Je možné ze 7000 Kč nakrmit a ošatit 4 člennou rodinu?

boobinka
23. říj 2010

Cim vic myslime na druhe mimi, tim vic premyslime nad financni strankou....
Koupili jsme si totiz byt a jak uz to byva, spoustu financi spolkne prave ten byt. Mame obavy aby jsme to pak utahli.
Je pak mozne za 7tis nakrmit, osatit ctyrclenou rodinu? 😅

neu.sona
23. říj 2010

@boobinka tak já můžu s určitostí říct, že my si to druhé mimi teď opravdu kvůli financím nepořídíme :(. Platíme hypotéku na barák plus půjčku ze stavebka a vyjdeme tak tak jenom my tři. A je to opravdu fuška. Máme co dělat, aby jsem to zvládli. Ano, sice dítěti koupím teď na zimu třeba Superfitky, ale mám hodně přispění od mojí mámy a ta mi hodně pomáhá, když na malého něco potřebuji. Uskromnili jsme se tak, že to víc už ani nejde a nevíme na čem bysme měli šetřit. Manžel v práci taky nic moc, jako hasiči mu od novýho roku vezmou hodně peněz a já už se těším do práce kvůli těm financím.
Nedokážu si prostě představit, tak jak říkáš, že kdyby se mi narodilo druhé mimi a já nemohla třeba kojit, kolik dám jenom za mlíko.. pak plíny a všechny ostatní věci. Prostě budeme mít raděj jedno dítě, než dvě a byli by bity na tom obě.
Možná se nám třeba za pět let poštěstí a druhé si budeme moc dovolit, ale teď to prostě nejde.

majatob
23. říj 2010

@boobinka podle me se za 7tis. mesicne ctyrclenna rodina utahnout da (jidlo+neco malo k tomu), jasne, ze si kazdej mesic nemuzes obnovit pul satniku nebo se stravovat po restauracich, ale na to, co je vetsinou potreba by to melo stacit 🙂

pastelka673
23. říj 2010

@boobinka My jsem doma 4,máme 4 letou a 10 měsíční dcerky a ze 7 tisíc bysme nevyžili..samozřejmě záleží na dalších věcech,jestli miminko bude kojené nebo ne,na co jste zvyklý vy..Nedávno jsem to počítala,abych měla představu a jen naše malá nás vyjde měsíčně kolem 3-4 tisíc..není kojená,má astma,má hypoalergenní mlíko..A pak tu jsou ještě mimořádný výdaje jako nákup zimního oblečení,školka,kroužky,Vánoce...

@neu.sona v dnešní době to ani jinak nejde,než se zadlužit..Jen jasný,že se šetřit musí,ale je smutný,že peníze budou brát i těm,co nás zachranujou..A neboj,určitě zas bude líp 😉 jak píšeš,třeba za pár let.. 🙂

neu.sona
23. říj 2010

@pastelka673 no třeba jednou někdy... uvidíme. My ze sedmi tisíc taky nevyžijeme, ať děláme co děláme. Jen nutný věci, nákupy. Pak jak říkáš mimořádné výdaje a tak. Vánoce už jsem úplně bojkotovali. Minulý rok dostala celá rodina naše společné foto s Matýskem od narození. Samozřejmě v Euroklipu a kolik bylo radosti 🙂). Letos dostane malý asi tři dárky u nás doma a tím jsem skončili. Kolikrát přemýšlím, jak to dělají jiné rodiny, vždyť my s manžou jsem si na sebe už rok a půl nekoupili vůbec nic. Teď začíná ale krize a dochází naráz všechno, jako zákon schválnosti 😠

lucenek
23. říj 2010

tak to bych chtěla vidět jak se dá za sedmičku vyžít ve čtyřech...plíny,mlíko, občas kosmetika...sprcháče, dětská kosmetika, jídlo...měsíčník kredit do telefonu dejme tomu 200 na měsíc....
jako leda že budu chodit v ďuravých botách, rodit jedno za druhým a rvátse o přídavky..které stejně skrouhnou...pokud nemáš rodiče co by Vám platili něco...(někomu třeba hypotéku) tak sedmička je absolutně nedostačující

fire85
23. říj 2010

ahoj já teda zatím děti nemám ale ze 7 tisc. na měsíc bych nevyšla určitě,to tak možná pro sebe ale určitě ne s děckem.
vím že pokaždé to nejde ale je potřeba mít něco našetřeno do budoucna-nějakou zálohu,nikdy člověk neví co se stane.
pokud to v rodině vychází tak tak,splácí se hypoška a už není na jiné věci,tak je pak asi někde chyba.

ale je pravda že třeba dětská kosmetika není potřeba vůbec,to jsou často jen reklamní triky bych řekla 🙂

marecek4
23. říj 2010

nás je doma šest-tři puberťáci a mimino+dva dopspěláci a na měsíc máme něco málo kolem deseti tisíc,po zaplacení nákladů-hypo,sipo,telefon,půjčky-celkem asi 14000,- ale-holky už nijak závratně nerostou,takže oblečení se kupuje příležitostně,spíš jako dárky,jediný co dorvou jsou boty-všichni,no a Honzík sice ještě roste,ale taky to není zase taková hrůza,protože pro změnu chodí pořád v jednom a tom samým až z toho rostu obrazně řečeno já,takže u něj jsou v oběhu dvě trika,jedny kalhoty a jedna mikina,zimní bundy jim už vydrží,takže jediný,komu se kupuje pravidelně oblečení je malý,zase se u nás každodenně kupuje pecen chleba a dvacet rohlíků,když se upeče,tak to nestihne vychladnout-honzovy buchty se u nás zadělávají ze dvou kil mouky,takže se u nás peníze spíš prož....,než utratí za oblečení,s malým ušetřím na plínkách-papírovky mám jen když někam jedem a na noc,teď jsem se pokusila látkovku i ušít,protože přes zimu budou hůř schnout tak to je náklad 45,-korun na jednu,ale za tři dny to bude zpátky,když to přepočítám na papírovky,peru v jelením slizu,a děcka chodí domů na obědy,žádná školní jídelna,stejně z tama chodili hladoví,a když chodí do školy tady a nedojíždí,tak se to dá,a abych nekecala-občas dojdou alimenty od bývalého,tak to je právě moment na dokoupení co je třeba,jenže to nejsou penízky s kterýma můžu počítat pravidelně

pastelka673 - tak Tobě nezávidím,astma,ještě alergie - to jsou bohužel napořád nějaký výdaje navíc,ale hlavně,že rodinám vezmou všechno co můžou,že to potřebují je tam nahoře nezajímá,já si blahořečím,že náš malý je pro změnu zdravý jako řípa,kromě pravidelné rýmy před očkováním , a doteď ho kojím,ale co to stojí vidím u kamarádky,malý má astma,je alergik,zjistili mu částečnou hluchotu,adisona,a já nevím co všechno,ještě pořád jezdí po vyšetřeních tak se může ještě něco ukázat,kamarádka je babička co ho má v péči a maminka neplatí ani korunu výživného-soud ji toho zprostil

nunacek
23. říj 2010

@boobinka Za 7 tisíc pořídit jídlo a oblečení pro 4 lidi je podle mě asi nemožné 😅 A pokud je do toho počítána i drogerie, tak to už vůbec by pro mě byl nadlidský výkon. Pro dva si myslím by ta částka byla v pohodě, pro 3 lidi no dejme tomu jakš takš taky, ale 4 bychom nezvládli, a to si myslim, že žijeme spíš skromněji.

simonceli
23. říj 2010

@boobinka no za 7 tisíc by jsme my určitě nevyžili s dalším dítětem. Nehledě na to, od novýho roku mají zkrouhnout peníze na 3 a 4 letém rodičáku a od roku 2012 matky nově nastupující na rodičákna něj mít nárok ani nebudou. Takže já zůstanu pěkně u jednoho děťátka. Dnešní doba rodinám s dětmi nepřeje.

boobinka
autor
23. říj 2010

dekuji za prispevky, ja to teda nepocitala s rodicakem, takze plus 7600 tis a po dvou letech 3800Kc, pokud nebudou menit. Pak bych uz sla rada do prace, takze min 8tis budu mit urcite a za dalsi dva roky bude priteli opet v praci pridano o 3tis.Hned bude o neco vice veseleji. Nejvice se ale obavam tech dalsich dvou letech, kdy pak budu dostavat 3800 a misto tri budem uz ctyri, proto jsem se ptala...
Pravdou ale je, ze v dnesni dobe neni prano, jak pise simonceli...

nunacek
23. říj 2010

@boobinka No tak pokud byste měli 7 000,- + 7 600,- (= 14 600,-) a pak 7 000,- + 3 800,- (= 10 800,-), tak to by se pro 4 lidi jídlo a oblečení podle mě dalo zvládnout v pohodě 😉 Na tu dobu, kdy byste měli jen těch 10 800,- se při nejhorší dá trochu našetřit rezerva z dob, co budete mít těch 14 600,- 😉 Takže toho bych se fakt moc nebála.

marecek4
23. říj 2010

simonceli-nevím,ale ten tříletej rodičák má tuším zůstat jedinej netknutej tak jak je

zlatouch
23. říj 2010

@marecek4 @simonceli jojo, 3lety RP bude beze zmeny, ma to asi 80%rodicu, tak si na zmenu netroufli 😉

rozarka65
23. říj 2010

No já zvažovala to samé...ale na druhou stranu si myslím, že se asi nikdy líp mít nebudeme a druhé dítko chceme a nechci,aby byly daleko od sebe.....Pokud budu mít štěstí a budu opět kojit, tak vše ostatní mám po prvním dítku a až začnou ty větší výdaje,tak to už budu v práci....a budou zas dva platy...🙂

simonceli
23. říj 2010

jo máte pravdu, na čtyřletý rodičák se má sáhnout i dvouletý má zůstat stejný. Tak se omlouvám, za milnou informaci.

helcenka
23. říj 2010

My jsme tři a když odečtu všechny poplatky za bydlení, včetně hypotéky, telefonů, pojištění, elektriky, tak žijeme z mého rodičáku, což je 7600,-. Nemůžeme si nějak vyskakovat, ale rozhodně nějak zásadně nestrádáme. Je pravda, že musím počítat a dopředu výdaje zvážit. Občas vypomůžou naši tím, že malýmu koupí nějaké oblečení nebo tradičně si vybírám zimní boty k narozkám jako dárek od našich...
Teď nám bohužel přibude další výdaj, což je splátka za auto, které jsme museli pořídit.
Pokud bych měla na útratu 7000 plus rodičák, tak by mě nenapadlo neuvažovat nad tím, že druhé miminko nebude. Ovšem my máme na útratu jen ten rodičák. Přesto jsme se rozhodli, že chceme být čtyři.

boobinka
autor
23. říj 2010

@nunacek... presne tak jsem to myslela. Druhe ditko chceme, takze prvni dva roky setreni penizku, dalsi dva roky budeme vychazet tak tak, ale jak jsem psala, to uz bude mit pritel v praci pridano o 3tis.
Nejak bylo, nejak bude 😉

sayast
23. říj 2010

precetla jsem vse , ale nijak pozorne 🙂
takze jen okrajove 🙂. ja si myslim ze to zvaldnout urcite jde (jsou na tom lidi i hur), ale je to na ukor nejen tech deti, ale i rodicu, vsichni budou muset polevit a vsichni se neceho vzdat (ted se bavim o tech 7 tisicich). pak uz je to jen o tom, jestli clovek chce zajistit komfort jednomu diteti a nebo mit deti dve, ale nikdy nebudou mit vse co by chteli..

zofik
24. říj 2010

souhlasím a myslím si že je rozumné to zvážit, pokud by to nevycházelo finančně...ono totiž "živořit" není žádné umění...
dítě toho spousty potřebuje, jasný že dospělák se uskromní...

agnitas
24. říj 2010

Když si vzpomenu, že takovéto starosti naši naprosto neuvěřitelně podporovaní spoluobčané, mající pouze samá práva avšak žádné povinnosti, naprosto neřeší a pořizují si 10 potomků, protože dobře ví, že stát se o ně postará bez toho aby oni někdy sami hnuli prstem a považují to za naprostou samozřejmost, otvírá se mi kudla v kapse a probouzí se ve mě zuřivost. O tom se spoustě normálních lidi, který makaj, platí daně, soc. a zdr. pojištění absolutně nesní - ve finále se jim stát odmění tím, že dostanou nakonec mnohem menší důchod než ti, co se celý život váleli a parazitovali na právě na těch prvních, protože povalečům, který nikdy nic nedělali, se důchod bude počítat z průměrný mzdy, ačkoliv v životě na práci nesáhli a ostatním lidem, který celý život makali, jen ze mzdy, kterou má hodně lidí hluboko pod průměrem. Bude-li to tak pokračovat a budou mít lidi 1 max. 2 děti, cikáni 5 a více - budeme za 20, 30 let úplně v hajzlu. 1 normální člověk bude vydělávat na 5 cikánů? Nemyslím, že je to únosný a jednou to zřejmě prokupne v pěknou řež.

nunacek
24. říj 2010

@agnitas Svatá pravda!

rosslyn
24. říj 2010

@agnitas myslím, že jsem to, co si myslím i já, neviděla tak perfektně a výstižně napsaný! Fakt smekám. já bych to bez sprostýho slova asi nezvládla....

kristi
25. říj 2010

ze 7 ani omylem - uz jen min. 2x zimni boty atd...to proste nejde

meandra
25. říj 2010

@agnitas Naprostý souhlas. Snad už se ale něco chystá, proti těm, co se rozmnožují jen proto, aby dostávali různé příspěvky a ty děti z toho stejně nic nemají. Snad se bude přispívat na jedno, max na dvě děti. Na další už nic, takže se podobným občanům nevyplatí pořizovat si patnáctičlennou rodinu. A více dětí budou mít jen ti, co se o ně opravdu chtějí starat.

arietiska
25. říj 2010

Myslím si, že jde vyžít i s takovou částkou, přestože si nebude moct vyskakovat nějaký čas. Není nutný mít vše nové /proimňte, ale ani ty boty/, máte již nakoupeno vše potřebné /kočárek aj. převážně/, sourozenec bude většinu dědit a za 3 roky si rozpočet zvýšíte, protože nastoupíte zase do práce. Myslím, že je velká škoda se kvůli penězům ochudit o to mít 2 krásné dítka. Navíc se dá i při mateřské přivydělat, když se chce.

arietiska
25. říj 2010

Pokud chcete 2 děti tak si je pořiďte, pač odkládat se taky nevyplatí... než jsem se k dětem dohrabala bylo mě 30, pak jsem nechtěla děti do dvou let od sebe, tak jsem čekala, následně jsem byla půl roku nemocná, pak 2x potrat a teď skončím v práci a ne na mateřské. Půl roku bych neměla otěhotnět, pak zase nějaké snažení, když to dobře půjde synovi bude skoro 5 než bude mít sourozence. A ani není jistý, že tělo bude spolupracovat...

arietiska
25. říj 2010

Dnešní doba rodinám nepřeje? No nezlobte se, ale pořád jen lidi na něco nadávají a ani si neuvědomují, že si žijí jak prasata v žitě! Občas se podívejte na nějaký válečný filmy, pak komunistické, prostě zpět ať si vážíte toho všeho co máte ...

moudivlacek
25. říj 2010

My taky zijeme jen z rodicaku 7600 (manzuv plat spolkne hypoteka a veci spojene s bydlenim),jde to,ale dre to no,taky to,co nutne potrebujeme,si nechavame nadelit na anrozerniny,Vanoce...druhy fakt nee,radeji jednomu dopreju vic 😉

k.jolanka
25. říj 2010

@arietiska no máš pravdu, souhlasím s tebou, ale je fakt že když se koukneš kolem sebe, tak platy se snižují, nájmy jídlo a ostatní věci se zdražují...já si nestěžuji, ale prostě je to tak a věřím, že pro nějakou rodinu, co si musela vzít hypotéku aby mohli bydlet, to je fuška...já měla těhotenství plánované, tak jsem si našetřila pár korunek abychom nežili od výplaty k výplatě a myslím, že se mi to vyplatilo, protože nemusim koukat a počítat každou korunu..se 7tisíci si myslím, že když člověk nemá na zbyt vyžít dá, co jiného zbývá, lze si udělat asi nějaký rozpis do začátku, ale je to hodně hodně živoření podle mě, já si to teda upřímně ani nedovedu představit..já kojím, malý ještě nechodí, takže ani boty kupovat zatím nemusím a stejně když nepočítám nájem a další finance, co se nám pravidelně z účtu odečítají, tak za jídlo pro nás, pro malého, pleny, kosmetika my i malý, věci do domácnosti, oblečení si moc nekupujeme, tak měsíčně utratíme cca 18tisíc, máme teda ještě pejska, ale je fakt jak říkám, prostě jdu do krámu a koupim potraviny aniž bych se dívala nějak extra na ceny a porovnávala a říkala si že to koupit nemůžu na to nemám...ale je fakt, že u nás se teda s prominutím žere, když to tak napíšu 😅 my hoodně utratíme za jídlo a za dobroty.. 🙂 jinak jsem koukala po nějaké práci na mateřské, abych neuhnila 😀 a můžu ti říct že jsem toho moc nenašla, samá letadla, rozvoz letáků, práce kde musíš vložit nejdřív vklad, k tomu nemám moc důvěru 😒
jinak
@boobinka já být tebou bych se nebála, píšeš, že příteli přidají a těch cca 14tis. celkem je vpohodě, dle mého, tak do toho jdi, jak píše arietiska, ono to pak nemusí jít a budeš mít dětičky blízko od sebe, což má určitě své výhody 😉

eustoma
25. říj 2010

@boobinka jak je mysleno 7.000. je to cisto iba na stravu + plus nieco malo? Alebo su to komplet naklady na rodinu?
Ak je to myselen na stranu, tak sa to zvladnut da. ale ak je to myslene na chod rodiny komplet (hypoteka, pujcky, doprava...) tak si myslim ze sa to neda zvladat ani pri 3 s takou sumou.