Kolik přibližně dáváte za letní gumy + přezutí?

lamberta
21. bře 2014

Vždycky to zařizoval chlap, tak nemám moc přehled. Značka Barum nebo Continental, rozměry standardní. Kolik se to přibližně pohybuje? Našla jsem si internetový ceny, ale předpokládám, že ty jsou oproti těm v servisu nižší. Děkuji

chris_n
21. bře 2014

My kupujeme gumy na netu a pak necháváme přezouvat. Přezutí nás stojí cca 700. Ale to je takový maličký servis. Záleží na velikosti auta a velikosti kol. Standardně i v praze jsme ve firmě přezouvali gumy do 1000. Podle mě nemá smysl gumy kupovat v pneuservisu

blondynka400
21. bře 2014

To se takto nedá říct. Co jsou to standartní rozměry? 🙂 Záleží i na rychlostním a hmotnostním indexu. Taky jde o to, jak je to používaný rozměr, čím více, tím je pneumatika levnější. Může se tak stát, že hodně používaný rozměr 16 může být levnější než 14 a pod.
Na netu obvykle bývají ceny nižší. Ale pozor, dost často se prodávají pneumatiky rok staré, což když si vemeš, že správně je životnost 4 roky, tak nic moc a cena takové pneu je autoamticky nižší. Ono to dopředou ale moc často neřeknou. Ale jsou slušné netové obchod, kde prodávají pneu vyrobené v tomto roce. Když si koupíš pneu přímo v service, někde bývá přezutí potom zadarmo a pak je to výhodnější.
Cena přezutí je odvislá od toho zda přezouváš komplety za komplety (máš obě sady na diskách) a nebo máš jedny disky a na ty se pneu nandavá. Někde se platí za vyvážení jako celek, někde podle počtu použitých závaží, zda je to liťáka nebo ocelový disk. I tak se ceny dost liší. Celkově počítej 400- 1500, dle toho co jsem napsala. Já mám komplety a nechávám si kola uskladnit a vejdu se do tisícovky (úschovna je myslím 400).

sachmettttt
21. bře 2014

Ja nič..Manžel prezuje 🙂 a gumy sme kupovali cca 800kc kus

38blondie
21. bře 2014

600kc praha libus pidiservis.cz alu kola 16"

helcenka
21. bře 2014

Za gumy jsme dali cca 1500,- za jednu - máme kola 16", koupili jsme na nettu, teď si nemůžu vzpomenout na značku, ale nejsou to žádný "no name", koupili jsme model rok starý. Teď je budeme mít třetí sezonu a jsou naprosto v pořádku, jak řekli v servisu. Jinak přezutí nás stojí cca 350 - 450,- korun, podle toho, jak potřebují vyvážit.

winterska
21. bře 2014

máme 17" elektrony - platíme za přezutí s umytím a vyvážením 700 + 500 uschova těch zimních. Zimní máme originálky, letní no-name, ale netuším, kolik za ně manžel dal..

hanny85
23. bře 2014

U nás to byla jednorázová investice - za nové gumy + nové elektrony.....a pak už manžel přezouval sám 😀 jinak když jsme měli ještě staré auto a nechávali přezouvat, tak nás to stálo cca 1200,- + úschovna pneu, ale už si nepamatuji kolik....

rituska88
31. bře 2014

Za gumy jsme dali 3500 Kč - nejsou úplně fungl nové, ale mají vzorek cca 90% a jsou kvalitní, značkové, takže cena výborná. Za přezutí jsme dali 500 Kč.

sarkar
8. kvě 2014

My dali 2000Kč/ks, přezul manžel; jinak prý 16ky stojí kolem 1000-2000Kč, záleží na šířce a přezutí 300-500Kč. Gumy kupujeme fakt kvalitní a rozhodně ne někde v Obi apod.

kackaaaa
8. kvě 2014

My 2xročně přehazujeme - páč máme jedny disky a gumy musí komplet vyměnit, a to platíme pokaždé 800,- za přezutí - a tuším, že je to continental, dříve to byla Barumka. A za nové gumy jsme dali 8000,- Kč. Jak někdo psal výše, na netu prodávají gumy ok, ale i rok a více staré, takže si myslím, že je lepší trochu zainvestovat a koupit kvalitu. Asi taky záleží jak hodně a kde jezdíte. Pokud je to jen na popojíždění po vesnici jednou týdně na nákup, pak asi nějaké levnější, ale pokud jezdíte denně a dost "nalítáte", pak asi volit dražší a kvalitnější. Zažila jsem, kdysi dávno, když pneu bouchla za jízdy a teda nic moc zážitek ☹.

superkousky
8. kvě 2014

Používám jen zimní gumy (moc toho nenajezdím) a za tři + přezutí Barum Polaris 3 175/70 R13 elektrony jsem platila 3670,-Kč.(3270+400 vyvážení,přezutí atd).
Mám auto krátce a vůbec jsem netušila co a jak 🙂 .
Pak jsem koukala na netu,že jsou v průměru o 700,-Kč levnější,ale pošta vyjde na 300,-Kč.
Takhle to bylo bez "práce".Přijela jsem do servisu,zašla s prckem na zmrzku a za 30min. pádila domů.
Objednala bych gumy taky přes net,ale to pak bude přezutí asi dražší a to by se moc nevyplatilo.
Musím to zjistit ,ale to bude tak za 3roky 😉.