Kolik si myslíte, že má dnes vydělat chlap?

martim
25. led 2009

hezký den!
Zajímá mě váš názor na to,jakou si myslíte,že je potřeba aby chlap přinesl domů v dnešní době vyplatu?Nechci tady rozpoutat hádky,ani nechci vědět kolik vaši manželé domů nosí.Chtěla bych vědět kolik myslíte,že je ideál aby třeba 3člená,nebo 4člená rodina vyšla,popř.ještě něco našetřila třeba na dovču.Samozřejmě chápu,že každý máme jiné nároky a život.standart.Doufám,že se tahle diskuze obejde bez výměny názorů.Díky za odpovědi.

lucenek
25. led 2009

cirr souhlas a s kočárem nízkopodlažky....... 😝 😝 😝

s.arik
25. led 2009

no tak já bydlím v Hrabůvce a nemůžu si stěžovat, mám okolo domu 3 zastávky, na každé jezdí něco co 10 minut. ale vím že obě Bělé jsou na tom blbě, občas tam jezdívám.

a kočár nepoužívám, cestování s batohem a šátkem/ergem je 100x pohodlnější
(abyste si nemyslely 😀 tak mám kočáry DVA - jeden jsem odstěhovala k mámě, druhý půjčila kámošce, protože je prostě nepotřebuju, nikdy)

hupcza
25. led 2009

s.arik: já si taky život bez auta nedovedu představit

pracuju v ostravě, bydlím v malé vesnici kousek od nového jičína - prakticky by to pro mě totiž znamenalo jet ráno busem do nj, odtud do ov (za ideálních podmínek cca 70 minut - bez cesty na zastávku), poté ještě z uanu do zábřehu
sakum prásk i s přesuny mezi zastávkami se moc pod dvě hodiny nedostanu
krát dvě
(autem jsem z domu dle provozu za cca 30-35 minut)

ráda bych poznala ekologa, který by to takhle jezdil každý den 😎

s.arik
25. led 2009

hupcza,
lidi s takovými dojezdy naprosto chápu.

ale jak jsem psala, když bydlím i pracuji i studuji v jednom velkém městě, kde mám i všechny doktory, rodinu, kamarády, kina a co já vím co ještě, tak mi opravdu mhd plně stačí a auto nechci ani za nic.

helcah
25. led 2009

Lucianas - hluboce obdivuji ty, kteří vyjdou s měsíčním příjmem 15tis. To by nám po odečtení nákladů na bydlení zbylo na jídlo apod. cca 5tis.

myschka
25. led 2009

no nám mi asi 20tis chybělo 😕 😅 😀 jen hypo máme 10tis a plyn a el. dalších 6tis 🙄 a o zbytku nemluvím
a život bez auta si neumím představit, s,arik a není náročné tahat nákup mhd?

s.arik
25. led 2009

na nákupy chodím pěšky, s děckem i psem a batohem, nejméně co 3 dny. obvykle ale chodím obden, mě i malou to baví a pes stejně ven musí🙂

v okruhu 10min pěšky mám na výběr ze 4 supermarketů, docela pohodička.

myschka
25. led 2009

jo to jo, my nakupujeme max 2x do měsíce ve velkém, x balení vody, minerálek, karton mlíka, kočkolit, balík granulí atd .to do batohu nenacpu 😀 😀 s batohem chodim jen pro rohliky 😉 🙂 🙂

aponchie
25. led 2009

kolik vydelat?no prece hodne 😀 byla doba kdy jsem musela vyjit s 5tacy na mesic a slo to naprosto v klidu a nikdo nebyl ochuzenej a ted je doba ,ze tolik setrit nemusim,ale i tak jsem sporiva tudiz ja vyjdu s kazdou castkou coz je me velke plus 😎 nakupuju vlastne porad jsem leniva tak jezdim autem ,ale chodim i pesky 😝 auto mame spise na courani po meste a jednou za mesic na delsi trasu myslim,ze by jsme bez nej zili,ale nechceme 😀 jinak platime uver ze stavebka na vlastni byt to je vsecko a jinak zadne dluhy nemame pac si pokazde nasetrime na neco a koupime za hotove,nemusim mit vsecko hned na splatky 😝 na dovcu jezdime kazdej rok bud na hory nebo k mori jedno z toho a mezitim kazdej mesic delame vylety na Praded Lysa hora apod uzivame si 🙂

hupcza
25. led 2009

apo:vzpomínám si, že jsem v prvním zaměstnání pracovala za 10 tis .. po daních mi to vystačilo na zaplacení bytu a na útratu (jídlo, jízdné, drogerka ..) zbylo 2000 ... a kupodivu jsem vyšla ....
dnes to vypláznu za jeden nákup 😅

ygreen
25. led 2009

my máme auto kvůli dojíždění za manželovejma rodičema cca 250km a taky na velké nákupy 😉 jinak já jezdím výhradně sockou, páč neřídím a i manžel, který v práci řídí pořád si rád odpočine. Ale cesta na druhou stranu Prahy tam a zpět nás vyjde stejně jako jízda sockou - 2x 26 tam a 2x26 zpět = 104,- A dost jsem využívala jízdu autem když byl malej novorozenec, to se mi ho nechtělo tahat sockou, všude chrchláky, bacily, socky 😝

martinka79
25. led 2009

tak my máme auto jezdníme oba to nejen protože chceme ,ale protože musíme, občas využiji bus,ale to je šílené ,na vesnici nám tak často bus nejede 😀 . platíme skoro 20tis úvěr, takže 15tis by mi nestačilo. 😀 a jinak platíme dalších tisíc věcí od spoření a pojištění pro děti až po různé výdaje kroužky a vše. stále někdo něco chce - úřady, děti, manžel, já, rodina, škola.
já začínala za 2,5tis ve školství jako asistentka a jak jsem byla bohatáááááááááááááááááááá. 😀

lenkabu
25. led 2009

Vyjít s 5 tis po odečtení všech pravidelných výdajů mi nepřijde nenormální 😕 Teda bavíme se o nákladech na jídlo a provoz domácnosti pro dva dospělé a mimino.

Kolik má chlap vydělat...záleží na tom jak vysoké mají dluhy.Jak psala hupcza,tolik aby ženské neklesla životní úroveň protože se stará o jejich děti.

aponchie
25. led 2009

hupsza ja jsem vydelavala pod 10tisic platila 2500najem za jeden pokoj 1500stavebko 100penzijko 1000doprava do z prace plus jidlo a jine naklady na ziti a paradne sem vysla dokonce jsem si jeste svou oblibenou oriflame objednavala kazdej mesic casaky si kupovala a jednou tydne chodila do fitka a jednou za mesic parit nic mi nechybelo 😎

lenkabu me to taky neprijde nijak zvlast exoticke 😀

helcah
25. led 2009

Apon, Lenkabu - smekám. Jste fakt dobrý holky, já se teda snažim pořád šetřit a taky každý měsíc něco ušetřim, ale mě kdyby na jídlo a provoz domácnosti zbývalo měsíčně 10tis. tak bych měla celý měsíc strach jestli vyjdu...a s 5tis. bych nevyšla a to ani bez dítěte, to jsem si jistá.

aponchie
25. led 2009

to je tezko helci ja mam chlapa 15dni v podstate od rana do vecera v praci kde ji je kuchar 😀 a mala je ve skolce dopoledne a ja se teda odbivam,nezebych nemela,ale nebavi me to pro sebe jen tak ted budu rada pac mame hospu a budu si tam chodit pro menicka 😀 ale i tak sem vysla ja nevim jak ,ale vysla ..nekupujeme mineralky a balene vody a maso mame 4xtydne a to ryby a hovezi prevazne..kureci moc nejime..mame vlastni zahradku takze zavaruju co se da pac me to bavi!nemusim..a mame skoro vsecko mozne..nakupujeme 30km od hranic v Auchanu a je to poznat tam stoji chlazenej pstruh 45kc kilo tak to nejez 3xtydne 😀 nebo losos steak 130-150kc kilo..maso si nechavam za nakupku od reznika co vozi do podniku nam ..jinak fakt nevim..asi to proste nejak umim..anebo kupuju jine veci ja nevim,ale zadne levne sunty nemame jidlo nevyhazujeme a kazdy den mame snidani veceri a dokonce ja nekdy i obed plus vikendy.. 😀 😀 😀 listy fakt nezereme..i ted mame vic penez teda o hodne,ale stejne to mam porad stejne 😎

helcah
25. led 2009

aha tak to mě právě chybí ten přehled kolik co stojí, já vždycky napíšu seznam co potřebuju a jdu do krámu a koupím to....docela často chodím pěšky s kočárem do Albertu a ten asi nebude nejlevnější, máme tu ještě Lidl ale tam maj většinou hov..A taky když jedem nakupovat s manželem tak si kupuje kila párků, plesnivý salámy a sýry apod. takže i když má snídani i oběd v práci tak prožerem min. 6tis. měsíčně, ale o spíš víc a pak kupuju třeba hnědý cukr, bio celozrnnou mouku a kvalitní těstoviny a tmavý pečivo apod. takže bychom se museli asi hodně omezit. Tu hospodu závidím - baví mě vařit ale zrovna tak mě baví když si to jen objednám už hotový.

aponchie
25. led 2009

no to je ono u nas se parky neji teda manzel by to jedl jako by snedl vsecko co mu podstrcim,ale nechci to zrat zbytecne.obcas koupime domaci tlacenku ta stoji 140kc kilo a ne nejakych 50 v tesku to se neda zrat..ja radsi mene casto,ale zato dobre..ja jezdim do tesca a globu kdyz jsem tady ..jinak ja ani nevim ja to tak jednou pocitala a proste to sedelo a to kupuju situp Yo ten stoji skoro 70kc ale v tom polsku 45 😅 a to je tak se vsim mame kvalitni veci ,ale za malo penez tak to vypada,ze utratime moc,jako bydlet daleko od auchanu asi taky vic utratim 😀 bio neberu nic,jogurty manzel neji ja a mala jen bile smetanove a maximalne semotamo tvarohacek a pribinacek pac se mi jednou poblila z nejakych kostiku ci co..jinak ovoce zelenina bezne..mleko beru po kartonech pac to padne krabice denne pivo si skoro nekupuje a ja uz nevim jo hodne manzel kafuje a ja cajuju ale Tetleys si beru a manza si nakoupil v lete loni v Italii bedny vin a kafi takze ma zasoby do tohoto leta 😀 😀 😀

ygreen
25. led 2009

To máte ještě dobrý, nám pes prožere měsíčně cca 1500,- 😅

aponchie
25. led 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
25. led 2009

ty vole co to je? 😀 😀 😀 😀 bes baskervilsky 😀 😀 kolik stoji ho ubytovat kdyz nekam jedete? 😀 😀 😀

bramburka
25. led 2009

po odečtení všech nákladů - ale teda je pravda, ze je v tom i 3x stavebko, co platit nemusime ale chceme, a taky zivotka MM, pro sichr a jiné pojisteni, nam nezbyde nic. Ach jo. POtrebujeme jeste tak 5 tis nahoru, ale teda nevim, jestli bych to neutratila,... kdyz nemam, neutratim, kdyz mam tak utratim, hmmm....

helcah
25. led 2009

Ygreen a to máte nějakou dogu? Nebo čím ho krmíte? 😨 Já taky jím radši méně a kvalitně teď teda hlavně kvůli kojení, ale manžel si prostě rád dopřeje, ale je hubenej, takže to nijak nepřehání. Kafe si kupuju bez kofeinu ale je dost drahý, z jogurtů ujíždím na floriánech, dnes jsem snědla 3. No a známý jezdí nakupovat do Němec levněji, ale to se mi moc nechce, nerada nakupuju v extra velkých hypermarketech. Nebaví mě chodit půl dne po kšeftech. Ale je fakt že vybírám spíš dražší a kvalitnější potraviny, takže by určitě šlo se uskromnit, jen by se člověk musel naučit vařit levně apod.

ygreen
25. led 2009

apon: bladhound 🙂 Edward z Podjeřmanské skály neboli Eda či Edík, neboli tupoun obecný 😀 sežere denně cca 900g granulí a 1 lipoše 😀 váha cca 60 kilo, věk 2 😀 😀 je to náš miláček a zároveň ho každou noc nenávidim, páč strašně chrápe, tak máme doma všichni špunty do uší 😀 😅 ale je to posera a domácí gaučoví psík 😀

aponchie
25. led 2009

to ma 2roky teprve ????? 😅 a vy ste v byte nebo mate barak?jako v byte si to neumim predstavit..plemeno s epriznam neznam a snad sem ani nevidela..teda a umi Eda neco?neco cim by sve naklady vracel? 😀

hupcza
25. led 2009

ygreen..... ooo ...bladhound ...můj vysněný pejsek 🙂
manža je alergik .... takže zatím jsem začala s léčbou, abychom mohli mít vůbec njakého psa postupuje to dobře ..od nula zvířat jsem se dostali alespoň k potkanovi)
ale když jsemmu ukázala tvoje albíčko, že to je ono, co budeme jednou mít, málem jsem ho křísila 😀 😀

ygreen
25. led 2009

velmi hodně a kvalitně slintá na vše a na všechny 😀, do některých věcí (dveře, sloupy, cedule) a osob vráží hlavou, páč se svýma očima toho moc nevidí, u chlapů se tak trefí většinou bohužel do koulí - manžela už hodněkrát knockautoval 😀 Na poslední hodině základního výcviku v psí škole nám cvičitelka řekla, že blbější už byl jen šarpěj Mireček 😀 ale stejně ho milujeme, na malýho je něžný a má ho moc rád - malej pod nim prolejzá a Eda se ani nehne 😀

jj, máme dům se zahrádkou a sousedi, se kterýma máme spojenou zahradu, mají fenku labradora - tož jsou zamilovaní už více než 1,5 roku 😀

aponchie
25. led 2009

jezisi slinta fuuuuj 😀 znama mela fr.buldocka to byl kentus jak hrom ja chrchlal ty sliny na vsecky 😀 kurna jakto,ze jsem takoveho psa jeste nikd nevidela?je vzacnej drahej a tak? 😀 ty vogo tak jeste,ze mate barak jako v 3+1nevim teda.a budou mit miminka s labradorkou? 😀

hupcza
25. led 2009

ad životní náklady
to je přesně o té životní úrovni
ze stádia "kolik mám koupit rohlíků, aby mi náhodou jeden zbytečně neztvrdnul a pak mi to na konci měsíce nevycházelo" jsem přešla plynule do stádia "když mám na to chuť, koupím si to a neřeším, že jsou i levnější alternativy"
nesháním nejlevnější jogurty ve městě
(ale zase u kočárku jsem důsledně projela net a ušetřila 6000!)
prostě se nemusím zabývat prkotinama a neřeším každou kč ....ale nejsem ani rozhaza
a čakám, že mi to manža umožní i když za 14 dní nastoupím na tu md