Kolik máte rozpočet na domácnost s 3 a více dětmi?

aniska
14. únor 2013

Holky, manzel by chtel vetsi rodnu (zatim mame 3 deticky). Ja bych ale rada o vsem dopredu popremyslet, a vedet si predstavit, kolik to obnasi, hlavne v ty financni oblasti, protoze tim padem bych byla hodne uvazana doma. A taky jestli bych byla ochotna vubec se takhle uskromnit.. Abych mela proste predstavu.
Takze napsali by ste mi nekto prosim, kolik davate mesicne - osobitne na nasyceni, osaceni, cestovani?

Abych se jen neptala, tak my zatim minem tak 18tis na jidlo, kolem 3-5 tis. na cestovani. Osaceni netusim.. Ale na to moc asi neutratime.

irriss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aniska
autor
14. únor 2013

irris jses jasna :D 123 let a bydlis v Tanzanii :D

fass
14. únor 2013

Máme 4 děti.19,17,6 a 2a půl.Takže hypotéka,platby kolem domu,2500 měsíčníky na mhd,2000 velcí škola,1000 malý školka,12000 jídlo a drogerie,oblečení průběžně co kdo potřebuje ale měsíčně asi 2000,2500 třeba ted dcera přihlášky na vš,2500 oblečení na maturitní ples,jindy zase pojištění nebo doplatek elektřina plyn atd.Takže měsíčně celkem pálky a čím jsou děti velcí,jsou i větší výdaje.Třeba ta malá kromě bot nebo lepšího na sebe podstatě nic nepotřebuje.Necestujeme,auto nemáme.

irriss
14. únor 2013

@aniska
Tvuj fotoblog je take (ne)jasny.. 😉

fass
14. únor 2013

@irriss Právě,že tolik projedí a ještě cestují, mohou mít dětí deset.Já napsala jak je to ve skutečnosti. 😝 Protože mi přijde,že někdo se nudí a přemýšlí coby kdyby.

evening_star
14. únor 2013

To vážne miniete 18 "tácú" jak vy "rikate" na jedlo? Mne sa to zdá veľa, aj ked ste teda piati...Ako sa stravujete? Varis doma alebo sa kazdy z vas stravuje v jedalni?

irriss
14. únor 2013

@fass
huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂
uz jsem se lekla, ze jsem z jineho sveta.. 😎
Ja mam take 4 deti...😉 22,13,10,10

aniska
autor
14. únor 2013

tak tech nasich 18 za jidlo je hruza :( Kupujeme zakladni potraviny, a hodne varime, oba dva.. Ale nevim, jak to snizit, snad kdyz zalozim zahradku. Des!

irriss
14. únor 2013

@aniska
Jak mas stare deti??
p.s. pises, ze kupujete za 18tisic zakladni potraviny...ALEzakladni potraviny jsou mouka, cukr,sul, ryze....z toho moc neuvaris..😉
Kde je najem? skola a skolka? Slozenky??

berenika39
14. únor 2013

@aniska to si musíš asi sama spočítat - příjmy, výdaje a nesmí vyjít mínus🙂
Rozpočet rodiny přeci není jídlo a cestování, přemýšlej. kde je to ostatní?

lv
14. únor 2013

@aniska já myslím, že když už máš 3 děti, tak další jedno nebo dvě už nebudou zas takový rozdíl, ne? Asi máte dobré příjmy, když dáte tolik za jídlo..a čekala bych, že už budeš mít odhad, kolik stojí dítě, dvě..možná bude potřeba větší auto, sedmimístný.. 😕

fass
14. únor 2013

@aniska Zahrádkou toho moc nespasíš.Tak akorát v létě zeleninu a trochu ovoce.Pro vícečetnou rodinu tak sad a lán pole.Vím ze své zkušenosti,zahrádku máme.Celkově se divím jak uvažuješ,vcelku nereálně na člověka co chce velkou rodinu.

aideen
14. únor 2013

Páni, 18 tis za jídlo 😨 Tolik nemá ani manžel výplatu 😀 😕

irriss
14. únor 2013

@fass
podle meho, ale muzu se mylit..!!!!!! 😉
ma jen jedno dite jako ve fotoblogu a ma se dobre...boji se, ze prichod DRUHEHO ditete "rozboura jeji pohodli".. 😉
Jinak by uz vedela,jake "skoky" jsou pri prichodu dalsiho ditete a jake spotreby maji..protoze KAZDA i "bohatsi rodina" zna sve vydaje a spotrebu..

fass
14. únor 2013

@irriss Jooo i to je možný.poněvadž některé dotazy jsou tu mimo mísu.Se kolikrát divím,na co všechno se tu ptají dospělé ženské,matky od rodin,budoucí matky. 😝

irriss
14. únor 2013

@fass

..kdyby to byla otazka...dnes zapsane nove mamicky..jen bych se pousmala a sla dal.. 😉 ..ale v posledni dobe se tu rodi spousta SUPER otazek uzivatelek nekolik let "fungujicicich" 😒

andrejka1974
14. únor 2013

ja na jedlom miniem 300 eur a to nas je 7 mam 5 deti 🙂 🙂 🙂 🙂 dokopy mesacne tak 800 eur

andrejka1974
14. únor 2013

@aniska ja si myslim , ze na jedlo minas vela , velmi vela

sissy27
14. únor 2013

@aniska máš tri deti... snáď vieš, koľko stoja plienky, zdravotná starostlivosť a všetko okolo malého dieťaťa a snáď to so základnou matematikou nebude u teba tak zlé, aby si si nevedela spočítať vaše príjmy a výdavky...
Poznám trojčlennú rodinu, ktorá má väčší rozpočet a výdavky ako ty s 5-člennou a poznám 6-člennú rodinu, ktorá nemá ani polovicu toho, čo ty, a existujú... alebo ak chceš - kde sa naje 5ľudí, naje sa aj 6....

blahova_andrea
14. únor 2013

Upřímně? Já jsem z poměrně chudé a velké rodiny a moji rodiče vždy razili heslo, že kde se nají pět lidí, nají se i šest nebo sedm. Však obézních lidí je dneska dost, nemusíme se přece tolik přejídat. Ošacení? Vždyť toho spoustu podědí jeden po druhé nebo se dá za pár kaček nakoupit v sekáčích a bazarech a nekupovat jednu mikinu za 500 a víc v obchodě. Já myslím, že když máte tři děti, tak čtvrté nebude tak zásadní rozdíl. Ale ono fakt záleží na tom kde a jak žijete a jak vysoký standard teď máte. A taky na tom, zda jsou děti zdravé apod., protože výdaje na speciální péči jsou samozřejmě obvykle větší než na ošacení a jiné. My jsme na tom finančně taky dost napjatě a jen se modlím, aby prcek nepotřeboval víc než brýle nebo rovnátka. Ale kdyby...nějak bych to snad taky udělala. Rodina by mi určitě pomohla, když už nic jiného.

maminuska
14. únor 2013

No 18 tisíc je podľa mna veľmi veľa. Ja mám 3 deti a na stravu minieme tak 300 EUR . Ja kupujem základné suroviny a z toho si vyrábam doma kopec vecí , nie že by som bola nútená , finančný rozpočet máme viac než dobrý , ale jednoducho som rada ked viem čo jem, ale zas na druhej strane nie som žiadny bio fanatik. Mám záhradu a mám sad.

datela
14. únor 2013

Já stále přemýšlím,jak se dá utratit 600Kc každý den jen za jídlo?Chodite se stravovat jen do restaurací ?Nějak mi to neleze do hlavy.Zas mam o čem přemýšlet.Páni,vždyť vy můžete mít dětí 7

renata5
14. únor 2013

@andrejka1974 vy miniete 300e na jedlo a ste 7 to ako robis my sme traja a tych 250e a to kupujeme akciove veci stale varim nemame stale masko peciem ja uz neviem

andrejka1974
14. únor 2013

@renata5 tiez kupujem vylucne v akcii a s jedlom mi pomaha aj mama ta mi navari na vikend 🙂 🙂 🙂 🙂 inac robim pomazanky, detom kupujem na rano pudingy so slahackou tie najlacnejsie, a kupujem pre dcerky jogurty smotanove a nekupujem pribinaky, najmensej varim domacu stravu , kde jej davam morcacie masko a mrazenu zeleninku , tu kupujem vo velkych balikoch v metre takych 2 a pol kilovych tie su lacnejsie a neminam na vyzivy a ovocie kupujem tiez teraz hlavne jablcka a banany 🙂 🙂 🙂 a nakupujem v akciach a daju sa z peceneho kuriatka odoberiem a spravim nieco na smotane, vzdy sa da ako tak usetrit a deti maju v skole a v skolke teple jedlo tak vecer ked dostanu obcas chlebik s rybacou pomazankou nic sa nestane 🙂 🙂 🙂 naozaj miniem len tolko kupim radsej lacnejsie a v akcii ako drahe , ked vidim chleba v akcii ako mali minule v tesku psenicno-razny mali za 45 centov 900 gramovy inac stoji 80 centov v tesku inde taky isty stoji aj 1, 30 tak kupim aj 5 a dam do mrazaku vsak mrazak mi aj tak bezi ci tam ten chlieb bude alebo nie 🙂 🙂 🙂 🙂

januzza80
14. únor 2013

Ahojky,teda k tem 18tisicum,tak to je fakt nejak hodne,protoze ja ziju v Anglii mame taky 3deti a neutratime tolik za jidlo jako ty.A to co zustane,tak setrime pro deti.

irriss
14. únor 2013

Vzhledem k tomu, ze jsem napsala uprimne, co si myslim...nepovazuju za demokraticke smazani meho prispevku..
prispevek obsahoval me zamysleni nad Tematem..NIKOHO NEURAZEL ..zadam o jeho navraceni zpet..dekuji.. 🙂

veruska007
14. únor 2013

@aniska Ja si myslim, ze 1 dite navic uz na rozpoctu moc nepoznas. My mame dve, cekame treti, vekove jsou po 2 letech, zatim mali. A treba s narozenim druheho ditete nam naklady vubec nevzrostly, spis se snizily, protoze i manzelovi varim doma. Starsi se odplenkoval, plenky jsme kupovali pro miminko. Obleceni po sobe dedi, kocarek a vsechny potreby pro mimco jsme doma meli, tehotenske obleceni taky, jidlo navic: jeden jogurt a jedna presnidavka denne, v ostatnich potravinach rozdil vubec neni poznat (chleba, maso, mleko.. kupujeme cca stejne). Myslim, ze vetsi financni naroky rostou az s vekem deti a pokud bys mela vetsi odstup, tak starsi uz muzou chodit na brigady.

Ted me napadlo, ze jediny vetsi vydaj mozna bude vetsi auto 😉.

A treba na hrackach rozdil taky nepoznam, protoze to, co bych koupila starsimu, proste rozdelim na dve hromadky a dostanou to oba 😉

prdecek
14. únor 2013

@aniska my tedy máme dítě jedno a moc toho ještě nepotřebuje, ale na měsíc nám na vše zůstane cca 5tisíc (jídlo, benzín, drogerie a oblečení), když se všechno poplatí. A tak tak vystačíme.

orchidis
14. únor 2013

@aniska Anisko, nejses ty ze Slepicarny co s trema detma studujes medinu? 😉

Jinak, sestra má 4 děti a kolikrát jim nestačí 50 000 měsíčně, ale oni mají školáky a platí mega částky zatenis a tance a podobně. Mladší jsou dvojky, tak se jim prodražila i výbava jako kočár, postýlky, atd. Mají hypo.

Nevím, jak starý máš děti, ale 18 000 za jídlo je dost, zahrádkou nic nespasíš. Celkem máte asi financí dost, zvaž své možnosti a síly a pořiď si dětiček kolik chceš. Jen nevím, jestli seš to ty s tou medinou, na slepičárně pořád hrozně vzdychá nějaká Aniska, co nemůže s 3 dětmi dostudovat 😀 😝, což se ani nedivím, tak případně pořeš prvně školu.

maca_p
14. únor 2013

@aniska mat vas rodinny prijem, tak sa citim ako kralovna. podla mna mas chaos v pomenovani potravin, pretoze za zakladne potraviny by si urcite neminula 18000kc.
a baby maju pravdu, kde sa naje 5 ludi, 6temu sa tiez ujde.
len mi nejde do hlavy, preco si vlastne zalozila tuto temu. keby si mala 1 dieta a cakas trojicky, tak v poriadku. ale pises, ze mas 3 deti a takato otazka? nechodis na nakupy? nevies kolko stoja plienky? nevieskolko sa minie detskej kozmetiky?