Kolik měsíčně platíte za elektřinu?

Holky, kolik platite mesicne zalohu na elektriku??? Kazdy den jedna pracka a jedna mycka. Platim 800 kc a kamaradka rika, ze je to malo.
berenika39
11. led 2019
To záleží na spoustě dalších okolností. Spotřebiče nejsou jen myčka a pračka. Jak velký byt, svícení, covšechno máte na elektřinu....Platíte takové zálohy první rok?
malinkaelinka
11. led 2019
Přesně tak, kamarádka může mít navíc třeba bojler a hned je spotřeba jinde. Taky je rozdíl, pokud denně doma trávíš celý den anebo se chodíš domů jen vyspat...
berenika39
11. led 2019
Jinak my platíme 1500 za to samé -jedna myčka, pračka méně, ale ...a to to vychází akorát.
popelka1984
11. led 2019
Dávám 650,- na byt o dvou místnostech a je to tak akorát. Bydlím s malým synkem a máme běžné spotřebiče jako pračku, mikrovlnku, sporák, konvici, lednici. Peru často, myčku nemám, vařím téměř denně.
zonigaautor
11. led 2019
odstehovala jsem se s detmi pred 2 mesici do bytu 3 plus 1, 62 m, a jsem na materske, takze jsme doma. A jej, da se zjistit nejak kolik jsem za ty 2 mesice projela? nechci mit nedoplatky.
berenika39
11. led 2019
@zoniga určitě se to dá zjistit u tvého dodavatele energií. udělej to. lépe platit o něco víc a pak si užít přeplatek🙂
zonigaautor
11. led 2019
@berenika39 v pondeli si opisi stav a skocim si tam. ted i koukam, ze se da koupit i meric elektriny do zasuvky.
berenika39
11. led 2019
@zoniga jasně, dá, držím palce. určitě si to nějak pořeš předem, je to potom nepříjemné, když v nevhodnou dobu přijde nedoplatek. dá se tomu předejít.
vita_
11. led 2019
@zoniga Kolik si za ty dva měsíce projela zjistíš, na elektroměráku si odečti stav jaký máš teď odečti ho od stavu, jaký si měla, když si se nastěhovala a máš spotřebu. Nevím jaký máš tarif ani dodavatele, ale ber zhruba 6 Kč/kWh a máš to. Jinak my jsme dva + malý syn, jsem na mateřské, máme elekt.sporák, konvici, pračku, lednici, notebook, osvětlení a běžné malé elektrospotřebiče, zálohy máme 640 Kč měsíčně a ročně nám 1500 ,- vrací.
zonigaautor
11. led 2019
@vita_ tyy jo a co mate za dodavatele?
konidana
11. led 2019
My platime zálohy 800. El.sporak, lednice s mrazakem, extra mrazak, rychlovarka, pracka, televize furt. Pc, el přímotop v koupelně.. ale ja fakt, ze co mame novou lednici i mrazak tsk spotreba dost klesla
leymea
11. led 2019
Ahoj. Posledni vyuctovani nam vychazelo na cca 800,- mesicne. Nasi maji stejny byt a plati nejakych 1200,- mesicne. Nechapu to. Jsem na matersky (takze furt bezi televize, mam to jako kulisu), od cervence do rijna nam zateplovali bytovku a celou dobu jsem mela zatazene zaluzie a cely den svitila. Desila jsem se vyuctovani, ale pak me to nakonec prekvapilo. Mame 78m, 3+1.
vita_
11. led 2019
@zoniga ČEZ
eithelwing
11. led 2019
1000 Kč měsíčně, Fonergy. Máme patrový dům, pračka téměř denně, bojler, kotel. U Čezu jsem platila více a s každým rokem zdražovali.
zonigaautor
11. led 2019
@leymea a dodavatele?
zonigaautor
11. led 2019
@eithelwing no ja jsem u CEZU, tak se podivam okolo na dodavatele
hezz17
11. led 2019
800kc. Byt 3kk, jsem na md. Vařím denne, rychlovarka, pračka a susicka cca 1x za 2-3 dny. Televize běží jen večer, notebook výjimečně. Máme žárovky usporky. Vraceli pres 2000.
zonigaautor
11. led 2019
@hezz17 dodavatel??
eithelwing
11. led 2019
@zoniga Dodavatel Fonergy. Přechod ale nebyl jednoduchý, dost nás prudili z Čezu.
Za mě můžu Fonergy doporučit, velmi vstřícné jednání. Ceny porostou všude, ale jsem spokojená s tím jednáním a s přehledností vyúčtování.

Určitě je fajn poohlídnout se jinde, my na to měli i člověka, který nám pomohl a hlavně nám pomohl s přechodem od Čezu, když se začali cukat a dělali problémy.
Ale na druhou stranu u elektřiny se prý neušetří tolik, ty rozdíly u různých dodavatelů nejsou tak velké.
leymea
11. led 2019
@zoniga CEZ 🙂
zonigaautor
11. led 2019
@eithelwing no tak jestli ta spotreba bude vysoka, tak pujdu k tomu Fonergy. Uvidime.
zonigaautor
11. led 2019
holky moc diky 🙂
leymea
11. led 2019
@zoniga pro me bylo rozhodujici to, ze u nas ve meste mame jen pobocku cezu, jiny dodavatele nejbliz 50km. My menili byt a ta pani mela jinyho dodavatele a po telefonu uplne strasna domluva (tahlo se to strasne dlouho), takze jsem rekla, ze si chci dojit na pobocku osobne. Ani jsem ceny nezkoumala. Mozna kdybych mela topeni na elektriku tak se na to budu divat jinak. 🙂
zonigaautor
11. led 2019
@leymea jasne no. Ja teda zatim nenasla jine dodavate, tak uvidime. dekujuu
berenika39
11. led 2019
@zoniga na internetu jsou srovnávače cen. neplatíš za změnu, ušetříš. mrkni.
makronka222
11. led 2019
My v novostavbe 2kk, ja s ditetem doma. Mycka, pracka minimalne 1x denne... mela jsem zalohu 600,- a jeste mi po roce vraceli 700,- Takze 800,- na 3+1 myslim, ze v poho. Ted jsme chvili v 80m byte a tak jsem zvedava, mam taky nastaveno 800,-. Pre.
klea81
11. led 2019
720
hezz17
12. led 2019
@zoniga myslím že eon. Ale tohle má v režii manžel.
zonigaautor
12. led 2019
@berenika39
@leymea
@eithelwing
@hezz17
@vita_
@popelka1984 Ahojky holky, tak jsem nasla papiry a mam CEZ a za ty 2 mesice jsem zdelala 229 kWh. kolik to je penez?

Sem začni psát odpověď...

Odešli