Jsem na MD, nemám peníze. Hádáte se kvůli financím?

anelly
20. lis 2008

Ahojky holky. Zajímalo by mě jak je to u vás doma co se týče financí když jste ted doma s prckem.
Hlavně prosím nechci žádné hádky nebo něco podobného.
U nás se příjem v rodině rapidně snížil, protože jsem doma a pobírám asi jako většina z vás 7,600 Kč měsíčně, což pokryje poplatky a pojištění a zbude mi nula nula prd a v ostatním jsem závislá na partnerovi a strašně mi to vadí.
Jak to máte vy? Sice máme peníze dohromady, ale kolikrát se diví kolik se utratilo peněz a vesměs se snažím šetřit, ale musím kupovat jídlo a věci pro dítě a to máme zatím jen jedno. Chtěla jsem dvě, ale přemýšlím že se vrátím do práce, k smrti nemám ráda tu závislost na jeho penězích.
Vydělala jsem dost. A chybí mi to, ikdyž jsem ráda že máme dítě, miluju ho nadevše, ale někdy mi ta práce a finance chybí.
Hádáte se někdy kůli financím? Jak to doma máte vy?
Ráda poslechnu názory. Děkuji holky.

aponchie
20. lis 2008

nehadame..prej on vydelava ja mam utracet 😅
ty mas novej nick schvalne?

hancas
20. lis 2008

anelly---u nás je obdobně jak u vás,až na to že máme dvojčátka,sice přítel podniká ale taky to není žádná sláva.jsem taky závislá na něm a když chci od něj peníze přijde mi to hrozně trapný,i když jsme spolu už 5 let.ale já platím oblečení(mimibazar)jídlo a pojištění a peníze v kýblu,ale kvůli penízkům se nehádáme.

marselina
20. lis 2008

dřív jsme se hádali doma kvůli penězům,ale bylo to tím,že manžel mi dával docela málo a sám pro sebe měl až moooooocc.
ted mi dává hodně a snažím se šetřit,někdy to jde líp jindy neušetřím třeba nic,ale pro jistotu jsem si dřív psávala do sešitku kolik a za co utratím,někdy manžel zíral že jsme utratili málo,ale že bysme se nějak mooc omezovali to ne,jíst se musí a myslím že ušetřit se dá převážně na jídle.

lucenek
20. lis 2008

taky se nehádáme, prostě když nevystačí moje si řeknu je to pro mě potupné, páš jsem vydělávala dost, ale nedá se sviti a nebudu přece "trpět" pro svou hrdost a prostě řeknu manža teda neví co kolik stojí, ale když ho vyšlu na nákup tak se diví že apetito stojí 45Kč 😝

anelly
autor
20. lis 2008

mě s*re, že vůbec nemá představu cö kolik stojí a diví se že prachy jsou v čudu....
tak normálně zkusím nic nekupovat jen jídlo a uvidí
a taky jsem si říkala že budu nechávat paragony a at vidí...
je to pro mě potupa říkat si o prachy a být závislá, holky fakt to nemám ráda.......
ale nedá se svítit a doma s malou bejt musím, at si to zkusí chvíli on a že ten debilní stát na maminky kašle je taky jiná....
já osobně právě proto nechci druhé dítě rychle po sobě, chci nastoupit do práce aby životní úroveˇn trochu stoupla

lucenek
20. lis 2008

anelly to je těžko no ono je to i na aktivním přístupu partnera, víš jak to myslím, prostě to není ždímání peněz ale na potřebné věci, pleny kosmetika...a tak můžu pokračovat dál

anelly
autor
20. lis 2008

jinak se jako nehádáme jako koně, to ne, ale prostě když je spor tak se točí kolem financí, ale tím si podle mě projde každá maminka co je doma mám pocit
ale znám maminky co mají chlapi co vydělávají dost, jsou doma jen s dětma, přístup na jeho konto a žijí si jak v bavlnce
u nás to tak holt není, protože se vejplata rozkutálí na hypotéku, leasing a vše ostatní
nebrečím, jen nemám ráda tu závistlost

anelly
autor
20. lis 2008

lucenek přesně tak....
on když pak jde nakoupit tak se jen diví kolik stojí jen hloupá kaše na jídlo

lucenek
20. lis 2008

anel já taky ne no ale co naděláš ta fin závislot v době kdy tě dítě nejvíc potřebuje holt bude, s tím se musíš smířit i u druhého prcka

anelly
autor
20. lis 2008

luci já to vím, ale jako moje hrdost to těžko snáší, asi víš jak to myslím 🙂

lucenek
20. lis 2008

vím taky to mám tak...vydělala jsem dost a ted pád..ale prachy nejsou všecko, hlasvě že se milujem, prostě budeš se muset naučit říkat, stejně jako já....jiná rada není

sisstin
20. lis 2008

anelly: finance můžou veskrz za všechny naše problémy a neshody 😒

anelly
autor
20. lis 2008

siss: přesně tak, máme pohodový vztah ale téma peníze prostě dělají problém 😝

sisstin
20. lis 2008

anelly: navíc já jsem docela naročná ve svých požadavcích..a slevit prostě neumim..holt půjdu do práce 😔

anelly
autor
20. lis 2008

já prívě taky vydělávala dost a nechci se nijak chválit, ale tohle sem si mohla koupit, samostatně koupit dárky a ted abych si o peníze na dárky říkala to se mi prostě nechce, ale nemůžu zase říct že žádné nebudou, to si neumím představit...
navíc jsem furt kojila a to už 10 měsíců a třeba myslím že jsem hodně ušetřila i na tom že jsme nemusely kupovat UM, myslím že to taky je docela výdaj....
no je to prostě něco na moji hrdost.....
a to jsem odbourala hafo věcí jako jsou gelové nehty, no nebudu jmenovat.....

kristi
20. lis 2008

pro me je to taky trosku pod uroven, rikat si...ale nemusim. Ja s tema 7600 jakz takz vyjdu...

makak21
20. lis 2008

Tak u nás se nehádáme (nijak extra) ale už vůec nehrozí, že by to bylo kvůli penězům. Máme společné peníze o které se starám já. Dávám přítelovi na jídlo do práce a jinak se vším hospodařím já a všechno taky platím. Máme společný účet a nikdo z nás neřeší, jestli se tohle a tamto zaplatilo z peněz toho nebo onoho 🙂 Díky bohu za to..on nechce mít s penězma nic společnýho a já jsem spokoená, že je mám na starosti. Když něco potřebuje, tak řekne a peníze dostane a je to 🙂 Ale nezávidím vám tyhle starosti 😝

sisstin
20. lis 2008

anelly: tak to já odbourat prostě nedokážu..např. ty nehty 😒 a je u toho tisíc keců 😖

anelly
autor
20. lis 2008

siss: to znám ale možná málokdo to dokáže pochopit
chci pro nás to nej i na úkor toho že by dcera mla být jedináček za čož mě tady určo někdo odsoudí že.... 😀 😝

sisstin
20. lis 2008

anelly: já taky nechci další dítě..a tohle je jeden z pádných důvodu 😉

johanda
20. lis 2008

My se kvůli financím snad nehádali nikdy 😅 . A závislost na manželovi mi nevadí 🙂 . Momentálně prostě vydělávám o něco miň než on, jinak to zařídit nešlo. Peníze máme společné, byť na různých účtech, když potřebuju, prostě jdu a vyberu nebo se zeptám, jestli má nějakou hotovost a pumpnu ho 😉 . Životní úroveň nám samozřejmě mým odchodem na MD poněkud poklesla, tak jsme mírně upravili i spotřebu, která teda nebyla nijak závratná nikdy.
Anelly, co kdyby nákupy alespoň částečně obstarával partner? Ten můj tak činí v 90%, o cenách má vynikající přehled a tím pádem nevede blbé řeči.
Pravdou ovšem je, že naše finanční vyhlídky do budoucna nejsou špatné, resp. min. průměrný plat budeme mít snad vždy 🙂, hypotéku ani leasing nemáme, takže současné utažení opasku nevnímáme jako nějakou tragedii.

sisstin
20. lis 2008

anelly: přitom já po něm žádné peníze nechci..on mi kecá i do mých 😅

kristi
20. lis 2008

siss, tak to bych s nim pekne vyjebala teda.....

sisstin
20. lis 2008

kristi: však taky jo 😅

anelly
autor
20. lis 2008

siss: jak někdo může kecat ještě do té almužny?
a na malého Ti nic nedává jako táta? jak žijete spolu?

sisstin
20. lis 2008

anelly: dává..ale neprosim se ho o to 😉 my nežijeme ve společné domácnosti..on za mnou jednou za14dní dojíždí 😉 tak na 1,5dne 😉

anelly
autor
20. lis 2008

no my jsme spolu denně
ale právě že neví co chod domácnosti obnáší mě s*re
ale zapojit ho nemůžu chodí pozdě z práce

luucia
20. lis 2008

Říkat si manželovi o peníze je taky pod mou úroven, bych se fakt styděla...on to ale nechápe, proč si neřeknu, když potřebuju 😅 Tak sme se dohodli, že mi měsíčně posílá peníze na můj účet a je klid 😵

sisstin
20. lis 2008

luuci: no to je nejlepší..čus soudružko 😝

luucia
20. lis 2008

siss, čus, sem dneska vyšťavená...v tomhle humusu sem měla lítání 😝