Je možné ze 7000 Kč nakrmit a ošatit 4 člennou rodinu?

boobinka
23. říj 2010

Cim vic myslime na druhe mimi, tim vic premyslime nad financni strankou....
Koupili jsme si totiz byt a jak uz to byva, spoustu financi spolkne prave ten byt. Mame obavy aby jsme to pak utahli.
Je pak mozne za 7tis nakrmit, osatit ctyrclenou rodinu? 😅

szkatka
26. říj 2010

@arietiska Tak my třeba nekupujem ani jedno,ale to spíše z toho důvodu,že s malou byli potíže s mlékem a tak jsme museli zkoušet více UM a skončili jsme na Babylove z DM za 129kc 😅 To jediné je schopná pít a pak ještě trošku Hami

arietiska
26. říj 2010

no vidíš to 😀

kocicinka
26. říj 2010

@szkatka je to nastrouhané mýdlo s jelenem( nebo obdobné tuhé mýdlo) zalité vodou, rozpuštěné.... a v tom se pere jako v jakémkoliv jiném gelu 🙂
Předpokládám, že druhé dítě nás přijde ještě levněji, protože bude mít vše po bráchovi 🙂 . Školku neplánujem, protože budu pokračovat na mateřský( teda takový je plán).
Doufám, až bude Jonáš velkej, že bude natolik inteligentní, že pochopí, že na značkových hadrech a mobilech svět nestojí.....
Lidiab- my platíme drahou dietu kocourovi, naštěstí nám na to přispívá babička....
Kdybychom měli čekat s druhým dítětem až si něco našetříme, tak se asi nedočkám 😅 Naštěstí manžel má práci stabilní....

szkatka
26. říj 2010

@kocicinka aha.A to když rozpustíš,tak to necháš stát a nic se tomu nestane ? To nastrouhané znám,ale rozpuštěné ne.
Přítel má také práci stabilní a také nečekáme až něco nastřádáme...to by nebylo nikdy.
Díky za tipy.Momentálně se uklidňuji u compu a doufám,že Estivilova metoda na učení malé spát zabere,ale rve mi to srdce a nervy 😒 Koupila jsem si knížku a dnes jsme začali 😝

jasekd
26. říj 2010

@arietiska No s tim mlikem, my treba musime mit to AR, ani nevim, zda ho jina znacka dela, myslim, ze Beba. Ale my jsme meli s jidlem trapeni a pokud mu to sedlo, menit to nebudu. Jinak ve vetsine veci souhlasim s tebou, je mi zahadou, kolik tu nekteri utrati za "nutne" veci 😅 Ale jak jsem psala, kazdeho vec. Akorat me stvou nekteri mi znami, co si myslej, ze jsme buhvijak prachaty jen proto, ze si nestezujem...

arietiska
26. říj 2010

@jasekd jasný chápu 😉

kocicinka
27. říj 2010

@szkatka Co to je Estivilova metoda? 😕
Omlouvám se za OT

szkatka
27. říj 2010

http://vitek-pisar.webnode.cz/news/estivillova-...
@kocicinka

Ale já si porídila knížku a tam je to podrobněji popsáno.Tady je to takový hrubý souhrn.No a stejně jsem to nevydržela.Jak jsem tam šla po 6té tak jsem jí vzala na ruce jak mi jí bylo líto. 😝

kocicinka
27. říj 2010

Aha. Tak pan Mudr. at se jde bodnout 😀 Jonáš usne u prsa a běhěm 5 minut spí jak dudek, ke spokojenosti nás obou 🙂
Dík za odkaz, do toho bych nešla.

petronelie
27. říj 2010

arietiska
ahojky, já si třeba myslím,že z těch 7000 se vyžít dá, páč když se chce, všechno jde....Taky chci říct,že na každý má zahrádku a své ovoce a zeleninu, né každý má čas a chuť na to denně stát u plotny a dělat jogurty, já bych s apetýtem našeho Davídka, který sní dva bílé jogurty denně a já jeden, nedělala nic jiného. To radši jdeme ven nebo si hrajeme. Ale já obecně nejsem velká kuchtička a navíc na to nemám čas.Kupuju Activii za 8 Kč nebo Jogobellu teď měli v akci za 3,50 a nemyslím,že je horší než Hollandie, tu kupuju občas, prostě je to různé. Když někomu chutná babybell, proč ne. Já ho miluju a Davídkovi je jedno, zda jí babybell nebo eidam. Kupuju Nutrilon, protože já si prostě myslím,že je nejlepší a hlavně jedinej, po kterém syn nemá zácpu. Jsem postižená čtením složení jednotlivých potravin, takže klidně kupuju obyč eidam tesco, protože nemá žádný syřidla a dochucovadla a také není přesolený.Já se synem sníme 3 kg jablek týdně 😀 Kupujeme Lipánky,Bobíky,Tvaroháčky,jogurty...to milujeme všichni. Na akce koukám,ale vyloženě nevyhledávám.

Oblečení mám ráda, kupuju Davídkovi i sobě, ale nakupuju ve slevách, protože je mi líto koupit něco, co za tři měsíce stojí o polovinu méně. Na mmb nakupujeme hodně. Hračky použité už nekupuju, několikrát jsem se spálila.

Jezdíme autama, nafta zadarmo není.Stejně jako pojistka,technická a běžná údržba. Díkybohu, teď doplácíme leasing za manželovo auto. Dvě auta jsou pro nás nutností, bydlíme za Prahou a dojíždíme do práce, mhd to prostě nejde.

Dotkly jsme se finančního dna, takže jsem ve všem opatrná, každou větší investici dobře zvážím, na účtě si udržujeme určitý zůstatek a dluhy splácíme větší částkou, aby byly splacené rychleji. Žijeme si průměrně, oba pracujeme, já díky hlídacím babičkám.Platíme 20tisíc za bydlení, byla jsem z toho špatná,ale když mi pak 80tiletý tatínek šéfa řekne, že platí za 2+kk 13 tisíc a ještě není jeho, je to dům u majitele, sklapnu a jsem ráda,že si splácíme svůj dům.

Už si nekupuju džíny každý půl rok, boty každý rok, místo stínů za ˇ400 si kupuju stíny za 50 kč a jakou službu udělají.Kosmetiku kupuju v akci. Levná kosmetika se mi u Davídka neosvědčila, kupuju jen Sebamed. Ale vydrží 🙂

Přesto se necítím na to pořídit si druhé miminko, cítím nejistotu....a vnitřní pocit mi říká ne. Ale věřte, že bych ho chtěla...a moc.

Pokud se Boobinka na děťátko cítí, pokud neživoří od výplaty k výplatě, tak nevidím důvod, proč si druhé mimi nepořídit.Každá to vidíme jinak. Někde některá z vás napsala, že raději bude žít v klidu s jedním dítětem a s pocitem pohody, než se nervovat se dvěma, že jedou každý měsíc na nulu. Každá jsme jiná.... máme jiné priority,životy se ubírají jiným směrem....Já doufám, že třeba za rok na tom budeme tak,že budu mluvit jinak 😉

helcah
27. říj 2010

Ještě k předchozím příspěvkům -souhlasím s tím, že dovolený u moře nejsou nutnost. Pro Adélku byla nejlepší dovolená pod stanem - v kempu v přírodě, kde sice neteče teplá voda, ale ani nejezdí skoro žádná auta. Celý dny si hrála venku, sbírala šišky a byla fakt šťastná. Často jsme chodili na výlety nebo se koupat - z rybníku jsme jí museli odnést násilím. Finančně náročný to nebylo vůbec, ale jelikož jsme se rozhodli tuhle dovolenou opakovat s oběma dětma, koupili jsme všem spacáky, karimatky a chystáme se na stan, což teda dohromady taky dá těch 15 - 20 tis, takže ani taková dovolená není bohužel zrovna laciná. Existují i levné varianty stanů a spacáků, ale s malými dětmi to nedoporučuji.......No a za různý vstupy, kafíčka, dobroty apod. se utratí taky, ať je člověk v Čechách nebo u moře.

arietiska
27. říj 2010

No tak mně se třeba povedlo koupit /spíš dostat zadarmo/ dětský spacák Hasky z bodů České spořitelny. I tak se dá občas něco ušetřit. Je super. Nový stojí kolem 1000,- Kč. Body se dají posílat, tak jsme okradli babičky a dědečky o pár bodů a bylo na spacák zadarmo. 🙂 Jako jasné všechno stojí peníze... 😉 Ale třeba taková kalimatka i ten spacák může třeba být hezký dar pod stromeček od babiček. Třeba...

arietiska
27. říj 2010

Ale samo to jsou všechno jen spíš takový nápady jak by se dalo ušetřit. Taky nedělám vše z toho co popisuju. Třeba jogurty nedělám a kupuju taky. 😉 Plíny látkový jsme taky nepoužívali. Ono 7 je fakt málo na přežití, ale spíš je to o tom, že to prostě je dočasná záležitost po dobu kdy je matka na mateřské doma. A třeba zase pro ty co žijí ve městě je pracovních příležitostí víc jak na vesnici, tak v tom do budoucna mají třeba výhodu, že mohou předpokládat, že něco seženou až bude třeba. Stále si myslím, že pokud se tu bavíme jen o 4 člené rodině děti po sobě navazující, pokud si ji někdo přeje, je škoda se o ni prostě ochudit. Je toho opravdu hodně co člověk kupuje prostě jednou a ne jen ze začátku. Myslím, že 2 děti prostě není tak šílená zátěž. Je větší, ale dá se to.

petronelie
27. říj 2010

A to holky,pro mě je moře důležité.Když jsem letos viděla Davídka, jak se mu to líbilo, chci jezdit každý rok.KDyž se nepoštěstí neva, ale pro dítě je to super.Já sama byla prvně u moře ve 20 letech. Ano,přežila jsem to,ale když tu ta možnost je....mě prostě dovolená u rybníka nic nedá.Ale to má každý jinak.Arietisko, určitě se to dá....a je to u každého individuální,každá mluvíme za sebe. Já vím, že třeba momentálně, ikdyž si nežijeme špatně, tak druhé mateřství by mi spolu s radostí z malého milovaného tvorečka přineslo spoustu obav a starostí. A to by nebylo fér.

niki2
27. říj 2010

Tak jsem si ted zrovna spocitala, kolik jsem od zacatku mesice utratila za jidlo a hygienu, je to 6400,-. A to jsme meli v tomto mesici dve oslavy.
Nam teda spolkne neuveritelne penez dum, vsechny energie, pojistky,... dale benzin a pojistka na auto.

kadlinecka
28. říj 2010

to ja si ted spocitala kolik mi zbyde z rodicaku a zjistola jsem ze jsme v minusu tak snad manzel bude v plusu sice penize nedelime mame je dohromady jenze ted platim nejake svoje veci a je to naprd

mamkamarketa
30. říj 2010

Zase budme rad ,ze v CR je bezna rodicovska (sice nic moc placena,ale lepsi nez dratem do oka) nekolik let.
muj manzel je american. jeho sestra mela miminko 6tydnu dostavala bezny plat (porodny neexistuje) a po 6ti tydnech musela naklusat zpatky do prace a holka do jesli. kdyby nesla, o praci by prisla a nemeli jak platit hypoteku. takze my sme na tom dobre. alespon si muzeme vychovat deti 🙂 nehlede na to, ze po celym svete je to hodne podobny (Norove jsou na tom uplne nejlip)

jinak reaguji jeste na zacatek diskuze, kdy nejaka maminka si propocitavala, ze jestli budou mit jeste jedno mimco, tak jim to jentaktak financne vyjde. Myslim,ze clovek by mel mit nejakou financni rezervu (obzvast, kdyz planuje dite) je sice fajn si vypocitat,ze rodicak +manzeluv plat nam nezbyde ani koruna. pak prijde nenadala situace (nemoc, manzelova prac. neschopnost, neco se rozbije-auto, nedoplatky na plyn) a pak je clovek v haji.

radeji budu mit druhy dite pozdeji az si budu jista,ze to financne zvladnem a moje dite bude mit doprano (tim myslim nadstardartni ockovani a kvalitni boty a ne dovolenou u more)

verusa.j
30. říj 2010

Jen jsem zabrouzdala na tuto diskuze a jen z mých zkušeností jako učitelka ve školce - Nikdy jsem si nevšimla, že by děti jakkoliv komentovaly to, co mají na sobě, jak to vypadá, jestli je to takové či makové. Když dítě přinese nějakou hračku, ostatní se podívají, půjčí si ji, ale neviděla jsem nějakou formu závisti, která by byla vyloženě zlá. Asi mám štěstí, věřím, že to tak může být, ale sama jsem se s tím u předškoláků nesetkala.

mamkamarketa
30. říj 2010

@verusa.j tak to asi pracujes ve skolce ve ktere jsou deti ze stejne socialni skupiny. Mam kamaradku samozivitelku, ktere se syn narodil ve 25tt. je drobounky o proti vrstevnikum hodne maly,nosi brejlicky. je to bezva klucik,ale temer denne chodi ze skolky s brekem, ze se mu deti smejou, ze je socka, ze nema lego bionocle, ze si hraje s kuchynkou jako holka. deti jsou zle a pro ty co se lisi (at uz socialni vrstvou nebo jakkoliv jinak) a bohuzel ucitelky s tim nic nedelaj. ten je z toho nestasny a udelal by cokoliv,aby zapadl. prosi mamku o trika s tomasem masinkou a to lego bioncle (oboji dostane k vanocum 😉 ) protoze zavidi ostatnim a chce byt jako oni. a nikdo mu to ve 4 letech nevysvetli.

neu.sona
30. říj 2010

Já mám kamarádku a ta má holčičku. Taky je samoživitelka a taky chodí ze školky s brekem, že se jí děti smějí. Holčička je fajn, ale stejně jí to maminka nevysvětlí, když jí ty děti ve škole takhle ubližují. Smějí se jí, že má oblečení od vietnamců a že nemá batůžel hello kitty a tak. No, je to hrůza. Člověk si řekne, že to dítěti vysvětlí, ano možná ano, ale to dítě to ve školce stejně zapomene, když se mu zase smějí...

mamkamarketa
30. říj 2010

@neu.sona nevysvetlis. dite nechape, ze maminka nema tolik penez. proto radeji budu mit jedno dite (nebo 2 ale s vetsim vekovym rozdilem) abych mu mohla poridit, ne vsechno,ale aby nebyl uplny outsider. ja jsem z rodiny, kde nidky nebylo dost penez. musela jsem nosit obleceni po brachovi a panenky mela ze 60tych let po moji mame. A dodnes si pamatuju jak se mi deti smali,ze mam klucici obleceni ☹ nepotrebuju aby si muj syn nicim takovym musel projit

dreana
30. říj 2010

@mamkamarketa my na sebe narážíme všude :D

Jinak na 100% s tebou souhlasím, dítě je dar. Ja doufam že se mi ěnkdy poštěstí mít jedno. Ale v naší finanční situaci bude asi jedno, ale rozhodně mi to nevadí.

verusa.j
31. říj 2010

@mamkamarketa - no to právě, že ne, jsou to děti z různých sociálních skupin ( a to velké rozdíly) Mám potom asi fakt štěstí. U nás jde maximálně slyšet - on do mě žduchl, bere mi hračku. Jsou tam děti i se zdravotním hendikepem a opravdu jsem nikdy neviděla nějaké šikanování. Je to možná počtem dětí nebo tím, že si děti sami utvořily pravidla, kde je řečeno, že každý jsme jiný, ale všichni důležití.

zofik
31. říj 2010

@mamkamarketa -plně s tebou souhlasím...

luckahr
31. říj 2010

no nechce se mi verit, ze by 4 lety deti nekomu rikaly, ze je socka. Jako takovy detsky ja mam triko s masinkou, ty nemas s masinkou, to bylo a vzdycky bude.........mmch triko s masinkou - mame 3, vsechny z mmb a za par korun.

petronelie
4. lis 2010

luckahr: Víš, né všechny maminky mají třeba možnost nakupovat na mmb, nemají na to čas, prostor nebo třeba taky každý nemá internet.

Já jsem nemusela po nikom nosit oblečení, ale pamatuju si, jak jsem záviděla holkám barbíny, nebo teplákovku s mickey mousem či hezký pokojíček. Naši na to nikdy neměli. A taky žiju. Naučila jsem se chodit od 15 let na brigády, práce mi nevadí, dělala jsem vše od pokojské v hotelu až po řízení úseku firmy. Přesto chci, aby můj syn nepocítil nedostatek. Možná to tak nemá být, ale raději jednomu dítěti dopřeju vše než abych druhému říkala, že na to nemáme korunky. Proto jsem si pořídila dítě po třicítce, dřív bych ho nezabezpečila, nesnáším nejistotu. Když se ptám kamarádek,co fňukají, že prvního v měsíci nemají peníze a čekají na rodičák, proč si tedy chtějí pořizovat druhé dítě, řeknou mi....vždycky se to nějak udělá. Udivují mě a překvapují zároveň, nemám takovou náturu.V dnešní době. A nedá se srovnávat dnešní době s totalitou. Dneska se o vás nikdo nepostará.Já se dokážu bez lecčeho obejít, ale nedokážu upřít malému. Makám na sobě, na svém životě, aby měl Davídek veškerý komfort. Snesla bych mu modré z nebe. Budeme do 60 platit hypotéku, aby měl Davídek postaráno o střechu nad hlavou. Moc po druhém miminku toužím,ale cítím, že přivést ho do nejistoty, kdy počítám,že mi zbyde měsíčně 7 tisíc, není fér. Je to málo! Jak někdo psal...přijde nedejbože nemoc,výpověď v práci...cokoliv. A co pak? Řekla jsem si,že dokud nebudu mít 200 tisíc na účtě, dítě si nemohu pořídit. Bohužel jsem měla tu "čest" narazit na tvrdou realitu.....tak vím o čem mluvím.

verusa.j: Možná jen tu šikanu nevidíte...a nebo máte to štěstí,že u Vás není 😉

radka.m.
4. lis 2010

já si myslím,že je to otázka toho,na jaký životní styl jsme zvyklí,a pokud se rodina,která je zvyklá žít nadstandartně dostane do finančních problémů,tak dovede vyžít klidně i z 5tisíc na měsíc,pokud to bude nutné,jinak na rodině jsem na diskuzi četla maminy,které dokázají vyjít i 3tisíci měsíčně za jídlo pro 4člennou rodinu a bylo jich tam docela dost,všechno to tam i dopodrobna vypisovali,takové mámy mají můj obdiv,já šetřit neumím.i když si myslím,že pokud vyjdu s 3000kč na měsíc na jídlo,tak ta strava je nejspíš méně kvalitní,jinak moc nesouhlasím s arietiskou o tom,že inteligentní dítě pochopí,pokud nepojede k moři,nebo se mu nemůže koupit nový moibil,v dnešní době je v tomto směru nátlak společnosti opravdu obrovský a ne vždy to jde tak,jak píšeš

kristi
4. lis 2010

@radka.m. myslim,ze za 3tis. mesicne fakt nelze poridit kvalitni potraviny - ted apokud nemas doma farmu

radka.m.
4. lis 2010

kristi-pro mě je to taky nemyslitelná částka,ale nevím,kdybych musela s touto částkou vyjít a nic jiného by mi nezbývalo 😒 ,ale spíše by mé děti pomřeli hlady 😀

kristi
4. lis 2010

@radka.m. ta si vzdycky to nejak jde, kdyz musis......

mi rekni, kolik vy jako rodina projite mesicne, si to fakt neumim predstavit 😉