Kolik máte rozpočet na domácnost s 3 a více dětmi?

aniska
14. únor 2013

Holky, manzel by chtel vetsi rodnu (zatim mame 3 deticky). Ja bych ale rada o vsem dopredu popremyslet, a vedet si predstavit, kolik to obnasi, hlavne v ty financni oblasti, protoze tim padem bych byla hodne uvazana doma. A taky jestli bych byla ochotna vubec se takhle uskromnit.. Abych mela proste predstavu.
Takze napsali by ste mi nekto prosim, kolik davate mesicne - osobitne na nasyceni, osaceni, cestovani?

Abych se jen neptala, tak my zatim minem tak 18tis na jidlo, kolem 3-5 tis. na cestovani. Osaceni netusim.. Ale na to moc asi neutratime.

aniska
autor
14. únor 2013

holky vy jste se do mne pustili.. jako bych udelala nejakej hroznej zlocin..
radsej uz vic psat nebudu. nezakladala jsem to proto abych se vyvysovala, paneboze. Nebo proto aby se nekdo ze mne vytacel. Ale proto, ze mne opravdu prijde, ze je to hodne, tak abych vedela jake vydaje maj podobne velke rodiny, abych se mohla pokusit o neco podobneho. Jinak, ted zjistuju, ze jsem do toho zapocetla vic nez jen jidlo,ale to je jedno. Ja uz nemam moc chut vic psat takze ani nebudu.

hasky24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verbalinka
14. únor 2013

@aniska netrap se holkama. 18tis je za jídlo je úplně normální. Já spíš nechápu, jak někdo může jíst jen za 5tis 😅 Stačí koupit 1,5kg hrozn.vína, každý si dá k večeři něco jiného + snídaně, oběd a 600 na den je tady 😀 Já se teď snažím stáhnout jídlo na míň a jde to dost těžko 🙄
Jinak můj názor - co dítě, to náklady navíc. My jsme teda dítě navíc pocítili dost. Dokud jsem jen kojila, tak dobrý, ale od půl roku aždý den jídlo pro ni zvlášť + přesnídávka, jogurt, kaše. Za chvilku to budou boty, vstupné do herniček apod. Později kroužky, koníčky, platba za školku, školu...

adelkav
14. únor 2013

@aniska mě přijde těch 18 tisíc taky v pořádku. My jsme dva dospěláci a dvouletý prcek a za jídlo a drogerii dáme tak 12000 Kč měsíčně a to nepočítám manželovy obědy v práci a svačinky🙂)) Snažím se nakupovat kvalitní potraviny, mám pocit, že je to investice k nezaplacení a že se to jednou na našem zdravotním stavu musí projevit🙂 Teď utrácím hodně za ovoce a zeleninu, za to nechám třeba 1000 Kč týdně.

monikabie
14. únor 2013

HOlky pokud máte takový příjem že si to můžete dovolit dát 18000 za jídlo měsíčně v poho. Ale je spousta lidí co si tohle nemůžou dovolit ... Já dám za jídlo měsíčně cca 6000 pro 5 lidí z toho 3 dospělí. 18000 nemám ani celkem na mkěsíc na všechno a jde to🙂

datela
14. únor 2013

@aniska Neberte to zle,asi jste se jen špatně vyjádřila.Zkuste napsat mamince rybkamyska.Ta má několik dětí a je to zkušená milá maminka.Určitě vám poradí

monikabie
14. únor 2013

@aniska Tak příště až něco napíšeš tak trochu pouvažuj dopředu. A myslím žer pokud máš 3 děti a necítíš se uvázaná tak s tím jedním uuž to nevytrhneš. Nic proti...

datela
14. únor 2013

@monikabie A přesně takhle se pozná správná hospodynka.I za málo uživí rodinu a ještě malinko ušetří.Dnes není umění utratit kopu peněz,ale vystačit si i s málem

orchidis
15. únor 2013

@aniska Anisko, proboha klid 😉. Napsala jsi, že dáš měsíčně 18 000 za jídlo a ještě jsi několikrát tvrdila, že se jedná o částku za základní potraviny. Tak ti prostě některé holky psaly, že se jim to zdá moc... co je na tom?

Teď sama píšeš, že ses spletla, ale pláčeš, jak jsou holky zlé a jak se do tebe obuly. Nevidím to tak... 😉 😎.

Penízků máte asi dost, tak do toho jděte, 3 nebo 4 děti z hlediska výchovy a práce už asi fakt neřeš a finance nejsou problém, tak proč ne? 😎
Držím palce!

kaliali
15. únor 2013

@aniska to záleží na tom, jaké máte výdaje 🙂 za jídlo to není moc, nevím, jak staré máš děti, hraje v tom roli spousta věcí. Nedávno jsem to počítala a je ideální mít příjem na každou osobu v domácnosti cca 8-10tis 😅

Na blbé názory se vykašli a řeš to s těma,co to s tebou řešit chtějí 😉

janesafari
16. únor 2013

Tak nám kdyby zůstavalo 18tis.na jídlo a ještě k tomu (jestli dobře chápu)3-5tis.na cestování,tak si žijem jako královská rodina!!!My čekáme druhé dítě a začali sme stavět a každý měsíc-podle výše snoubencovi výplaty a mé nemocenské-si sednem,sečtem a rozpočítáme-podle toho i nakupujume...pravda-ted sme odvezli auto do servisu(oprava cca 9000),ale bez auta se neobejdem....ale taky má ten můj chlap možnost chodit na přesčasy a taky chodí,na všechny,na které to je jde,tak zvládnem i nečekaný výdaj...občas se toho sesype víc najednou a půjčíme si od rodiny,ale nedlužíme dlouho...a když je chlap šikovný a i polovinu domu zmákne(miluje práci se dřevem a dělá veškerý nábytek i sádrokartony a spoustu ostatní práce)...nebojím se...takže se nebojíme do budoucna uvažovat ještě o třetím dítěti...je na každém-s jakou částkou dokáže člověk vyjít a vyžít.A kdo v dnešní době něco nesplácí-ani nás neminula hypotéka...a žijem a těšíme se na nový domek a na mimi...sice každý měsíc sedím a sepisuju a počítám,ale máme co sme chtěli!