Kolik si myslíte, že má dnes vydělat chlap?

martim
25. led 2009

hezký den!
Zajímá mě váš názor na to,jakou si myslíte,že je potřeba aby chlap přinesl domů v dnešní době vyplatu?Nechci tady rozpoutat hádky,ani nechci vědět kolik vaši manželé domů nosí.Chtěla bych vědět kolik myslíte,že je ideál aby třeba 3člená,nebo 4člená rodina vyšla,popř.ještě něco našetřila třeba na dovču.Samozřejmě chápu,že každý máme jiné nároky a život.standart.Doufám,že se tahle diskuze obejde bez výměny názorů.Díky za odpovědi.

lu777
26. led 2009

nj, ta práci při MD je bohužel závislá na hlídání... já závidím mojí kámošce, ta na MD občas překládá a hlídá jí mamka... ono tohle jde v oboru, který je dobře placený, ale jinak když člověk poplatí hlídání, tak pak třeba i zjistí, že je v červeném...
ale zas třeba moje jiná kamarádka už byla z MD fakt na prášky, takže šla do práce, co vydělala padlo akorát na hlídání dítěte, ale je spokojená a dítě má klidnější mámu...

Womenne: já bych asi mámu verbovala ať se teda rozvede, když muž nepomáhá a ještě pije 🤐

womenne
26. led 2009

lu ona hra ulou trpitelky nikdy by sa nerozviedla,je kataolička takže neprichadza do uvahy,i ked by mala trpiet do konca života.otec je ok ked nepije,ale inač....a ktomu ma rakovinu mama sa vlastne onho musi starat ked ma bolesti.jeho brat zomrel na to iste neda si povedat

hupcza
26. led 2009

wom: je to blbý osud ...ale velký kus v něm je její volba ...

lu: já měla na podzim nějaké prezentace v mateřských centrech a v některých nezajistily maminálm hlídání dětí 🙂
to byly prezentace jak lusk 🙂
udržet v pozornosti iks mamin, když tam jejich děti řádí, překřičet je, ale ne moc, prezentovat a kontrolovat si, jestli mi ještě furt jede net a neí odpojený daťák .... fakt celkem prča ....
říkala jsem si, že to by byla dobrá akce pro nějakého bezdětného chlapa 😀

womenne
26. led 2009

hupcza ja to viem vieme to všetci vybrala si sama. 😖

helcah
26. led 2009

hanicko ale pokud si měla dobrý plat tak max. mateřská je skoro 15tis. takže tě nemusí mrzet že leží všechno jen na jeho bedrech 😀 to možná potom při rodičáku, to už bude horší, taky se na to těšim 😀

hupcza
26. led 2009

heli: mateřská můžebýt bezmála 29 tisíc 🙂 ...předokládám, že hanka nastupovala až letos

helcah
26. led 2009

aha dokonce, no tak to já už mám smůlu...

nikes
26. led 2009

hupcza a přesně o tom to je. Stejně jako nechápeš lidi, proč si neustále stěžují, že vydělají málo peněz a nehledají si jinou práci, tak já kolikrát nechápu tedy ty věčně stěžující si podnikatele, proč tedy podnikají, když je to tak strašné a proč tedy raději nejdou pracovat jako zaměstnanci. Je to prostě o lidech a někteří lidé budou věčně nespokojení a budou mít pořád málo a budou neustále remcat a je jedno, jestli je to podnikatel nebo zaměstnanec

lu777
26. led 2009

já taky 😀 mimoto já byla na nemocenské celé těhu, takže pro mě přechod na rodičák fakt nebyl žádnej náraz, já si pomalu polepšila 😀

Womenne: nj, tak to je blbý, když je táta ještě nemocnej... to je pak těžká volba v takový situaci od něj odejít... ale je to hrozný 😔

hupcza
27. led 2009

lu: když je někdo nemocný, nebo se dostane do problémů (třeba i vlastní vinou,ale ujet může každý) je hnusné ho nechat ve štychu
ale chlast a propíjení přjmů je volba a v tomto případě zjevně dlouhodobá - na chudáky a ohlednynaně v tomhle případě nehraju

lu777
27. led 2009

Hupcza: to souhlas, ale je to těžká volba no 😔

hupcza
27. led 2009

lu: já vím, že jo ...😉 taky jsem měla samaritánské sklony ...ale když najednou člověk přichází o sebesama, dojde mu, že bude líp zachraňovat sebe a na alkáče se vykašlat 😉

nunacek
8. kvě 2009

Kolik vydělat? To je těžký takhle říct, každá rodina má jiný životní standard, má jiné priority, hodnoty, návyky, povahy apod. Důležité je, aby byl člověk spokojený, aby měl jeho život smysl, a to jde s 20ti tácama i se 100 tácama na měsíc 😉 Já se v minulém vztahu měla po finanční stránce výrazně lépe než teď v současném vztahu, ale zhodnoceno všeobecně - nikdy předtim jsem nebyla šťastnější než jsem teď 😵 Takže peníze jsou sice důležité, ale ty nejdůležitější věci si za ně člověk stejně nepořídí 😉

jeudi
8. kvě 2009

manzel nosi domu vic jak prumerny plat a stejnak to nestaci ☹

nunacek
10. kvě 2009

Kolik je teď vůbec průměrný plat v ČR?

andrealiskova
25. říj 2009

Já se teda přiznám, že třeba se 30 000Kč na měsíc bych opravdu nevystačila. Ale samozřejmě to, že nechci slevovat ze svého standartu nese za vinu i to, že i když malému nejsou ani 4 měsíce, tak už musím do práce, protože manžel vydělá o 30t měsíčně méně než já, a to už je opravdu citelný rozdíl.

consti
25. říj 2009

Zajímavé téma...Každý má jinou představu. My zatím děti nemáme, ale předpokládám, že až je budeme mít, tak manžel bude mít tu práci, co má teď, takže bude muset stačit to, co vydělá 😉 . Nikdy jsem o tom teda nepřemýšlela, že by měl mít takový plat, abych nemusela snižovat svůj standart 😅 😕 . Já ho kvůli miminku klidně snížím. Nemyslím si, že když si chceme pořídit rodinu, tak manžel musí nutně začít vydělávat víc 😅 . Nemluvě o tom, že i teď dělá svou práci a k tomu ještě jednu práci navíc. Takže až budeme čekat mimčo, tak víc vydělávat nebude, leda, že bychom stáli o to, že bychom se už vůbec neviděli a on dělal i noční někde ve fabrice 😀 😅 . Myslím, že kolem 20 tis. je částka, se kterou se dá v pohodě vyjít 😉 . Ale je pravda, že máme svoje bydlení, nemáme hypotéku, autíko jsme pořídili nedávno, ale předtím jsme jednoduše auto neměli a světe div se, dá se cestovat i busem, městskou nebo vlakem 😎 . Já do práce např.chodím pěšky i teď, kdy máme auto. Auto bereme jen na delší cesty a já občas na nákupy nebo k doktorovi atd. 😉

berenika39
25. říj 2009

andrea, to jsem nějak nepobrala, promiň. vinu za to, že odejdeš od 4 měs. miminka do práce nese tvůj standard?

Ale k tématu - žádné číslo si neumím představit, záleží na tom, čemu dám přednost, dřív to bylo užívání, nestačilo mi ani to dost, co jsem měla. Ted mám rodinu, a stačí mi to málo, co mám a ještě zbývá.

aurecon
26. říj 2009

andrea: Takže tvůj manžel půjde na mateřskou dovolenou místo tebe?

lucenek
26. říj 2009

já jsem v práci a manža je na RD, musíme jinak bychom byly v dupě.......

maart
26. říj 2009

...no nejlepe hodne, ze 😀 .

andrealiskova
26. říj 2009

Bereniko: Já jsem zvyklá, že se nemusím koukat na to, jestli si koupím jogurt za 5Kč nebo za 15Kč a vzhledme k tomu, že můj manžel vydělává kolem 20tis. tak to na uživení 9 lidí opravdu nestačí.

aurecon: Nn nepůjde. Malého mi hlídá mamka, popřípadě si ho beru do práce.

berenika39
26. říj 2009

není ti to líto? zvyknout si na bílý zdravý jogurt za bůra by mi možná stálo za to zůstat i s dalším prcekm doma. jinak jsi dobrá, tolik dětí, to musí být veselý🙂))))

andrealiskova
26. říj 2009

Je mi to líto, ale ono já jsem stejně většinu času doma, protože Amber s Ally chodí do školky a když nejsou 2 týdny nemocné je to pomalu zázrak. Ťeď jsem doma 14 dní, protože dvojčata maj neštovice. A navíc já chodím do práce relaxovat.
A hlavně naše firmička krachuje, takže jestli půjde ke dnu úplně je to průšvih, protože živí nejen moji rodinu a moji mámu, ale i moji ségru s 5 dětma, bráchy dohromady se 4 dětma a i sestřenku, takže by to byl hodně velkej průšvih.

radka.m.
26. říj 2009

mně to teda přijde sobecké,když jsem si pořizovala děti,tak jsem věděla,že naše finanční situace je taková,abych s nimi mohla první roky zůstat doma,dítě bych kvůli svému životnímu standartu teda takhle neošidila 😒 😒 😒

aponchie
26. říj 2009

tolik aby to stacilo na pokryti potreb +nejake poteseni to je logicke ne? 😲 ono sice nechces vedet kolik kdo a jak ,ale kazdy ti to napise pac z toho obecneho nepoznas nic..kazdy musi vydelat preci jinak ne?ten kdo ma hypo ten kdo ma vlastni dum ten kdo ma takove a makov enaroky..bludy uredni obludy tyto otazky sorry 😀

kubaka
27. říj 2009

souhlas s aponchie - s prachama rostou nárokoy a ty zase vyžadují vydělání dalších peněz. Je to kolotoč. Když jsme pře 15 lety nic neměli a žili z ruky do ruky byl to pěkný stres. Ale dostudovali jsme a zařídili nějaký standart. Čím víc jsme vydělávali, tím byl větší. Takže teď platíme 7 tisíc hypotéku za odkoupený byt 3+1, leasing na autíčko (část jsme dali hotově) a se vším pojištěním a spořením dětem nám odchází 22 tisíc měsíčně. 😨 to je fakt síla - ale je to jen na dva roky.
Ale jen díky tomu, že na MD podnikám, jsem si dovolila jet s mrňousem i do Řecka a koupit malé autíčko. Já si pořídila výbavu na lyže v zïmě jezdím na jeden l¨den lyžovat... Kdyby nebyly prachy, tak toto nepořídím a taky bych žila. Obešli bychom se.

Takže buď vydělat na to, jaký život si představuju anebo když nedokážu vydělat, vystačit si s tím, s čím prostě musím . Ono to asi jinak nejde 😅

andrealiskova
27. říj 2009

Radko, jenže v době, kdy jsem malého čekala, tak jsem měla otce, který nás všechny živil. Táta zemřel, takže jsem ředitelkou firmy já a závisí na mě celá rodina. A navíc si nemyslím, že bych malého nějak ošidila.

kubaka
27. říj 2009

tak to je pak úplně jiná situace - když jde o rodinný podnik, který se musí držet nad vodou - to je jasné, že si jako ředitelka andrea může vzít do práce všechny děti a nikdo jí nemůže nic říct. Úplná Andrea Lišková z RP 😅 😅 Až teď mi došel ten nick - fakt dobrý. Já bych se mohla přejmenovat na "pidiblankamatragi" - s nadsázkou. Ale moje vejmysly přilepšují rozpočet jen naší rodině, takže díky bohu se necítím zavalená zodpovědností. Sama jsem si vymyslela, rozjela, sama to můžu zase zrušit a nikdo by mi nemohl nic říct. 😝

zdenka26
27. říj 2009

Taky jsem začala chodit dopráce když byl malému rok,manža sice vydělává pěkně,ale vedu rodinou firmu a navíc ty peníze které vydělám by mi chyběli,jsem zvyklá na určitý standart a zněj slevovat nechci,taky si myslím že malého nešidím a hlavně já jsem závislák na práci a kariérista.Hodně souhlasíms kubakou,někdo si prostě řekne ted mám takový příjem a musí mi to stačit,ale já taková nejsem.