Jsem na MD, nemám peníze. Hádáte se kvůli financím?

anelly
20. lis 2008

Ahojky holky. Zajímalo by mě jak je to u vás doma co se týče financí když jste ted doma s prckem.
Hlavně prosím nechci žádné hádky nebo něco podobného.
U nás se příjem v rodině rapidně snížil, protože jsem doma a pobírám asi jako většina z vás 7,600 Kč měsíčně, což pokryje poplatky a pojištění a zbude mi nula nula prd a v ostatním jsem závislá na partnerovi a strašně mi to vadí.
Jak to máte vy? Sice máme peníze dohromady, ale kolikrát se diví kolik se utratilo peněz a vesměs se snažím šetřit, ale musím kupovat jídlo a věci pro dítě a to máme zatím jen jedno. Chtěla jsem dvě, ale přemýšlím že se vrátím do práce, k smrti nemám ráda tu závislost na jeho penězích.
Vydělala jsem dost. A chybí mi to, ikdyž jsem ráda že máme dítě, miluju ho nadevše, ale někdy mi ta práce a finance chybí.
Hádáte se někdy kůli financím? Jak to doma máte vy?
Ráda poslechnu názory. Děkuji holky.

sulemina
14. říj 2014

mám s manželem společný účet a nic jiného bych ani netolerovala

bjoucik.15
14. říj 2014

no tak my jsme na tom asi jako průměrná rodina... tak nějak si každý jede ze svého... máme mnoho poplatků a nejsem schopná manžela donutit k šetření! Naštěstí měsíčně jídlo máme a já ze svého obstarávám dcerku a ještě poplatím sipo a televizi. Na víkendy se jezdí za manželovo, auto taky obstarává manžel (servis benzín) už rok čekám na brigádu která snad už vyjde takže se dostaneme na jiné penízky. A druhé chceme,protože (a je mi jedno co kdo řekne) ze zdravotních důvodů to bude lepší teď než pozdě! Naštěstí ta práce je dlouhodobá,ikdyž budu chodit do práce tak jí můžu dělat, takže se vyplatí čekat 🙂 snad bude finančně líp a já dokážu manžela přinutit šetřit!

lilibeth
14. říj 2014

Já osobně bych nějaké doprošování se peněz asi nesnesla. Ještě před svatbou jsme se domluvili na společném účtu. Chodí na něj manželova výplata a můj rodičák (předtím výplata) a z toho se platí co je potřeba + z toho máme každý stejnou částku pro své vlastní potřeby.
Vůbec neřešíme, kolik komu na účet chodí nebo jestli nás manžel živí nebo ne. Jsme manželé, mame společné dítě, společný dům, společné peníze.

suzief
15. říj 2014

jsem na MD, manžel rok bez práce až teď si našel a příjem teda taky nic moc, nikdy jsme se nehádali o peníze předtím, když jsme oba docela slušně vydělávali ani teď, když máme poloviční příjem. Spíš jde o to se uskromnit v ideálním případě mít předem nějakou rezervu a psát si výdaje, pak sám člověk má lepší přehled o tom, co a za kolik utratí a tohle kdybyste zavedli, tak by pak rychle vystřízlivěl si myslím a ušetřil by si ty řeči, co popisuješ. časem si taky asi budu pak říkat o pěníze manželovi ale pochybuji, že bych z toho měla takovej blbej pocit, to v tobě musí vzbuzovat on ne? záleží, jak se k tomu postaví a z toho co popisuješ se ani nedivím, že máš tyhle stavy, páč mě by to taky nebavilo.

suzief
15. říj 2014

ještě bych dodala, že rači míň peněz a všichni spolu můpžeme trávit dost času s manželem a prckem, než hodně peněz a on na cestách nebo věčně v práci ve stresu. P.S. Jasně občas mi leze na nervy ale i tak bych to neměnila.

marca22
15. říj 2014

A proc poplatky a pojisteni platis ty ze sveho? U nas to plati manzel,ja platim jidlo a veci pro deti a i presti mi fakt tak malo nestacilo,musela jsem hodne skudlit,ted mam rodicak vyssi tak uz by melo byt lip a za pul roku do prace a vazne se tesim ze po financni strance bude lip,zadny dite uz z toho sameho duvodu nechci,nechci uz nikdy znovu takhle zivorit.

barbora_brambora
26. kvě 2015

No to teda koukám jak to mám blbě zařízeno.
Já doteď měla plat cca 9000 plus rezerva 40 000 našetřená z minulého roku. Na společný účet jsem posílala každý měsíc 10 000.
Manžel plat každý měsíc nejméně 25 000 a na společný účet posílal 15000.
Teď byl můj plat menší, rezerva je fuč, nastoupila jsem minulý týden na mateřskou a čekám kolik mi pošlou.

Vidm že budu muset sakra změnit to naše finanční uspořádání 😒
Ono naše výdaje jsou jen 18 000 na bydlení (splátka, zálohy, příspěvek do fondu oprav, internet..život v praze je hold dost drahý) a k tomu 5000 na jídlo. A jelikož jsme se stěhovali minulý rok, pořád na bytě něco doděláváme a opravujeme a to spolkne ten zbytek.

No píšu to proto, že dnes jsem zažila dost nepříjemné překvapení. Nebaví mně peníze řešit, nechávám manžela ať se o ně stará, jen jsem posílala svou část. Tento měsíc mi bylo řečeno: Ani neposílej, máš malou výplatu (došlo mi jen 7000), však máme na účtě dost..a já tam dnes kouknu a ono tam zbylo 600 😀 a to prosím posíláme v půlce měsíce, takže ještě půlka měsíce před námi. Jsem hledala kde utekla ta další nula na konci, ale ona nikde 😀 Tak jsem hned poslala ze svého celou výplatu co mi došla a teď čekám až se manžel milostivě vrátí ze cvičení abychom trochu přerovnali ty naše finance.

Co mně ale nejvíc štve je, že na společném účtě je pár korun, nemáme auto, koupelna je v žalostném stavu, na bytě se spousta věcí musí ještě dodělat...ale pán né že by poslal víc, on si raději našetří a koupí si za 15000 brokovnici, i když má zbraní už plný trezor (podivná a drahá záliba), protože jsou to prostě jeho peníze, né? Asi mu řeknu, že jak si ji koupí, tak ho s ní rovnou odstřelím 😀

Dámy, chtěla bych to mít jako většina z vás, že všechny peníze jsou společné. Já jsem si pro sebe koupila něco naposledy tak před rokem. Opravdu, tím myslím i boty, oblečení, kadeřníka či tak. Ale mít společný účet, tak se nemůžu dívat na to, jak z něj 15000 zmizelo na brokovnici, když potřebujeme pojezdy na šuplíky bortící se ve skříni. Tak to prostě dopadne, když má v manželství každý jiné priority.