Kolik stojí měsíčně miminko?

berunka
12. únor 2007

Zdravim všechny šťastné maminky.S manželem začíname řešit otazku plánování rodiny.Proto bych se vas zasvěcených ráda zeptala,kolik prrůměrně měsíčně dáte za věci pro miminko?Myslim kompletně od plenek po oblečení.Předem budu ráda za každý názor 🙂

dannyblakely
23. čer 2015

@magdalenax vy jste ale zvláštní paní.. No nic, končím v této diskuzi. Dobrou noc vám přeji.

berenika39
23. čer 2015

@magdalenax pročpak by @dannyblakely měla šetřit? to je přece jejich věc, někdo šetřit nechce a nemusí🙂.

magdalenax
23. čer 2015

@berenika39 To máš pravdu

xpila
23. čer 2015

@magdalenax A hlavně nikde nepíše výdaje (třeba na hypo), takže nemůžeš přece vědět, že se z toho dá ušetřit. Nemůžeš přeci brát jen příjem, ale i výdaje.

berenika39
23. čer 2015

@magdalenax bezva 🙂

alboo
23. čer 2015

Pokud je dítě kojený, tak výdaje jsou o dost menší. Náš vyšlo jen UM měsíčně třeba i na 3000, pokud jsme ho nesehnali levně jinde (ale ne každý krmí tím nejdražším UM) a i ted mi ta strava, kdy už je na UM minimálně nepřijde extra levná a to má skleničky jen občas, vařím, mrazím, ale chci aby měla jídelníček pestrý a kvalitní ... ale věřím, že to jde levněji

magdalenax
23. čer 2015

@xpila Pokud umím číst, tak zmínila, že zaplatí 16 tisíc měsíčně..., ale to je jejich věc

magdalenax
23. čer 2015

@alboo Nekojila jsem, máme to rodové, mlíko prostě nebylo, tak vím, o čem píšeš, já jsem kupovala před iks lety skoro to nejdražší, co v té době na trhu bylo a vyšlo na sakra peníze. Pak už byl dražší jen bezlaktózový nutrilon

xpila
23. čer 2015

@magdalenax Ne, to psala, že 16 tisíc zaplatit musí, i kdyby nic nejedli. Takže úplně to nejvíc nejnutnější a navíc bez jídla. A teda 30 tisíc fakt nepřipadá hodně, my bychom z toho na měsíc nevyžili. Ale samozřejmě záleží na tom, kde člověk bydlí.

dannyblakely
23. čer 2015

@magdalenax dobře paní, tak ještě poslední věc vám napíši.. Ony existují i nárazové výdaje, jako když se vám třeba vy*ere auto, lednička, každých pár let manžel potřebuje nový počítač, poněvadž se tím živí atd atd.. Kdybych žila v ideálním světě, tak bych třeba měla názor jako vy.. Bohužel když máme peníze navíc, tak se zákonitě něco porouchá atd.. 😉 A to je vše. Mějte se dobře a myslete trochu s nadhledem 🙂

magdalenax
23. čer 2015

@dannyblakely Aha, tak Ty si myslíš že já tyhle problémy snad nemám? My jme koupili novou lednici, po čtrnácti dnech se objevila neopravitelná vada, takže výměna, po dvou letech a jednom měsíci to samé..., kupř., a také kupř., jiné auto, rekonstrukce bytu a následně pračka..., myslíš, že jsi sama? Hlavně, já jsem sama živila sebe a platila byt. Po jeho výměně za větší a za rok jsme dali dohromady padesát tisíc.

dannyblakely
23. čer 2015

@magdalenax já si myslím, že jste spíš trochu sebestředně založená a možná byste s tím měla něco dělat.. Já se vůbec nebavím o vás a nijak zvlášť mě vaše výdaje nezajímají

anazuzzuzana
23. čer 2015

tak to já vás @magdalenax obdivuji, že dokážete z tak malých příjmů tolik našetřit... ale ještě víc obdivuji ty, kteří mají velké příjmy a šetřit nemusí :D @dannyblakely to by vás ale její výdaje zajímat měly, hlavně byste jí asi měla ten svůj přebytek, kterej jste si určitě nezasloužila, darovat 🙂

magdalenax
23. čer 2015

@anazuzzuzana Já jsem ty peníze ušetřla, ale nepsala jsem, že v posledních letech, ale zase o to ty příjmy byly daleko nižší, než jsou v dnešní době

magdalenax
23. čer 2015

@dannyblakely Sebestřednost? Ano, to je jedna z mých priorit, podotýkám priorit a nijak se tím netajím, Utratit peníze umí každý, vydělat je umí chytrý, šikovný a ještě chytřejší z nich dokáže dost ušetřit a to je ta moje priorita.

blondynka400
23. čer 2015

@magdalenax a můžu se zeptat na jednu věc? Proč, když ty peníze umím vydělat bych měla extrémně šetřit? Na co? Co z toho života pak člověk má?

magdalenax
23. čer 2015

@blondynka400 Jednoduchá odpověď,- myslet na zadní kolečka

blondynka400
23. čer 2015

@magdalenax ale jaká zadní kolečka? To je hrozně všeobecné. Já neříkám, utratit veškerý příjem. Ale prostě nechápu ten trend šetřit za každou cenu. Co potom člověk z života má.....

magdalenax
23. čer 2015

@blondynka400 Tak tuto otázku jsem čekala, pokud máš snad na mysli Ty tu svojí, že chodíme jak trhani, jíme brambory či co, nebo nevím, co jiného dodat.... . Nemoc, a to taková, že není možné jet na dovolenou, protože to zdravotní stav nedovoluje, ale naopak, je nutná spousta jiných věcí....?

blondynka400
23. čer 2015

@magdalenax jako promiň, ale tohle přeci není odpověď na mojí otázku.
Nikdo neřekl, že chodíte jako trhani a jíte brambory..... A co má společného nemoc a dovolená?

infokonik
23. čer 2015

Od puvodni otazky se dostavate k tomu, kdo ma kolik penez a smerujete k tomu, ze kdo vic usetri, vyhrava. Klidne diskutujte, ale bez osobnich utoku, prosim 😉

dannyblakely
23. čer 2015

@magdalenax přesně tak jako vy smýšlí manželova babička.. Naškudleno má po kapsách kabátů stovky tisíc, je jí 80 let a nikde nebyla, život si užívat neumí a nechce, zážitky co má, jsou 30 let staré a omílá je stále dokola. Nic nového se od ní člověk nedozví. Sedí v pokoji a čeká na smrt. Přitom je zdravotně v pohodě, má svoje zuby, může chodit.. A víte, kam ona jedině chodí? Do obchodu a třikrát týdně na hřbitov.. A má strašně pesimistické myšlení a pořád cpe každému v rodině okatě peníze a čeká, že za to budou strašně vděční a v dobrém na ni vzpomínat. Moje babička chodit nemůže, není na tom zdravotně dobře, taky šetří, ale za ušetřené peníze si raději udělá radost a koupí si třeba nový nábytek, nebo jedou s dědou na výlet, koupí si počítač, mobil.. Má zážitky, byť ze zdravotních důvodů omezené, ale dá se s ní mluvit o všem. Peníze dětem ani vnoučatům necpe, maximálně k nějaké významnější příležitosti. A víte co? Kdyby manželova babička byla jen z poloviny taková, jako ta moje, každý by ji měl rád a vyhledával její společnost. Není tomu ale tak. Takže i takovým směrem se ubírá extrémní škudlivost.. Peníze nejsou všechno a nikdy nebudou.

magdalenax
23. čer 2015

@blondynka400 Já jsem jen podotkla uživatelce, která psala o jejich příjmech a i následně výdajích že bych byla jinými slovy vysmátá. To však neznamená, že bych jí peníze záviděla, - jak mne ona ostatně i osočila. Já nemám s penězi problém, i když jich v mám v poslední době podstatně méně, ale to je její věc a bohužel její mínus, já hospodařit umím. Tečka.

blondynka400
23. čer 2015

@magdalenax mně ale nejde o to, co jsi podotkla uživatelce, nikde jsem nepsala nic o tom, že závidíš. Já se ptala na to, co jsi psala poté, tedy všeobecně. A žádnou relevantní odpověď jsem se nedozvěděla.
Každý to má hozené s penězi jinak, já mít jako rodina 30 tis na měsíc, tak se jdu asi pást, neumím si představit s podobnou částkou vyžít. Ale to je každého věc, jak si chce kdo život užít a co je schopný/neschopný vydělat. Jen mne tvé komentáře prostě zarazily a žádnou kloudnou odpověď jsem se stejně nedozvěděla.

magdalenax
23. čer 2015

@blondynka400 No vidíš, já si s částkou 30 tisíc dokáži představit nejen vyžít, ale u i užít. To je to, co jsem napsala již výše, nebudu zde vypisovat své příjmy, jediné, a co se můžu i pod to podepsat, že jsem takové příjmy do rodiny neměli, nebo resp. ano, ale v hrubém příjmu

blondynka400
23. čer 2015

@magdalenax ok. Vidím, že odpovědi se stejně nedočkám. A to jaké má kdo přijmy a s čím dokáže vyžít, je jeho věc. Každopádně za mne si myslím, že výdaje mají být přímo uměrné přijmu. Tedy nechápu, proč by např rodina, co má příjem 100 tis měla mít výdej 10 tis a zbytek si nechávat na "zadní kolečka" 😉

magdalenax
23. čer 2015

@blondynka400 Odpovím Ti otázkou..., kolik vyděláváš? Nebo Tvůj muž? Já jsem napsala, že můj příjem byl daleko nižší....

blondynka400
23. čer 2015

@magdalenax já si nemyslím, že je potřeba na veřejném fóru rozebítrat naše přijmy. Ale odpovím takto, oba dva se výrazně odlišujeme od průměrné mzdy v ČR.

magdalenax
23. čer 2015

@blondynka400 No vidíš, u nás je to stejné

blondynka400
23. čer 2015

@magdalenax no nic, necháme toho. Odpovídat na otázky stejně neumíš nebo nechceš, takže to nemá cenu. Jen nechápu, proč ostatní kádruješ, že žijí jak žijí. Ne každý má šetření jako prioritu svého života.....