Kolik utratí vaši manželé?

aponchie
26. led 2008

Ahoj,ted jsme s manzou kecali na tema finance v rodine a trosku podebatovali na tema kolik tak chlap utrati a za co a jaky pridel penez ma tak zhruba mit🙂napr.vsazky tipsportu ,piva,zaliby atd.Manzela zajima jak ktery chlap na tom asi zhruba je.On teda skoro denne vsazi na zapasy 😠 ale nevychazi mu to 😀 no do hospody nechodi pac nema cas diky praci a jinak nic moc 😝

janeette
26. led 2008

...máme s manžlíkom spol.účet a má ma mbile ešte tú službu čo ked je neaký vyber tam mu hned príde koľko sa vytiahlo...takže furt ked vyberem doma ma čaká otázka-začo načo prečo...ale potom v pohode

andelka
26. led 2008

Tak u nás vydělává jen manžel, já mám peníze jen ze sociálky a ze školy (ze školy to ale chodí podle plota, na to se nedá spoléhat). Mám svůj účet z dřívějška, tam šetříme, odtud bereme peníze na dražší věci. Manžel má svůj účet kam mu chodí výplata a z toho žijeme. Přídavky mám pro sebe, jinak když potřebuju, řeknu si. Teda spíš manžel se mně vždycky večer ptá, jestli potřebuju peníze. Já se zamyslím a řekno jo/ne. Pak mi dá zaokrouhlenou sumu, když mi dojdou, řeknu si o další. Utrácím rozumně, manžel se nepídí po tom, za co. Prostě někdy řeknu: Objednala jsem se na kosmetiku, potřebuju 300Kč, bez řečí dostanu. Já si píšu, kolik utarím, manžel zatím, ne, ale začne. Utrácí hlavně za knihy, časopisy o PC, hry, cigarety. Na večeře spolu chodíme za stravenky, nakupujeme na střídačku, ale většinou větší nákupy spolu.

krista
26. led 2008

Ahojky, my máme společný účet, takže by se dalo říct, že vím kolik utratí manža a on zase ví kolik utratím já, nevyčítáme si to 🙂 Můj plat jde na nájem, účty + půjčky a manželův plat na měsíční výdaje ať už je to benzin, jídlo nebo zábava. Víc jak tisícovku měsíčně za zábavu neutratíme 🙂 😉

aponchie
autor
26. led 2008

ja mam taky penize jen rodicak a manza svuj plat takze nic moc a jeste to snizi od brezna na 3600?takze to bude zajimave ale neda se nic delt hned bych nekam sla delat ale nemuzu najit nic na dopoledne pac jinak nemuzu tchyne nevyzvedne manza dela kratky dlouhy tyden jako kuchar tak leda z domu a to jsou same kraviny zatim

zdenka26
26. led 2008

Ahojky ,tak my máme spol.učet a zatím nám to vyhovuje.Manža nekouří na pivo si zajde sem tam ale je blázen do počítačů a zbraní.Ale pořád si říkam raději tak než aby mi doma hulil a byl věčně v hospodě.Holky chlapy jsou jak děti když si hrají tak nezlobí 😀

alionuska
26. led 2008

Ahojte.Moj drahy nepije,nefajci...Ale ma zalubu v jeho velkom americkom aute,do ktoreho je schopny dat tolko penazi,kolko ma.V podstate som aj rada,ze ma taky konicek a nechodi prec z domu,napr.niekam do krcmy...to absolutne.Stale chodime vsade spolu.Takze by minul tolko,kolko ma.... 😒

aponchie
autor
26. led 2008

u nas taky manza nechodi do hospody aji kdyz ma volno pac jeho kamos je desny pecival ten je nejradeji u tv a formulek takze to mi vyhovuje kamosce zase ne ta by se sla nekam bavit kazdy chce co zrovna nema 😀 jinak u tv popijeji to svedomite zase pivecka tak ted mi volal ze jestli jedu do teska at mu vemu hodne piva.je pravda ze uz dva mesice dela nonstop bez prestani ale hned jak bude mit volno to rozjede urcite 😀 sport nedela na kole jezdi casto,nekouri pije a to je tak vse na jidlo nikam nechodi pac je kuchar v praci se naji a doma varime.do pc nic necpe ale samo ze by chtel ale mame laptop zatim ale choutky ma na vsecko co zrovna nekde nedko nadhodi ale to je asi normalni.jeste si porucil digi tv kvuli sportu ale zatim kuka sporadicky a spis kontroluje teletext z toho me fakt tankuje jinak kdyz ma penize navic da mi vsecky to 100%

rinuska
26. led 2008

Ja mám doma rybára a na žrádlo pre ryby dá pomaly viac korún a ako na nás. Ale v poho , aj tak núdzou netrpíme.Kasu máme spoločnú, každý bere na čo si zmyslí.My sme obidvaja turbomíňači. Sem-tam nás chytí záchvat šetrnosti, ale dlho nám to nevydrží.

aponchie
autor
26. led 2008

tak to manza taky rybari ale nema na to cas a hlavne on si to zradlo pro ryby dela sam srot rohliky a nejake bojlis ci jak se to pise ale moc to nestoje vetsinu dostane od mojeho otca

julie123
26. led 2008

Tak muj mily je naruzivy biker 🙂 Trikrat rocne ma novy kolo, pak dost utraci za mobil a prislusenstvi...pocitac ma jiz dle nejnovejsich trendu tak tam snad uz to tolik stat nebude 🙂
Jinak vubec nepijeme ani nekourime, do hospod nechodime.... to co on utrati za kolo to ja dam za kadernici, kosmetiku,hadriky, fitko...Myslim, ze utratime asi stejne. Ucty mame oddelene a ted jsme zalozili jeden spolecny, sporici, kam budeme kazdy mesic sporit, oba stejnou castkou.
Nemohla bych mit spolecny ucet, to si neumim ani predstavit. Je to pro me dukaz jakesi svobody.

geegee
26. led 2008

u nas teda nemame podelene financie, teda tak, ze toto je pre teba a toto pre mna. Kto co potrebuje, na to si vezme peniaze - manzel raz za cas na pivo ide, alebo si kupi domov. Inak asi nemina na nic tak pravidelne...a ja tiez nie...take bezne babske veci - kozmetika, handry, to ano, ale inak nic 🙂

melory
26. led 2008

...netusim!!!...kolko minie moj manzel, lebo ani neviem kolko zarobi.... 🙂

krikri27
26. led 2008

Ahoj 🙂 tak manža má samé levné záliby , naštěstí 🙂 maže www.divokekmeny.cz, je archeolog amatér, což i včetně malého muzea naštěstí taky skoro nic nestojí a ulítává v pekárně na smaženkách a větrníkách, což je fajn 😀 jinak je to takový přírodní typ, vystačí si s foťákem, přírodou a lidovou architekturou a stačí mu jeden foťák 🙂
Asi teda neutrácí v podstatě skoro nic, takže dneska ho musím nenápadně pochválit a pokusit se být trpělivá, až bude zas tuhnout u divočáků 😎

karla6
26. led 2008

divokekmeny.cz hraju taky. 😀

andrea.m
26. led 2008

my máme každý svoj účet,ja mám prístup na jeho účet on na môj a každý vie o každom halieri ktorý minie partner.manželovi na ten jeho chodí výplata z ktorej platíme účty a po ich zaplatení mu tam naozaj veľa neostane.mne chodí na môj účet rodičovský a z toho platíme stravu,oblečenie,obuv,benzín atd.ktosi tu spomínal kaderníčku a nechty tak tieto peniaze sa u nás nijako zvlášť nevydeľujú,manžel zo synom sa idú ostrihať raz mesačne aj idem ku kaderníčke tak cca každý druhý mesiac a každy druhý týždeň idem na úpravu obočia,považujem to za rovnako samozrejmu vec ako že kupim chlieb.

nanyka
26. led 2008

my nemáme spolu účet, ale väčšinu nákladov platí on..plus na čo vie dať ozaj veľa peňazí, to je na jeho koníček - fotenie - a to sú naozaj pálky 😕 už má toľko objektívov a stojanov a všeličoho iného okolo toho, že je v tom poriadny balík peňazí..no keďže staviame dom, tak to bude musieť ísť na chvíľku bokom, aj keď sem tam tie lacnejšie mu dovolím.. no na druhej strane nepije, na oblečenie toho veľa neminie a pivko si kupuje domov sem-tam 😀 takže úplne v pohode.

krikri27
26. led 2008

karla 😀

gedren
26. led 2008

My si zadny kraviny nekupujem ;), nejak nevime, za co bysme utraceli, nepijem, nekourime, auto nemame, na dovoleny nejezdime, na kosmetiku me taky neuzije 🙂, takze v podstate jen jidlo, a pak obcas koupim na MMB nejaky obleceni, co kdo z nas potrebuje, nebo nejaky pliny pro brouka a tak, jinak proste cas od casu prevedem prebytky, co mame, na sporici ucet, protoze pri tomhle stylu vedeme vysoce ziskove hospodarstvi 🙂. Mame kazdej svuj ucet, kam nam chodej platy, veci z toho hradime tak nahodne, kdo ma zrovna penize po ruce a tak, neresime, co je ci. Kdyz si chce jeden z nas koupit neco drazsiho (novej monitor, novej fotak..), tak se s tim druhym poradi, jestli si mysli, ze je to dobrej napad, ale rozhodne si ty vydaje nejak nekontrolujem ani nezakazujem.

No kdyby muj chlap sazel, tak ho asi prastim, to mi prijde jednak jako vysoce neefektivni zpusob vyhazovani penez z okna, jednak je to takovy divny, ze se chci obohatit na ukor jinejch lidi - jasne,ze oni sazej taky dobrovolne, ale i tak.Pokud potrebuju prachy, tak si je vydelam, a pokud potrebuju adrenalin, jsou i levnejsi zpusoby 🙂

bihan
26. led 2008

Ten môj je zase taký malý laserový mania, tak si občas objedná veľkú krabicu všetkých možných súčiastok, filtrov, káblikov a neviem čoho, ja si občas kúpim nejaký ten kit na scrapbooking, teraz by sa mi fakt hodil nový lepší foťák, ale peniaze u nás nejako extra neriešime... MM vie, že nie som človek, ktorý rozhadzuje, on tiež nie je. Nefajčíme, MM si občas kúpi to pivko, ale vypije ho doma pri telke, takže hospodárime si v pohode...
Neviem, koľko MM zarobí (teda nie presne) a neviem, koľko platí napr. poistky, nájomné (je vojak a strhávajú mu to z platu), všetky nákupy sa platia z jeho účtu a ja mám moju materskú na moje "sprostostičky" a nejaké nákupy pre malú... A ako hovorila Gedren, prebytky z času na čas presunieme na sporiaci účet, aby sme mali napr. na letenky k našim 😀

andilek
26. led 2008

tak my máme společný účet, na který chodí oboum penízky (MM výplata a moje zatím mateřská, později rodičák), z účtu se strhávají veškeré pojistky, splátky a ostatní poplatky, vybírat můžeme oba, ale jsme tak nějak rozumní a za zbytečnosti nevyhazujeme, vzhledem k tomu, že máme oba společné cíle (dostavit baráček), tak se vždycky na všem domluvíme, pokud chci ěco pro sebe navíc, nebo koupit mlaďasovi nějakou zbytečnost, vždy na to MM upozorním, nemůžu si na něj stěžovat, ba naopak, vždycky v krámě po něčem pokukuju a řikám si, jestli to nutně musím mít a on to prostě hodí do košíku a neřeší to 😀
na pivo občas zajde (tak jednou za měsíc a někdy ani to ne), nekouříme ani jeden a ani muž nesází,takže 😎 😀

luucia
26. led 2008

Ahojky, tak my máme oba svůj účet. Mě na ten můj chodí mateřská a manža mi tam ještě posílá nějaký penízky, abych mohla chodit ke kadeřnici, na kosmetiku a na nehty a koupila si, co potřebuju 😉 ze svých peněz platím menší nákupy jídla, plínky, Nutrilon, oblečení pro malou,... spíš to jsou menší částky a manža platí zbytek 😀 Hypotéku, velký nákupy, dovolenou,.... Občas sází na hokej, tenis a tak a tak jedenou za měsíc zajde na pivko. Jinak utrácí hodně za benzín, potpí si na dobrý jídlo a hezký oblečení a hodně sportuje, takže si kupuje hodně nějaký sportovní vybavení. A taky přes rok šetří na dovču 🙂

maruschka
26. led 2008

U nás máme spoločný účet...A z toho sa platí všetko-výdaje na domácnosť,hypotéka,inkaso,a milión ďalších vecí...Takže peniaze sú spoločné a nie moje a tvoje...A koľko minie manžel na seba-asi toľko koľko ja-takže pramálo,nie sme zrovna maniaci do nákupov.... 😀 😀 😀 😀

digysa
26. led 2008

melory: tiez neviem, kolko moj manzel zarobi presne.....viem kolko mame odlozene na banke a viem, kolko sme investovali.....
Ja mam svoj ucet a manzel nema k nemu pristup, manzel ma tiez svoj ucet, ale ja k nemu pristup mam.
My to mame zariadene tak, ze ja mam kreditnu kartu a to, co mi nevyjde z mojho platu, to mi vzdy na konci mesiaca doplati manzel.
My nefajcime...pijeme obaja (ak je akcia,party), ja minam dost na kozmetiku a oblecenie....samozrejme..
Manzel mina na konicek, ktory sa po 16-tich rokoch stal aj jeho biznis...takze uz ani nemina, uz vlastne na nom zaraba.
Ale co sa konickov tyka, tak to by som nikdy nevytykala manzelovi, nech si minie kolko chce....pokial sa sumy nedostavaju nad 10 tisice.....

aponchie
autor
26. led 2008

koukam ze kazdej uplne jinak .dneska jdu do baru tancovat vyjimecne a manzel chyta nerva ne z penez ale z toho ze nekam jdu uz konecne po trech letech 😀 😀

lesanaa
26. led 2008

Zda sa mi divne, ze neviete, kolko penazi zaraba manzel. Ako je to mozne? Mate ich az tak vela, ze vas to nezaujima? 🙂 Mame spolocny ucet a o vsetkom prehlad, o kazdom cente. Neviem si predstavit, zeby som o takychto veciach nevedela...Kupujeme si vsetko, co potrebujeme, na ucte stale udrziavame rovnaku sumu penazi (pekne gulatucku), keby trebalo dot penazi zaplatit ihned, nefajcime, nepijeme, vsetko okrem domu sme kupili v hotovosti.

melory
26. led 2008

lesanaa nekupen sa v prachoch ani nemam nimi oblozeny zachod, ale co treba zaplati, kupi, mne posle na ucet a som v poho. naco by mi ukazoval vyplatnu pasku?

tlapicka
26. led 2008

ahoj, ten muj neutrati skoro nic. cca 5 euro denne za obed a jednou mesicne 70 e. za litacku. maka jak barevnej, takze vic opravdu nepotrebuje, jelikoz nikam nechodi. jednou za 100 let si koupi nejaky objektiv k fotaku. benzin do auta asi pocita do spolecnych vydaju, ze? obcas musime koupit kalhoty nebo kosili, ale to jde jaksi mimo jeho kapesne...
takze suma sumarum 170 euro mesicne.

aponchie
autor
26. led 2008

tak to ja taky nechapu ze to zenskou nezajima kolik chlap vydelava kor zenska 😀 ty sou zvedave jak opice.jinak ja vim taky o kazde korune a setrime jak divocaci pac budeme rekonstruovat a manza sam zavedl knihu ucetnictvi kam piseme kazdej vydaj a prijem a je to dobre aspon clovek vidi za jake blbiny treba utrati

bihan
26. led 2008

Lesana, nemám potrebu kontrolovať, koľko MM zarobí - mám zhruba predstavu, keďže mi to bez problémov povie, viem, kde odkladá rozpisy, ale mňa to jednoducho nezaujíma. Zarobí dosť na to, aby sme sa nemuseli obmedzovať a ka minieme viac, než je rozumné, tak mi to povie a trošku sa obmedíme.. ak nie, tak si jednoducho každý kúpi, čo potrebuje, alebo čo mu urobí radosť...On tiež nevie presne, koľko mám na účte (teda niekedy ani ja nie 😅)

melory
26. led 2008

co viem je kolko ma na papiery, su vsak aj odmeny a prevcasy, sluzby....atd. len neviem naco by som to mala vediet, ked nieco chcem tak mi to kupi...asi preto, ze moc toho nepotrebujem. ked na to nieje, tak to povie, ked na to je, tiez mi to oznami. 😉 cize som spokojna. viem ze nesetri...ale pred vyplatou tiez nemame problem z velkym nakupom. keby som vedela asi vsetko miniem hned 😀 tak radsej nech neviem! 😵