Jsem rozmazlená? Přítel mi dává málo peněz

peta1713
7. únor 2014

Ahoj maminky, rada bych se Vas zeptala na Vas nazor na mou situaci. Jsem s pritelem uz deset let, prakticky jeste od studii, aktualne spolu mame 7mesicni holcicku. Dokud jsme oba vydelavali, vzdycky jsme se dokazali dohodnout, co jak, kdo bude platit. Pritel uz od zacatku bral mnohem vetsi plat nez ja, takze platil vetsi cast hypoteky, poplatky za byt, ja platila jidlo a vse do domacnosti, co jemu zustalo slo vsechno na sporici ucet, ja za nas v uvozovkach utracela tzn. vecere, kino proste provozni naklady. Pritel je sileny setrilek, za sebe neutrati vubec nic, veci na sebe kupuje pomalu kdyz uz se ty stare rozpadaji, radost si sam nicim neudela, na pivo s kamarady nejde jak je rok dlouhy. Nebudu rikat, ze to jeho setreni nema sve pozitiva, nicmene ted jsem na rodicovske a vyvstava problem - tedy alespon pro me, pritel mi da penize, ktere vyjdou presne na nas domaci rozpocet tzn. jidlo, pleny, um pro malou ale nezbude nic pro me osobne, nemuzu si dojit ke kadernikovi, koupit si knizku, triko, zajit s kamaradkou na kafe mozna jednou mesicne. Asi by mi to nevadilo, kdybych vedela, ze ty penize nema, ale takhle mi to vadi a premyslim jestli si nenajit nejakou praci, to je mi ale zase lito kuli male, predstavovala jsem si jak se ji budu venovat a ne po vecerech makat, a to jeste studuju dalkove vysokou skolu, takze bych ten cas musela ubrat ji. Myslite, ze jsem rozmazlena? Vzdycky, kdyz na to zavedu rec, mam z pritele ten pocit...

martinakracmarova
24. únor 2014

ahoj pokud bys mela zajem mam na holku hodne oblečení po 10 kč na venek , na písek napis si velikost ...posli ti setik oblečení levně , nemusíš shánět...MARTINA, 25 KUSU 199 KČ

alen_ka
9. únor 2015

@peta1713 rozmazlená nejsi, člověk musí taky trochu žít a ne jenom přežívat
Zkus někdy sepsat všechny výdaje, které za měsíc máš a ukaž mu je (ideálně několik měsíců po sobě). A hlavně mu vysvětli, že jsi jeho partnerka a ne puberťák, který musí prosit o kapesné.

sasi2222
9. únor 2015

Také stojím při tobě 🙂 manžel je také šetřílek a každá nová věc je trochu boj. Ale on si teda pro sebe dopřeje, má rád kvalitní oblečení, posezení s přáteli při whiskey, kino, fitko, plavání - což teda nějaký ten výdaj stojí 🙂 neříkám, že utrácí moc, tak normálně. Ale když bych já chtěla nějaké dražší oblečení přijde mu to zbytečné, argumentuje tím, že on má skoro 2 metry a těžko se mu v levných obchodech věci shánějí (což má pravdu). Já mu to všechno moc přeju, jsem šťastná, že se věnuje hlavně rodině. Jen bych si přála, aby to taky trošku víc přál on mě. Nesnáším otázky typu, kolik jsi včera utratila, na cos potřebovala nový šátek - jak říká moje mamka, udělala jsem velkou chybu v tom, že jsem na začátku ustoupila a na vše dražší se začla ptát a radit. Ale co už teď. Na druhou stranu nebýt jeho, nemáme našetřeno moc, neumím to. Určitě si s manželem v klidu promluv a popros ho, aby tě nechal se trochu realizovat. Že se potřebuješ cítit dobře a děláš to i pro něj. U nás tohle většinou zabere a manžel si uvědomí, že potřebuju skutečně občas "utrácet a kafíčkovat" 🙂

marecekavendulka
9. únor 2015

muj manžel by se hanbou propadl,kdybych za ním musela chodit a prosit o peníze.. takže vztyč vlajku míru,udělej dobrou večeři,mrkni okem a sjednej si doma pořádek! 😉

mandella
9. únor 2015

Můj manžel je taky šetrný (topení, svícení, auto na LPG), ale že bych se ho takhle musela doprošovat o peníze, to naštěstí ne. To bude ten tvůj "divnej pavouk". Kadeřnice, kafe nebo něco podobného je normální věc... máš to blbé, asi mu to zkus nějak polehoučku vysvětlit. Držím palce 😉

barulina
9. únor 2015

mxw mame s pritelem 1ucet, odjakziva co jsme spolu. do doby rodicaku jsem mela stejny plat jako muj partner, materska o asi 2tir niy a rodicak jsem spadla klasika na 7tis. byt mame na pul,hypoteku taky, na brigadu chodim,otec ma taky pravo cas travit jen s ditetem. nicmene z brigady mam tak max 1500mesicne. takze nic moc. v zivote by mi muj nerekl nedam ti penize,nebo nemuzes
ma nehty ja ti ze sveho nedam. ja jsem doma s NASIM ditetem,tak jakypak copak

evulina77
9. únor 2015

taky máme společné peníze a jeden účet, s tím, že mám plnohodnotná práva k účtu. O výdajích se informujeme, neptáme se jestli můžeme, protože jsme rozumní a víme, co si dovolit můžeme a co ne.

soda365
23. čer 2015

U nás také výdaje za domácnost mám na starosti já. Muž se také nejprve divil, že potřebuji tolik peněz (jídlo pro 3 (já, manžel, tchýně) na celý měsíc, potřeby pro psa, drogerie, moje jízdné do práce, cca jednou za měsíc kino nebo jiné kulturní vyžití a postupné nákupy potřeb pro miminko po bazárcích a výprodejích) - což by jen do konce tohoto měsíce (červen 2015) mělo být přibližně 8000Kč. Hypotéku, elektřinu, plyn platí manžel.. Již 6 měsíců si veškeré naše domácí výdaje zapisuji do tabulky a když se na ní manžel podíval tak klidně uznal, že není jiná možnost než "tolik" utrácet.. Třeba by podobná strategie se zapisováním ženám v podobné situaci pomohla.. Občas mám já pocit, že hodně utrácím, ale náklady se poslední tři měsíce prostě zvýšily (od doby co máme psa a nakupujeme věci pro miminko).. Ale také bych ráda víc ušetřila :(

babanci
14. srp 2019

Máš mateřskou? Protože já bych to brala tak, že když je žena na mateřské, financuje domácnost muž. A na kadeřníka, na hračky pro dítě, na herničky a blbinky kolem, mám z té mateřské. Alespoň tak jsme to měli my.