Kolik stojí měsíčně miminko?

berunka
12. únor 2007

Zdravim všechny šťastné maminky.S manželem začíname řešit otazku plánování rodiny.Proto bych se vas zasvěcených ráda zeptala,kolik prrůměrně měsíčně dáte za věci pro miminko?Myslim kompletně od plenek po oblečení.Předem budu ráda za každý názor 🙂

dasap
27. čer 2007

mimochodem, jako "hračka" u nás zatím jednoznačně vedou široké jasně barevné stuhy, které jsem kdysi odvázala z velké velikonoční pomlázky, protože mi je bylo líto vyhodit.

johanda
28. čer 2007

Taky jsem minimalistka, hlavně, co se týká hadříků. Většinu z těch věciček bych stejně nevyužila.Takže na oblečení druhorozené dcerky jsem vynaložila dohromady asi 500 Kč. Mám krabice oblečků po starší holce (ta je má vesměs taky z druhé ruky, zděděné a tak). Parádní šatečky k doktorce jsem objevila v pytli věciček po mně (to už jsou historické kousky 😀 )
Zato jsem se rozšoupla v látkových plínách, tam jsem utratila asi 6 000 Kč , ale už rozprodávám a nedokupuju, takže se částka sníží 😉 . Koupila jsem si taky nosítko Ergo Carrier, to nás vyšlo na 2500. Kočár mám po prvorozené, je v ně integrovaná i autosedačka a přebalovací podložka, ale moc ho neyužívám.
Kosmetika nás taky moc nestojí, zatím občas využíváme Bubchen, kterou jsme dostali a občas kupuju mast na dupku.
Vanička zděděná,lehátko do vaničky taky, postýlka rovněž, blbůstky jako teploměr do vody, polohovací lehátko, ohrádku, chůvičku apod. nemáme.Jednorázovky a vlhčené ubrousky nepoužíváme, doma vyrábím sliz na praní. Něco pod 6 000 Kč jsme vyvalili za hexavakcíny.
Hraček máme plný barák, nepamatuju si, že bychom je nějak často kupovali, asi se nám doma samy množí 😀 .

Takže suma sumárum nás dítko za 7 měsíců života stálo kolem 20 - 25 000 Kč(když beru v úvahu cesty autem, energii na praní a žehlení).

evabelk
17. led 2010

Zajímavé téma 🙂 kolik vás stojí v průměru mimi na měsíc. Jak se to dá utáhnout pokud se platí hypotéka a mamina bere jen rodičák 7600Kč...v dnešní době krize dost aktuální téma, nabrali sme si spoustu půjček a co teď, když manžel přijde třeba o práci a není z čeho splácet. A pořídit si v dnešní době druhé mimi?

jajkax
17. led 2010

evabelk:náš případ, já mám rodičák 7600, manžel výplatu okolo 13tisíc, hypotéka 6 tisíc.Ale dá se žít, a to používám jednorázovky(levnější tesko), a kupuju Nutrilon(se nějak bojím přejít na levnější značku).Manželův plat nám vydá na měsíční výdaje (hypotéka, elektrika, telefony, pojistky, voda, atd) takže vlastně jakoby na živobytí máme moji mateřskou.Ale nestěžuji si.Máme svůj novej baráček, mimčo, já jsem spokojená 😉

evabelk
17. led 2010

U nás to je taky tak 🙂 Manželova výplata padne na poplatky, hypotéku,auto a rodičák jde na jídlo a mimčo. Akorát,že člověk nic nenašetří, není z čeho ☹ ale nestěžujeme si 🙂 máme kde bydlet, co jíst a zdravé mimčo....jen aby o to práci manžel v dnešní nepřišel!

jajkax
17. led 2010

No to by bylo asi opravdu blbý.Můj manžel dělá u mého táty(takže tchána🙂tak by ho snad propustit nemusel 😕
No taky tak nějak vůbec nic neušetříme, s těma 7600 když padne 1500 za plíny a kosmetiku, a 1400za nutrilon.
O nějakých návštěvách restaurací si už můžeme nechat jen zdát.Ale i přesto koupím Káje každej měsíc aspon nějakounovou kravinku na hraní 🙂

momin
17. led 2010

Tak u nas jde z manzelova platu na hypo 8 000,-
Moje materska jde cela na najem..
Zijeme asi ze 4-5tisic mesicne! A taky se to da..... Plenky kupujeme tesco(kolem 200),mlicko od Hammi za 199kc 😉

klematis
21. led 2010

Tak mě zůstává na živobití a na mimi cca 7000,- a z toho musím ještě uživit psa, tři kočky a dva koně.... 😀

ava
22. led 2010

klematis - tak to jste vazne velka rodina 🙂

deathy
22. led 2010

Ahoj, s penězma je to děs. Já s přítelem nežiju - on platí jako že neplatí, protože nemá z čeho. Píšu si a on pak nasumíruje celou částku, už se na ty miliony těším 😀 Ale nebýt dědictví, ze kterýho mě vyplatí, tak teda nevim jak by to dopadlo.
Mám rodičák 7600,- Bydlím s mámou, platím jí nájem 2500,-, kupuju pleny, naštěstí kojím a sem tam dámě něco na zub, teď už celkem velký jídlo. UM nikdy neproběhlo. Platím složenky.
Nebýt rozbitých aut a oprav, tak bych snad i něco ušetřila, ale nějak se poslední dobou vše se**.
Nemám sice hypotéku, ale dovedu si představit celkem reálně, jaký to je žít na dluh. Poslední dobou se mi to stává poměrně často. Ale je fakt, že je lepší dlužit rodině, než právnickým osobám.
Každopádně jak tu někdo psal: máme co jíst, máme kde bydlet a dítě je zdraví! A o to jde.

marecek4
23. led 2010

No mě to počítání teprve čeká,ale myslím že to zvládnem,rodičák 7600,2400přídavky a výplata 14000,do toho občas BM zaplatí i výživné tak to je 4400 ale raději s tím nepočítám,výdaje z toho jsou 2500sipo,4000hypo a 3500 půjčky,no pravda musím se obávat,že přítelův první syn se vrátí do školy a pak to bude krušnější-platil 5000 výživné,ale zas by se to muselo zvládnout,třeba by to snížili nebo nevím,to bylo když malý ještě nebyl,a vlastně má pak vyživovací povinnost i ke mně,no radši nepředbíhám.Sice je pravda,že nemáme poslední módní výstřelky,ale žijeme si myslím celkem spokojeně,kosmetiku mám ještě z toho co jsme dostali jako dárečky,oblečení malýmu kupuju hodně na mmb,a když si chci udělat radost tak zas koupím něco nového-jedno komu,jen pro mě se mi poslední dobou všecko s...,objednala jsem si bundu,měřili jsme několikrát a stejně ji má dcerka,vyhlídla jsem si botičky,no bohužel mám vysoký nárt tak zase dceruška a naposledy jsem si objednala hrníčky s rokokovýma panenkama a došly mi rozbité,no odesílatel to neuznal a ještě mě naváděl jak mám získat peníze zpátky od pošty,když jsem to odmítla,ať se stará on jako odesílatel tak mě napadl a napsal že jsem zlodějka,opravdu pěkná radost,nebyly nejlevnější,ale dostala jsem ještě proplacenou dovolenou,tak to měl být opožděný vánoční dárek-to jsem si nekupovala nic,jen jsem dostala pár maličkostí od dětí,no radši si už nic kupovat nebudu.

Ale to jsem odbočila,no plíny nakoupím vždycky v akci takže to co je,a teď jsem si objednala plenkové kalhotky,že je budu dávat přes den a papírový na noc a když někam pojedem,tak jsu zvědavá jestli něco ušetříme,a s papáním máme doma nějaké zásoby tak to je to nejmenší-brambory,mrkev nače,na podzim jsem si udělala výživy z domácích jablek a ještě se najde i nějaký králík v mrazáku,samo že nakupujem,ale vlastně uděláme velký nákup a pak už jen dokupujem to nejnutnější-hlavně pečivo a něco na svačiny.Ale i tak se snažím šetřit,protože chceme vyměnit škodověnku za větší autíčko,tak jsem zvědavá,jestli se zadaří,zatím to je každá kovová padesátka do kasičky,za chvíli daňové vyrovnání-to tam skončí taky a snad ještě letos technickou projdem tak bude víc času.

marecek4
23. led 2010

Jo a zapomněla jsem že většinu prádla peru ve slizu,což je taky dobrá věc a levná.

dvojka
23. led 2010

Marecek-a ten sliz na praní je vhodný i pro ekzematiky?

marecek4
23. led 2010

Dvojka,myslím že ano,je tam vlastně jen mýdlo na praní a to je myslím v pohodě a žabka-soda na zjemnění a změkčení vody,vím že paní co jsem jí nosila důchod právě kvůli kožním problémům prala jen v mýdle a tím pádem v romce,ten sliz je už trošku vymoženost a jde dát do pračky-ale určitě by ses to dozvěděla ve volné diskuzi,ženský si tam o něm už dost napsaly,dokonce s ním umývají i podlahy

.https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

doufám že jsem to zkopírovala dobře,tak tam nakoukni,my nemáme žádný problémy,tak jsem se po tom nepídila z této stránky

aponchie
23. led 2010

super prasek je ten z Lidlu za 199v akci za 149 vypere naprosto stejne jak persil ten uz nekupuju nebot nevypral co jsem chtela a platit za znacku nebudu zbytecne jo a avivaz detem nedavam jen nam Softlan..69kc litr vydrzi mi mesic a pul ..plinky v akci kupuju i prubezne..kdybych vsecko nakupovala az to dojde nebo zacne dochazet nemusela bych vyjit tak to kupuju kdyz je nejaka akce vyhodna..posledne v Albertu u nas meli Huggies premium mega pack za 199kc 😝 tak sem musela vzit vsecky na horsi casy..setrim mesicne i tak zatim ty nakldy jak rikam ja nejsou tak velke navic ty deti jsou obe holcicky tak po sobe dedi skoro vsecko coz je fajn,ale az pujdou do skoly myslim,ze to bude horsi ,ale to uz budu pracovat ..snad 😀

marecek4
24. led 2010

aponchie,taky nakupujeme v akcích,ale bohužel do velkých obchodů jako je tesco jedem tak dvakrát do měsíce,tak se musím řídit tím co zrovna v akci je,ale máme tady tetu a i ostatní obchodníci se snaží,aby jim lidi neujížděli třeba tím že prodávají karty na slevu-pak z každýho nákupu nad stovku je sleva pět procent a karta stojí 200-za rok se to několikrát vrátí,nebo mají i slevy,dokonce s tím začala i prodavačka na dědině co jsme bydleli dřív-se stovkou obyvatel odvážný počin,ale musím říct,že ani před tím neměla nějak předraženo,tak nějak průměr,ale měla spíš ten základ,ale vyhověla a když jela pro zboží tak dovezla co bylo žádané.Plínky jsem si taky nakoupila v akci-mám zásobu dvanácti balíků,a jak je budu střídat s těma látkovkama,tak nám nějakou dobu vydrží,a jak se jmenuje ten prášek?já kupuju bonux,když peru mojemu montérky-sliz smůlu nezpracuje,a mám obavy jak to bude s flekama od mrkve,banánů a pod.sice používám i žlučový mýdlo,ale přece jen mydlit každej flíček,jinak to že po sobě děti dětí je opravdu výhoda,zvládla jsem tak i kluka kterej byl prostřední-z těch velkejch,akorát teď musím skoro všechno pořizovat,protože po nás dědila ještě moje sestra a přece jen po čtyřech dětech a z toho tři holky toho moc nevyberu,na doma to je jedno,ale stejně jsem toho dost musela dokoupit,ale tady mamky mají taky pěknou nabídku,a na mmb je taky pořádný výběr-pěkný,nezničený a za pár korun,a i pro ty větší

janika7
10. únor 2010

Tak jsem si to taky socitala a podlomily se mi kolena
mleko nutrilon alergy care 1500
pleny huggies 1000
obleceni a hracky 1500
plavani 1600
lekarna a kosmetika 600
praci prasky, wanish, avivaz 500
vyzivy, vareni 1500

tak to jsme na 8200
kdyz bych mela rozpocitat autosedacky, kocarek a vsechnu tu vybavicku, tak prvni rok Stepanka nas vysel asi na 160tis. Spoustu veci jsme dostai jako darek, a na spoustu veci jsem asi zapomnela. Vim, ze bych vse mohla poridit levneji, ale taky jsem se snazila najit rozumne ceny, nakupy pres net, na mimibazaru a tak. Stejne mi to ale prijde jako poradna rana...

kacka.va
11. únor 2010

janika: prosím tě, co kupuješ, že dáš měsíčně za oblečení a hračky 1500,- ? 🙂
tak já jsem schválně teď počítala jak nás to cca měsíčně vyšlo od půl roku do roka:
pleny 900,-
oblečení v průměru 300,-
kosmetika 100,-
výživy + kaše + svačinky 1900,-

takže suma sumárum 3200,-

prášek na praní používáme jako pro nás, tak to nepočítám, hračky taky ne, protože záleží, jestli koupíte značkovou za několik stovek nebo obyčejnou, navíc naše malá si nejvíc hrála s běžnýma věcma, co jsou v domácnosti.

aleachim
11. únor 2010

janika, a to jsi počítala za měsíc???

kacka.va, to jsme na to + - stejně.

kacka.va
11. únor 2010

aleachim: 🙂

jéé a ještě jsem tam zapomněla napsat, že s jídlem je to teď přibližně od roku a čtvrt ještě méně, protože jí většinou to samé, co máme my, takže vyloženě v jídle pro ní by se počítaly jen jogurty, nějaké ty dětské sušenky a že kupujeme víc ovoce.

aponchie
11. únor 2010

janika jestli potrebujes zmensit vydaji tak radim:

mleko+pleny asi nezmenime
obleceni+hracky nekupujes kazdy mesic ne?staci prolitnout sekacek nebo vyprodej v tesku a mas na pul roku dopredu za tech 1500co ty za mesic

plavani dobre ja bych nechodila s prvnim sem s enudila ted uz ne ,ale dobre nas to stalo litr a hradila to pojistovna nevim jak je to ted

lekarna berete pravidelne nejake leky?jinak kosmetika mam za 250kc weledu krem a rybilku za 40kc uz 4mesic
prasek beru uz jen formil z lidlu pere naprosto stejne jak ariel byl druhy v testu vanish nepouzivam neosvedcil se mi za 50kc odstranovac skvrn z teska jinak avivaz softlan 69kc vydrzi dva mesice pri prani obden je hodne koncentrovana..dnes je v akci persil 4,4kg v kaufu za 185kc teda 160tisic je opravdu hodne,ale zalezi jestli ti to vadi ty vydaje a potrebujes je zmensit nebo nevadi a jen tak pises 😀

vyzivy beru za 10kc +-ted ma lidl za 8,90?nakoupim do zasoby to s emi opravdu nechce delat ovoce vareni na mesic 500-600kc nakoupim zeleninu maso uvarim zamrazim a je to 😎

aponchie
11. únor 2010

marecku jasne chapu te ja to mam vsecko u pusy prave takze je to lepsi ,ale ty fleky proste nevyperes nicim 😝 aspon mrkev a stolici to sem nenasla nic na to

marecek4
11. únor 2010

aponchie,zatím vše likviduju s úspěchem žlučovým mýdlem-hned zamydlím a vyperu,plíny do sava,používám je na střídačku-papírovky i bavlněný,s doufáním,že to malýmu bude vadit a budeme pak bez nich dřív,u starší se mi to osvědčilo,jen teď je horší sušení

kocicinka
11. únor 2010

Tedy děvčata, já zírám, kolik za mimi utratíte 😕
Naše výdaje za mimi jsou zatím skoro nulové. Pokud pominu pořizování výbavičky, ale i ta nás přišla levno.
Tak já to sečtu.

Strava- 0,-(kojím)
kosmetika-0,-(žádnou nepoužíváme krom rybilky za 50,-, tu máme už 8 měsíců)
pleny-0,-( látkujeme a pleny mám z většiny zděděné, enegrii na praní nevím dejme tomu 200,- za měsíc)
Oblečení- občas něco koupím ze sekáče ale většinu dostaneme po sousedce, takže fakt nevím...cca 200,- měsíčně
Hračky- větší nákup před Vánoci asi za 1000,-, jinak nekupupujeme zatím, něco má po mě
Ohrádka k manželské posteli made- in doma cca 700,-(jednorázový výdaj)
Lovela na praní- 140,- za měsíc cca

=540 měsíčně. Ale spíš míň....

kocicinka
11. únor 2010

Žlučový mejdlo na skvrny je supr věc. Plíny bych do sava nedala, bála bych se podráždění pokožky miminka 😕
Flekatý plíny mi nevadí. Myslím, že jsem to s tou sumou 540,- nadhodnotila, to bude určitě míň, tak okolo 200,- protože oblečení nekupuju každý měsíc.

marecek4
11. únor 2010

kocicinka,já je tam namočím,než je jdu prát tak je přemáchnu a vyperu,takže to savo tam už dávno není,když je prckovi dávám

tygrous
11. únor 2010

Ty bláho, 160tis.za výbavu na 1 rok? To by mě manža hnal s takovou částkou... my počáteční výbavu ještě před narozením pořídili asi za 30tisíc (tj.oblečení na 3 měsíce, postýlka, povlečení, kočár, sedačka, přebalák, plíny-látkovky, kosmetika-DM na slevové kupony, odsávačka, šátek, pár hraček...). zatím kojím, takže na mlíku ušetřím, plíny jedorázovky mám v pohotovosti jeden balík a vydrží nám hooodně dlouho, te´d jsem teda ještě dokoupila moderní kalhotové látkové plínky za 3000,- a oblečení v tescu v akci asi za 800,- Peru v ořechách a v batoleti, aviváž pro mimi nepoužívám...

zzuzca
11. únor 2010

aponchie,

na flaky od mrkvy funguje jar! odskusane 🙂 musis to ale vyprat hned po zaspineni. mne zas nejdu vyprat skvrny od jablcka 😕

kocicinka
11. únor 2010

Tygrous, tak to jsme měli podobně s tou sumou za výbavu. Akorát jsme nekupovali kočár- podědili jsme a kosmetiku(tu nepoužíváme krom té rybilky). Zato jsme koupili monitor dechu Nanny a bezdotykový teploměr(který je mimochodem na prd).
Aviváž pro mimi ( a ani pro nás) taky nepoužívám, nemám to ráda a pro mimi by se to snad ani nemělo....

aponchie
11. únor 2010

fakt jo?ja to nemuzu nicim je pravda teda,ze to nedelam hned asi proste to namocim maximalne a operu vecer nebo rano ,ale leckdy se mi stane ve fofru,z eto ani nenamocim takze to se neni cemu divit ,ale kamoska pere hned a ukazovala mi obleco a fleky mela i tak 😝