Kolik peněz je potřeba, když máte miminko?

sunnie
2. črc 2010

a) když kojíte
b) když nekojíte

anetka1701
22. srp 2011

No, ono záleží... U nás se nekojí a krmím Sunarem - ten mně vyjde na 180 korun/600g v lékárně. Měsíčně mi sní tak 4 balení, to je 720. Příkrmy - hodně vařím skleničky, ovoce a zeleninu ze zahrádky, ale když to lehce přeženu, tak mi sní tak 10 skleniček měsíčně (když cestujeme), kupuju dražší za 30 korun - nechci na tom šetřit - takže 300. Pak kupuju sušenky (balík měsíčně asi za 30, víc nedávám) a u nás je velkej výdaj teda ovocný šťávičky, protože vodu nebo čajík odmítá - to je 40korun každejch 5 dní, tedy 240. Plínky - teďka jsem koupila děsně výhodně nějaký v akci, 8 balíků Pampersek za 1024 korun. Spotřebujeme cca. 2-3 - nevím přesně (ty velký) balíky měsíčně, takže v tý akci to je 256-384 za měsíc :oD - jooo, kéž by to tak bylo častějc :oD :oD Jinak jsem se teďka zamilovala do No name plínek z Alberta 2,5 za jednu a kam se na ně Pampersky hrabou :oD :oD No, co dál - ubrousky jsem zkusila snad všechny značky a nejvíc mi sednou okurkový Huggies a ty jsou kolem 36korun (v akci :oD), to je 72 za měsíc, protože je moc nepoužívám - spíš třeba na upatlaný ručičky nebo pusinku venku nebo u přebalování mimo - doma pokakanej zadek dávám automaticky pod vodu. Co dál... přebalovací podložky potřebujeme tak tři, čtyři měsíčně (jenom v případě nouze :oD), takže to je když to přeženu 30 korun. Kosmetiku minimálně - opalovací krémík, sem-tam kapku pěny do koupele, Bepanthen (ten mám ještě víc jak půlku od porodky), takže víc jak 50 měsíčně to taky nebude. Sečteno a podtrženo, když jedu po akcích (proč bych taky měla utrácet víc, než je nezbytně nutný), tak to je cca. 1800 za nezbytný výdaje...
NICMÉŇE :oDdíky tomu, že ušetřim na akcích, utrácim jak šílená za hadříky, hračky, blbosti kolem, takže nakonec mně to dítě vyjde stejně na mnohem, MNOHEM, MNOOOOOHEM víc :oD

hardlove
22. srp 2011

Každý dítě je jiný. Dá se pořídit krabice mlíka za 80,- ale taky i za 350,-. To samí s plínama někdo koupí levnější a je spokojen a někdo ne to je individuální. Mi na plínách utratíme hodně, ale je to zas spojení ze zdravotním stavem.Vejdem se do 2000,- Oblečení dostáváme od známích a nebo nakoupím ve slevách a po bazarech za pár kaček. Nenakupuju toho moc stejně z toho mrňous rychle vyroste. Kosmetiku máme na předpis. Záleží na tom co nám doktorka předepíše. Za léky teť nic neplatíme ani ty blbí poplatky v lékarně.Skleničky moc nekupujem spíš vařím jenom občas když lítáme po doktorech tak mu dám kupovanou jinak domácí strava a nějaká přesnídávka a jogurt.Každý dítě je jiný nedá se to srovnávat někdo jezdí na kontroli 250km někdo ne. Někomu stačí obyčejná kosmetika někdo potřebuje speciální i vyživu to je individuální opravdu se to nedá srovnávat někomu stčí 2000 někomu nestčí ani 5000,- A kolik mě malej vlastně stojí ani tolik neřeším. Ten pohled na toho úžasnýho drobečka to všechno vynhradí.

benjik
22. srp 2011

Já sice kojila,ale malé to nestačilo,takže byla od začátku i částečně na Bebě,takže to byly tak 2 - 3 balení za měsíc cca 900,-.V půl roce přešla jen na kojení. Od roka batolecí mléko cca 2 balení takže kolem 600,-
Plíny první tři měsíce jednorázovky( do 1000,-,vždy se někde najde akce),pak jen na noc (200,-) a přes den látkovky (počáteční investice cca800,-,za čtvercovky a 800,-kalhotky)
Vlhčený ubrousky u nás mají huggiesy často vakvi kolem 30,- a já to používám na vše nejen na malou,takže kolem 100,- nebo to maxi balení z dm za kuponky za 80,-
Příkrmy od 5.měsíců ze začátku kupované,domací ji nechutnalo,takže kolem 2000,--3000,-,od 8.měsíců jedla domácí.
Kosmetika astrid a Nivea cca 150,-
Oblečení přes brumlu a i nové z obchodů jednou za 2 měsíce tak 500,--1000,-
Hračky každý měsíc něco od 100,- do několika tisíc,pokud jsou svátky atd.
Mimčo Tě může stát málo,ale taky i hodně záleží na náročnosti maminky.

zlilly
18. únor 2013

a) dohromady nic. ale mám zdravé děti, které netrpí alergiema atd.
plenky mám látkové, počáteční investice tak 5000kč, dál už skoro nic.
vlhčené ubrousky skoro vůbec - dítě umývám vodou.
dětské mýdlo - sebamed 70kč za kostku, ale vydržela fakt dlouho. žádnou kosmetiku sem nekupovala, mám pocit, že čím míň to dítě mažu, tím je mu líp.
oblečení - darované, poděděné a z druhé ruky. A teď sem udělala zajímavou zkušenost - stěhovali sme se, já sem spoustu dětskyho oblečení sbalila a přestěhovala. asi 14dní kluci nosili jen pár kousků. starší tak 5 triček, 5 punčocháčků, trošičku prádla, dvoje zimní kalhoty, dva svetry, zimní bunda. mimino - tak 6 bodýček, 4 polodupačky. kombinéza, kamašky, teplý svetr. nic dalšího sem nepotřebovala. takže dětem stačí o HODNĚ míň oblečení, než si myslíme.
čili jestli 1000 za obě děti měsíčně? myslím za pravidelné výdaje.