Kolik čeho a za kolik kupujete na mimčo?

veronikavlaskova
22. pro 2010

Ahoj maminy. Zajímalo by mě, kolik čeho (oblíbená značka) na mimčo 0-1 rok kupujete a kolik činí na jednotlivé položky vaše výdaje?
Tady jsou moje
1) lékárna - u nás největší položka, probiotika, bepanthen, kapky na prdíky, mast na exém, celkem 1200 Kč měsíčně jen to finkne 🙂
2) plínky - oblíbili jsme si plenky Albert, 7-8 kusů na den, celkem 500 Kč měsíčně
3) vlhčené ubrousky - kupujeme Huggies, 5 balení měsíčně, celkem 200 Kč měsíčně
4) oblečení - kupujeme dost z druhé ruky, dostáváme dárkem, přesto 800 Kč měsíčně (ráda nakupuju) 😅
5) UM - kojíme, ale používáme na cesty a 1x za den pro rozmíchání probiotik - 1 krabice Sunaru, 200 Kč měsíčně
6) prsní vložky, kosmetika na mimi - minimální položka 100 Kč měsíčně

ivarei
22. pro 2010

My máme dvojčátka 🙂

Neocate pro Aničku Rozárku - doplatek je 155 Kč x 9 balení, tedy 1395 Kč/měsíc
Nutrilon AR pro Adámka - 200 Kč x 9 balení + Nutrilon extra 380 Kč, tedy 2180 Kč/měsíc
- obě děti mají silný reflux, zahušťujeme Nutritonem - cca 1800 Kč/měsíc
Kojenecká voda - cca 1500/měsíc
Probiotické kapky Bio Gaia - 670 x 2 - 1340 Kč/měsíc, Bifiform - 500 Kč/měsíc, Lefax - 300 Kč/měsíc - tedy lékárna pravidelně 2140 Kč/měsíc (nepočítám nosní kapky a jiné "nárazovky")
Pleny - cca 2000 Kč/měsíc
Kosmetiku na zadeček si necháváme předepisovat od kožní, takže jen 30 Kč za recept.
Ubrousky - 600 Kč/měsíc
Oblečky - nonstop blinkáme, stále převlékáme, kupuji bazarové - 1000 Kč/měsíc (ale asi by stačilo míň, taky ráda nakupuju)

- CELKEM ASI 10.845 Kč/MĚSÍC - protože jsme překročili limit, platí nám už i doplatky na Neocate, Lefax a další Aniččiny léky pojišťovna (vrací nám peníze), takže částka je ve skutečnosti asi o 1700 nižší, ale zas nepočítám výdaje na příkrmy (teď je přechodně musím kupovat, protože u mixéru prasklo těsnění a chvíli potrvá, než ho z KRUPSu pošlou v obodobí Vánoc.

Dodávám, že u nás je to dost zkreslené tím, že Anička má velké trávící potíže. Několik měsíců dlouhodobě trpěla průjmem - proto zvýšená dávka probiotik a dříve i větší spotřeba plen (takže to bylo 3.500,- měsíčně pro obě děti za pleny, ale po Neocate se to výrazně zlepšilo). Velkou máme i spotřebu pracích prostředků, hodně blinkají, máme masivní reflux, takže pořád převlékáme. Taky oblečení musíme díky tomu mít mnohem více, než ostatní děti. Další pravidelné výdaje jsou na dojíždění na gastroenterologii - je to 60 km. Pak jsou takové ty jednorázové položky (Nutrolin B po užívání antibiotik, antibiotika, genciálka aj.), ty si hned nevybavím, ale většina z nich asi není nezbytná.

Rozhodně to ale stojí za to 🙂. Jen jsme se museli umírnit s vánočními dárky - nechali jsme se za 1000 Kč vyfotit a širší rodina (kromě malých dětí) dostane jen fotky s přáníčkem.

dlabinecka
22. pro 2010

1) sudocrem 80Kč/měsíc.
2) plenka máme látkové - takže praní každý třetí den, cca 100Kč na prací prostředky.
3) vlhčené ubrousky si vyrábíme, takže 0Kč 🙂
4)oblečení - protože maminka hřeší, tak cca 1000Kč měsíčně, jinak dědíme, dostaneme 🙂
5)do 6ti měsíců jsme plně kojili, ted cca 300Kč za kaše, zbytek vaříme z vlastní zahrádky 🙂
6) prsní vložky už nepotřebujeme, kosmetika na mimi cca 150Kč
😀 takže sumasumárum žádná závratná položka, až Eliška pujde do školy, to se teprve prohneme 😀
Dohromady teda cca 1630Kč měsíčně 🙂

hakanka
22. pro 2010

1.0
2. kupujeme v akcích cca 500 Kč
3. 70 Kč (kupujeme v akcích, hodně myju pod sprchou)
4, dědíme, mám po prvním dítku cca 200 Kč
5. plně kojím
6. prsní vložky nepotřebuji, kosmetiku jsme dostali k narození, takže cca 50 kč měsíčně
celkem do 1000 Kč.

já si i s prvním dlouho říkala, že je dítě levná záležitost, ale něco prostě člověk neovlivní- viz ivarei. Ivu, ale oni vám to určitě vrátí 🙂. Držím pěsti, ať jsou děti zdravé.

weri1
22. pro 2010

1. Probiotika jen jednou, vydržely 2 měsíce-589,-, jinak na zadeček rybí mast namíchanou z lékárny cca 50,- vydrží i 2měsíce, na tělíčko leniens taky z lékárny vydrží určitě přes měsíc 50,-
2.plenky pampers nebo tesco cca 700,- měsíčně
3. nepužívám jen na cesty, myju přírodním olejíčkem smíchaný s vodou na doporučení- 130,-tak půl roku počítám že mi vydrží
4. cca 1000,- měsíčně
5.plně kojím
6. nepotřebuji
JInak kupuji pořád nějaký blbůstky, tak se manžel nestačí divit 😀

ivasad.
23. pro 2010

Ahoj, mám dojem že stejná otázka už tu někde je... 😉 ale napíšu jak u nás:
1. lékárna - rybí mast míchaná lékárně - máme druhé balení, tzn. cca 30 Kč měsíčně, lenienska míchaná taky pár kaček, koupu většinou v čisté vodě, občas koupel Weleda - máme jednu lahvičku od narození, vydrží....
2. látkujeme, papírovky nekupujeme
3. vlhčené ubrousky nepoužívám, myju malé zadeček látkovými ubrousky namočenými v teplé vodě (zkoušely jste si někdy vlhčený ubrousek samy na sobě? já jo, a byl pěkně ledovej, když se domů vezl předtím v kočárku 😝 ) 😀 - ubrousky peru s plenama
4. oblečení máme hodně poděděno, některé kousky úplně nové, nenošené... Sestřenka je nakupovací maniak a její dítě to nestihlo unosit, to se mám 😀 ale někdy neodolám, takže sem tam něco koupím - cca 200 Kč za měsíc, jak kdy
5. plně kojím
6. prsní vložky nepoužívám, prsa mi těsní dobře 😉 😀 jen zezačátku v porodce jsem je nosila, to byly potřeba
Jinak sem tam nějakou hračku, deku, roztomilé papučky.... 😵 no znáte to. Ale kdybych měla shrnout peníze za to nejnutnější, tak do pár stovek měsíčně bychom se zatím vešli 😉