Kolik si myslíte, že má dnes vydělat chlap?

martim
25. led 2009

hezký den!
Zajímá mě váš názor na to,jakou si myslíte,že je potřeba aby chlap přinesl domů v dnešní době vyplatu?Nechci tady rozpoutat hádky,ani nechci vědět kolik vaši manželé domů nosí.Chtěla bych vědět kolik myslíte,že je ideál aby třeba 3člená,nebo 4člená rodina vyšla,popř.ještě něco našetřila třeba na dovču.Samozřejmě chápu,že každý máme jiné nároky a život.standart.Doufám,že se tahle diskuze obejde bez výměny názorů.Díky za odpovědi.

suki
25. led 2009

Myslíš, když je ženská na mateřské? 🙂

janulle22
25. led 2009

ja si myslim ze by mel donest takovou vyplatu aby pokryla naklady ne vse+ neco manzelka... nevim jaka by to mela byt castka to zalezi na kazdym jak ma vysoko svou latku a kolik splaci treba auto atd... tezko rict kazdej sme jinej...

martim
autor
25. led 2009

Suki,ano na mateřské.

janulle22
25. led 2009

a u nas je to tak ze se z pritelova platu zaplati najem+splatky+tel+net a neco zbyde + moje materska... vyjdem v pohode ale malo kdy neco usetrime takze by sme potrebovali aspon o 3tis mes vic aby sme usetrili... 😀 ... ale cim vic penez mas tim vic utracis...

suki
25. led 2009

No jannule má pravdu, otázkou je, co platíte. Tzn...aby to pokrylo všechny náklady na bydlení, jídlo, mohli jste koupit potřebný věci dítěti-nemyslím teď zbytečnosti a aby vám taky něco zbylo na spoření a tak....no částku ti neřeknu někomu stačí 15.000 a někomu je málo 50.000, takže záleží na strašně moc věcech a je potřeba si to spočítat 😉

martinka79
25. led 2009

s věkem dětí rostou nároky a výdaje takže já si myslím to podobné co dámy přede mnou. určitě mně osobně 15tis. nestačí a možná tak ptimální by se dalo říci 20-25tis. to by stačilo pro ZÁKLADNÍ ŽIVOT všem. 😀 o všem i tak to je někdy dost málo. 🙂

suki
25. led 2009

martinka jj tak to je 🙄

s.arik
25. led 2009

zadlužení nejsme, nic nesplácíme, auto není=žádné pojištění, benzín....to je super.
bohužel ale taky málo spoříme, na stavebko odpluje v nejlepším případě 10t za rok.
podnájem s veškerými službami (voda, plyn, odvoz odpadů a podobně) vč. internetu nám dělá pod 8t

takže nám osobně stačí k životu rodinný příjem 17t, z toho nejnižší rodičák pro ženu bude 3800 takže chlap by měl domů donést nejméně 13000.

s tím žijeme hezky. ale není to o tom, že bychom si někdy našetřili na vlastní bydlení, nebo koupili auto a benzín a platili pojistku nebo jezdili na dovolené k moři - na dovolené nejezdíme nikdy, jenom jednodenní výlety po horách, ale stačí nám to.

lucenek
25. led 2009

ehm já myslím tak 25-30t

janulle22
25. led 2009

sarik- tak to jste dobry ze nejste zadluzeni... 😉 akorad si neumim predstavit zivot bez auta... 😅

karot
25. led 2009

My si také vystačím s tím,co manža donese domů a co já dostanu od státu. 😉
Nikdy jsme nebyli zvyklí na kdovíjaký přepych,ale je pravda,že na každoroční 14.denní pobyt na horách a na dovču u moře nezbývá. 😅
Je fakt,že se bez toho dá žít,ale když bych byla závislá na učitém životním stylu,ve kterém by tato prestige nesměla chybět,tak by manža musel domů přinést o 5000kč měsíčně víc. 😀

skurinka
25. led 2009

devcata ja nevim jak vy ale myslim ze jednou za rok na tyden muzete vypadnout.my taky nejezdime k mori ale jednou do roka na 10dni hory je to zdrava jak pro nase deti a i my maminky se odreagujeme.taky nepotrebuju luxus ale trochu si ho mezeme kazdy doprat.
sarik-koukala jsem do alba a trochu me zarazilo ze misto vanocniho stromecku jste meli plachtu nebo co.vanoce jsou jednou za rok a delame to kvuli detem ale bez stromecku to snad ani nejde ,a jestli na tom setrite tak je to dost smutny.

helcah
25. led 2009

já souhlasím s luceneckem, taky si myslím že taková normální výplata chlapa, aby se z ní dalo něco málo našetřit na dovču a tak by měla být min. 25000, aby člověk nebyl závislý na rodičáku. Ale samozřejmě záleží na nákladech. Takže já si myslím že ideální je aby na jídlo a ostatní výdaje jako jsou občasné večeře, oblečení apod. měla ženská k dispozici 15.000,- Z toho se už ušetřit dá a může si člověk dovolit každý měsíc pořídit i něco navíc.

helcah
25. led 2009

Skurinka - do toho slavení Vánoc bych nevrtala, znám spoustu lidí, jejichž víra Vánoce nepřipouští, ale děti tím rozhodně netrpí. 😀 To nemusí být nutně o penězích, na stromku se přece moc neušetří. 😉

skurinka
25. led 2009

to byl muj nazor.helcah 😠 🙂 tohle je dikuze a muze si tdy psat kazdy co chce nebo?

helcah
25. led 2009

Já jsem Ti přeci Tvůj názor nevyčetla, proto jsem tam vložila ten smajlík, aby to z toho bylo jasný. Jenom jsem Ti chtěla naznačit že prostě spousta lidí svátky neslaví vůbec. A jasně že v diskuzi že můžou psát názory ale na daný téma a ne někoho osočovat že nemá vánoční strom. A taky jsem chtěla pouze vyjádřit svůj názor že bez stromečku to teda rozhodně jde! Ale už se nebudu vyjadřovat mimi téma.

helcah
25. led 2009

...samozřejmě jsem myslela mimo téma

skurinka
25. led 2009

hele ja jsem nikoho nosocovala .me je jedno kdo co dela .tak me nech na pokoji

skurinka
25. led 2009

u nas taky manzel zijeme z platu manzela a +moje pridavky.platime byt +auto atd.a na malou dovcu trochu usetrime nneni to more ale jezdime radsi na hory.

s.arik
25. led 2009

a jo, neaktuální vánoční foto bych mohla smazat, ale až za pár dní, ať se pokochají i nově příchozí čtenářky tohoto tématu 😀

hele my vánoce nechceme slavit, protože nejsme křesťané, ale dárky si dáváme, a bývá jich díky chlapovi co rád nakupuje dárky fakt hodně (na můj vkus až příliš 😝 😝 😝 to není normální, aby batole mělo přes 20 dárků) takže co se týče dárků a nějaké slavnostní atmosféry, tak o to dítě ochuzeno není.

že nemáme stromeček, baňky ani kapra a cukroví, to už je jenom a pouze věc našeho vkusu a chutí v jídle 😅 až bude Miri větší a sama si řekne, že stromek chce, tak jí to nezakážeme 😀 ale když je jí rok, tak si myslím že stromek je kravina. my ho odmítáme z vícero důvodů (škoda těch stromů co se pěstují na pártýdenní okrasu a pak chcípnou a překážejí u popelnic, navíc nejsme křesťané) plus k tomu batole, co se ve všem habe, byl by z toho akorát nepořádek navíc.

jinak se vůbec neurážím, jenom vysvětluju, že stromek nechci mít...

někdo psal, že bez auta si nedovede život představit - my bydlíme, pracujeme, studujeme i nakupujeme v Ostravě, městská hromadná doprava je tu velice levná a hustá, není problém být na druhém konci města pomalu stejně rychle, jako autem.
na hory jezdíme vlakem a to je pro dítě i mě velice pohodlné - obě 😵 čůráme volně do WC, můžeme jíst, chodit, vyvalovat se na sedadle, žádné připoutání do sedačky...

skurinka
25. led 2009

ja to beru sarik jen jsem psala co si myslim a je my jedno co kazdy dela. 🙂
jen me vytaci ze me osoba narkla ze jsem te osocovala 🙂
😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
25. led 2009

ani jednou nepadlo slovo osocit v jejim prispevku🙂

skurinka
25. led 2009

ema-nemyslim tebe 🙂

emamamamu
25. led 2009

ja vim..ja to myslela na ten vas rozhovor..ona te jen upozornila, at nevytahujes Vanoce, ze ne vsude se slavi a ne vsichni ti to tak hezky vysvetli, jako sarik🙂

bramburka
25. led 2009

tak teda ja mam taky pocit, ze cim vic penez clovek ma, tak stejne mu to nejak malo staci, mam kamaradku a jeji manzel domu nosi 60 tis a ona si s nim "musi vazne promluvit" protoze jim to nestaci - maji 2 auta, barak s hypotekou, deti v soukromych skolach, pka ano, to nestaci.

My vyjdeme, ale mrzi me, ze letos poprve to nejspis nevyjde na moře, ale budeme se uskrovnovat, abychom do zari tu 20cku usetrili a preci jen jeli, strasne to sprospiva MM i malé a ja ten zvuk moře miluju...na hory se u nas musi, ale jezdime jen do čech a za levnoucko...

helcah
25. led 2009

bramburka - no právě, záleží hodně na nákladech. Když má někdo 60tis. tak může mít třeba 20tis. hypotéku, 15 tis. splátky za auta apod. a potom je na tom vlastně stejně jako ten kdo má 20tis. Akorát že má teda ten dům a auta. My jsme s manželem taky dohromady vydělávali hodně peněz, jenže jsme si nechai udělat novou kuchyň, komplet vybavili celý byt apod. takže vlastně sice jsme bez dluhů ale našetřeno nemáme skoro nic.

hupcza
25. led 2009

můj kamarád razí teorii - ať vydělám kolik bydělám, vzždycky mi tak 20 % chybí 😀

chlap má vyděla tolik peněz, aby ženské na mateřské neklesla její životní úroveň

takže já bych chlapa s 13 hnala 😀 ....
prostě jsem si vydělala na nějaký standard - dnes se chystám starat o naše děti a tímto vlivem si standard nemohu zajistit sama, je tedy povinností chlapa se o tento standard v době, kdy se starám o společné děti zajistit
samozřejmě, že kromě výpadku příjmu musí zajistit i zvýšené náklady na prcka
(nemám problém nakoupit hadříky v sekáči, ale bezpečnostní prvky jako autosedačka musí být nové a nehodlám na ně šetřit několik měsíců, jen proto, že budu na mateřské
jsem zvyklá jezdit na hory a chci tam jezdit i s dětma, mám ráda moře a chlap by měl vydělat dost, aby mi pobyt tam umožnil)

ale pozor - nesnáším, když tohle tvrdí ženská, kteá vydělala před mateřskou s bídou průměrný plat, já vydělala hodně, dala do společné kasy a jen chci udržení původního

pokud nejsou děti, musí vydělat tolik, aby měl na držení kroku se ženskou a nemusel si od ní peníze brát/půjčovat

ygreen
25. led 2009

taky myslím, že tak cca 30 tisíc - to by mohlo být cca ideální, pokud někdo z rodiny nemá velké nároky 😉
My máme vlastní dům, takže neplatíme nájem, ale vodu, elektriku a plyn + mobily a internet. Auto máme velký. Máme velkýho psa, co prožere 1500,- měsíčně. Teď budeme rekonstruovat, tak půjdeme do hypotéky. Ale i se spořením cca 10 tisíc měsíčně si můžeme lecos dovolit. Dovolené, víkendy, restaurace...apod. Nemusím rozmýšlet jestli koupím golfky za 2 nebo 6 tisíc, apod. To mi k pohodlnému životu stačí. Nemusím jezdit za exotikou, ani nechodím na kosmetiku, na umělé nehty, nekupuju si často drahé oblečení, apod. Manžel taky ne. Nemáme ani drahé koníčky (knihy a počítač moc nestojí).
Díky manželově platu se nám na životní úrovni ani nijak nepodepsala má rodičovská, i když naspoříme míň, to je jasný. Ale jelikož i já dřív brala dost, tak jsem si naspořili a koupili si vše "nutné" ještě před nástupem na mateřskou.

lucianas
25. led 2009

Ahojky,
tak nám se sejde něco kolem 23tis., ale přiznávám, nic neušetříme. Tak to vidím tak nějak na těch 30-35tis., aby člověk i ušetřil. Ale o tom si můžeme nechat jen zdát. .... a to nepatříme zdaleka k těm, co plat dvou členů v rodině je třeba i jen 15tis (a že takových kolem sebe mám spousty).

cirrusa
25. led 2009

menší poznatek (doufám, že senikdo neurazí). Nemysslím, že by MHDv OStravě bylo nějak vychytané a časté. Já jsem ze Staré Bělé a bus sem jezdí jedou za hodinu o víkendu. Přes špičku ve všední den jen malinko lépe. A jsme součaastí Ostravy a ani nejsme konečná stanice...Na druhou stranu my si auto pořídili až teď kvůli manžela (dostat se ze Staré Bělé do Přívozu ráno do práce = 1,5hodiny čistého času. Krát dvě = 3 hodiny. ), použijeme ho občas na velký nákup, manžel do práce, ale když to není nutné, snažíme se nějak dopravit MHD (což ne vždy je oki)