Kolik stojí měsíčně miminko?

berunka
12. únor 2007

Zdravim všechny šťastné maminky.S manželem začíname řešit otazku plánování rodiny.Proto bych se vas zasvěcených ráda zeptala,kolik prrůměrně měsíčně dáte za věci pro miminko?Myslim kompletně od plenek po oblečení.Předem budu ráda za každý názor 🙂

misicka85
11. únor 2010

Tak nás výbava na mimčo vyšla se vším všudy na nějakých 30 tis i s kočárkem, postýlkou,oblečením na 1rok atd. Kupovala jsem hodně přes MMB a v akcích.

Jinak měsíční výdaje pokud byla Adélka miminko tak byly vlastně jen za plínky,vlhčené ubrousky a kosmetiku, takže kolem té tisícovky.
Od 6.měsíců jsme začla s příkrmy,takže tam se ta částka trošku zvedla,protože Adélka odmítala domácí,chtěla jenom skleničky,naštěstí jenom 2 měsíce.
Od 10měsíců nekojím,takže navíc peníze na mlíčko (asi 500Kč na měsíc) ale zase už nedávám kaše a kupované jídla,takže se do té částky 1000 Kč furt vlezem.

Teď čekáme druhé mimi, výbavičku mám celou po Adélce, akorát budem prodávat náš kočárek a místo něj koupíme sourozenecký. Protože čekáme chlapečka,tak jsem růžové oblečky po Adélce prodala a za penízky nakoupila oblečky modré 😀 V akcích pomalu nakupuju plínky,ubrousky a kosmetiku...takže za výbavu pro druhé mimčo jsme zatím dali jenom pár stovek 😀

kacka.va
11. únor 2010

kocicinka: o jo, když kojíš, to se ušetří, proto jsem psala náklady až když jsme výlučně nekojily 😉
Já když jen kojila, tak nás výdaje za měsíc vyšly odhadem tak na 1500,- protože ze začátku je větší spotřeba plínek než potom

zuzankast.
11. únor 2010

Ahojky, zajimavy tema 🙂
Zrovna sem to resily s kamaradkou, ktera by taky chtela mimi.
My dali za ty zakladni veci 20tis
/kocar, sedacka, monitor dechu, chuvicky, lehacka, nebesa, prebalovak,mantinely, pradlo [postylku a latk.plenky sme podedili], kosmetiku, lekarnicku.../
A hadriky sme kupovali uz pred narozenim prubezne nebo sme hodne dostali nebo podedili, takze cenu vubec netusim, ta zasoba nam ale vydrzela na pul roku, nez sem dokupovala dalsi oblecky.
A ted mesicne? Plenky jednorazovy a ubrousky priblizne 700,-
Nez sme zacali s prikrmem, jen sem kojila, takze za jidlo nic.
sem tam koupim presnidavku asi 15 za mesic = 200,- jinak spis kupuju jablicka a jiny ovoce a zeleninu a varim z toho sama, to je ale tak nejak pro vsechny, takze se cena tezko odhaduje.K tomu piskoty - asi tri balicky za mesic A jinak kojim, takze za mlicko usetrime. Jo a kupuju kasi a caj = 150,-
A hracky, to je narazovy a ceny ruzny, to se neda rict, u kazdyho je to jinak, co se komu libi 😅

Hodne je znat, kdyz se vari doma, nez kdyz nekdo kupuje sklenicky s prikrmama, jsou drahy jak pr... Jo, hodi se kdyz treba jedem pryc a neni kde uvarit, ale to je vyjimecne.
Jo a prasek? Peru v Persilu ale zas nekdy i nase veci, takze na kolik to vyjde mesicne nepovim.. bez avivaze,

tygrous
11. únor 2010

kocicinka: jo, nanny mame taky a teplomer digitalni za 200,- (ty bezdotykove a usni jsou na prd-zkusenost maminek z lekarny 😉

aponchie
11. únor 2010

ono to ani neni o penezich,ale kdo jak je naucenej kupovat co povazuje za nutne jak premysli u veci atd ja si taky muzu udelat vybavicku za 160tisic kdyz me prdne v bedne,ale proc bych to delala kdyz na to nejsem povahove to same nakupy proste nekdo jde a veme novou drahou vec a nekdo de a veme novou slevnenou vec vareni to same je pravda,ze sklinky sou desne drahe taky je mam do foroty doma,ale varim pac me to bavi a vim co do toho dam ne jak vcera z nouze sklinku a v tom pepr bilej 😝 jakej kdo ma rezim doma tak takove ma i naklady na ostatni veci🙂ale jsou veci jako autosedacka na cem je dobre priplatit to bezesporu jinak mame stesti,ze mame dve holcicky nemusim nic kupovat vylozene jen pro radost aby nededila vsecko 😎 ono ty nakladay jsou ted spis maminkovske pokud nejde o UM mimcu je fukec kde je jak vypada ,ale az skola zacne to poleti dle me o hodne vic 😀

tygrous
11. únor 2010

aponchie: moje rec... to jsi napsala hezky 😉

moravanka
11. únor 2010

zalezi na tom, co je pro koho dulezite. nekdo musi mit monitor dechu, jiny ne, nekdo potrebuje um, jina maminka koji. miminko nemusi byt drahe, ale proste chybi ten 2 plat, kdyz je zena na materske.

kocicinka
11. únor 2010

jojo, přesně. Já tedy nic prodávat nebudu, další mimi, byt holčička podědí všechny oblečky. Bude jí to stejně jedno, že bude mít semtam něco modrýho.
Holky co používáte jednorázovky, na kolik to tak měsíčně vyjde?

aponchie
11. únor 2010

me 2baleni mega pack huggies po 225ks z polska 😎

aponchie
11. únor 2010

mam 3x tydne latkovky cca ale pri nejhorsim 3baliky +ubrousky 60kc

dagina
11. únor 2010

Koci, my máme pleny Baby love a spotřebuji 4balíky, ale fakt s něma nešetřím, takže by se dalo možná stáhnout i na 3bal. Ty 4 balíky vyjdou na 700kč.

petkula
11. únor 2010

Naše náklady za cca 6 měsíců:
Výbava: oblečení, ručníky, matrace, postýlka, povlečení, přebal. podložka, hračky, souprava na jídlo, doplňky ke kočáru: 15 000,-

Plenky a ubrousky za 6 měsíců: asi 4000,-

Zpočátku jsme měli velkou spotřebu plenek a asi od 3. měsíce jsem začala využívat kupóny z DM, a taky tu jejich 25% slevu, kterou využiju na mega balení, takže mě pak jedna plinka vychází na necelé 3,-

Ted mame mesicni vydaje tak 700,- (za plenky 500,- a občas nějaká hračka nebo oblečení, nebo odsávačka hlenů atp.)

Co jsme dostali darem nebo proplaceno z pojišťovny: kočárek (15 000), kosmetika (500,-) Látk. pleny (1200,-), chůvičky (1800,-) , fusak (600,-)

zuzankast.
11. únor 2010

my pouzivame Tesco plenky,za mesic padnou tak tri baliky [po 64] Kupujem je vetsinou v akci , takze vyjde balik tak na 200,-
Aponcie mluvis mi z duse, je to presne podle maminy, co kdo potrebje. Nekdo treba rika, ze monitor dechu neni dulezity, pokd nejsou zadne problemy. Souhlasim.. ja delala ve vyrobe lozniho pradla, kde sem pak za porizeni povleceni a perinky a zavinovacky hodne usetrila, tak sem si poridila i monitor, pro klidnejsi spani 🙂🙂 A sem za to rada. Vsak on se neztrati.

misicka85
11. únor 2010

APONCHIE - naprosto souhlasím s tím co jsi napsala. Mám kamarádku a ta pro mimčo musela mít vše nové a značkové. Takže tu pak ta výbava fakt vyšla na 200tis, když měla kočár za 30tis, autosedačku za 10tis, oblečky z drahých obchodů za nehorázné prachy..... pro mě to bylo zbytečné. Neříkám šetřit třeba na té autosedačce to ne, ale třeba na tom oblečení se dá ušetřit hodně.Mimču je stejně jedno co má na sobě,hlavně když se cítí dobře.A navíc z toho za pár týdnů nebo měsíců stejně vyroste...

KOCICINKA - kupuju plenky v Tescu v akci (balík za 199Kč) nebo v DM na slevové kuponky a nebo v Lídlu, ty teď mají v akci balík za 152Kč pokud koupíš 3 balení... Ze začátku jsem spotřebovala tak ty 3 balíky na měsíc (po 78ks/balík), teď to jsou tak 2 balíky (po 50ks/balík).

Ubrousky mám z DM (ten velký balík za 129Kč,jsou tam 4 balíčky po 80ks) a nebo z Tesca, jeden balíček má 72ks ubrousků za 29Kč. 😉

aponchie
11. únor 2010

holky zaridte si tu karticku do dm nebo s eregistrujte na netu a poslou vam tu slevovku domu tam je tech kuponu na ubrousky mrak to baleni ted stoji 130 a kupon ma slevu 60kc tzn za 4x80ubrousku date 70kc

misicka85
11. únor 2010

Jj ta slevová kartička je super, já jsem tam byla registrovaná s Adélkou a teď jsem tam dala další registraci na druhé mimi,ty kuponky jsou super,hlavně na ty ubrousky je ta sleva fakt perfektní!!!

krusinovka30
11. únor 2010

posledně mi známá říkala, že miminko stojí 6000 měsíčně. nevím jestli nemá vše pozlacené či co, úpřijde i to šíleně moc...
oblečeníčko nakupuju zásadně v bazárku na www.laclik.cz. Mají to přehledně podle velikostí a poprvé jsem nakoupila vše najednou za 1000,- a neplatí se poštovné. A sekáče ve městě taky nejsou od věci. Člověk tam najde i spoustu značkových věciček.

petkula
11. únor 2010

No, ja si pro sebe taky nakupuju v sekaci - uz dlouho ale pro mimco jsem nemela moc stesti na hezke veci. Kdyz uz jsem na nejaky hezky overalek natrefila, tak vychazel jeste draz nez novy z Tesca 😒 Takze ja vetsinou kupuju v Tescu - ty jejich 3packy a nekdy na ne jeste mivaji slevy. Maji hezke obleceni.
A pres internetovy bazar se mi kupovat nechce - jednak to nevidim, v jakem je to stavu a jednak se mi nechce platit postovne.

aponchie
11. únor 2010

petko bylas nekdy v Unimode?

petkula
11. únor 2010

myslis naproti Stonozky?

aponchie
11. únor 2010

jj ja tam kdyz meli vsecko za 10kc nasla mrak veci a jestli vis tak 2x za rok byva ten vyprodej vse za 10-20-30kc na Sramkove v telocvicne .

petkula
11. únor 2010

apon, poslala jsem ti vzkaz do IP

susik77
11. únor 2010

ja dam ted u mladsi dcery nejvic za lekarnu-mesicne asi 1100 kc( probiot. kapky pro dei, mundisal gel na zoubky a sab simplex. ted uz s probiot. kapkami a sab simpl. budeme koncit, uz jen ten gel na zoubky.
plne kojim, prvni prikrmy budu kupovat lahvicky-hippky, kdyz uz bude papat vic-tak za 2 mesice, chci varit.
obleceni -sem-tam dokoupim bodycka nebo puncochy, ost. mam po Verunce.-takze mesicne obleceni vyjde asi 150 Kc.
Kosmetiku-kupuji weledu-koj. koupel, vydrzi nam asi 5 mesicu-takze 40 kc za mesic.
plenky zatim 600 kc za mesic, ubrousky asi 80 kc za mesic.
kombin. kocarek mam po Verce, mam 3 nositka 😎 , ted budeme kupovat sportak asi za 9.500, ale postupne prodavam veci ktere uz nebudeme potreb-obleceni, satek, lehatko, odsavacku, potom kombin. kocarek, takze by to melo pokryt cenu toho sportaku.
takze to myslim dohromady vychazi kolem 2000 kc, to jde...
U Veroniky jsem se docela zdesila kddyz jsem to spocitala-to jsem od pulroku do roku utratila mesicne kolem 9-10000 kc.
Jeste jsem si to mohla dovolit pred krizi 😎 Ted uz setrime, tak jsem rada ze mam skoro vsechno koupene 😎

misicka85
11. únor 2010

jj, laclik.cz je super, já jsem ješt max. spokojená s www.brumla.cz , vždycky tam udělám objednávku za 1500Kč a neplatím poštovné a mám tak 27ks oblečků (záleží na velikosti), ještě se mi nestalo že by mi přišlo něco poškozené nebo zničené. Dobré je, že se tam dá stejně jako na laclíkovi udělat rezervace na 14 dní a oblečky postupně přihazovat podle toho jak mají nové zboží (každé po a čt) 🙂

zuzik_p
11. únor 2010

Ja jsem ted koukla na ten laclik.cz a dl meho nazoru se za ty same penize daji poridit nove veci treba z tesca a cherokee, kdyz maji akce.

marecek4
12. únor 2010

holky,počítala jsem to a nedopočítala se,protože plíny mám třeba do zásoby,teď tu u nás měli za 24,- linteo po 20ks,tak jsem si vzala dvě krabice,ale protože to střídám s látkovkama tak nevím,no dejme tomu,že za plíny 400,-,nějakou zeleninu ještě mám v mrazáku takže nula,výživy jsem si taky udělala tak zase nula,tak jen nějaké banány,piškoty,jogurty a masíčko,oblečení jsem hodně podědila tak si kupuju vlastně už dopředu,nebo dokupuju z čeho vyrostem a to prodám-na léto jsem si koupila nové trika a ponožky na nextíku-tři trika a patery ponožky vyšly na necelou pětistovku,po konzultaci s kamarádkou levnější než v obchodě,ale to byla výjimka,jinak hodně na aukcích a bazárcích,ale boty budem kupovat nový,hlavně ty první-no ale to jsem odbočila,tak za normální měsíční nákup pro prcka dáme asi tak 6-700,protože je dost pojícný,ráno si dá výživu nebo jogurt,v poledne zeleninku s masíčkem a večer banán s jablíčkem,musím kouknout na nějaký recepty na změnu

rimmel
12. únor 2010

nas stoji cca 60 eur mesacne.

kirkee
12. únor 2010

ja to radsi ani nepocitam, zjezily by se mi vlasy na hlave 😀

rimmel
12. únor 2010

no ja ale nekupujem ziadne sklenicky ci mliecko 😉