Kolik utratí vaši manželé?

aponchie
26. led 2008

Ahoj,ted jsme s manzou kecali na tema finance v rodine a trosku podebatovali na tema kolik tak chlap utrati a za co a jaky pridel penez ma tak zhruba mit🙂napr.vsazky tipsportu ,piva,zaliby atd.Manzela zajima jak ktery chlap na tom asi zhruba je.On teda skoro denne vsazi na zapasy 😠 ale nevychazi mu to 😀 no do hospody nechodi pac nema cas diky praci a jinak nic moc 😝

macanet
26. led 2008

Aponchie záleží na tom, jak máte doma danej rozpočet, kdo na co dává a kolik čeho splácíte.Manžel kouří, já chodím k holiči a na nehty.Nejedem na společnou kasu, máme to tak, že moje mateřská jde na šetření, plíny, Sunar a oblečení, zkrátka cokoliv rezervy, auto atd... Jeho na jídlo, splátky a co mu zbyde ať si nechá 😉

andy.a
26. led 2008

tak to by aj mňa zaujímalo..MM teda za pivo+cigarety utratí hrozne veľa..fajčí 2-3 škat.denne.. 😠 😒

lenka0005
26. led 2008

ahoj aponchie,môj manžel nefajčí,na pivo vybehne občas a podáva tiež len občas,zato sa stravuje skoro denno denne v teréne.Nikdy sme to nepočítali,ale myslím,že sa do 2500 sk zmestí.To by som sa musela spýtať jeho,ale zas či by sa priznal. 🙂 😉 🙂

dadulka19
26. led 2008

môj muž teda fajčí,takže na cigarety peniažky idú+na rybárske potreby.... 😒 ....inak,kasu máme spoločnú a kto čo potrebuje,tomu sa kúpi.... 😉

karla6
26. led 2008

Aponchie, každý máme vlastní účet, takže vůbec netuším. 🙂
Ale manžel teď začal mít tendence, že naše účty zrušíme a založíme společný u e-banky. ☹ Bráním, se, bráním... On pracuje na finančáku a chce mít asi pod kontrolou i mě. 😀

macanet
26. led 2008

braň se braň, měli jsme to a utratili víc, než každej sám na svým písečku 😉

aponchie
autor
26. led 2008

no mame vsecy penize dohromady na kupe a ztoho se vsecko poplati je pravda ze nam toho na nejake vyskakovani nezvybe ale da se to v pohode zvladnout.kdyby kouril tak nevyjdeme nastesti ani jeden.ale ja to asi beru tak hur celkove pac ja jsem setrivej clovek ne skrblik ale proste mi prijde ujete cpat do sazkovek denne penize sice ne moc tak vetsinou 20kc ale nikdy skoro nevyhrat!jinak je kuchar takze jidlo neresim doma ma vsecko pivo chlast ale ani tak tomu moc neholduje jen pivko denne skoro.ja se snazim spis setrit nez rozhazovat ale on to moc nechape navic ted se nam objevili penize na obzoru ale taky riziko ze je budeme muset vydat pac nekomu rucil driv 😠

karla6
26. led 2008

😀

navi
26. led 2008

tak to já mám neštěstí sportovce nekuřáka 😉 Ale zase je to vášnivý ciklista a věci na kolo stojí dost, ale to není naštěstí pořád. Občas kupujeme karton piv, ale jinak je nenáročnej, ono mu teda nic jinýho nezbývá, páč splácíme byt a teď ještě nový okna 😉

bybi
26. led 2008

My mame kasu tiez spolocne, ale on nefajci, pivo len vynimocne, ked si ideme niekde sadnut. Takze on vela neminie. Ale zase ma drahu zalubu (bezmotorove lietanie) a tam ide kopa penazi... Ale ja sa nestazujem 🙂

aponchie
autor
26. led 2008

karla6 hahahaha tak to je dobre a co kdybys mu navrhla ze jeden ucet ale na tve jmeno 😀 u nas mame jeden ucet na me jmeno pac jsem ho mela delsi dobu a manzel se vetrel do me prizne 😀 takze to tak zustalo ale ma svou kartu on je teda dobrej ze nic nekupuje zadne casaky blbiny a tak ale asi jsem si na to tak zvykla ze ted kdyz si jde vzit penize viz dneska rano tak me nastval ne kvuli penezum ale kvuli te zasrane tipsport sazce to ja nikdy nepochopim 😀

karla6
26. led 2008

Aponchie, ručení je děs, to je pomalu oprátka. Takže aspoň do budoucna - nikdy nikomu neručit! I kdyby tam bylo 5 ručitelů, odskáče to ten jediný poctivec, který pracuje.

macanet
26. led 2008

Všude je něco, já říkám až přestaneš kouřit, já strhám nehty a přestanu chodit ke kadeřnici 😀 Nějaký penízky by měl mít každej zvlášť pak nemusí člověk poslouchat, za co jsi utratila tolik a tolik. 🙂

aponchie
autor
26. led 2008

navi:tak to je asi jako u nas ale je pekne rozmlsany nejdriv zacinal na nejakych levnejsich pivech a nenapadne postupem casu se dopracoval na drazsi a drazsi a jeste vic a vic 😀 😀

aponchie
autor
26. led 2008

karla6:presne tak rucil jednomu debilovi a muj manza byl obetni beranek blbec co na vse kyvnul a ted po 8letech je tam 130tis 😠 5rucitelu ale vsecko jsou to rodina hnus velehnus a on se mi divi ze nechci utracet pac mam strach ze to budeme muset zacalovat a to mame hypoteku a jine veci

karla6
26. led 2008

Aponchie, manžel mi dělá účetnictví, společné zdanění manželů, prostě všechno, takže má přístup k mému účtu (teď už jen soukromému, běžný jsem zrušila). Takže je úplně jedno, na čí jméno by ten společný účet byl, stejně by ho zas kontroloval. 😝
Jde o to, že takto si udržuju takový svůj pocit nezávislosti. 😀 Jo, je to jen pocit, ale aspoň něco. 😀

aponchie
autor
26. led 2008

jo a jinak ja nechodim nikam ani k holici ani na kosmetiky vsecko si delame navzajem s holkama viz vlasy obcas jednou do roka jdu teda.hadry si nekupu pac jich mam mega a nestacim unosit to on me porad navadi at si neco koupim konecne.zaprve me prijde ujete dat z principu litr za tricko treba mu ne kdyz je hezke 😀 no a on se porad dusuje ze je chudak ze nic neutraci nic si nekupuje a tak to je pravda ale on na to nema cas ani nyni ma dve prace pac dela soubezne ale uz konci pristi tyden hned sem ho objednala na pedikuru aby nerekl ze se o nej nestaram ale on nema cas nikde utracet 😀 muj malej chudak

aponchie
autor
26. led 2008

no u nas by to nemelo smys mit dva ucty stejne by se muselo prevadet na druhej a z toho vsecky splatky co jsou na nem nastavene

marse
26. led 2008

u nas je to tak, ze si urobime mesacny rozpis vydavkov a co nam zostane tak si ten zostatok dame na polovicu a kazdy si s tym robi co chce. ja samo kozmetika a podobne a on cigaretky a ma zalubu v majstrovani v garazi tak nejaku taku vec. stava sa ze nam niekedy neostane a vtedy nemame nic 😀 bud teda mame obaja presne polovicu alebo nic

karla6
26. led 2008

Aponchie, je jedno kolik je na půjčce ručitelů. Pokud dlužník přestane svůj dluh splácet, může si věřitel určit jediného z ručitelů, který je povinen celou dlužnou částku plnit. Je to proto, že ručitelé ze zákona dluží společně a nerozlučně.
Věřitel si většinou zjistí (klidně i přes soud, který je povinen mu dané informace o ručitelích zjistit), který z ručitelů by nejpravděpodobněji dluh plnil a po něm to pak chce. I pokud manžel ručil ještě před manželstvím, na umoření dluhu se vztahují i věci ze společného jmění manželů. Takže NIKDY NIKOMU NERUČIT!!! ...pokud to za něj nechcete zacvakat.

mirka414
26. led 2008

u nas vsetko miname my s dcerkou 😀 .moj je pokladik 😵 😵 nepije (to skor ja som ten alkoholik v nasej rodine 😀 co si obcas dam pohar cerveneho vina)nefajcime.a navyse ma super zalubu co je hora a pilenie dreva co mu dava pekne peniaze a aj tie vklada malinkej na ucet 😵 dalej chodi kosit travniky starsim ludom v dedine a tie nam tiez dava na domacnost....no nieje taky chlap poklad 😵
ale uz sa tesim ked nastupim do prace aby som len predsa nemala peniazky len od manzelika.

aponchie
autor
26. led 2008

jeste me tak napada ze to asi bude jine tam kde je penez hodne nebo oba dva maji prijem nebo nesplaci zadne kvanta a tak to je pak rozdil kdyz

navi
26. led 2008

aponchie: tak v pivu s manža extra nevybírá, ale jak zajedeme mezi křupky, chipsy atd. už to lítá do košíku, takže ten je zas mlsný jende 😉

tania
26. led 2008

Ahoj holky, tak koukam ze ti chlapi proste musi mit nejake drahe zaliby, muj manzel je zase blazen do pocitacu, je fakt ze nekouri, nepije, za jidlo taky moc neutrati, ale porad by kupoval neco noveho do pocitace a stavel ho znova a znova. Tvrdi mi ze to proste potrebuje k praci, ale ja si myslim ze ten nepatrny rozdil v rychlosti ho zas tak nevytrhne a protoze se chystame zalozit rodinu a budeme muset zacit resit i bydleni. byla bych radsi kdyby setril (videla daleko vic nez ja) Rekl mi, ze si ten pocitac obmeni radsi hned teda, aby pak uz setril ale myslim ze to bude porad dokola... Mate nekdo taky problem s manzelovou zavislosti na pocitacich?

aponchie
autor
26. led 2008

no to ja vim ale manzel ten dluh mel uz pred manzelstvim a co mam ted delat?uz to bylo u soudu a tak a je odklad ale to je na jine tema no a pak se mi divi ze nerada utracim s takovym bubakem za zady 😢

aponchie
autor
26. led 2008

navi:no ten muj by taky chtel vsecko a moc ale zase by byl jak koule 😀 takze omezuju omezuju a ho...platne 😀

myschka
26. led 2008

my to moc neřešíme, jsme oba celkem rozumný, teda pokud nezabloudím na MMA 😀 😀 😀 prostě se zaplatí co je třeba a se zbytkem naložíme kdo jak chce. Účty máme každej svůj ale oba máme přístup k tomu druhému a máme i kartu od účtu. Většinou to dopadne tak, že Míra zaplatí všechno co se musí, hypotéku, elektriku, plyn telefon atd atd a já platím nákupy 🙂 Zatím to bylo tak, že každej z nás utratil za co chtěl, samo, že rozumně 😉 vlastně nevím ani kolik přítel utrácí za sebe 😕 on kouří a já odebírám časopisy, chodim k holiči a do solárka. Peníze je snad jediný kvůli čemu jsme se zatim nepohádali 😎 🙂 ani to neřešíme

navi
26. led 2008

hmm, tak to ten muj má nějaký rychlý spalování, muže se přecpávat a nikde to není vidět 😀

myschka
26. led 2008

tania 😀 já mám taky závisláka 😀 ale lepší než hospoda. Je doma tiše si cvaká do počítače na uších sluchátka, čas od času koupí nějakej novej komponent nebo hru ale to je lepší než každej den pět piv, to by asi vyšlo dráž 😉

tania
26. led 2008

myschka: to mas ale tedy uplnou pravdu 😀 , vzdycky vim kde je a co dela 😀, jen kdyz na nej muvim musim trikrat nez me zacne vnimat...