Kolik peněz jste dali za dárky?

lenkapanenka
20. lis 2022

Kupovali jsme dárky s partnerem pro sebe a naše dítě. Pro partnerova bratra s přítelkyní a jejich dceru.
Pro partnerovi rodiče.
Pro moje rodiče
Pro mou sestru a přítelem
Pro mou druhou sestru s čerstvým přítelem.
Pro mou babičku a dědu.
A pro dědu.

Pro partnera koupím něco okolo 1000;-
Pro mě přítel taky dárek okolo 1000,-
Pro našeho syna to je asi nejdražší . Okolo 2-3000;-
Partnerův bratr do 700;- přítelkyně okolo 500,jejich dcera do 800;-

cuuza
20. lis 2022

0, ještě nezačal advent, takže nepeču ani nekupuju dárky.

lenkapanenka
autor
20. lis 2022

@lenkapanenka partnerovi rodiče každý 600.
Moji rodiče každý 600.
Moje sestry každá 600
Jejich přítele nějaké drobnost okolo 300 a nebo mají spolecny dárky do 1000.
Pro moji babičku a dědu něco okolo 600 dohromady.
Pro dědu je v domově důchodců nějakou maličkost ,co ho potěší . Nevím za kolik.
Takže necelych 10 000 za dárky dáme .

lenkapanenka
autor
20. lis 2022

@cuuza aha taky ještě nepecu a dárky už máme skoro všechny a chybí nám teda ještě partnerův táta a babi děda. A dědovi nějakou maličkost

j.a.n.i
20. lis 2022

@lenkapanenka V rodině jsme se dohodli, že každý obdarujeme svoje děti, plus dávám drobnost babičce a mámě... Úžasná to dohoda 😎 A jinak tedy pokud chceš vědět, kolik jsem za dárky zatím utratila, tak asi 22000,-

izz76
20. lis 2022

Ještě nic,dárky kupuju az v prosinci. Nejvíc ztratíme za děti,jsou tři,za každé kolem 4000. Mezi sebou s manželem tak za 1000. Rodičům symbolicky ,se sourozenci si dárky nedáváme.Vsichni všechno mají a můžou si koupit,připadá mi zbytečne,přehazovat si navzájem,flašky,svíčky,ponožky apod.

melek5
20. lis 2022

@lenkapanenka dárky dostavaji vseci pravidelne jak děti tak manžel tak i já my máme snad vše takže letos mě ani vubec nenapadá co bych měla jako kupovat už teď stoho mám depku

lucina90
20. lis 2022

My kupujeme pro moje rodiče cca 2tis, partnerovi rodiče cca 1tis, partnerův syn a můj syn dohromady asi 3tis, zimní oblečení šlo teda bokem. Ještě 2 babičky a partnera musím dokoupit, to bude do 2tis. Ale co jsem už koupila, to jsem zabalila, schovala a mám klídek 😊

emillyhk
20. lis 2022

@lenkapanenka Máme to podobně jako @j.a.n.i - dárky pro dítě, pro rodiče. S manželem si dáme jen nějakou maličkost, abysme si i my něco pod stromkem rozbalili. Za dárky pro dítě jsme dali něco pod 2.000 Kč (ale něco už mám koupené rok, jen jsem čekala, až do toho doroste), pro rodiče cca do 1.000 Kč. Já každý rok peču pro rodinu cukroví, takže i to bereme jako "dárek". Potom máme něco pro opravdu blízké kamarády, tam je to celkem cca 2.000 Kč. Se sourozenci a jejich rodinami se neobdarováváme (jenom to cukroví), je nás hodně, dřív to byly dárky vesměs "jen aby se něco koupilo". Tak jsme se domluvili, že se sejdeme, posedíme, ale bez dárků.

mollyweasley
20. lis 2022

Letos trávíme Vánoce v zahraničí, takže 22 000 za pobyt s polopenzí, plus dostane každá dcera dárky ta k za dva tři tisíce, včetně příspěvků od prarodičů. Všichni mají všechno, několik let se příbuzných ptám, co by chtěli, odpovídají, že nic nebo nevím. A protože odmítám kupovat blbosti, rozhodli jsme se letos, že obdarujeme jenom děti a nám všem čtyřem darujeme pobyt. Takže odpověď- za Vánoce dohromady dám do 30 tisíc.

leniczka23
20. lis 2022

Na jedno dítě mám limit 5tis s partnerem je to cca za 2 tis a v rodině si dospělý nedáváme, je nás strašně moc. Pro děti příbuzných to bude cca 3tis. Takže jsme za dárky kolem 15tis. Celkově Vánoce nás stojí kolem 25tis každý rok.

emillyhk
20. lis 2022

@mollyweasley Přesně - nikdo nic nepotřebuje, nechce, tak jsme to omezili. Trochu mě "štvou" rodiče. Moje mamka si teda řekla, co chce, ale po loňském fiasku s dárky nemám nějak chuť jí cokoli kupovat, ale bude u nás na Štědrý den, takže by mi to bylo blbý. Tchánovci si neřeknou, co chtějí, ale tchyně potom strašně řeší, co od koho dostali, kolik to stálo a že oni dali... 🤦‍♀️ To pro mě úplně ztratilo to kouzlo obdarovávání, přitom já dárky vymýšlím a kupuju ráda 🤷‍♀️

barmil
20. lis 2022

@lenkapanenka nepočítám, kupuji průběžně od září, teď jsem nechala 2000 jen v knihkupectví, zítra padne 3000-5000 na lístky na koncert.. Nikdy mě nenapadlo počítat, kdo má kolik a za kolik, stejně tak neřeším, kolik stojí stromek atd. Ráda dělám ostatním radost, baví mě to vymyslet a shánět a plnit tajná přání, takže to na peníze neprepocitavam.

chemisterka
20. lis 2022

@lenkapanenka nemám to úplně přesně spočítáne, ale za mladší dceru cca 5000, za starší dceru to je 10000(ale zahrnuje to tablet), jinak maji stejný počet dárků a vždy ze stejného ranku (panenkaxpanenka, knihaxkniha), za manželovy rodiče to je cca 3000, můj bratr cca 1000-1500 (žijeme v jednom domě, je sám a je s námi na večeři i u stromečku) a pak kupujeme dárky 3 synovcům a neteři s přítelem, tam to je cca do 700 na osobu. Manželovi koupila dárky za 2000. Co dostanu od něj nevím, vždycky to je nějaké překvápko.

jako_mala_holka
20. lis 2022

My si dáváme dárky jen mezi sebou s manželem, pak dceři a mojí ségře (14), už máme všechno koupené, objednané nebo aspoň vybrané, celkově cca 5tis. Extra to neprožíváme.

ee.liska
20. lis 2022

Každý rok kupuji 60-80 dárků, letos už většinu máme, a je to jak kdy. Jeden rok skoro 100k další třeba jen 30k. Podle toho, co kupujeme.

drep
20. lis 2022

Tak jsem se zamyslela, dopočítala se asi do 80000 a pak mě přestalo bavit dál počítat. Ovšem k čemu je ta informace komukoliv dobrá, to fakt nevím. Obvykle neutrácíme až tak, ale tchýně a tchán potřebují nové telefony a manžel jim vybral iphony, tak to nějak naskákalo.

mollyweasley
20. lis 2022

@emillyhk Nejlepší byl na dárky manželův děda, měl ze všeho velkou radost, takže kalendář s fotkami pravnuček, na ten se vždycky těšil, nebo vstupenka do ZOO, kam jsme ho vzali, na výstavu.

andelka
20. lis 2022

Tak obecně se držíme obvykle částek okolo
Dítě 2 tis. ( tak 3-5 dárků)
Partner, já 2 tis. (3 dárky)
Rodiče 1tis. ( 1-3 dárky)
sourozenci a jejich děti každému do 500. ( 1 dárek)
Zatím toho moc pořízeného nemáme.

jjasmina
20. lis 2022

@lenkapanenka my dáme 10 000 cca, moje, jeho rodina, naše dítě a my. To jest tchan, tchyne, 3 jeho sourozenci, neteř, 2 synovci

drzticka81
20. lis 2022

Kupuju prubezne, limity nemam, takze ani nevim. Kupuju nasim trem detem, manzelovi, mamce, a pak kamaradkam, zakum malickosti. Tipuju, ze minimalne za 20 v tom budu 🙂))

guliii
20. lis 2022

My se už před lety se sourozenci domluvili, že dáme jen nějakou drobnost jejich dětem, dospělí, že si dárky dávat nebudou. Letos s manželem si dáme jeden malý dárek, protože doděláváme věci na baráku a potřebujeme peníze dávat tam. Mámě, manželovo tátovi a babičce nechám udělat kalendář vnoučat a dáme jim k tomu nějakou drobnost. Jen starší syn dostane kolo to je dražší, miminko jen pár drobností. Jsme v tom dohromady asi za 11 000 Kč.

somalicats
20. lis 2022

@drep Taky nechápu, k čemu je ta informace dobrá. Loni jsem manželovi dávala dárek za 35tis, letos to tolik nebude - loni potřeboval nový notebook a jeden speciální SW, který není zrovna levný, letos si přeje knihy. Něco už mám letos nakoupené pro děti, cca za 7000, nejstarší si přeje nový telefon, takže to taky bude nějaká vyšší částka.

rencaboch
20. lis 2022

Tak za 3 děti co jsem cca počítala to mám za 5000,- max, chlapa mám do 2000,- a rodiče jeho i moje+ jeho malou ségru dohromady za 2000,-. Jinak se sourozenci si dárky nedáváme ani dětem navzájem, stejně sme se vždy museli domlouvat co jakymu dítěti(celkem 8deti) a bylo to na palici.

veruuu_kubesovic
20. lis 2022

@lenkapanenka
Dárky kupují dětem, manželovi a mé mamce - děti mají jen jednu babičku, jinak mezi sourozenci si dárky nedáváme...
Celkově dětem cca 10tisic, manzelovi podle toho co si přeje, mamce většinou peníze a potravinový balík cca za 3tisice 🤔
Aktuálně mám pro deti dárky za 5tisic a ještě zbývá dokoupit lego

lv
20. lis 2022

Letos to zkrouhneme, ne, že bysme nějak museli, ale chceme trochu víc šetřit, zrovna nekupujeme elektroniku (mobil, notebook) tak to půjde níž než vloni, předloni. Jestli tedy nepadne nakonec rozhodnutí na kolo, nebo vybavení pokojů. Částka ti nic neřekne, proč. Kdo vydělá 200tis za měsíc/rodina vydá víc než rodina s příjmem 50tis.

martulka88
20. lis 2022

@lenkapanenka My jsme zrušili už loni sourozence a jejich rodiny. Takže kupujeme jen rodičům, navzájem a synovi. Rodičům - každému máme vybráno okolo 1000,-, synovi jsme zatím koupili za 900,- méďu a já muži nevím (asi 3000,- - v lednu má narozky, takže kupuji zároveň i na ně a tam padlo asi už 2000,-). My jsme si nedali limit, ale počet dárků. Já chtěla 5, on 10. Takže svolil na 8ks. Plus jsme si napsali Ježíškovi 🤣 A za syna jsme napsali taky 😊

vikinkav
20. lis 2022

Zatim jsem v tom za necelych 10 tisic a mam neco pres polovinu vydaju za darky, tak kdyz spocitam i nejake drobnosti do skolky a kamaradkam tak tech 20 to bude

klokanka31
20. lis 2022

@lenkapanenka Nám nosí dárky Ježíšek 🤷‍♀️

20190418
20. lis 2022

Za dárky utrácím čím dál tím méně. Rodičům jsem dávala vzdy nějaký pobyt/zajezd atd ale mamka je po operaci, tak dostanou jen žravé dárky za cca 1500,- každý. S přítelem si nic nedáme, raději si užíváme průběžně restaurace, cestování, wellnesy nebo párty a syn dostane tak za cca 2000,-. Přeje si jen nějaké blbosti. Nikomu jinému nedávam. Obecně utrácim hlavně za zážitky. Když já nebo syn něco potřebujeme, tak to koupím jen tak. Letos jedeme na Vanoce na hory, snad bude sníh a strávíme to na lyžích. Děti už dostali info, že tam Ježíšek možná netrefí a dárky najdou asi až po návratu doma 28.12. Věřím, že to pro ně i tak budou nezapomenutelné Vánoce.

dafne55
20. lis 2022

My jedeme letos pres Vanoce na 3 tydny do zahranici - to bude nas darek s muzem. Na tyden za nami prileti mamka, pobyt ji zaplatime k Vanocum (takze za mamku cca 20 tis). Dale budeme davat darek jen muzove mamce za cca 1 tis. Se zbytkem rodiny si darky nedavame.