebrečla, kdybych musela kupovat mlíko a nemohla si dovolit často zmiňovaný Nutrilon. Nejsem přesvěčená o tom, že je nejlepší na 100%. Myslím si, že má dobrou reklamu. Asi kdybych musela kupuju sunar / no syn na něm byl od 7. měsíců/. A je to hned litr sleva za měsíc na dítěti.