Kolik stojí měsíčně miminko?

berunka
12. únor 2007

Zdravim všechny šťastné maminky.S manželem začíname řešit otazku plánování rodiny.Proto bych se vas zasvěcených ráda zeptala,kolik prrůměrně měsíčně dáte za věci pro miminko?Myslim kompletně od plenek po oblečení.Předem budu ráda za každý názor 🙂

magdalenax
23. čer 2015

@blondynka400 Nikoho nekádruji. to dávali v jakým kině?,,,

blondynka400
23. čer 2015

@magdalenax přečti si své příspěvky a zamysli se 😉

magdalenax
23. čer 2015

@blondynka400 Já si je číst nepotřebuji a nepotřebuji se nad nimi tím pádem ani zamýšlet. V životě jsem si nemusela půjčovat peníze na to abych měla na jídlo, či na běžný provoz domácnosti. Nebudu se zde nijak zmiňovat o svých příjmech, to je má osobní záležitost, ale jak jsem zmínila, nedosahoval náš společný příjem třiceti tisíc. A pokud se má někdo zamyslet, tak abys to byla Ty, a to co nejrychleji @blondynka400, pa

zuzana_ka
24. čer 2015

Achjo, tady se budoucí maminka ptá kolik stojí miminko aby měla představu a už se to tu zase hádá😀 Nechápu proč má pořád někdo pocit, že se musí chlubit tím, že nikdy neměl půjčku, kolik ušetřil a že si i z mála užil

blondynka400
24. čer 2015

@magdalenax je vidět, že sebestřednost je opravdu tvá priorita 😉

magdalenax
24. čer 2015

Rozhodla jsem se, že se již nebudu vůbec k tématu financí zde vyjadřovat, dotaz zakladatelky je jasný, ale odpověď by byla nejasná, už jen z důvodu, že záleží na tom, zda maminka kojí - či vůbec kojit může, UM je asi ta nejvyšší částka z nejdůležitějších položek, pro někoho je zásadní značkové oblečeníčko atd., takže ve výsledku - těžko říct..., kolik miminko měsíčně stojí

lusilucie
4. lis 2015

@berunka Zdravím ono nejen miminko ale pak platíte vše už od narození po dospělostí 😀 řekla bych že Mimčo tolik nepotřebuje než pak když jsou větší od školky to pak začíná . JInak většinou na první dítko kupovala rodina hlavně plínky 🙂 něco jsem měla ze sekáče i tam jsou jak nové vždyť mimuška mají oblečení jen na chvíli a pak to máj malé :_) něco jsem koupila u Ťamiku a něco třeba v tescu či globusu jak byly akce 🙂 a u druhého se pak dědí 🙂 tak tam toho moc není také záleží na rodině co Vám koupí a kamarádech

verdos
30. pro 2015

Mám všechno zaevidované přesně, nicméně orientačně - první dítě - počáteční náklady cca 30 tisíc (komplet výbava). Pak měsíčně vše, co se týkalo dítěte mě stálo cca 1500 (je fakt, že jsme ještě i něco dokupovali...). Narodil se další syn, nějaké drobnosti pro něj stály cca 2000 (dovybavení zničeného) a částka ten rok paradoxně klesla na 1200 měsíčně. Teď mám průměr za obě děti cca 3000 neboť starší začal chodit do lesní školky a bylo potřeba ho dovybavit věcmi, kterými jsme doma nedisponovali (termoprádlo, termoska, softshellové kalhoty, lepší boty, atp.). Mladšímu taky nepadnou zimní boty po starším a boty se i docela špatně prodávají, jak jsem zjistila... Každopádně brzy čekám další přírůstek, počáteční náklady cca 1000 - pouze věci k porodu, nic dalšího jsem nekupovala, předpokládám, že čistě náklady na mimčo měsíčně budou zcela minimální, budu těžit z toho, co mám, další útraty budou akorát na jaře zase nové boty, jinak zatím vystačíme.
Obecně opravdu těžko říct, někdo pořizuje pro děti kdejakou blbost, někdo pečlivě volí, někdo si vystačí s bazárkem, někdo potřebuje nové značkové oblečení, někdo kojí, někdo ne, někdo používá látkovou výbavu, někdo má zase vše jednorázové (plenky, ubrousky, podložky, atp.). Ono to pak naskáče no... Je to o prioritách, o tom, co maminka chce, atp. Částka za mimi samotné jde srazit opravdu hodně nízko, ale časem ty náklady stejně rostou - chcete dětem něco dopřát - hračky, výlet... - kvalitní boty se buď hooodně špatně shání nebo moc stojí, autosedačky, větší postel, dítě roste - nové a nové oblečení (ze začátku do toho moc nekecá, ale jak roste... :D). No, prostě pak to teprve začne asi naskakovat. To nemluvím o tom, když pak jde dítě do školy. Nemám ještě vlastní zkušenost, ale jistou představu už mám z toho, co občas čtu (nejen pořízení "výbavy" do školy, ale jak dítě věčně něco ztrácí a ničí 🙂). Miminko je proti tomu opravdu sranda 🙂.

lucienn5
5. led 2016

U nás to bylo první vnouče mých i manželových rodičům, takže dost toho nakoupili či přispěli oni a malá se měla jako v bavlnce a my neplatily skoro nic 🙂 A až bude druhé mimčo, tak bude dědit, takže s dalšími extra náklady nepočítám ...