Kolik utratí vaši manželé?

aponchie
26. led 2008

Ahoj,ted jsme s manzou kecali na tema finance v rodine a trosku podebatovali na tema kolik tak chlap utrati a za co a jaky pridel penez ma tak zhruba mit🙂napr.vsazky tipsportu ,piva,zaliby atd.Manzela zajima jak ktery chlap na tom asi zhruba je.On teda skoro denne vsazi na zapasy 😠 ale nevychazi mu to 😀 no do hospody nechodi pac nema cas diky praci a jinak nic moc 😝

aponchie
autor
27. led 2008

muj manza taky nevi kdy se co plati a kolik vedu ucetnictvi uz co se zname delam kazde platby faktury a vubec absolutne vse nevi ani kdy je splatka na auto pojisteni,hypo stavebko proste nic,vsecko se plati z meho uctu a jak psala beruskaveruska ten muj nevi ani snad cislo uctu ale prehled ma pamatuje si prihlasovaci udaje na internetbanking 😀 jinak jeho vyplata a vsecky penize codi na ucet na me jmeno ale kartu mam eoba vyuzivam ji ja,kdyz prijdou penize spocitam kolik padne na veskere platby a zbytek mam doma v obalce a bereme prubezne.podle me chlapi ani tak nepotrebuji moc penez ale spis ten pocit ze je maji pac ja si to ani neuvedomuju ale kdyz jedeme na vylet nebo nekam beru penize automaticky z fleku ja k sobe a on pak se neciti dobre takze mu je dam a je klid ma radost ze ma u sebe penize ale nerada to delam pac on nema penezenku a taha to po kapsach me by slak trefil klidne celou vyplatu driv 😠 ale jinak si nemam na co stezovat.kdyz dostal na vanoce penize navic tak ni je zatajil a nakoupil nadherne darky a to sme se domluvili ze jen dva 😀 pac vedel ze ja bych to skovala na sporeni,jinak sem mu vysvetlila ze se da zit i kdyz sporis ze nemusis vsecko utracet z vyplaty k vyplate nejdriv remcal ale ted kdyz vidi tu sumu na ucte tak s emu to libi ale jak rika on prachy se maj tocit takze nove okna 😀

rebeka1977
27. led 2008

ahoj, tak pripajam sa...moj chlap je zlaty....moja materska je na setrenie a inkaso amoj telefon a on plati vsetko ostatne, svoj mobil, nase vsetky poistky, splatku za auto, nakupy...ale ked idem ja do obchodu tak platim ja, ale nie je absolutne problem aby mi dal svoju kartu...prosto on mine len sem tam na sportku, nejaky ten tip na zapas a noviny.....nikdy smes tym nemali problem...obaj mame pristupy na nase ucty, aj cez internet....

aponchie
autor
27. led 2008

rebeka nejak podoben i u nas a neni problem ba naopka kdyz to vime vsecko o sobe a penezich a tak je vetsi klid bych rekla.vcera sem sla na diskoteku a cpal mi penize at je vsecky utratim a uziju si to no neni zlaty?on je jak zenska,nejaka kamoska by za nej byla rada 😀 klidne jde nakupovat hadry kdyz nahodou chcu ma dobry vkus,ja neco nechci on to koupi prej na sobe setrim.dneska zase vsazel ale jen 10kc 😀 vic by si ani nedovolil myslim ze nejvic vsadil 50kc,

macik
27. led 2008

můj manža je taky jeden z těch zlatých...má dvě práce a žádná osobní vydání...dokáže chodit s jednou stovkou v peněžence tři týdny...u nás spíš utrácím já-paradoxně více, když nemám peníze, když příjmy mám, tak leccos oželím a radši šetřím...ale jak je to s příjmama slabší, tak jsem občas jak urvaná ze řetězu-naštěstí manžu to moc nezajímá...tuší, ale moc do toho nehrabe, jen občas něco se smíchem prohodí...je hodnej...

blbý je, že se mu pak špatně kupujou dárky, protože on vlastně vůbec nic nechce...dokonce i ten počítač, který ho dost dobře živí, má od začátku našeho vztahu-tedy pět let....koupil si sice dva monitory, ale to jen proto, že tehdy potřeboval rychle něco do nákladů, tak to padlo na monitory a foťák....nakonec mi stejně jeden monitor dal, protože můj byl už hroznej...přitom ty dva při své práci fakt využije, ale je prostě zlatej, no...

akorát teď jeden den mi říkal, že jak stavíme, tak že se rozjel, že už mu to nepřijde tak hrozný, když nechá v Hornbachu desítku....nutno dodat, že kromě toho, že má dvě práce, ještě vlastníma rukama přestavuje dům....blbý je na tom to, že pak vlastně nemáme šanci zplodit to vytoužené dítě, protože se skoro nevidíme...(on teda hodně pracuje i doma, ale v jiné místnosti, takže na sebe jen voláme nebo prohodíme pár vět, když jdeme na záchod 😀 )...myslím, že on je opravdu workoholik, prostě nedokáže odpočívat, když má jakoukoliv práci a to je taky někdy těžký...ale pro mě teda příjemnější než kdyby chodil po hospodách, kouřil nebo sázel...

aponchie
autor
27. led 2008

no muj manza ma taky dva prace uz delsi dobu chudak malej je utahany jak pes ale uz mu to konci a bude mit zase jednu a kazdou kacku navic dava hned me.ten muj chudak nema v penezence skoro nic kdyby chtel nejakou milenku nekam pozvat nema sanci 😀 a vsazka 10kc obden me nevadi jen to nechapu ja bych to nedelala ale kazdem mame svuj konicek on proste doufa ze vyhraje a neco nam koupi 😀

digysa
30. led 2008

Tak aby som to upresnila....moj manzel vlastne nezaraba, on ma firmy a pocas roka si berie z firmy peniaze na nase vydavky....Ja mu robim mesacne uctovnicvo, takze viem presne kolko a kam ide...ale ja na to hned zabudnem....ja viem iba aky je zisk.
A teraz, dostava vyplatu,lebo zacal robit u svojho otca, a to viem presne kolko dostane, lebo mi to povedal....ale to sa casom zmeni...on tiez bude dostavat odmeny....

suzief
22. říj 2013

Tak musím říct, že v tomhle je manžel úžasnej. Neutrácí zbytečně. Nechodí do hospody, nekupuje si hadry ani zbytečné hračky. Pokud něco moc chce jsou to třeba často praktické věci na auto, do domácnosti apod. pro radost si taky něco koupí ale vyjimečně a taky hodně nad tím přemýšlí, případně si na to šetří, nekupuje hned. Počítá tak, abychom vycházeli s pěnězmi dobře. Takže spíš u mě je ten problém, špatně si to spočítám nebo utratím víc než bych měla, takže asi tak u nás🙂

wena
22. říj 2013

Tak môj partner asi na nič nemíňa nejako pravidelne, skôr nárazovo minie väčšie sumy. Pracuje v IT oblasti, takže väčšinou si potrpí na drahšie "technické hračky" - tablet, notebook, príslušenstvo k tomu atď. V tomto ho vôbec neobmedzujem, práve naopak, aj keď sa mu niečo zdá dosť drahé a viem, že by to chcel, tak ho presviedčam nech si to kúpi.