Kolik si myslíte, že má dnes vydělat chlap?

martim
25. led 2009

hezký den!
Zajímá mě váš názor na to,jakou si myslíte,že je potřeba aby chlap přinesl domů v dnešní době vyplatu?Nechci tady rozpoutat hádky,ani nechci vědět kolik vaši manželé domů nosí.Chtěla bych vědět kolik myslíte,že je ideál aby třeba 3člená,nebo 4člená rodina vyšla,popř.ještě něco našetřila třeba na dovču.Samozřejmě chápu,že každý máme jiné nároky a život.standart.Doufám,že se tahle diskuze obejde bez výměny názorů.Díky za odpovědi.

hupcza
25. led 2009

lu: partnerství je partnerství - tam nikde pro soutěž není moc prostoru (nepočítám, když hrajeme scrabble 😀 )

a opravdu se nemusím zpovídat z toho, že nejsem proradná mrcha, která by opustila chlapa, kterého miluje, se kterým se seznámila, když bydlel ještě v paneláku a já ani netušila, kolik bere, jen proto, že měl nehodu (btw. asi před týdnem jsme manžovi rozmluvila vysokou pojistku pro tento případ 😉)

lu777
25. led 2009

Hupcza: myslíš, že ve všech regionech je práce za 20 tisíc? např. můj táta bydlí na vesnici, maká dost a je velice zručný, přesto pokud se nechce stěhovat nebo začínat před penzí s podnikáním, tak vydělá 13 tisíc...

tvarohacek
25. led 2009

holky, já když si vzpomenu na doby svých studií, kdy jsem si vydělala cca 3000 měsíčně, což mi sice vycházelo na nájem (1000 kč) i stravu, ale nemohla jsem si nic koupit, oblečení apod. a to v dlouhodobé perspektivě,tak si to dnes už ani nechci představovat.
Nyní jsem na MD, manžel má na Prahu průměrný plat a přijde mi, že si žijeme krásně..pro mě je důležité neběhat po obchodech, kde je rohlík o korunu levnější apod., ale zároveň nepotřebuju žádný komfort. 🙂

lenkabu
25. led 2009

lu777:jako zdravotní sestra na JIP ti děkuji 😀 😀 😀 😀 😀

ygreen:téma pes 😀 😀 😀 😀

Já vydělávala víc než manžel a vadilo mi to....jemu míň,mně dost,potřebuju chlapa co má víc,prostě abych ho mohla obdivovat že je úspěšnej...což by se nestalo kdyby vydělával 100 tis na prodeji kokainu,takže to zase není o tom že má dělat cokoliv aby byly prachy...ale věřím že pokud se chlap snaží tak vydělat dokáže.

helcah:já asi umím nakupovat levně nebo nevím....u nás doma se kupovalo levně vždy,neříkám shity,ale mám vychytaný co můžu mít levně a přitom kvalitně...využívám akce,ale nejezdím za nimi po městě,albert a tesco mám za rohem tak to není problém 😉

lu777
25. led 2009

já neříkám, že se musíš zpovídat 😅
já Tě chápu, já měla podobný náhled na věci.... pak jsem vážně onemocněla a nemohla jsem ani mluvit..... měsíc jsem nebyla schopná např. ani poslouchat rádio nebo udržet otevřený oči.... těžko se to vysvětluje, je to úplný dno... člověk pak zjistí, že opravdu nepotřebuje moc... že nějakých 75 procent věcí je často jen nadstavba...

lenkabu
25. led 2009

Já měla období kdy jsem měla příjem 4000 měsíčně,po zaplacení nezbytného zbylo cca 1000 a vyšla jsem...nevím jak 😅

lu777
25. led 2009

Lenkabu 😀

Tvarohacek: naprostý souhlas... takhle nějak to beru taky v reálu....
ale dodneška, když nám např. vykradli byt, tak moje úplně první myšlenka před těma rozbitejma dveřma byla.... díky bohu, že jsme zdraví.... asi jsem blázen, no 😅

helcah
25. led 2009

Lu: tak ale v případě tvýho taťky před penzí je to o něčem jiným, já jsem tuhle diskuzi chápala spíš jako o mladých lidech s malými dětmi. Mladej chlap může za prací dojíždět nebo si třeba udělat rekvalifikaci nebo podobně.

hupcza
25. led 2009

ono ještě s těěmi penězi - když se sejde má rodina, kde mají všichni nadprůměrný příjem se všichni baví - je tam milo pobýt - i manža tam jezdí raději než ke své
protože když se sejde ta jeho, je to většinou o skuhrání, jak je draho, jak sjou nízké platy atd....

a takhle to platí vširokém okolí ... neznám moc lidí s dorými příjmy, kteří by je fur řešili .. a naopak neznám moc lidí s mizernými příjmy, kteří by je nepropírali při jakékoli situaci

hupcza
25. led 2009

lu: ad tvůj táta - nechci opravdu urážet - jen pro srovnání - moje máma (tak přes padesát) za pár týdnůzavrší studia a vrhá se na zcela novou profesi, můj dědeček (celý život řidič busu) se naučil ve svých 75 letech investovat přes net do kacií (baví se se svým mizerným důchodem)
proto vyhledávám partnera tohoto naturelu - protože si budeme blízcí hlavně lidsky
tvůj táta by nesedl ke mě ani k mé rodině
nemůžu být s někým , pro koho je změna problém, který se děsí nejistoty ( i když manža je o poznání větší opatrníček než já) ...protže by to nechtěl ani nikdo jiný v mé rodině napříč generacemi
a ta ochota riskovat spolu se zdravým selským rozumem na 99% generuje peníze (což je ovšem příjemný vedlejší produkt 🙂)

lu777
25. led 2009

Helcah: no to máš pravdu, to samo může... a jako mladej člověk by měl 'pokud je to jen trochu možný.... (i když i starší chlap okolo padesátky dneska docela běžně má mimčo)

já si ale nemyslím, že každej může vydělat tolik a tolik.. nemůže... stačí se podívat na to, že asi 5 procent lidí na světě má a teď abych nekecala 70? procent peněz na celým světě.... kdyby měli všichni nároky a spotřebu jako západní Evropa a USA, tak tu už nejsme, protože nemáme ropu, nemáme nerostné suroviny, udusili jsme se skleníkovými plyny atd...

bohužel není neomezeno zdrojů, neomezeno místa na trhu a není neomezeno prostředků na nakupování... západní společnosti žije z velké části na dluh.... viz např. současná krize...

hupcza
25. led 2009

lu: to už jsme se dostali hodně daleko 🙂

člověk, když má možnost nahlédnout, je v šoku, za co jsou lidi schopni se zadlužit a v jaké šílené výši
na rovinu tohle zase nechápu já
nechápu, proč si někdo koupí na dluh plazmu (s mizeným příjmem a šílenýma splátkama)
my na ni bez potíží mame a koukáme na cca 10 let starou bednu

lu777
25. led 2009

Hupcza: tak já jsem si tátu vybrat nemohla 😀
bydlí na malé vesnici, kde krachlo všude okolo co mohlo... narodil se tam, celá naše rodina kromě mě a ségry tam žije, takže stěhování nepřipadá v úvahu......takže v tomhle prostředí je rád že vůbec práci má... to je prostě realita současné vesnice, která je na tom o dost hůř než bývala (a to říkám jako zapřísáhlej antikomunista)

ono ale kdyby byli všichni nějací pojišťovací agenti nebo makéři na burze, tak kdo by zajistil např. potraviny? ale ono se to nějak vyváží, můj kámoš např. teď řemeslničí a vydělá opravdu hodně, prostě nikdo nechce dělat rukama 😅

niebau
25. led 2009

kolik má můž donést peněz domů?????
nejlepší by tedy bylo kdyby co nejvíce, ale bohužel doba je taková a ty svině soukromníci platí nejmenší mzdu jakou můžou, takže u nás to žádná sláva není, já jsem na mateřské, manžel pracuje ve zdravotnictví a já před MD taky jako sestra- tady v ČR tato práce není zaplacená.
Mame dům- platíme hypo, máme spoření, pojistky, tel., net. a jiné poplatky, nové auto, nekupujeme zbytečnosti- jen to co potřebujeme, a v měsíčním rozpočtu vyjdem akorát, naštěstí MM po práci si dělá své kšeftíčky tak aspon ztoho můžeme šetřit,já se chystám jít za půl roku na čtvrt úvazku do práce tak snad bude lépe.

helcah
25. led 2009

Já jsem to myslela tak, že když někdo třeba dělá ve fabrice u pásu za 12000 tak může jít dělat do jiný fabriky kde platí 15000 nebo třeba začít na 3směny nebo podobně. Nebo se třeba rekvalifikovat nebo tak. Ale pokud nic nezkusí tak by neměl nadávat že nejsou peníze. Já když jsem nastoupila do jedný firmy tak už tam rok dělala holka, která pořád nadávala jak blbě platí a nemohla si pořádně ani nic koupit. Taky nás tam platili necelými 7tis. čistého. No a zatímco já jsem si za pár měsíců našla podstatně lépe placenou práci, ona tam pracuje už asi pět let a pořád za hrozný peníze a pořád nadává. A to jsem jí i říkala o volných místech a ona lhala že je to už obsazené apod. a nakonec se se mnou přestala bavit protože nepřekousla že si můžu dovolit víc než ona. Takže pokud je někdo pohodlný na to, aby udělal nějakou změnu tak by měl držet hubu a krok 😀

hupcza
25. led 2009

lu: 🙂
já si rodinu taky nevybírala ...a já vím, že tenhle náš naturel zase někdy hraničí s raplovitostí a má zase jiné své stránky ...a le právě proto potřebuju vedle sebe sebevědomého partnera s velkým pé ... a to obvykle není člověk, který vydělá zlomek mého platu - musí si být jist v kramflecích ..a rukuna srdce - chlapi často čerpají svou jistotu právě ze schopnosti zabezpečit rodinu (byť i potenciálně)

hupcza
25. led 2009

nie: kdyby ti svině soukomníci nebyli, neměli by ri chudáci zaměstnanci příjem vůbec žádný, jelikož by byli nezaměstnaní 😀 😀 😀

lu777
25. led 2009

nj, dostaly jsme se daleko, ale "vvooo tom to je" 😅

a jak říkáš ochota riskovat generuje peníze... no to jo, kdo se bojí nesmí do lesa.... ale zase je k tomu potřeba i ten kus štěstí... zvlášť v dnešním propojeným světě... na jednom konci světa se něco stane a za chvíli to má vliv skoro všude... tzn. velká příležitost pro spekulaci a výdělek, ale taky velká nestabilita a riziko, že přijdeš i o ten vstupní kapitál...

já teda musím říct, že lidi co skuhraj moc neznám... asi proto, že s takovýma nejsem ochotná se přátelit... nesnáším negativismus, ale zas nebudu mít hubu od ucha k uchu a vybělený zuby jak Američani a říkat "no problem" zatímco beru antidepresiva (byste nevěřili jak častý tohle je, já už několik let zírám co je často za tím jejich "úspěchem" navenek)

mě spíš vždycky dostane jak všichni tvrděj jak se máme špatně a pak všichni vypravujou jak jednou na hory za x tisíc a kupujou si nový auto.... z toho jsem teda jelen 😀

hupcza
25. led 2009

helca: jj ....manžův brácha měl taky pořád problém s nalezením práce - učiněný chudák ... to jsem jej ještě neznala dostatečně ....
takže jsem mu vyšperkovala životopis
pomohla mu vytipovat vhodné nabídky
no a on tam tan životopis ani neposlal a za pár týdnů si opět stěžoval, jaký on je chudák
co k tomu dodat

hupcza
25. led 2009

lu: u nás se říká "kdo se bojí, se*e v síni" 😀
já pracuju s lidma a tak se tomu nevyhnu 🙂 ..poslouchám, protože jsouto klienti, odkývám ... případnějeto manžova část rodiny - tam už taky kývám, ono to nemá moc cenu ...stejně jim nevystvětlím, že nemá peníze jen proto, že má štěstí a jeho bratr nemá, protože je chudák, ale je to kvůli jejich přístupu (viz výše) ..l zybtečně si pálit hubu 😅

lu777
25. led 2009

Helcah: souhlas, že má buď hledat zlepšení nebo si nestěžovat 😉
třeba můj táta kdyby dělal na 3 směny, tak by si vydělal o něco víc... ale srdíčko už to neutáhne... já to o něm píšu proto, že fakt ne všude a za každých podmínek se dá udělat zázrak a vydělávat dvakrát tolik....
např. někdy to ani nestojí za to prostě, když máš děti tak taky chceš aby to dítě toho muže někdy vidělo, jinak proč byste spolu byli žejo...ale to už jsme tady zmiňovaly... každej to má nastavený jinak....

jinak ta kámoška: znám takový typy... mám takovou kamarádku, teď na MD... furt si stěžuje, už jsem jí navrhla asi milion věcí, ale u všeho má nějakou výmluvu... můj muž to vystihl přesně: ráda je oběť 😉

ad svině soukromníci: pravda je tak někde uprostřed... dávají práci, ale bohužel jsem dělala pravou ruku dvěma majitelům firmy a některý jsou fakt svině s prominutím 🤐 já pak odešla, dělalo se mi z toho blivno (např. podplatili doktorku, aby zjistili jestli není dotyčná těhotná před tím než jim to řekne a pak ji vyhodilil , aby jí nemuseli platit MD...a to to byla největší pracantka a dělala tam několik let.... no hnus velebnosti)
všecko má dvě strany

lu777
25. led 2009

jo to se u nás taky říká 😀

niebau
25. led 2009

hupcza: všechno má své meze, jasně, soukromník si musí vydělat ale jeho zaměstnanci by měli být finančně dobře ohodnoceni, at si říká kdo chce co chce- myslím si že není správné když zaměstananci vydělají zaměstnavalteli sta tisíce a více a on jim dá mzdu minimální.

dasap
25. led 2009

niebau: správné to asi není, ale dokud mu tam někdo za min.mzdu pracuje, proč by to nedělal že..

nikes
26. led 2009

tak ono je hezké, když chlap vydělá dost peněz, ale většinou je to za cenu toho, že je v práci od rána do večera. Tak to jsem už zažila, a můžu řict, že budu raději žít skromněji nebo se budu snažit i sama vydělat k mateřské nějaké prašulky, což taky dělám, aby byl manžel víc doma. Hupczo, tak to já naopak znám zase několik podnikatelů, kteří to vůbec nemají zapotřebí a brečí, jak je všechno drahé, jak mají malé tržby a jak by se nejraději na to vykašlali. Je to hlavně o povaze lidí. Pro někoho je např. těch Kč 12 000,- hodně peněž a pro někoho je to směšné kapesné. Záleží, jak kdo je náročný. Mě by bohatě ke spokojenému životu stačila celk. suma (výdělek můj i manželům) cca Kč 30 000,-, což se nám občas i povede, když i já mám nějaké služby v práci a můžu si tak přivydělat k mateřské a pomoci v rod. rozpočtu 🙂

lenkabu
26. led 2009

hupcza mi mluví z duše....risk nese z 99 % úspěch i peníze,ale lidi tady jsou prostě hrozně zastydlí v komunismu,oni riskovat nebudou....radši sedí na prdeli,s prominutím a nadávají jak se zdražuje a oni chudáci nemají.

Já jsme začala z mateřské podnikat na internetu...náklady minimální,pod zavedenou firmou...dělat to může každý!!!A když oslovím známé ať jdou do toho se mnou?To jsou tak hrozně trapný výmluvy!Ano peníze potřebujou,ale "oni na to nejsou", "nemají čas"...atd.atd....takový lidi fakt nepotřebuju a teď vidím že jich je většina a i mezi mladými lidmi. Přitom jimnabízím možnost krásných výdělků a vytvoření pasivního příjmu na celý život a oni?Ne,museli by investovat nějaký čas,dělat něco úplně jiného než dosud a učit se..............a to jsou přesně ti lidé co budou nadávat na vysoké ceny a jak "nejde" nají pořádnou práci.

lu777
26. led 2009

jj, tak s tím souhlas, Lenkabu

Nikes: taky znám několik podnikatelů co jen nadávají... ono to ani tak není o zaměstnání jako o povaze... my měli známé, celkem přinesli domů okolo půl milionu.... a nadávali taky 😅 😅
a nebyli to Češi, kteří tím jsou proslulí

jinak dělala jsem pro českou i americkou firmu a říkám, že rozdíl mezi Američanem a Čechem je v tom, že Američan tvrdí, že možný je všechno (fakt i úplný nesmysly, někdy je až trapný jak nedokážou rozeznat taky nějaký hranice), zatímco Čech (typickej) vám dlouze vysvětlí proč to možný není a že všechno je k ničemu 😀

hupcza
26. led 2009

lu: pokud dr zjistiála, že je slečna těhotná, což mohla potvrdit až tak ve druhém měsíci těhu, že, existuje ochranná lhůta 6 měsíců a pokud do té doby nastoupí na md (což nastoupí, protože2+6 je 8 a na md se nastupuje 6 týdnů před očekávaným porodem, mají normálně na mateřskou skrzepůvodního zaměstnavatele nárok)
tolik jen k pomluvě zaměstnavatelů, která se ani nemůže zakládat na prvadě, jalikož v zákoně je to upraveno tak, že by si tímto postupemzaměstnavatelé stejně nepomohli (leda by zjistili těhu v prvnímměsíci - tedy dřív než nepříjde první ms - nepravděpodobné, že)

hupcza
26. led 2009

nie: víš, já podnikala
před md jsem si našla něco kloidnějšího (tedy zaměstnanecký poměr) a firmu ode měpřevzal manžel
dávala jsem práci 15 lidem
a to není málo
všichni měli pocit, jak moc na nich vydělávám
jenže on nikdo neviděl, že já mám každý měsíc fixní náklady půl milionu a tedy, že když mi vydělají půl milionu, jsem na nule!!!! a teprve pak si začínám generovat "zisk", který ovšemmusím nechat jako rezervu na měsíce, kdy nebudou ani pokryty náklady (třeba kolem vánoc je pro nás hluché období)

takže si to spočti se mnou - příklad veleúspěšného měsíce, které jsou tak 1-2 do roka
lidi mi vydělají 1 milion korun
190 tis dám státu na dph
500 tis jsou fixní náklady - fixní část mzdy, odvody, nájem, telefony, právník, účetní ....
zbývá 310 - z toho jde třetina zase ještě zaměstnancům jako bonusy
a 200 tisíc je "pro mě" - vzhledem k tomu, že jsem do rozjezdu firma nainvestovala ušetřené peníze přes 2 miliony a musím vytvářet rezervu na měsíce, kdy si nešáhnu ani na toho půl milionu abych nebyla v mínusu, není to moc slavné, že

ale lidi vidí jen ten milion

jako zaměstnanec jsem si vydělala víc
navíc se stoprocentní jistotou, že 15. mi na účtu přistanou peníze na rozdíl od každo měsíčního stresu, kdye mám dát najednou dohromady tolika peněz v jeden den

ale je to o volbě
vezmi si úvěr 2 miliony, rozjeď takovou firmu, udrž ji pět let na trhu, dej jí své jméno, buď trestně odpovědná a potom si pojďme povykládat o hovadech podnikatelích 😉

kacka.va
26. led 2009

Lu: s těma procentama platí, že 20 % lidí vydělá 80 % peněz 🙂

jinak taky nechápu, že se lidi zadluží tak šíleně a nespočítají si předem, že to neutáhnou. A nechápu lidi, kteří si berou úvěry na věci jako televize a podobně, je to nakonec děsně nevýhodný, takže já raději bude delší dobu bez té věci a koupím si to za hotové. To samé zájezdy, raději pojedu na dovolenou jednou za tři roky, než si brát každý rok úvěr a pak to celý rok splácet.

niebau: s podnikáním souhlasím s Hupczou, on každý vidí, jen ty tržby, ale co se z toho všechno musí poplatit to už nikdo nevidí. a často si lidi pletou pojem tržeb a myslí si, že to je už to konečné, co podnikateli zbyde. to mě dost štve. A všechno je otázkou nabídky a poptávky, takže se každý může rozhodnout, jestli danou věc bude dělat nebo ne.

Jo a taky mě vytáčí, když si pořád někdo stěžuje jak je draho a jak dříve bylo líp. Když se vezme průměrný plat za komunistů a teď a ceny potravin tehdy a teď tak to vychází skoro na stejno.

Jinak k základní otázce. Myslím, že manžel by měl vydělat tolik, aby to pokrylo výdaje rodiny. A nemyslím tím to, že si bude člověk žít jak prase v žitě, ale minimálně by to mělo stačit na slušné žití, tzn. nejíst každý den chleba s vodou 😉.