Kolik peněz jste dali za dárky?

lenkapanenka
20. lis 2022

Kupovali jsme dárky s partnerem pro sebe a naše dítě. Pro partnerova bratra s přítelkyní a jejich dceru.
Pro partnerovi rodiče.
Pro moje rodiče
Pro mou sestru a přítelem
Pro mou druhou sestru s čerstvým přítelem.
Pro mou babičku a dědu.
A pro dědu.

Pro partnera koupím něco okolo 1000;-
Pro mě přítel taky dárek okolo 1000,-
Pro našeho syna to je asi nejdražší . Okolo 2-3000;-
Partnerův bratr do 700;- přítelkyně okolo 500,jejich dcera do 800;-

ferda90
24. lis 2022

@lenkapanenka ahoj, kolik kdo dal za dárky je hrozně individuální. Někdo si rád potrpí na drahých darcích(šperky, telefony, tablety atd) , někomu udělá radost,, obyčejný,, levnější dárek( svetr, deska do gramofonu, poukaz na masáž). S přítelem jsme si už dávno řekli částku za jakou si dárky budeme kupovat, přišla jsem s tím já jelikož přítel dával drahé dárky a mě to bylo kolikrát blbe, že já dala právě nějaký levnější, tak jsme se domluvili, že si dáme dárek cca za 2500 Kč. Letos jsem chtěla částku snížit, jelikož jsem na rodičovské dovolené a těch peněz moc nemám. Takže letos je částka cca 1500 Kč. Pro někoho je to málo, ale věř, že já sehnala opravdu hezké dárky. Přítel má rád zpěvačku Joan Jett, vydražila jsem mu na aukru desku z roku 1982 za 800 Kč. Hity, které má fakt rád a dlouho tu desku shání. Pak dostane poukaz do zámečku na proceduru sedmé nebe a jelikož má rád zimu a otužování, tak druhá poukázka bude do kryokomory. Já třeba nejsem taková ta ženská, která chce šperky z růžového zlata nebo tak, mě udělá radost obyčejné stříbro, takže přítel nemusí dát tolik peněz za dárek pro mě. Dala jsem mu pár tipů jako třeba, anatomic tenisky, kosmetika od manufaktury nebo náramek s fotkou. Všechno to jsou dárky, které jsou levnější a mě udělají velkou radost. Pro našeho syna jsme kupovali 5 dárků. Jelikož je ještě malý (21 měsíců) tak stejně z dárků ještě pořádně nic nemá a bavit ho bude spíš ten papír. Za ty dárky jsme dali cca 1300 Kč. Jsme toho názoru, že chceme aby si syn věci a dárků vážil ať už jsou levné nebo drahé a aby nebyl pak rozmazleny. Od nás má 5 dárků včetně 2 hraček a od babiček a deděčku dostane další 4 dárky, což si myslím je dost. Dle mě je jedno kolik dá člověk peněz za dárky, já mám ráda když ten dárek je trochu originální, má nějaký nápad a jde vidět, že člověk nad ním aspoň trochu přemýšlel.

klokanka31
24. lis 2022

@marketa11112 To máš dobrý, naše malá kolikrát nadzvedává matraci když pomáhá převlíkat peřiny, takže já úložák musela zamítnout 😃

leymea
24. lis 2022

Cca 15 tisic, nepocitam do toho manzela a sebe. Pro manzela mam za 3500,- a co ma on pro me tak to samozrejme netusim 😂 driv by to bylo o dost vic, protoze driv jsme si davali darky vsichni mezi sebou v rodine (sourozenci, tety, strejdove, sestrenice, jejich polovicky)manzelovo rodina je velka. Bylo toho fakt hodne. To uz se nastesti zrusilo a dava se jen rodicum, prarodicum a malym detem. 🙂

marketa11112
24. lis 2022

@klokanka31 tohle je postel v jejich herne s hodne tezkou matraci ,zveda se cele bocni viko. Schvalne jsem jim to nikdy neukazala, takze proste nevi.🙂. Lezu tam tajne. ( tzv.pod lampou je nejvetsi tma. Ha. )

klokanka31
24. lis 2022

@marketa11112 Dobrý 😃👍

elu
24. lis 2022

@lenkapanenka nevím, kolik to bude stát, ale pro děti (2)kazdy tak 12 dárků, manžel 3,deti od sestry(4) každý 1 dárek, sestra a mazel 1x dárek, rodiče 1x dárek, bratr s přítelkyní jeden dárek... Takže cca 40 dárků vymyslet, zaplatit, zabalit.... Je to fofr, u mě jsou vánoce o tom balení a rozbalování.... Dát dítěti 2 dárky by mě přišlo jako týrání 😄😄😄😄😄😄 a i při tomhle mém šílenství mám strašně skromné děti, mají radost i z kalhotek, nebo trenek.... S manželem je to zase o překvapení, vymyslet něco hezkého, co potěší, ne co potřebuje... Hlavně to musí být překvapení.... Říct mu kup mi mobil a dostat ho, to u nás neexistuje.... Jsem vánoční maniak...

journals
24. lis 2022

Celkovou částku jsem nepočítala a počítat ani raději nechci. Odhaduji to na nějakých 30, 35 tis. Vánoce u nás nejsou o dárcích, ale já prostě nesnáším dávání zbytečností a cetek. Fakt nenávidím všechny ptákoviny které člověk dostane/daruje jen aby něco... takže dárky dáváme takové, aby udělaly radost a posloužily. Jak dospělým tak i dětem.

kometkak
24. lis 2022

Letos asi 25-30t. Dvě děti.. kazdé tak okolo 5tisíc (velká krabice Lega, jejich přání Ježíškovi, nějaké oblečení, knihy, společenské hry, občas něco na sport) Mezi sebou s manželem si dáváme obvykle dárky okolo 5-7 tisíc každý (ale občas dostanu třeba nový Iphone, jako překvapení když starý už neslouží, nebo noťas, tak se do té ceny nevejdeme) Letos jsme si nadělili novou postel a pro mě auto.. už teď v listopadu. Takže kupuju jen boty na snowboard, wellness vstup a nejakou dorobnost. Dárečky kamarádům děti (6ks) drobnosti do práce (6ks), učitelky dětí (3), družinářky (4) celkem vše 2000Kč. Pak dáváme 2x babička, 2x prababička, 1x děda + přítelkyně, švagr s ženou a dítětem každý tak 1000-1500Kč, teta 500, přátelé cca 4x 500.

klokanka31
24. lis 2022

Holky co tak čtu tak nikdo ještě do seznamu nezahrnul psího člena rodiny 🧐

sweet81
25. lis 2022

@klokanka31 my si jedem v neděli pro štěňátko😊 už se těším až jí nakoupím dárečky pod stromeček, asi jich tam bude mít hromadu😄

lvl16
25. lis 2022

@klokanka31 Jezis tak to je snad úplně jasný, že zvířata dostanou taky dárky :D. Já nakupuju i psům a kočkám kamarádek 😂.

klokanka31
25. lis 2022

@sweet81 Tak to budete mít téměř vánočního pejska 😊 my si pro naší fenku byli 18.12. 😊 Než jsme měli malou tak taky měla pod stromečkem spoustu dárků. Teď bude mít tak 5-6...

marketa11112
25. lis 2022

@klokanka31
@sweet81 ja loni privezla nasi fenku na stedry den. ve tri odpoledne jsem dorazila domu. 100 kilaku od domova, hrozna cesta. Deti doma spinkali. Po probuzeni meli doma cerne klubicko. To bylo radosti. A pribeh? Jela jsem autem z prace ( ten den jsem mela volno, ale něco jsme detem nakecat museli, abych mohla odjet) slysela jsem stekani,zastavila jsem, vylezla z auta. Nikde nic . Vratila jsem se a v aute na me cekala nase fenka. Deti nadsene, spokojene. A ted mi tu beha , vic jak rocni , tricetikilova obluda.

sweet81
25. lis 2022

@klokanka31
@marketa11112 tak to jste měli opravdu vánoční dárek😄
My na tu naši čekali hrozně dlouho. Teď se na nás konečně usmálo štěstí.

klokanka31
25. lis 2022

@marketa11112
@sweet81 Naší teď bylo 11 let, doufám že s náma ještě pár let vydrží...

sweet81
25. lis 2022

@klokanka31 tak snad ještě pár let dá😊

marketa11112
25. lis 2022

@sweet81
@klokanka31 ja hledala asi pul roku a mela stesti.

ada22
25. lis 2022

Zhruba do 15000 celkem. Dětem kolem 2500 většinou dva dárky větší a pak drobnosti co potřebuji, knížky, něco na tvoření. Přijde mi, že si to víc užijí, když toho mají min. Pak ještě dostanou dárky od rodiny. Pro manžela cca 1000. Fotoknihy pro babičky a dědu 1500. Pak pro neteře, synovce, bráchy a svagrove je jich 9 vychází to zhruba na 500 na jednoho. Někdy i míň, dáváme si spíše drobnosti. A pak ještě učitelkam a druzinarkam.

zuuzav
26. pro 2022

No, my jsme v tom cca za 60tis. Ale něco přes třicet staly manžela celoroční permanentky na lanovku.

vladienka
26. pro 2022

Detom tak za 6.000 kc, manzelovi tak za 3.000, on mne za viac (som na rodicaku). Mojim rodicom cca za 3.000, ale moja mama ma narodeniny hned po Vianociach, tento rok som jej kupila akoby spojeny darcek- letenky pre nas 2. Mne by prislo hrozne smutne davat darceky len detom, rada robim radost aj manzelovi a rodicom, kazdy si to zasluzi.