Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

lili1986
16. únor 2012

Ahoj
chci se zeptat kolik dva lídé jako my utratíte za měsíc za jídlo? My sice 5000kč ,ale pořád se mi zdá ,že to nestačí! Přítel ji za 10 a stěžuje si ,že nemá co jíst. Když nakoupím je schopný vyjíst celou ledničku najednou 😀 Nevím co mám kupovat až ho to zasytí.

lenka5731
9. čer 2015

@pigpeppa on pracuje, že ho skoro nevidíte a má na starosti nákupy a vaření?

pigpeppa
9. čer 2015

@lu777 Mrkni sem: http://backontrees.blogspot.cz/2015/03/pul-roku.... Momentálně používám mýdlo na vlasy, zkoušela jsem žitnou mouku, ale vysušuje a při použití kondicionérů (kokosáku) se mi zase vlasy o to víc mastily. Chystám se zkusit marocký jíl.

pigpeppa
9. čer 2015

@lenka5731
Je to jeho koníček, který ho baví. Taky může chodit na pivo. Nebo na ryby. Ale to je naše věc.

lenka5731
9. čer 2015

@pigpeppa to každopádně, jen mě překvapilo, že muž, který pracuje, že ho skoro nevidíte stíhá nakupovat a vařit, byť je to jeho koníček. Neznám, že by se pracovně vytížený muž stíhal věnovat svým koníčkům, ať jsou jakékoliv. A nakupování a vaření je zrovna poměrně časově náročné. 🙂

pigpeppa
9. čer 2015

@lenka5731 Vaří večer, přijede v sedm, půl osmé a jde vařit. Končí s tím tak v deset v nejdelším případě, vyjma vývarů.

blondynka400
9. čer 2015

@lenka5731 to je snad naprosto normální, že se pracovně vytížený člověk alespoň částečně věnuje nějakému svému koníčku ne? 😕 Jinak by to člověk asi moc dlouho vydržet nemohl 😝 😀

lenka5731
9. čer 2015

@pigpeppa aha, to jsme si nerozuměly, pracovní vytížení si představuju jinak.

bartovka83
9. čer 2015

@lenka5731 Jahody a melouny...na tom taky frčím 😀

brusinka.pusinka
9. čer 2015

@bartovka83 u nad míň víc frčí zelenina ,sýry a ovoce...maso o víkendu...grilování nějak nemusíme...a syn je přes celé léto je mimo republiku...co jsem nemocná tak se peče jen chleba občas buchta....🙂u nás ušetříme

lenka5731
9. čer 2015

@blondynka400 já to nerozporuju, jen mě pobavilo, že někdo pro pracovní vytížení "skoro nevidí manžela", když ten se v 19-19:30 postaví do kuchyně a vaří a tím pádem můžou být celá rodina spolu.

blondynka400
9. čer 2015

@lenka5731 tak jako jo, najednu stranu máš pravdu. Ale zase na druhou stranu část dětí se v tuto dobu uklídí ke spánku 😉
Já zase reagovala na to, že neznáš pracovně vytíženého člověka, který by měl čas na nějaké koníčky. Já zase neznám jediného, který by jsi byť minimální čas neudělal 😉

pigpeppa
9. čer 2015

@lenka5731
Maká dvanáct hodin denně bez víkendů, svátků, vloni měl volno jen pět dní v roce. Nevím, co je pro tebe pracovní vytížení, ale taky nevím, proč víříš takovou debatu, počínaje tím, že být na našem místě, radši šetříš (???).

pigpeppa
9. čer 2015

@lenka5731 A stejně tak nechápu, proč takové věci taháš do debaty o tom, kolik kdo měsíčně prožere. Tak mám chlapa, co vydělává hodně a ještě mi pomáhá, a co jako?

pigpeppa
9. čer 2015

@lenka5731 Navíc jsem psala, že je to jeho koníček a že máme jedno jídlo na tři dny, takže asi nevaří každý den, že, ale zato to dělá naprosto dobrovolně a rád.

lenka5731
9. čer 2015

@pigpeppa ? vůbec nic, moc si to bereš.

andysek232
6. črc 2015

Já jsem sama s prckem a utratime jak kdy tak 2- 3 tisíce měsíčně když setrime ..... Jinak normálně tech 5 litru utratit také umím 😁

marketa11112
27. črc 2015

@eeefffaaa mohu poprosit o domaci pribinak? tedy presnejsi recept? dekuji 🙂)

valentice2
21. srp 2015

To my jsme dva plus prcek. Ja za prcka utratim tak 4tis jen za jidlo a pritel plati velke nakupy a cca mesicne projime bez maleho 11-12tis

julcat
15. zář 2015

Jsme zatím jen dva a vařím jen o víkendech. Přes týden obědváme po restauracích. Většinou mě jídlo (bez těch obědů v restauraci) vyjde na 5.000Kč/měsíc. Když si dopřejeme něco lepšího, je to samozřejmě víc. 🙂

anickajirka
6. lis 2015

tk já se přidávám, bude nám zbývat asi 11000kč, z toho stravenky do školy , zapltit školku, telefon, jízdné, jídlo, drogérka.dva dopělí, dvě děti.Snad to půjde, zkoušíme vyjít ze 4000kč na jíldo tak uvidím jk to půjde

zanet22
14. črc 2016

My ve ctyrech 10tis.ale je v tom i mali mimi a drogerka, pliny, mliko a to se v nicem neomezujem. Jinak kdyz jsme setrily dokazala jsen vyjit ve 3lidech s 1500kc/mesicne a hlad jsme nemeli. Nikdo mi to asi neuveri ale je to tak, kdyz je nouze tak clovek pocita jinak ;)

nita1984
14. črc 2016

@zanet22 1500/3 lidi měsíc? Můžeš sem dát přihlásit třeba jídelníčku? To si fakt představit neumím

blahova_andrea
14. črc 2016

@valentice2 wau, čím se to proboha živíte? 😅 😀

blahova_andrea
14. črc 2016

@zanet22 to jsi teda fakt dobrá! pamatuju si dobu, kdy jsem měla sama pro sebe na měsíc 2000 a byla to dost bída. byla jsem ráda za každé rande, kdy mi někdo zaplatil večeři 😅 sama jsem byla věčně na těstovinových salátech vždy na víc dní, těšila se na pozvání rodičů na nedělní oběd...jako fakt si nedokážu představit z té částky živit rodinu

zanet22
14. črc 2016

Jo to ja uz rodice ani prarodice nemam. Kdyz byl syn mensi tak se firma kde muj chlap pracoval dostala do krachu. Nezaplatily 4 mesice! Ja rodicak 7600kc a jakakoli pomoc od statu byla zamitnuta. Kruty obdobi. K veceri vetsinou polevka (kminova nebo porkova bez brambor, vyvary s nudlema,bramborova s ml.paprikou-podle toho co bylo zrovna v akci) k tomu krajic chleba. Vždy se toho uvaril kotel, pak se to napytlikovalo po trech porcich do mrazaku. Pecivo vetsinou chleba, taky se rozpocitaval a pytlikoval do mrazaku. Svaciny napr. rohlik+mleko s medem. Svatecne rohlik+lacny jogurt. Nebo jen jeden kus nejakyho ovoce. Kdyz zbyval chleba tak sem rozredila vejce mlekem a udelala chleba ve vajicku-ze dvou vajec a deci mleka sem obalila v pohode 4 chleby(6kc). Chleba s maslem a se soli, ci salamem, tav.syrem, nebo i pastikou k tomu kousek okurku, rajcete, papriky nebo se do toho zabalil list salatu.Omacky jsem delala vetsinou bez masa. (Rajska s testovinama, koprovka s bramborem,) kdyz zbyl rohlik delal se i domaci knedlik. Bramborovy gulas s chlebem. Parky jsme kupovali nejlevneji v penny-1kg tusim 47kc, bylo tam cca 20parku. Testoviny zamichany se slovenskym tocenym kabanosem opecenym na cibulce, ochucene soli, peprem, podravkou. Hlavni bylo nakupovat vse v akci, casto i vyprodejove veci pred spotrebou, na nakup se chodilo obden. Pri jednom nakupu se vzdy obeslo vic supermarketu, podle toho kde co meli v akcich napr. jsem obesla kaufland penny lidl a albert- u nas jsou nastesti tyto obchody serazeny kousek od sebe. Na piti voda z kohoutku, 1xdenne caj nebo mleko.

koordinatorka_odboje
15. črc 2016

Ach jo, kde jsou ty casy, kdy jsem si mohla koupit, co jsem chtela a nehledet na cenu? ☹

drzticka81
15. črc 2016

tak my jsme 4 (deti 4,2), chodime nakupovat jednou tydne cca za 1 500,- nakupujeme hlavne zeleninu a ovoce, mlecne vyrobky, zadne blbosti typu bramburky, cokolady atd. -pecu chleba, buchty, nekdy neco daji /ovoce, presnidavky, zeleninu, sladkosti) babicky 🙂)) takze se vlezem do 6 tic/mes. delam chlapovi krabickovou dietu -takze skutecne ke vsemu zelenina ovoce-ruzne kombinuji, skoro nic nevyhazuji 🙂))

zuzineckah
15. črc 2016

@lenka5731 projist 20 tisic pri dnesnich cenach kvalitnejších surovin neni nic nezvladnutelneho 😉U nás to taky zahuci kazdy mesic, i vic klidne. V lete urcite, to jsou grilovacky a pod., vinar je u nás taky casteji se zásobami 😂 ja se fakt už do mensiho rozpoctu nevlezu (ano, nic me k tomu nenuti).... Kdyz mám jednou týdne chuť na losovy tatarak, tak si ho proste udelam A jen na ten padne pro nás 4 kolem 6 stovek, protoze bez kuze je drazsi a akce nevymetam,beru z rybarny no... tím jsem chtela rict, že si stačí doprat par nakladnejsich dobrutek a hned to naskace.

lenka5731
15. črc 2016

@zuzineckah Ano, ja vim, vsak uz jsme si to spolu tusim psaly jinde 🙂 Tato diskuse je dost stara a od te doby je tu na toto tema dalsich x, kde jsme obe reagovaly, zjevne oblibene tema 🙂 Jen mi to proste prijde skoda, projist 20 tisic, nemohu si pomoct. Nechytej me prosim za slovo, ze nechci investovat do zdraveho jidla, proste se ja osobne snazim najit nejaky kompromis mezi cenou a kvalitou. Samozrejme je dost podstatne, z jakeho prijmu clovek tu dvacitku proji, jestli z prijmu 200 t mesicne, pak je to asi jedno, ale ja osobne vnimam jine priority nez tolik utratit za jidlo. Proste to mam nejak vnitrne nastavene tak, ze ty penize rovnou splachuji do wc. 😅

pandabox
15. črc 2016

@lenka5731 aha, tak to ja mam podobne jako @zuzineckah ..prijmy mame normalni, zadny zazrak, ale radeji kupuji kvalitni jidlo a to porad...
taky jime cerstve ryby, kdyz maso (moc nejime) tak jedine bio, ale jime kvalitni dobrou zeleninu a ovoce...hodne veci si vypestujeme na terase (zijeme ve meste, ale i tak mame cukety, dyne, rajcata).
Ja mam prioritu jidlo a zazitky jasnou🙂) spis nez za veci a nabytek utracime za dobre jidlo a za vylety...