Kolik stojí měsíčně miminko?

berunka
12. únor 2007

Zdravim všechny šťastné maminky.S manželem začíname řešit otazku plánování rodiny.Proto bych se vas zasvěcených ráda zeptala,kolik prrůměrně měsíčně dáte za věci pro miminko?Myslim kompletně od plenek po oblečení.Předem budu ráda za každý názor 🙂

kirkee
12. únor 2010

ja taky ne, kojim a ted kdyz jsme zacali s papanickem varim vse sama, ale jsou to stejne strasna vydani, protoze mesic co mesic se najde neco vetsiho, co je pro prcka potreba koupit, kocar, postylka, hraci plocha, houpacka, sedatko, ted aktualne hledam cestovni postylku...
A to nepocitam mensi vecicky, jako je oblecenicko, pliny, kosmetika, hracky.... no je toho habadej, jen me uklidnuje, ze pri pripadnem dalsim diteti vse krome plen a kosmetiky odpadne 😎 Pak uz to bude za hubicku 😉

rimmel
12. únor 2010

no to ano, hracky, knizky, kozmetiku nekupujeme ziadnu, a ostatne veci, to uz nejak bolo na zaciatku ale vzdy sa nieco najde ale to tak nejak neratam do mesacneho vydaja 😅 😅 😀

susik77
12. únor 2010

kirkee: jj, to je pravda, je super, ze ted vsechno mam po starsi, jen lituji ze jsem nekupovala vsechno nove, nej. veci mam od kamaradky a ted uz jsou hodne obnosene, tak jsem musela koupit par novych kousku pro Terezku. Ted uz kupuji pro Veroniku vsechno nove a kvalitni 🙂

kubaka
12. únor 2010

já vlastně nemám ponětí, na co mě vyšel malý. 😵 Pleny možná 700 měsíčně- 2 balíky pampersek, později mlíčko Nutrilon a skleničky - kaše jí dodnes, ty jsou pěkně drahé. Ale nikdy jsem to nespočítala, nemám zdání co propil a projedl. Taky nepočítám, co projím já... 😝
Než se narodil, tak jsem měla věci asi za30 tisíc včetně nového kočárku Jané - ale to jsem chtěla, nemusela, jsou i levnější. Drtivou většinu jsem ale pořídila ze sekáčů. A něco jsme i podědili - postýlka, židlička . Oblečení je to nejmenší, ale boty kupuji zásadně nové a kvalitní, na tom nešetřím na nikom z nás. Další člen rodiny je znát na rozpočtu celkově - kam ty prachy pořád mizí" 😅 😅 .
dá se pořídit výbava za pár babek, ale taky za těch dvěstě tisíc - no, když na to někdo má a přijde mu to důležitý, tak ať 😀

kacka.va
12. únor 2010

mně přijde, že tahle diskuze se začíná stáčet víc k výbavě, než k měsíčním výdajům 🙂.

andykov
12. únor 2010

malá nás stojí 3500Kč bez věcí, jen jídlo, kosmetika, léky, pleny a ubrousky 😉

crca
13. únor 2010

Tak já mám teda dvojčátka a ze začátku jsme dávali jen za mlíko 4500kč,teď baštíme příkrmy,ale stejně....,zase nakupuju zeleninu,jogurty,ovoce 😅 Co se týče výbavy,tak postýlky máme obč za 1000kč(jednu)(teď už máme jen dvě na jejich spaní na noc),pravda,zase jsme koupili ohrádku za 3500kč,ale oblečení mám prakticky od začátku ze sekáče,co kupuju přes net,holt nemají stejné,ale je to o dost levnější a je to hezké a na těch pár týdnů...... 😉 no a plíny a kosmetiku.....na to máme částečného rodinného sponzora,takže asi taky jedna velká úleva,to by jsme se ai nedoplatili,ale taky kupujem,většinou na akci,nebo ty z Billy.
Nepočítám ještě výdaje v lékárně a autosedačky taky máme za 1200kč nové.
Takže asi závěr:Je to nákladné(ať je jedno,nebo dvě),ale i levně a kvalitně se dá pořídit výbava,je to jen otázka financí a nároků.Upřímě,kdyby náš měsíční příjem činil 50000kč,asi bych taky neměla postýlky za 1000kč 😀
Jo a kočárek mám za 8000kč a je nový,takže taky nemám za 25000kč a dělá stejnou službu,stejně teď na jaro už máme objednané golfky za 2990kč. 😀

lidiab
1. lis 2010

Tak jsem to spocitala a nas miminko zatim vychazi zhruba na 3500 kc mesicne. Kojim castecne a tak kupujeme Nutrilon, velka krabice vydrzi cca tyden. Uznavam ze jsou levnejsi a pravdepodobne stejne kvalitni mleka, ale ja bych radsi do tech sesti mesicu davala Nutrilon. Plenky kupujeme Pampers active baby nebo Huggies premium, mame stesti ze nam vyhovuji oba druhy. Za mesic je to maximalne tisicovka za plenky, spise min. Malemu davame probioticke kapky, stoji 10ml 600kc. Jedna lahvinka vydrzi minimalne 1,5 mesice. Co se tyce kosmetiky, tak mame zatim jeste vsechno co jsem koupila behem tehotenstvi a nejakou dobu to jeste vydrzi, ta spotreba je opravdu mala. Navic mame stesti ze se maly vubec neopruzuje. Dale pravidelne kupujeme morskou vodu do nosu, obcas prebalovaci podlozky a vlhcene ubrousky, gel do pracky. Co se tyce obleceni tak nic moc nekupuju, babicky radi nakupuji tak proc jim v tom branit? 😀 V pristich mesicich ocekavam zvyseni spotreby UM, ale jinak to do tech 6 mesicu zustane cca stejny. Nejvic se na vydajich podili prave UM.

fangi
31. bře 2011

Holky,mohly byste tady pro mě trošku zaktualizovat, kolik jsou tak výdaje za miminko na měsíc? Kdybyste třeba napsaly, kolik za miminečko a kolik potom,když třeba chodí do školky,protože je to určitě rozdíl, i když možná zase tak ne, ale výdaje jsou jiné, nevím. Berme v úvahu, že výbavičku mám nakoupenou, mám vše, oblečení tak do půl roku třeba. Kolik tak měsíčně vyjdou plenky, drogerie, lékárna atd... Moje představa, pokud si to budeme moci dovolit, je asi taková: oblečení bych dokupovala průběžně nové, ale ve slevách, kdy se dá koupit i za 50% ceny (značky klasika Cherokee, HM atp.). Nekupovala bych nic zbytečně, ale zase bych chtěla miminku koupit sem tam pěknou hračku, nové oblečení a pokud bych se rozhodla, že je to pro mimi dobré, tak zaplatit třeba plavání apod. Rozhodně nešetřit na nákupu např.nové autosedačky, odrážedla a já nevím, co vše se ještě postupně kupuje. Kolik tedy prosím činí takové to základní měsíčně? A co třeba vše jste ještě kupovali v prvním roce, dvou? Prostě kolik Vás tak přijde malé dítě měsíčně? (Plánujeme bydlení a docela velkou hypotéku a tak bych chtěla mít nějakou představu.) Všem děkuju, kdo si najde čas přispět ! 🙂

fangi
31. bře 2011

@andykov Psala jsi sem před rokem, že Vás malá stojí tak 3.500Kč měsíčně, mohla bych se zeptat, jak se to změnilo teď, když už je větší? Děkuji!

A holky, když koupíte dítěti třeba rok a půl starému bundičku, kalhoty, botičky, trička....jak dlouho jim to tak vydrží, když už jsou takhle větší? Botičky asi moc ne, ale oblečení už by chvilku mohlo, ne? 😅

fangi
31. bře 2011

Ještě jsem nenapsala, že třeba plenky bych chtěla kupovat lepší "značkové", ale zase bych si je nakoupila v akcích dopředu do zásoby, takže zhruba tímto způsobem nakoupovat, sice značkové a nové věci, ale ne zrovna když jsou nejdražší, ale přemýšlet u toho, využít slevy a výprodeje...

fangi
31. bře 2011

Je mi jasné, že stačí i hodně málo, ale mám na mysli, pokud si to rodina může dovolit, dopřát mimču pěkné věci, kvalitní stravu apod., ale zase neutrácí zbytečně, využívá akce...Jestli mi rozumíte, takový "zlatý střed" 🙂

fangi
31. bře 2011

A jéjej,nikdo nepíše, holky napište někdo své zkušenosti,budu fakt ráda 😉

terezka87
1. dub 2011

Ahoj tak pokud sem si to dobře zpočítala tak nás romanka vyšla skoro na 4000 měsíčně. a to jsem kupovala tesco pleny a oblečení po akcích. Umělé mlíčko sem kupovala hami to taky neni nejdražší ale to tak de těžko říct. Nemůžeš vědět do předu na co mimi bude alergické. Může se ti stát že i na plenky takže je blbost kupovat si je fakt hodně do předu. Některé věci co jsem si pro malou koupila sem i nevyužila.

fangi
1. dub 2011

@terezka87 Děkuju za příspěvek. V těch 4.000 je ale umělé mlíčko,takže pokud by mimi bylo plně kojené,tak to bude méně,že... Jasně,že musí být rezerva,kdyby byly alergie a musely se kupovat speciální věci,které jsou dražší,nebo nějaké věci z lékárny.

Zajímalo by mě,jestli třeba s 5.000 bych měla vyjít tak nějak za každé situace,jakože i když bych třeba nemohla kojit, musela kupovat dražší plenky, věci z lékárny...Je mi jasné,že to může být mnohem méně,ale jestli třeba těch 5.000 mít každý měsíc jen na miminko je dostatečné?

andelka
1. dub 2011

@fangi Já si píšu od srpna výdaje za Danečka a mně - jakože v rámci kojení - čaje, náhražky kávy, vložky do podprdy apod, prostě co souvisí s ním) a vychází mi to na 3.-4. tisíce, ale třeba v říjnu a listoapdu to bylo skoro 8.tisíc, protože se toho sešlo více - kupovala se Manduca, více plínek, focení v ateliéru, jídelní židlička, fusak, tehnto měsíc to bdue taky víc, protože se kupoval kočárek. Ale v běžném měsíci byly ty provozní náklady do těch 4.tisíc - jakože oblečení, skleničky, jídlo další,různé očkování nebo léky atd.

fangi
1. dub 2011

@andelka Ahojky,děkuju! Většinou,co jsem vyhledala tady ve starších příspěvcích,tak to bylo tak těch 3.500Kč za měsíc, samozřejmě závisí od toho, jestli maminka kojí nebo kupuje třeba hypoalergenní UM.

Takové ty nárazové výdaje do toho nepočítám, ale je mi jasné, že jich není málo - přesně jak píšeš, jídl.židlička, pak třeba golfky, plavání, focení, odrážedlo, tříkolka a co já vím, ještě děti nemám 😅

A pak bych řekla, že bude hodně za kvalitní botičky, když už malé chodí...

marecek4
1. dub 2011

@fangi záleží hodně na Tobě,jak jsi náročná-ono nakupovat nějak moc dopředu se nemusí vyplatit,nebo musíš mít moc dobrý odhad-po třech dětech se nestačím divit jak malý roste-během dvou měsíců mi vyrostl ze zimních kombinéz a když byla potřeba tak jsem ji horko těžko sháněla,botičky vydrží jak kdy,někdy na čtyři měsíce,a někdy už druhý měsíc koukám,že jsou potřeba větší,značkové plíny jsou podle mě zbytečné-jsou srovnatelné a levnější-my třeba nakonec skončili u Alberťáckých a máme je jen na noc,nebo když někam jedem,jinak látkujeme a oblečky většinou nakupujeme na mmb,korát když chci něco na moc velkou parádu tak koupíme nové,to zase si říkám,že u nás na dědině je nová teplákovka zbytečností,aby se mi v ní vyválel mezi slepičincema,takže na zahradu máme zase něco z bazárku a na prochajdu o něco lepší,třeba od Frogu nové,pravda kdybych bydlela ve městě,tak na to koukám zase trošku jinak ale myslím,že s Tvým předpokladem 4-5 000 by jsi měla vyjít s přehledem i při dnešních cenách UM-a pokud budeš kojit,tak si můžeš korunky odložit pro strýčka Příhodu

marecek4
1. dub 2011

@fangi jo a botičky většinou kupuju v lékárně,případně u Deichmana-jsou srovnatelné jak kvalitou,tak cenou

fangi
1. dub 2011

@marecek4 Děkuji! Koukám máte dětičky pěkně "nastřídačku" holčičky a chlapečky, gratuluju k tak velké rodince 🙂

andelka
1. dub 2011

@fangi no, jasně. Já si píšu i ty nárazové a většinou se vejdu i s nima do rodičáku. Ale průměr běžný je kolem těch 3.500. Jinak jsem do půlroka plně kojila, kojím i teď, takže UM kupuju jen do kaší a to vydrží na docela dlouho, jedna krabička na měsíc. Malému je už jedno jaké to je, nepotřebuje nějaké spešl, takže stačí Babylove z Dmka. Jo a jinak látkueme, takže plínky klasické kupuju jednou za 3 měsíce dva balíky. Ale zas dokupuju postupně látkovky, takže to vyjde o trochu levnějc než papírovky v akcích, ale asi ne tak úplně o moc, trošku jsem na tom závislá a sem tam novinku musím mít 😀
Oblečení kupuju jen občas úplně nové za plnou cenu, většinou v Tescu v akci, nebo na MMB nebo v sekáči.
Půl napůl vařím doma a dávám skleničky.

zuzka72
1. dub 2011

Já raději výdaje nepočítám...u nás se dá nejvíc za jídlo 😒

zuzi82
1. dub 2011

@fangi Nemám to spočítané, ale bohužel nekojím, a tak největší útrata byla za UM. Kupujeme od začátku nutrilon, ale bydlíme blízko Polska, takže jezdíme kupovat tam. Pak vyjde jedna krabice asi o 120 Kč levněji. Oblečení na první rok jsme si koupili ještě než jsem nastoupila na mateřskou a všechno ve výprodeji nebo slevě. Na postýlku, kočárek a takové jednorázové výdaje jsem měla našetřeno dopředu. Plenky jsem si taky nějaké koupila dopředu, zbytek dokupuju v akcích a kupuju Huggies. Od chvíle, kdy Matěj papká i jiné věci, se to hodně zlepšilo. Vařím doma a skleničky beru jen, když někam jedeme. Nejvíc teď utratíme za ovoce a jogurty, ale to už není žádná hrůza. 😉

fangi
1. dub 2011

@zuzka72 No být tebou tak výdaje za jídlo radši opravdu nepočítám, by tě taky mohl "trefit šlak" 😀 😀 My jsme zatím dva a za jídlo to je taky pálka, parkrát jsem si to měsíc sčítala a pak jsem šla docela do mdlob a to jsem se třeba i snažila ve smyslu, že prolítnu leták - vidím něco, co kupujeme, levnější,tak jsem nakoupila do zásoby...snažíme se nejíst moc po restauracích...a stejně, takže u vaší rodiny si tu sumu neumím radši ani představit 😅

zuzka72
1. dub 2011

@fangi 😀 no proto taky ani nepočítám 😀

fangi
1. dub 2011

@zuzka72 No nedělej to,bych tě pak mohla mít taky na svědomí, že kvůli mé otázce jsi to spočítala a udělalo se ti špatně 😀

zuzka72
1. dub 2011

@fangi 😀

teddyx2
1. dub 2011

mno tak počítám 700 Kč pleny (kupuju v DM nejlevnější), Sunar Nutradefence odhaduju tak 650 Kč/měsíc, cca 250 Kč vlhčené ubrousky (Babylove), a nejdražší bude jídlo. Objednávám totiž bio přes freshbedynky jak ovoce, tak zeleninu. Odhaduju, že na měsíc to vyjde tak na max. 1500 Kč. Občas koupím skleničku, když jedeme na chatu nebo tak. Plus nějaký ten čajík cca 45 Kč či sušenky nebo rýžové křupky tak max 60 Kč, Bepanthen cca 450 Kč (hodně trpíme na opruzeniny), nějaká ta kosmetika (ale vydrží dlouho) tak 200 Kč max. Hračky a oblečení kupují babičky a dědové 🙂 .
Jinak počáteční výdaje byly bestiální, naštěstí jsme koupili velmi levně kočárek, postýlku jsme dostali.

berynka
1. dub 2011

@fangi, u nás byly největší výdaje za plenky, UM (kupujeme ještě stále Nutrilon, 1200,-/měsíčně) a příkrmy (kombinovala jsem skleničky a domácí jídlo). Průměrnou částku třeba za měsíc do těch dvou let si nepamatuju, protože jsem to ani nijak nesledovala 😅 .
Teď jen odhadnu, že třeba za oblečení malé dám tak 6tis ročně + boty, ty zatím měla 1-2 kvalitní na sezónu, jídlo jí už s náma a nejí moc, takže to je minimální položka. I když je pravda, že celkově kupuju hodně jogurtů a dalších mléčných výrobků, ovoce a různé dobroty, což teda zadarmo není 😉 .
Hračky jen tak nekupujeme prakticky vůbec, takže jen k Vánocům, narozeninám a k svátku a taky ne žádné tisícové položky.

fangi
1. dub 2011

@berynka Díky za příspevěk. A kdybys měla říct,jestli jsi se vešla třeba i s tím oblečením do 5tisíc za měsíc, řekla bys spíš,že vešla nebo že ne?