Kolik utratíte měsíčně za jídlo pro dítě od 6 do 12 měsíců?

kaciska
5. únor 2009

Holky řekněte kolik utratite za svoje půlroční mimi nejlépe pokud nekojíte... Myslím tím abyste počítaly např nutrilon, kaše, přesnídávky, příkrmy atd..... 🙂

lukin
9. únor 2009

kaciska: Nevím, zda jsem to náhodou nepřehlédla, ale ty malé vůbec nevaříš a kupuješ jen skleničky nebo i vaříš? Tím se hodně ušetří.

kaciska
autor
9. únor 2009

jj vařím ale někdy koupím jako sichr..když se někam jde a tak,nám balík kaše vydrží na týden dávám denně....

kaciska
autor
21. únor 2009

up 🙂

kacka.va
21. únor 2009

Lukin: já malé taky nevařila, když jsme najížděly na příkrmy, nevidím na tom nic zvláštního, myslím, že jen skleničky dostávala tak měsíc a půl, ono když chce člověk koupit třeba biomaso a biozeleninu, tak se to skoro rovná cenově skleničce, když je v akci.

lukin
21. únor 2009

kacka: Však já neříkala, že je na tom něco zvláštního. Jen že je to dražší než vařené.

kaciska
autor
21. únor 2009

určitě se vyplatí vařit svoje... 🙂 ušetří se a docela dost 😵 vařím už jen svoje a občas koupém 2 sklenky pro sichr...kdybysme někam šli a tak... 🙂

lukin
21. únor 2009

kaciska: A jak to vypadá u tebe teď? Kolik zhruba utratíš? Furt asi 5 000 nebo už míň? 🙂

kaciska
autor
21. únor 2009

no jelikož už nekupuji tolik sklenky a vařím tak se ušetří kolem 500 měs,a na nutroši jsme stále,pak dávám už jogurt(actii a dobrou mámu)takže se i ušetří na přesnídávkách...ale jinak je kupuju stále ale né tolik...a kaši nedávám děnně páč se malá pak nemůže vykadit pořádně..tak jí dávám tak 3-4x týdně...jo a přesedlala jsem na levnější ubrousky měli jsme nivea a johnson a tedka mám linteo a happy a jsou skvělí a taky už nejsme na hugiskách ale na alanách a na plenkách z alberta a jsme spokojené..takže kolem 3000 se ušetří...takže zatím spokojenost....nechci aby to vypadalo že chci na svém dítěti co nejvíc ušetřit,já bych mu dala moc ráda jen luxus a vše nejlepší ale když na to nemáme tak to nejde....doufám že mě chápete ☹

lukin
21. únor 2009

kaciska: To víš, že tě chápu. Já naopak nechápu mámy, co říkají, že nechtějí šetřit na svém dítěti, proto mu koupí vše nejdražší. O tom to není. Mě se teď rozpočet na malou trochu zvedl, protože už nejedu na látkových plenkách. Takže teď utratím za malou cca 500 Kč.

kaciska
autor
21. únor 2009

jj to jsme ráda že mě chápeš 🙂 a jaké to bylo na látkovkách já si to nedovedu představit 😅 když si vemu to praní a žehlení a celkově hrozná spotřeba plínek 😕 😅 a když to tedka srovnáš tak cobylo lepší,látkovky a nebo jednorázovky?a pročpak ste s nima skončili? 😵

lukin
21. únor 2009

kaciska: Nejela jsem úplně na látkovkách, do jednorázovky jsem dala látkovku a pak měnila jen počuranou látkovku. Takže za den jsem asi vyhodila jednu až dvě jednorázovky. A praní nestojí tak moc a nežehlila jsem. A zkončila jsem proto, protože jsem koupila jiné jednorázovky, jenže číslování bylo nějak divné a dcera je měla malé, takže jsem už do ní nestrčila látkovku a měla jsem tři balíky.

amatula
21. únor 2009

ahojte tak ja ani neutracam zbytocne,nekupujeme to najdrahsie ale ani nesetrim....kupujem vilucne to co mu chuti.....ked mu chuti lacne kupim,ked drahsie kupim to....plienky pouzivam tesco!!nie pre to ze su lacne ale som s nimi velmi spokojna...pouzivala som ich aj pri prvom aj teraz.....
ke dto tak zpocitam tak asi do tych 60eur sa zmestime.......teraz prestavam kojit tak to bude viac 😒

kaciska
autor
24. bře 2009

amatula děkuji i za tvůj příspěvek 🙂 jsme na tom podobně

susik77
24. bře 2009

kaciska: tu Activiu a dobrou mamu radsej vymen, je to sama chemikalia...radsej jej davaj holandiu, je omnoho kvalitnejsia. pripadne jogobela, stoji teraz 5.90 kc a tiez neobsah.tolko konzervantov. Ta Dobra mama sa tak vola len kvoli tomu, aby ju mamy co najviac kupovali 😎 mm hovori ze by to malej nikdy nedal...

misicka85
27. čer 2009

Ahojky,
my příkrmy dáváme teprve necelý měsíc takže u spousty věcí teprve příjdu na čem ušetřit. Příjmy taky nemáme nic extra,ale vycházíme celkem v pohodě, dokážeme i něco ušetřit 🙂

Kaše: 4 krabice za měsíc (kupuju různé značky, takže Hami, Nestlé a Sunarka cca 70Kč/kus, DM kaše 35Kč/ks)
mlíčko nekupuju, zatím kojím
jogurty - většinou Holandii
zelenina - máme vlastní ze zahrádky, ale ta nám ještě nedorostla,takže dělám příkrmy normálně z kupované zeleniny, přesnídávky nekupuju zatím vůbec, ale až začnem přidávat masíko tak sem tam koupím třeba jak jsem viděla s treskou, jehněčím, prostě s takovým masem co doma třeba nevařím. Kuře a králíka si můžu sehnat domácí.
ovoce - taky většina ze zahrádky (jablka, hrušky,švestky, od známých mám třešně a meruňky) takže si udělám přesnídávky domácí
čajíky - zatím teda nedávám, ale mám nakoupené asi 2 krabičky sáčkových a 2 granulovaných.

Oblečení - většinou ze sekáčů, nových má pár kousků. Kupuju na mimibazaru, www.laclik.cz, www.brumla.cz , věcičky jako nové, většinou není poznat že byly nošené a za super cenu. Doporučuju 😉

Plínky - u nás vedou fialové Tesco (209Kč/balík) nebo Toujour z Lídlu (229Kč/balík) a nebo Babylove z DM,ale ty jsem kupovala hlevně na ty slevové kuponky.Spotřebuje 2 balíky za měsíc asi.

Vlhčené ubrousky - Tesco nebo Babylove, +- 180Kč za 4 balíčky, na ty DM jsem měla slevu 60Kč, takže mě vyšly ještě levněji. Když je malá pokakaná tak ji nejprve to nejhorší otřu normálně toal. papírem a zbytek dotřu ubrouskama. 1 balení nám vydrží asi 8 dní.

Kosmetika - tak tam moc nešetřím, kupuju Bubchen tak ten je docela drahý, měsíčně asi za 250Kč.

Tak asi tak nějak je to u nás 😉

shaula
27. čer 2009

Misicka, ty ryby zatím ne, nejdříve od roka... Ale jinak super🙂 A dík za tip na stránky, tyhle jsem ještě neznala - já kupuju hodně na www.aukro.cz nebo někdy www.mimibazar.cz . Plínky taky dávám Tesco, z Lidlu Sevena nebo teď se přejmenovaly na Softino - 49 Kč za 16 ks. Ubrousky kupuju v Intersparu, balíček za 35 Kč, Tesco mi teda strašně smrděly... Nebo taky Sevena v Lidlu za 30 Kč (myslím 🙂 )

misicka85
27. čer 2009

Shaula - díky za připomínku s těma rybama, jsem to prskla jen tak, jsem zrovna dneska totiž zkoumala přesnídávky v Tescu pro inspiraci ať vím co vařit jako domácí, tak jsem tam tu tresku zrovna viděla 😀

jjaanca
27. čer 2009

kaciska: jenom jsem to tu proletěla, a zajímá tě jak to chodí v rodinách kde se musí šetřit? No tak my máme docela velkou hypotéku a žijeme z úspor, protože jsme každý měsíc v mínusu. Hypotéka, složenky, prostě pravidelné poplatky dělají asi 23tis. (bez jídla, oblečení atp.)
Pleny používáme látkové, vlhké ubrousky na prdelku jsou separační pleny namočné vodou, oblečení kupované na MMB. Jídlo: malá pije vodu a vařím. Skleničky kupuju málo. Taky vařím do zásoby a mrazím. A kojím. Kdyby to nešlo, asi bych se snažila to všemožně překonat s laktační poradkyní. Za UM se utratí fakt hodně nehledě na to, jak je kojení pro dítě zdravé.

jandalinka
27. čer 2009

susik77:kde jsi vyčetla,že Activie je samá chemikálie?! 😒 a že nedoporučuješ?! 😖 .V každém jogurtu něco je,jinak by přece nevydrželi takovou spotřebu 😉 .Ale než dávat nějaké náhražky(viz.pribinák,smetanové..)tak raději kupuji Activii kde je bifido a prospěšné na střevní mikrofloru.Neříkám,že přibináky také občas nemáme,to si také dáme,ale jako je Activie,nápoje to se nebojím dávat častěji. 😉

jandalinka
27. čer 2009

Jinak musím napsat,že měsíčně,co jsem opravdu jen za malou utratila v roce,tak nyní v 1,5je to malinko víc.Nejsme ještě na nočníku,takže to dělá "díru přes rozpočet"a vařím každý den.Někdy zvlášt,někdy dohromady,a co se týče botiček,oblečení a jídla,tak je to už rozdíl......Už se těším,až budem bez plínek a bez UM(nyní ráno a večer 210ml,takže je Nutrilon za chvíli pryč 😒 )

misicka85
27. čer 2009

Z jogurtů jádávám zatím jenom bílou Holandii, není sladká ale Adélce šmakuje 🙂 Ale my s příkrmy teprve začínáme, takže až bude starší tak jí budu dávat i jiné jogurty různých značek ať má taky změnu. takže budem střádat co já vím Aktívii, Dobrou mámu, jogobelu, sem tam i ten pribiňák, proč ne,když ho nemá denně tak si myslím že to nevadí. Já taky jím různé jogurty, taky by mě nebavilo jíst furt jeen a ten samý 😉 Podle mě nic se nemá přehánět, všeho s mírou 🙂

shaula
27. čer 2009

Misicka, asi řekneš, že jsem šťoura, ale fakt to nemyslím zle 🙂 Jogurty bys ještě neměla dávat, dávají se nejdříve od ukončeného 8. měsíce. Dobrou mámu vůbec ne, to nemá s jogurtem nic společného, stačí si přečíst složení. Z jogurtů jsou lepší ty, co obsahují živé kultury a mají krátkou spotřebu - já nejvíc kupuju Choceňský smetanový nebo Olma Bio nebo Olma Klasik. Pribiňáky nee, je to samý tvaroh a cukr. 😉

Jandalinka - ad Activia: nenašla jsem sice bílou (schválně se pak na složení mrknu v obchodě), ale třeba višňová nic moc ☹ Kuk sem: http://www.chemievjidle.cz/jogurt/activia-visen
A Dobrá máma taky neee: http://www.chemievjidle.cz/jogurt/dobra-mama-s-...

misicka85
27. čer 2009

Shaula, v pohodě 🙂 Já dávám Holandii ale sem tam jednu dvě lžičky, pravidelně ještě nee. Z příkrmů zatím kaši večer a začli jsme teď zeleninkou na oběd.Až tak za měsíc začnu s ovocem a pak pomalu přidávat jogurt do toho. Teď jsem jí to dala spíš na ochutnání páč jsem ho jedla já a ona se tak po mě sápala ručkama a pištěla u toho, no musela jsem jí dát aspoň ochutnat 😀 a psala jsem že ty další budu dávat "až bude starší", takže třeba od 10.-12. měsíců 😉 Ale ta Hlanda jí šmakovala i když to byl čistý bílý, otvírala pusinku a koukala na mě jako by mi říkala no dělej dávej další lžičku 😀

shaula
27. čer 2009

Jo táák, tak to jo🙂 Hollandia chutná i mně, připadá mi, že není tak kyselá.

misicka85
27. čer 2009

jejda, koukám že jsi taky z OV 😀 odkud?
Holandii mám taky ráda, i když radši mám spíš ovocné jogurty 🙂

sisstin
27. čer 2009

holky..tak u nás to jídlo je fakt hodně..bohužel je to tím, že malej odmítá jakékoliv doma vařené jídlo...asi si za to můžu sama..i když i některé děti, které skleničky vůbec nepoznaly doma vařené nechtějí..takže u nás to jsou 2-3tis. měsíčně určitě..skleničky, kaše, jogurty, lipánky..ty teda od roka až 😕

misicka85
27. čer 2009

Sisstin - takže mylý nejí ani normální jídlo co jíte vy?? 2-3.tis za jídlo je teda fakt docela dost 😖 Kámoška má právě holčičku rok a 2 měsíce a už jí jídlo normálně s nimi, samozřejmě jí to míň solí a koření,ale jinak už papká normálně s nimi.

Ještě se chci zeptat- samozřejmě bych ráda kojila aspoň do roka, ale kdyby to třeba náhodou z nějakého důvodu nevyšlo, čistě teoreticky, jaké mlíčko pak mám dávat? Asi UM že? nebo po roce bych mohla i plnotučné že? I když tu UM bude asi zdravější,ne? Ale zase ta cena 😠 Teda né že bych chtěla na malé šetřit ale přeci jen je to rozdíl ☹

sisstin
27. čer 2009

misi: nejí, u nás se teda přes týden vůbec nevaří, takže jsme zkoušeli vařit jenom jemu..a ne, bud to nechce vůbec, nebo se za chvíli pozvrací 😔 zkouším to pořád, ale zatím žádnej úspěch... 😕

misicka85
27. čer 2009

Aha, možná kdyby viděl že jíte vy tak že by to chtěl taky. U nás to aspoň tak funguje, co máme my to chce Aduš taky 😀 Dneska se třeba sápala Petrovi po sklínce piva a mojí kofole 😀 Já teda vařím, ne denně, většinou uvařím nějaké jídlo na 2 dny + hrnec polívky, Petr je polívkovej a většinou dělám i nějaký salát. Ono ty ětičky jsou pěkně vnímavý, ta kámoška právě co má tu malou,tak její manža zas jí jenom kuřecí maso a těstoviny, nic víc, takže jemu vaří todle a malé extra něco jiného a ta mrška jak vidí že tatínek to nejí tak ona taky ne. Takže dostat do ní nějakou zeleninu to je nadlický výkon 😔

sisstin
27. čer 2009

misi: jako já jim, ale ne vařený...on si dá, ale prostě drobek a už nechce 😉 taky je to asi počtem zubů, který je nevalný...6..a celkově má dost silný dávicí reflex 😒 ale podezřívám z toho skleničky, který jsem dávala od začátku..takže jestli budu mít ještě někdy nějaké dítě..tak ač jsem na vaření líná jak prase, tak to asi zkusim hned 😔