Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

lili1986
16. únor 2012

Ahoj
chci se zeptat kolik dva lídé jako my utratíte za měsíc za jídlo? My sice 5000kč ,ale pořád se mi zdá ,že to nestačí! Přítel ji za 10 a stěžuje si ,že nemá co jíst. Když nakoupím je schopný vyjíst celou ledničku najednou 😀 Nevím co mám kupovat až ho to zasytí.

marinka
16. únor 2012

@klaire22 Jj, přesně, uvažujeme stejně 🙂 Taky nakupujeme do zásoby, když je na něčem větší sleva, kolikrát je třeba 50% sleva na trvanlivých potravinách, a to už udělá dost, když se toho koupí víc. A taky se mi díky tomu dobře vaří i z těch domácích zásob, vždycky něco vymyslím 🙂 A určitě nemyslím, že bychom kupovali nejlevnější a nejméně kvalitní potraviny, třeba u té rýže a těstovin, jak jsi psala, se stejně připlácí akorát za značku. Když člověk hledá, najde potraviny ve stejné kvalitě a třeba o polovinu levnější.
Brambory máme taky od tchýně a v létě i hodně zeleniny, z toho mám velkou radost, jednak kvůli té úspoře, ale i chuťově se to nedá srovnávat s tou z obchodu 🙂

1983hr
16. únor 2012

Já chci koupit pul prasete ale nevim od koho a jake jsou ceny?

fass
16. únor 2012

Ono hodně záleží jestli rodina žije ve městě nebo na vesnici.Před pul rokem jsme se odstěhovali do domku na vesnici,kde je nejbližší obchod 4 zastávky.Tím jsme ušetřili,poněvadž se mi nechce kvuli prkotině jezdit na nákup.Jedeme na nákup až zeje lednička prázdnotou.Už se těším na jaro ,až nasadím zeleninu,ovoce a pak zavařím.Jinak je nás 6.Čtyři dospělí a dvě malé děti a utratíme ted 13000.No ve městě tak o 2000 víc,protože stačilo jít ven a všude cukrárna atd.Ted běhají po dvorku a stačí jim voda se štávou,dřív na procházce vymámili jupíky,zmrzliny,koko a podobně.

1983hr
16. únor 2012

@fass Jj to je pravda,taky záleží jestli pomáhají rodiče atak.My třeba nikoho nemame a máme tak 6000kč na mes-je nas 5.

fass
16. únor 2012

Ano,je výhoda ,když pomužou rodiče.My táhnem vše sami.Manžel rodiče nemá a já 300km daleko.Takže pomoc žádná a hlídání už vubec ne.Jen teda musím podotknout,že se bydlením na vesnici zvednou náklady na dopravu manžela do práce a velkých dětí do škol.Horší to bude až dorostou do školních let ti malincí,protože cena jízdenek jde stále nahoru.

veli
16. únor 2012

My ve dvou projíme tak 6 000 bez drogerie a nepočítám obědy a večeře venku. Vařím každý den. A to máme výhodu, že brambory, cibuli, česnek nakoupíme dohromady s mamkou a máme to u ní uskladněné, takže je to jednorázová částka na rok. Zeleninu přes léto vlastní, v zimě se nakupuje, ale rozumně (ne bezbarvý rajčata se zárukou trvanlivosti několik týdnů...) Asi by se dalo ušetřit, ale je fakt, že třeba pro maso chodím k řezníkovi a kuře a pštrosa kupuju z farmy, ale přijde mi, že u nich jsou ty ceny nižší. Nekupuju maso v supermarketech. Co mě fakt štve, je cena kvalitních sýrů a jogurtů, některý ryby, to je taky pecka. Poslední hit je u nás pěstování hlívy ve sklepě, jsme docela úspěšní a chutná nám to 🙂 Myslím, že jíme hodně kvalitně, ale někdy mi nad cenou za potraviny fakt zůstává rozum stát. Taky chodím do dvou supermarketů (Lidl a Billa), a v Bille teda ždycky rostu-nákup na 800 a já nemám v košíku nic, z čeho bych uvařila.

1983hr
16. únor 2012

@fass To dojíždění je blbí ale klady výtězí🙂Muj manžel má mamku i tátu ale tátu neviděl od 6let a mamka nám s ničim nepomuže. Takže jsme taky na vše sami a o hlídani ani nemluvim☹

bella22
16. únor 2012

@veli my taky 6000 a jsme dva. Myslím, že bychom určitě ušetřili, ale snažíme se jíst kvalitně. Kupujeme hodně ovoce, zeleniny a jogurtů, což se prodraží:-/. Nechápu, jak někdo může vyjít s takovou částkou třeba pro 4 nebo 5 lidí, to bychom nezvládli.

lili1986
autor
16. únor 2012

@klaire22 Mě zas kamarádka nechtěla věřit jak můžeme utrati 5000kč za jídlo ,že je to prý moc 😀 A ja si ke konci měsíce příjdu jak žebrák co má v ledničce hočtici s kečeupem a cibuli 😀 Ty polívky jsou dobrý nápad to musím taky zavést to zasytí a nějake ty hustější jsou jako hlavní chod. Jen akorát umím zelnačku a slepiči vývar tak musím někde vzít inspiraci 😀

evulina77
16. únor 2012

no ono jde ušetřit právě skoro jenom na jídle. Peníze se musí nahradit prací. Tím myslím, že třeba nekoupím bábovku, ale upeču jí doma. Maso kupuji v akcích a ve větším kuse, doma si maso naporcuji a udělám balíčky do mražáku apod. V podstatě všechny trvanlivý věci (mlíko, těstoviny, mouka, olej, máslo do mražáku apod.) nakupujeme ve velkém právě v akcích. Jo a né nadarmo se dřív hodně vařily polívky. Druhýho jídla pak už nemusí být tak moc. A polívku si dost často dáváme i na večeři.
My utratíme tak kolem 6 tisíc za měsíc. Na velký nákup jezdíme tak dva až tři krát za měsíc a pak už jen chleba a rohlíky. Vím, že by to šlo snížit, ale kupujeme si i mňamky (hlavně manžel je mlsoun) a taky starší dcerka už dostává různé dobroty (sem tam bombńy, čokoládka, kindervajíčko, jupík apod.)...

lili1986
autor
16. únor 2012

Pokud máte prosím někdo typ na nějaký dobrý levnější recept sem sním 😀 Třeba nějake zapekane těstoviny a brambory na jiný způsob nebo nějake hustějši polévky až nemusím pořád dělat jen zelnačku 😀 I kuře pořád peču dookola s bramborem 😀 Pokud bude někdo hodný a trošku mě inspiruje.

pincola
16. únor 2012

Tak u nás tak 6 tisíc bez drogerky a to nepočítám ani jídla venku. Jsme zatím dva. Přišlo mi, že neumím vyjít s pěnězi a teď vidím, že to je normální.....

fass
16. únor 2012

Sem si myslela ,že jsme rozežraní,ale ted vidím ,že to tak hrozné není.Na 6 lidí 13000 se vším šudy.Tím teda nemyslím veškeré měsíční poplatky. 😝 ,No v létě jim to míním ještě krouhnout o 2000,když budou výpěstky na zahradě. 😅

pincola
16. únor 2012

@lili1986 Umíš třeba domácí nudle? 8 DKG mouky s vajíčkem (bez soli!) rozválíš a usušíš a nakrájíš do polévky a povaříš🙂 Každý to má rád a vyjde to levně!!!!!!!!

klaire22
16. únor 2012

@lili1986 my taky občas poslední týden před výplatou meleme z posledního a vařím levná jídla.....třeba těstoviny se zeleninou (zeleninu z pytlíku), nebo se udělá vydatnější polívka (bramboračka, zelňačka, zkrátka cokoliv) - tím se člověk dobře nají a stojí to pár fufníků. Já jsem náročná na to, že každý den musím mít buď jogurt, nebo nějaké kefírové mléko......takže toho je u nás dost velká spotřeba....

fangi
16. únor 2012

Ve dvou kolem 9tisíc, je v tom opravdu vše a i drogerie, které ale není moc. Jíme hodně zdravě, hodně jídla se zeleninou a rýží, ale i maso, ryby, vůbec nekupujeme pochutiny jako sušenky, sladké nápoje apod, také využíváme akce, nakupujeme hodně s rozmyslem, přesto je to oproti Vám hodně, ale myslím, že to u nás dělá to, že oba pracujeme a obědy v práci nás vyjdou jeden mezi 60 a 90Kč. Až budu doma na rodičovské, tak si uvařím oběd mnohem levněji a přítel se na něj taky bude moci zastavit nebo si ho vzít k ohřátí do práce. Takhle v týdnu nevařím, večeře jíme spíš studené - v létě saláty, v zimě pomazánky, někdy vařím polévky apod.

fangi
16. únor 2012

Ještě dodám, že jíme oba 5krát denně, vzhledem k tomu, že chceme jíst zdravě, a to je taky jiné, než když někdo jí jen 3krát, k svačinám jíme například jogurtové nápoje a ovoce, což není zrovna levné. Svačinu máme každý 2krát denně, v součtu jsou i ty svačiny docela dost.

petkave
16. únor 2012

Ženy, tak toto radšej ani nepočítam. Aj včera som šla do obchodu iba po smotanu a nakoniec som sa vrátila s 30 € nákupom. Tak som to dala za vinu mužovi - keby šiel nakupovať on, tak by kúpil iba tú smotanu a ušetrili by sme. 😵 Ale je pravda, že aj u nás sa veľa preje. Veď len za sladkosti sú to aké sumy! Z tých 30 € bola polovica iba za sladké 😖

fangi
16. únor 2012

Rýži, těstoviny apod. nakupujeme jen v akcích, to koupíme v podstatě za polovinu ceny a do zásoby a takhle se vším, kde je to možné, stejně tak drogerie jen v akci - prací prášek, šampony...vše ve slevě a do zásoby.

cernalu
16. únor 2012

Tak my kolem těch 6000kč i s drogerií, máme ale výhodu, že bydlíme u hranic a nakupovat jezdím pouze do Německa, kde jsou ceny nižší a kvalita vyšší, a to jak potraviny tak drogérka, když se pak zastavíme v nějakém hypermarketu u nás, nestačím se divit :-O

deyana
16. únor 2012

Já mám zítra přesně měsíc, kdy jsem si začala psát každou utracenou korunu, za všechno.. a za jídlo jsme 3členná rodina utratili 6530 Kč. Dneska a zítra na nákup už nepůjdu. Na obědy mám ještě na cca týden nakoupeno. Tak dejme tomu, že si něco odečtu a budu na nějakých 6tis. za měsíc. Denně vařím, manžel toho sní hodně, svačinky, to jsou pořád salámy, spotřebuju hodně vajíček, peču, občas i chleba.. ono to naskáče. Budeme mít druhé mimi, a pokud budeme od začátku na UM, tak to stoupnou náklady cca o 3 tis. měsíčně, +manžel když pracuje v sezoně, tak chodí do restaurací na meníčka, plus nějaké to pití, dejme tomu +2000 kč. Ale zase bych tolik nevařila..

lenka5731
16. únor 2012

@lili1986 levná jídla jsou třeba čočkovka, hrachovka, polévka z červené čočky, bramboračka, buřtguláš (dáváme tam teda klobásu Czabai, ta to trochu prodražuje 🙂 ) , bramboráky - to u nás dost frčí 🙂

muž na začátku brblal, jídlo pro něj bylo jen steak ze 300 g masa, ale zvykl si 🙂 🙂

fangi
16. únor 2012

Aby to bylo úplné - za ten měsíc jdeme třeba dvakrát na večeři do restaurace a každý třeba dvakrát posedět s přáteli, nenecháme tam hodně, ale vždycky je to o dost víc než večeře doma, to je jasné, s přáteli jsem myslela jen na víno, pivko...

fangi
16. únor 2012

@cernalu To by mě zajímalo, jak moc se ceny liší, uveď nějaký příklad prosím...

deyana
16. únor 2012

Jo a drogerie=léky, plíny,pro malou školička a dojíždění=cca 2 tis. měsíčně pokud nepočítám něco mimořádného.

sygy
16. únor 2012

Tak my jsme tři, a máme cca 2000-3000 kč na měsíc 😖

lenka5731
16. únor 2012

@fangi v Německu je opravdu levněji... taky tam nakupujeme 90% drogerie a vždy ohromný nákup jídla, jinak jídlo pochopitelně kupujeme i tady, zas tak často tam nejezdíme.. )

příklady, co mě napadají a co si pamatuju ..
UM babylove - zde 139, tam 3,75
dětská zubní pasta elmex - tam o 20 Kč levnější
toaletní papír Floralys z Lidlu - o 20 Kč levnější
krabička papírových kapesníků z DM, ty kvalitní - o cca 8 Kč levnější
pleny krabice Babylove - tam 280, zde cca 330?
tablety do myčky Lidl - srovnatelné s Calgonitem a spol - tam 2.99, zde 99,-

v kauflandu kupujeme vepřové maso, kýtu v přepočtu za 90 Kč/kg, kvalita oproti českému kauflandu nesrovnatelná
občas se nám podaří koupit 500 g 97% šunky za 2,99 EUR

prakticky všechny položky jsou buď levnější nebo stejně drahé, při lepší kvalitě. Máloco je dražší než u nás - třeba kuřecí, ale kupujeme ho tam, přijde mi lepší.

cernalu
16. únor 2012

@fangi třeba plnotučné mléko 55centů, cukr 60centů, z drogérky ubrousky Hipp 80centů, šampony, kondicionéry Balea z DM 60centů atd

cernalu
16. únor 2012

@lenka5731 jj přesně jak píšeš, max je to stejně drahé ale lepší 🙂

fangi
16. únor 2012

@cernalu Kvalitní těstoviny a rýže také velký rozdíl například?