Kolik si myslíte, že má dnes vydělat chlap?

martim
25. led 2009

hezký den!
Zajímá mě váš názor na to,jakou si myslíte,že je potřeba aby chlap přinesl domů v dnešní době vyplatu?Nechci tady rozpoutat hádky,ani nechci vědět kolik vaši manželé domů nosí.Chtěla bych vědět kolik myslíte,že je ideál aby třeba 3člená,nebo 4člená rodina vyšla,popř.ještě něco našetřila třeba na dovču.Samozřejmě chápu,že každý máme jiné nároky a život.standart.Doufám,že se tahle diskuze obejde bez výměny názorů.Díky za odpovědi.

lu777
25. led 2009

no pozor, to nebylo v zadání, pes baskervillský 😅 😅

tak já začínala s výdělkem 5,000 Kč (začínající učitelka na ZŠ), to bylo v roce 2000 a vyšla jsem s tím... teď jdu do krámu, koupím základní věci a dva tisíce v tahu 😅 😅

naprostý souhlas s tím, že hlavně záleží na tom kolik si člověk může dovolit utratit... MM je šílený nakupovač, já ráda nakupuju jen jídlo a to když mám hlad 😀 asi je to tím že on je Američan a já jsem vyrostla ve fakt chudé rodině... jediné na čem fakt jsem schopná utratit je bio obchod nebo knížky, tam se musím kontrolovat...

MM musí mít vždycky všecko nejlepší a když namítnu, že by nám stačil obyčejný toaletní papír například, tak řekne "ale ten drahej je lepší, já ho chci" .... no to je snad jasný, o tom to není... jsou hlášky, já mám někdy dost 🤐

takže když člověk má k dispozici 50 tisic, tak je utratí... to fakt není problém, stačí koupit totéž zboží ve vyšší cenové kategorii a nebo chodit často do restaurace apod, to je deset tisíc navíc jen to fikne...

já to teď začala dělat tak, že na mateřskou nesáhnu pokud to není naprosto nutný... a to jsou peníze který pak dám na stavební spoření nebo na penzijní fond, protože tím pádem nejsou lehce vybratelný a utratitelný za nějakou děsně nutnou věc zase... místo toho prostě používám společný peníze, lépe řečeno mužovu výplatu a tím pádem já něco šetřím a jemu peníze víc ubývají na účtě, takže se trochu krotí 😅 😅 jako je mi to blbý, ale domluvy nepomáhaly, on fakt utratí vsjo... třeba i za dárky pro mě, takže jsem řekla, že už nic nechci, že fakt nepotřebuju každý týden nový svetr... jako je to od něj hezký, ale máme dítě a je potřeba mít něco na účtě a ne být každý měsíc skoro na nule, pokud to není nutný

jinak my máme nájem i s poplatky 17 tisíc, takže bych řekla, že potřebujeme s nějakým tím ušetřením nějakým 30 tisíc určitě... před narozením malýho jsem taky leccos koupila, teď už zjišťuju, že mu je putna jestli má oblečko z bazaru nebo ne a totéž i s hračkama kolikrát, nejvíc ho baví kolíčky, sběračky a zipy na kufrech 😀

aponchie
25. led 2009

hupcza ja koupim pecivo kolik je treba a co je tvrde to pak umelu strouhanku proste to delam ja vim,ze bych mohla jit koupit ,ale me i blbe chutna ta kupovana..ja to mam spis tak ze za nedulezite veci moc neutracim a za jidlo a prozitky dam co bych dala treba za kocar za 25tacu a pod 😎

ygreen
25. led 2009

apon: miminka nebudou, páč Meggie je vykastrovaná 😉 a navíc by Edovi uraf¨la pindika, je výrazně ostřejší než ten náš moulis 😀
vzácnej, no, moc jich tu neni, je to stopař, tak ho má občas nějaký profi hajnej a tak, cena za štěně s papírama je cca 20 tisíc. My si vyhlídli bloudí rodinku u Liberce, a narodili se jim jen 3 štěnata - 2 holky a Edwounek- No a na Edwu byla sleva 8 tisíc, páč má horní čelist o 2 cm delší než spodní - přes pysky to ovšem vidět není - akorát ztrácí po baráku granule ještě 5 minut potom co dojedl 😀

lucenek
25. led 2009

ygreen tak ted brečim smíchy 😀 😀 😀

hupcza
25. led 2009

apo: jj...je to o tom, že si můžu vybrat za co chci utrácet ...pokud by manža přinesl domů 13k rozhodně by to o možnosti volby nebylo - najíst, zaplatit nezbytné výdaje a jsme na nule (nebo v mínusu 🙂)
(domácí je lepší úplně všechno 😉 ..jen na steaky chodím do jedné hospody ... v suproši jsem na steakové masko nenarazila, řeznictví jsou u nás párková a salámová 😅 )

lu777
25. led 2009

Hupcza: no vidíš... já tuhle prosila manžela, aby si našel míň náročnou práci, najmenovala jsem mu za co klidně ušetříme a on koukal jak puk .....

mě totiž žere jak pak peníze člověka ovládají, jak je na nich závislej v tom smyslu, že si zvykne na určitou úroveň a pak se zuby nehty drží, aby nespadl dolů.... já vidím, že muž je pak z práce fakt unavenej a nechci ho takhle vidět... je dobrý vydělat slušný peníze, ale mně připadá, že pak ty věci člověku požírají život.... čím víc věcí tím víc starostí s nima (dům, auto, oblečení)

hele my tuhle vyklízeli jen jednu skříň a já nechápala co se toho tam vešlo.... dvě třetiny letěly... vyhlásila jsem embargo na nakupování blbin... u každý věci se fakt zamyslet Fakt to potřebuju? Budu to opravdu používat?... já toho na prcka nenakoupila haldy, ale zpětně když se na to podívám kolik věcí jsem vůbec nebo skoro vůbec nepoužívala!! teď kdybych čekala druhý, tak se chystám úplně jinak, spíš duševně a spíš budu dělat věci na který pak není tak čas než abych sjížděla e-shopy.... holt naivní prvorodička bez zkušenosti...

čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, že hlavně chci, aby byli všichni zdraví a abysme spolu vyšli a měli jsme na sebe čas, abysme spolu fakt sdíleli život.... my jsme kdysi žili v pidibytě, kterej byl v rozpadu, všecko jsme si sami opravili... kdyby mi tehdy ukázali náš současnej byt, tak bych padla na zadek (není to žádná sláva, ale v tom porovnání bych asi čuměla na ten prostor, výhled atd.).... a když se nad tím zamyslím, tak bych těžko dokázala říct jestli jsem byla šťastnější tehdy nebo teď.... teda musela bych odhlídnout od toho, že teď máme Matýska že jo 😵

někde jsem četla, že průměrné vlastnictví Evropana se za posledních sto let asi ztrojnásobilo.... ale když se dělal výzkum spokojenosti a pocitu štěstí, tak to naopak o něco kleslo...

hupcza
25. led 2009

ygreen: no tak toto manžovi číst nebudu ....vysadil by léčbu 😀 😀 😀

aponchie
25. led 2009

jezisi prej ztraci granule chudak pes tak on vlastne prozere zbuhdarma zradlo pac polovina pada na zem 😀

hup jasne ,ze jo jdeme do restiky 1xmesicne pac vic casu neni,ale ted chodime do nasi restiky..ja jsem skblik ikdyz mi donese o hodne vice dam je na ucet sporici a hajzl papir beru obycejnej harmasan..ted dotahl z hypernovy nejakej ovocnej neznam znacku nechce se mi jit na wc a humus teda smrdi to po jahodach a prosakuje to 😀 role za den v pr..a to doslova 😀

hupcza
25. led 2009

lu77: no o tom žádná - od určité hranice už vyvažuješ o tom, jestli je dobrých pár tisíc navíc a nebo společně strávený čas
a věř, že na toto téma jsme měli taky promluvy 😉

ale při příjmu velminízkém sice volný čas máte, ale pak je otázkou, co s ním - ono lyžování pro 4člennou rodinu není zadarmo, že .... nebo i různé kroužky pro děti atd.

takže do určité míry jetlak na vydělávání peněz .... od určité na volný čas
a musí si to lidi srovna v palici tak, aby byli sami spokojeni

myslím, že jsme tu úroveň našli
ale není na 13 tis. - hci mým dětem koupit kvalitní sportovní výbavu (ale už nemusí mít značkové i pyžamo), chci s nimi jezdit na dovolené (a ne tak, abychjim upachtěná vařila v chatce na propanbutanovém vařiči jako moje máma, ale abchom si spolu čas užili) ...a to něco stojí ...

a já mám to štěstí, že si na to umím vydělat 🙂 a to bez pocitu ztráty volného času a osobního života

lu777
25. led 2009

Aponchie: přesně tohle jsem říkala mužovi, když přinesl nějakej prej nejúžasnější papír na světě... však to stejně spláchnu do záchodu 😀
mně jde jen o to, aby se to netrhalo a aby to neškrábalo... jestli tam jsou motýli nebo květinky nebo tam je nějaký chemický aroma, to mě teda nedojímá 😀

hupcza
25. led 2009

apo: no tak mi je celkem fuk, čím si zadek utřu ..ale manža je velmi cimprlich na svou sedinku 😀 😀 😀

hupcza
25. led 2009

někteří chlapi jsou, jak se zdá, všichni stejní 😀 😀 😀

aponchie
25. led 2009

ty vogo manzel? 😀 tak to bych rekla spis zenska ne? 😀 ten muj sezere co dostane nosi co ma nakoupene z USA uz leta pac vykoupil obchody takze ma i 9paru tenisek ja to nechapu ja mam jedny Nike uz 6let a jsou naprosto luxusni kozene krasne a setrim si je a ten zmetek vytahne treba patery zaraz ,ze se mu nehodi k tomu a tomu a tak no des a pak ma rozbite patery pac smajda 😀

lu jako hajzl papir nekoupim za 80kc pac to bych davala jen pridavky na dite na wc papir 😀

hupcza
25. led 2009

ad boty: když myněkam jedeme, veze si manža asi tak dvojnásobek bot, co já 😀 😀 😀
jeden z nás je a-typ 😀

helcah
25. led 2009

Aha tak už jsem pochopila proč bych nevyšla s nízkým rozpočtem - kupuju drahej toaleťák.

lucenek
25. led 2009

ygreen tvému příspěvku s vašim hafikem se tříská i manžel 😀 😀 😀 ale jako celkem dost
prej to použije v práci 😀

lu777
25. led 2009

Hupcza: souhlas, že je to od určité úrovně o volném čase...

já teda s využitím volného času problém nikdy neměla... mně se ho vždycky nedostávalo...
když jsem neměla peníze, tak knížky jsem měla za 60 Kč ročně z knihovny.... k jídlu miluju třeba brambory na sto způsobů.. ze sportu mě nejvíc baví chůze... a ráda jezdím vlakem.... takže já mám štěstí, že mě ty levné věci baví, není to pro mě žádné omezení, jen přepnu na jiný způsob života... fakt jsem si ochutnala bydlení s pěti lidmi v jedné místnosti a šestkrát týdně zelí s bramborem, ale i drahý steaky, výborný víno a krásný auto a každý týden jsme s mužem byli v jiném velkoměstě...

ten dražší styl je prostě elegantnější, pohodlnější...... takže se mi to líbí.... nebo spíš o tom člověk nepřemýšlí, když může, tak to přijímá samozřejmě... a pak po určitém nasycení zjišťuje, že (a to není fráze) ho to šťastnějším neudělá... má pocit pohodlí, jakoby úspěchu, to jo... a bezpečí... ale to je iluze, příjem může kdykoli z nejrůznějších důvodů vypadnout a i naspořené peníze můžou bohužel nenávratně zmizet při krachu banky nebo pádu burzy (nedávno se stalo v manželově rodině, docela je to pak náraz, znamená to obrovskou změnu životního stylu)

já třeba rozhodně nechci Matýska rozmazlit... byla jsem v Německu jako au pair a měla jsem možnost vidět děti z rodin, kde bylo opravdu dost peněz.... a mám z toho husí kůži ještě teď...

aponchie
25. led 2009

ja mam devizove konta to je jistejsi 😎

lucianka
25. led 2009

HOlky, docela mě zarazila věta: Manžel by měl vydělat, aby si žena udržela svou úroveň 😅 A když to nevydělá? To se s ním rozvedete? 😀
Myslím, že se nemáme špatně, ale taky toho moc neušetříme. Na druhou stranu si zase pochvaluju to, že je manžel hodně s námi 🙂 Já se radši uskromním a užíváme si ho doma, než aby byl nějakej zapálenej manažer, nosil mi domu 50 tis. měsíčně a náš malej ho viděl jen večer před spaním nebo o víkendech 😉

aponchie
25. led 2009

navic sou lidi desne rozezrani v jidle cim dal vic 😲

lucianka
25. led 2009

Apo, taky nekupuju strouhanku 🙂 Bůhví, co do toho namelou 😖

hupcza
25. led 2009

lu: peníze ti štěstí nepřinesou ..to je jasné ..ale faktem je, že za loňský rok jsem vydělal opravdu hodně peněz a byl pro mě super úspěšný ...a zároveň jsem otěhotněla a mám pocit, že tak spokojená, jako jsem poslední měsíce jsem nikdy nebyla
třeba mám to štěstí, že nemusím vybírat 🙂

a vůbec - každý přece ví, že líp je být zdravý a bohatý než chudý a nemocný 😀

luci: tu větu jsem psala já ... a pokud by to můj manžel nevydělal, znamenalo by to mimo jiné také to, že je mnohem méně schopný, pracovitý apod. než já ..a já bych si ho prostě nevzala -protože chci, aby mi byl partnerem, abych ho mohla obdivovat ....a chlapi mají z toho, že mají citelněmenší příjem silný mindrák a to se dá obdivovat jen velmi velmi těžko
(věř mi, vím o čem mluvím -zažito, vyzkoušeno 😉)

hupcza
25. led 2009

apo: ale houby - já furt miluju čerstvý chlebík s máslem a ředkvičkama ... nebo pomatlaný hořčicí 😎

helcah
25. led 2009

Hupczi v tomhle je asi každá ženská trochu jiná. Když jsme s manželem začínali tak měl zhruba poloviční příjem co má teď. Jednu dobu jsem dokonce nosila domů já víc peněz a to až o 75%. I přesto jsem ho ale obdivovala - za spoustu jiných a naštěstí z toho nikdy mindrák neměl. A nenapadlo mě že je třeba méně pracovitý nebo schopný. Teď vydělává docela dost - respektive nám to stačí, ale i kdyby vydělával míň o pár tisíc tak by mi to nevadilo. Ovšem už má nějakou hranici pod kterou nejde, což třeba v našem případě znamená že dojíždí každý den 2hod do práce a 2hod zpátky. A znám víc rodin, kde ženská nosí domů víc peněz a klape to. Vždyť se peníze nosí do společný kasy a neznamená to že ten kdo vydělává víc je schopnější. Dokonce i znám chlapa na MD protože žena vydělá podstatně víc.

lucianka
25. led 2009

Hup, pokud to bereš tak, že by sis ho ani nevzala, tak OK 😉
Je fakt, že já jsem vždycky vydělávala míň než manžel, ale teda teď jsem se tak nějak uskromnila, ale vůbec mi to nechybí... nechodím na kosmetiku, na umělé nehty, k holiči každý měsíc. Sice jsem byla na to zvyklá a asi kdybych chtěla, tak bych si to mohla dovolit i teď, ale nějak nemám potřebu 🙂 Ale aby to nevyznělo tak, že chodím s mastnými vlasy, nenalíčená 😀 To zase ne 😀 Jen jsem slevila ze svých nároků 😉

lu777
25. led 2009

Hupcza: no peníze štěstí nepřinesou, ale lidi to očekávají... a pak se diví...
já byla taky nadšená rok před tím než se Matýsek narodil... taky jsem vydělávala (ne haldy, ale byla jsem spokojená) a šíleně jsem se na to miminko těšila... porod a realita mateřské mě zase trošku vrátily na zem (a jsem za to ráda vlastně)... jsem na mateřské ráda a dítě si moc užívám, ale je to něco úplně jinýho, člověk řeší třeba čtyři měsíce v kuse koliku a ať byl v práci sebeúspěšnější, tak to miminko pořád brečí a brečí a je to vysilující.... ono stačí deset minut, ale když to je den za den a třeba i několik hodin v kuse, tak si člověk hrábne na dno... a když už si myslí, že to horší být nemůže, tak tě celou ohodí a když se převlíkneš tak znova.....
a do toho pak člověk po čase zjistí, že je opravdu velkej rozdíl mezi životem partnera a životem mě a dítěte doma... jsou dny, kdy se docela musíme oba snažit, protože máme pocit, že ten druhý žije na Marsu 😀
musím říct, že je to o dost větší záhul než jsem čekala.... ale dobře mi tak, nutí mě to k větší tvořivosti, trpělivosti a toleranci a to potřebuju jak sůl 😅

jinak ad příjem: jedna moje kámoška mohla závistí umřít, šíleně si chtěla vzít cizince, nejlépe Američana a jezdit po světě.... já mám život postavený na hlavu, protože jsem se tomu vyhýbala jak kříži a takhle to dopadlo 😅
pak jí vysvětluj, že chci ten obyčejný toaleťák a v Americe jsem ještě nebyla a přesto v noci klidně spím 😀

mě je putna kolik chlap vydělá... pokud to není povaleč... pokud není hloupej, maká a je to slušnej člověk a domů přinese 10-15 tisíc, tak s tím nemám problém.... (mimoto hodně úspěšných lidí takhle začínalo)

ono je to o tom, že bohužel to kolik kdo vydělá není spolehlivým měřítkem jeho schopnosti nebo inteligence nebo prospěšnosti a smyslupnosti jeho práce... viz spekulanti na burze versus např. zdravotní sestra na JIP....

hupcza
25. led 2009

helca: hele ono to je fuk .... s chlapem, co vydělával míň jsem udělala dvakrát špatnou zkušenost ... při výběru partnera jsem a to ale nikdy nehleděla ...s partnerem, který má srovantelný příjem to klape ...možná, že to je pouhá shoda okolností a příjem v tom nehraje roli (ale jak říkám - opakovaná zkušenost mi ukazujeněco jiného)

s ex jsme měli i tyto plány, že já budu dál vydělávat a on zůstane doma s dětmi (byl učitel) ..ale to bylo jen v době, kdyto byla teoretická varianta (za dob mých studií), když nastal skutečný platový rozdíl, začal být neskonale protivný - prostě to nekous (i když teoreticky jsme to měli zmánkuté ....)

lu777
25. led 2009

ono je to hlavně asi o tom jestli bere člověk partnerství i jako soutěž nebo ne... jak k tomu přistupuješ Ty, tak to pak má vliv i na toho partnera, tzn. jestli pro Tebe je příjem a soutěž důležitá, tak se to v tom vztahu projeví... pak je otázka kdo ten vztah kočíruje a jestli to vyhovuje oběma...

manželství je ale hlavně velký závazek.... můžeš si vzít chlapa který hodně vydělá a ještě je sexy..... prostě je to pro Tebe důležitý.... stačí aby si nedal pozor při přecházení silnice jednoho dne, může mít vážný úraz a najednou jsi vdaná za invalidu, který třeba už ani nemůže dělat svou práci..... a nemůže třeba ani mít děti nebo si zalyžovat....
pak je otázka na čem je ten vztah postavený.... vnější hodnoty totiž opravdu můžou kdykoli zmizet....

hupcza
25. led 2009

lu: i když to možná tak vyznívá, že jsem arogantní kráva, která jde po prachách, veř, že je pro mě klíčové, abych měla funkční rodinu a uspořádané vztahy s blízkými ....
jenže světe div se - čím více mi fungují vztahy, tím více vydělávám 😀

pokud člověk maká a není povaleč, nemůže domů donést 10000 - prostě tomu opravdu nevěřím
nemluvím o lidech, kteří jsou po vš a startují kariéru - já se v prvních dvou místech nezajímala vůbec o plat - prostě bych tam pracovali za byt a stravu a hlavně praxi

jenže manža má 37 apokud v tomto věku chlap nezvládl něco vybudovat, vnímám to jako problém - a je lhostejno, co tím počinem je (klidně rodina, klidně firma, klidně úspěch v někém koníčku)
pokud si ho vybírám jako partnera, je zřejmé, že rodinu mít nemůže - takže práce jako vhodné pole dosavadní působnosti se nabízí (alenetrvám na ni)

jistě výše platu nekopíruje iq - nerozumím příjmům fotbalistů v srovnání s opravdu odpovědnými profesemi ... ale opravdu schopných lidí, kteří mají dlouhodově podprůměrný příjem, po světě mnoho neběhá

helcah
25. led 2009

Hupcza: já tomu věřím, že některý chlapi to prostě nezkousnou. Ale třeba my jsme byli oba rádi že se nám zvýšil rodinný rozpočet. Na rovinu říkám, že bych asi nemohla žít s chlapem, který by domu nosil 12tis. protože podle mě se s tím vyjít nedá a hlavně si jsem jistá, že když se chce, tak i chlap bez vzdělání může vydělat aspoň 15tis. Jde prostě jen o to něco pro to udělat a ne se držet svýho fleku a nadávat jaký to je hrozný. A taky příjmy hrajou důležitou roli při zvažování jestli mít děti nebo ne. A taky si myslím, že spousta vztahů krachuje kvůli tomu že se nedostává peněz na důležitý věci a pak se lidi hádaj kde a jak na to vzít apod. V dětství jsme byli hodně chudá rodina a nemohla bych tak žít. Bez úspor klidně, ale bez peněz na jídlo ne. A taky máme známý co když jdou s námi na výlet tak si ani nikam nesednem ani nevlezem nikam kde chtěj vstupný protože prostě počítaj každou korunu a neměli by pak co jíst. A tady je vidět jak je život bez peněz strašně omezující.