Jsem těhotná s přítelem, se kterým jsem se chtěla rozejít

ada1989
8. pro 2015

Ahojky,je mi 26 let s ocitla jsem se celkem v těžké životní situaci. Zjistila jsem že jsem těhotná s pritelem kterého znam tři měsíce. Než jsem zjistila ze jsem těhotná,chtela jsem se s nim rozejít. Prostě jsem si uvědomila,ze jsem udělala chybu ze jsem si sním vubec začala a opustila svého pritele skterym jsem zila uz rok a pul. Asi mi e vztahu neco chybelo,tak proto jsem odešla. Ale uvedomila jsem si ,ze jsem porad do neho zamilovana a vim ze on do me taky. Ale co ted,cekam dite s jinym s chlapem skterym byt nechci...chci se jen zeptat jestli jste některá z vás podobnou situaci resila a co jste udělala. Možná si budete rikat ,ty vole ona je uplne hloupa a nevi co chce...Prostě nekdy to tak prijde, a vy delate veci bez rozumu. Ja deti chtela vzdy,ale ne ted....

sereza
8. pro 2015

ahoj, no stane se....rozhodnutí je stejně na tobě, já to vyřešila UPT......výčitky tam byli, ale dá se to zvládat, lepší než si zničit život a přivést na svět dítě do vztahu, kde to nebude klapat....doufám, že mě ted někdo ukamenuje 🙂 přeju ti, abys věděla jak se máš rozhodnout 😉

ada1989
autor
8. pro 2015

Ja už jsem jednou na potratu byla...nechci jit po druhe...

evapater89
8. pro 2015

A přítel s kterým jsi to ví? A jak se k te situaci stavi? A ty jsi mu říkala, ze mas rada stále bývalého? Co bývalý - chtěl by tě i s dítětem, které není jeho? Je to dost twzka situace. Tady by poteat vysvobození bylo, i kdyz ja pro potraty nejsem, záměrně te život stavi dotezke situace a je na tobě aby jsi ji zvládla. Držím ti palce ať to dopadne co nejlépe. Zůstávat ve vztahu kvůli dítěti taky není správné. Musíš byt šťastná hlavně ty, aby i dítě bylo spokojene.

ada1989
autor
8. pro 2015

Jojo vi, i muj byvaly to vi...nevi jestli by to zvládnul...jen vi ze me miluje a ze me chce zpět...a ten pritel me miluje nade vše,jen ja si uvědomila ze ne,druhy potrat podstoupit nechci...asi to neni jen tak,ze se mi deje vsechno ted...dekuji za podporu..🙂

lv
8. pro 2015

složité..dítě bych si nechala, zkusila fungovat s otcem dítěte jako rodiče..a jak to dopadne s bývalým, to nech osudu, uvidíš..

ada1989
autor
8. pro 2015

Iv...asi to je nejlepší řešení,i muj byvaly to tak vidí ikdyz mu to pry lame srdce...

jirikova
8. pro 2015

Nezůstala bych s někým jen kvůli tomu, že s ním čekám dítě. Buďto bych šla na potrat a nebo byla sama s dítětem, ale jen kvůli dítěti bych s ním nezůstala. Myslím, že pokud se s ním rozhodneš založit rodinu, i když ses s ním chtěla rozejít předtím, budeš toho jednou hodně litovat, roky nevrátíš.

elvira
8. pro 2015

Dítě si chceš nechat, s bio otcem být nechceš...
Takže dítě se narodí, počkala bych, co na to bývalý, jestli by to vydýchal, že nevychovává biologicky svoje dítě - prostě pokud bude chtít, tak se scházet, ale zatím si nic neslibovat a pak se uvidí - nic horšího, než že zůstaneš sama s dítětem tě nečeká.
Pokud bývalý zůstane bývalým, tak se třeba najde jiný partner.
Ono se to píše jednoduše, uvědomuju si, že to tak lehké není, ale víc řešení není...

bajana
8. pro 2015

Stalo sa to mm....teda len odtial, ze otehotnela frajerka, s ktorou sa chcel rozist po polrocnom vztahu...boli mladi (20, 24r), dali tomu sancu, svadba, atd...po 3 rokoch rozvod...
Na UPT by som ist nemohla....ale ani s otcom dietata by som asi nevydrzala....bud sama, alebo s byvalym frajerom...ale je na nom, ci bude mat "gule" na vychovu cudzieho dietata

ada1989
autor
8. pro 2015

Ach jo...holky moc vam dekuji za nazory moc si toho vazim...jen porad nevim co je správné...uvidime jak to vse dopadne...

ada1989
autor
8. pro 2015

Elvira-schazet se chce porad,chce zůstat aspon kamarad...nechce abych ho odepsala moc mu na me záleží,a taky nevi co delat...a nevi jestli by to zvladnul vychovavat cizi dite..jen vi co citi ke me...

janie1988
8. pro 2015

@ada1989 Včera jsem byla dávat nepotřebné oblečení do kojeneckého ústavu. Ty děti nikoho nemají. Seber a přestaň fňukat, jak je to složité. Je ti 26, takových maminek bez tatínků je spousta, tak nevím, proč zrovna ty bys to nemohla zvládnout. Možná jsem přísná, ale spát s někým, s kým nechceš být, mi přijde dost hloupé. Následky neseš jen ty sama, uvědom si ale, že ten prcek tě bude milovat víc, než ti dva chytráci dohromady...

kytka12
8. pro 2015

@ada1989 Miminko si nech. Je to malý poklad. Chlapi přijdou a odejdou, ale děti jsou láska života... Byla jsem ve 20 letech na UPT dvojčata, s nevhodným partnerem, litovala jsem toho po pár letech. Ne kvůli chlapovi, ale kvůli tomu nenarozenému životu.

janie1988
8. pro 2015

@kytka12 Přesně tak. Neřeknu, kdyby slečně bylo 15, ale takhle???

elvira
8. pro 2015

@ada1989 - to nezjistí, jestli to nezkusí.
Otec není ten, kdo zplodil, ale ten kdo vychovává.
Hlavně to dítě to tak cítí.
Teď už bych to nechala na něm, scházela se a uvidíte...

baskervile
8. pro 2015

Říká se:" dítě přijde od srdce,ale chlap dveřma" Buď ráda,že jsi po UPT přišla bez problémů znovu do jiného stavu a važ si toho.Je plno matek samoživitelek a zvládnou to.Kdybys šla na potrat,tak toho budeš třeba jednou litovat

78marcela
9. pro 2015

Ja bych si dite nechala. Bylo by pro me dulezitejsi nez vsichni chlapi na svete. Dneska je spousta rozvedenych paru, a pak si ty mamci najdou nove partnery, i kdyz maji dite. A tvuj ex, pokud te miluje, mel by te milovat i s ditetem, se vsim, co k tobe patří. Naopak on ma sanci utvorit si s tim ditetem vztah uplne odmalicka, coz je vyhodou, oproti rozvedenym maminkam co maji starsi deti, tam se vztah dite-novy matcin partner tvori mnohem hur.
Takze za mne dite. To ti vzdycky zustane, i kdyz chlapi odejdou.

anuliina
9. pro 2015

Podle mého je to situace,která se nedá vyřešit ze dne na den.Jenom čas ukáže,kdo je tím vhodným partnerem,a hlavně tatínkem pro miminko.Možná to zrovna bude jeho biologický otec,kterého ty nechceš.Možná to nebude ani jeden z nich.Rozhodně to ukáže čas a situace.Jednou to poznáš sama,a budeš to vědět s jistotou.Také nežiju s biologickým otcem mých 2 dětí,jsem rozvedená,ale vím,že je můj muž lepším tátou,než jejich vlastní.Není to jenom o té pokrevnosti.Je to hodně o povaze člověka a také vztahu k dětem.Ale to právě nepoznáš,dokud to děťátko nemáš.Nebude to asi jednoduché,ale dej tomu ten čas.A hlavně miminko ber jako dar.Některým ženám i tady mezi náma není dopřáno takový dar mít,a co by za něj daly. 😉

kacca11
9. pro 2015

Ja vidim v podstate dve moznosti - bud musis byt pripravena byt s ditetem sama nebo bych ja osobne volila UPT. Podle me se musis rozhodnout sama za sebe, ne podle soucasneho nebo byvaleho pritele.

papalinka
9. pro 2015

@ada1989 volila bych dítě. Jak tu už holky psaly, chlapi odchází a přichází, ale dítě zůstává. Kdybys už nebyla jednou na potratu, asi bych ještě zvažovala ten, ale jít podruhé, to mi už přijde jako velké pokoušení osudu. I když znám holku, která byla na potratu třikrát a potom ještě porodila tři zdravé děti.

hani1234
9. pro 2015

Miminko je dar .. Určitě bych si ho nechala ..

zuzka_b2
9. pro 2015

@ada1989 a zvazilas adopci?

ceeruti
9. pro 2015

Ja si zacala s i deset let mladsim ...jsme spolu 5 mesicu a ja jsem v desatem tydnu...byl to sok,mam uz dv e deti a o dalsi jsem nestala...chtla jsem jit na UPT...ale dala jsem sanci jak priteli, tak miminku...krok do neznama...a pritele...do nej jsem.cim dal tim vic zamilovana...

markyzka84
13. pro 2015

no uvazovat uz o druhem potratu, tedy pokud ten prvni nebyl kvuli zdravi miminka uz hovori samo o sobe...

kika_21
13. pro 2015

Je, to je dobře, že vlastně všichni to malé chtějí, tak skoro bych řekla není co řešit.Však i on se třeba z toho lámání srdce vzpamatuje, nebo ne?

adletta
14. pro 2015

Muj pravý otec odešel od matky když jsem byla ještě malá. Máma mi pořídila nového tátu se kterým se později také rozvedli ale zůstal pro mě otcem. Přijde mi strašně smutný, že neznám mou biologickou rodinu. Kdybych ji ale znala znacne by to ovlivnilo mou výchovu. Myslím, že když mají dva lidé dítě a chtějí ho spolu vychovávat musí se umět spolu dohodnout. Pokud v tvého Bio otce ditete veris, že chce byt otcem a vychovávat a podporovat tě tak bych do toho šla ale pokud ne raději bych sáhla po upt.

vrabcak0007
14. pro 2015

@markyzka84 tak pokud jsem dobře četla, tazatelka ani jednou o druhém potratu vůbec neuvažuje, právě proto, že na jednom už byla...
a to jí vlastně "ztěžuje" rozhodnutí, protože ze sebe nechce udělat vykuchanýho králíka - mám to podobně...kdysi jsem jako mladá a blbá na potratu byla a jsem s tím v poho srovnaná, ale do druhýho už bych nešla - pokud by to nebylo z vážných zdravotních problémů...
nicméně podle mě ses tím už rozhodla - tady neexistuje správné řešení..ať se rozhodneš jakkoliv, nebude to sluníčkové...já osobně bych se k otci dítěte nevracela - možná by vám to klapalo rok nebo dva...no do pěti let byste byli určitě od sebe a ty bys litovala ztracených let..
Začala bych si uzpůsobovat život tomu, že budeš s prckem sama - nebude to lehký, ale myslím, že takhle budeš nejspokojenější...máš okolo sebe někoho, kdo ti v začátcích pomůže? především rodinu? a s bejvalým bych zůstala jako kamarádka, pokud on o to stojí a ty taky a nebude ti to ubližovat...a nechala bych tomu volnej průchod..třeba ti aspoň v těhotenství s něčím pomůže - nakoupit, někam odvézt a tak..časem uvidíš, jestli to má smysl nebo ne...a když ne, on se určitě časem někdo ukáže, neboj...

1kolousek1
14. pro 2015

Tak zaprvý, kdo jednou odejde, odejde i podruhý .. Asi Ti není 15, abys nevěděla, co chceš, koho chceš atd. abys odešla, aby sis jen něco dokázala. Ten vztah si opustila, tak asi to mělo důvod. Pokud se do něj vrátíš pořád tam bude ten důvod .. Pocit, že najednou ho hrozně miluješ, je jen proto, že už s tim přítelem nejsi, kdyby ses k němu vrátila, vidíš zas ty chyby, co tam byly předtim. Situace, kdy se vracíš k bývalýmu s bříškem mezitímco na druhé straně je člověk, co by o dítě stál.. je trošku absurdní .. Takže buď bych zůstala s tímto přítelem, 3 měsíce je tak krátká doba, já bych se s nim třeba za 3 měsíce ani nevyspala, ale každá jsme jiná .. Chtěla jsem jen říct, že není možný za 3 měsíce někoho poznat, člověka poznáváš roky, nikoliv měsíce .. Asi bych si dala z hlavy to, že miluju někoho, s kým jsem být nechtěla a dala si do ní to, že, zkusim s tim člověkem normálně existovat a užívat si těhotenství .. Ono samo to těhotenství hodně o tom partnerovi vypoví .. Pokud o tebe bude pečovat a společně se budete těšit. Není, co řešit máš ideálního partnera. Kdyby ani jedno nevyšlo .. Začnu šetřit a připravovat se na miminko. Věř, že to není nic hroznýho sama vychovávat dítě ba naopak, má to spoustu svých pozitiv .. Hodně štěstí! 🙂

cheynee
28. pro 2015

@ada1989 Jak se Ti tohle mohlo stát? Já určitě nejsem člověk, který by měl moralizovat, za život jsem vystřídala opravdu hodně sexuálních partnerů, ale vždy jsem to provozovala bezpečně a vím, že kdybych náhodou otěhotněla, tak bych na potrat nešla, protože jsem schopná se o dítě postarat sama. Jediné čeho bych mohla litovat by byla "nevhodná genetická výbava" otce (rozuměj, kdyby měl IQ tykve), ale i tak bych potrat nevolila. Každopádně už mám bujarý léta za sebou, jsem šťastně vdaná a o mimi se snažíme, takže se mi to lehko kecá... Ale stejně - pokud víš, že péči o dítě zvládneš psychicky, fyzicky i finančně, tak si ho určitě nech 🙂. Jak už tu bylo řečeno, chlapi přicházejí a odcházejí a sebevětší zamilovanost se dá překonat - hlavně když máš tak krásnou motivaci 😎.

terinda
28. pro 2015

Soráč, je ti 26 a už PODRUHÉ jsi nechtěně těhotná? 😕 To toho za život asi stihneš hodně 😖
Pokud se o dítě dokážeš postarat sama, či budeš chtít alimenty po ex, tak si ho nech.
A přečti si něco o antikoncepci, otěhotnět po 3 m vztahu je vrchol blbosti a nezodpovědnosti 😝
Uf, to jsem se smutně rozčílila 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru