Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

lili1986
16. únor 2012

Ahoj
chci se zeptat kolik dva lídé jako my utratíte za měsíc za jídlo? My sice 5000kč ,ale pořád se mi zdá ,že to nestačí! Přítel ji za 10 a stěžuje si ,že nemá co jíst. Když nakoupím je schopný vyjíst celou ledničku najednou 😀 Nevím co mám kupovat až ho to zasytí.

gabriela_85
15. črc 2016

@zanet22 no já se nechci hádat, ale ty ceny mi přijdou jak z marsu...mléčný řez 15,- (tolik nestojí) bábovka za 20,- (mléko, vejce, máslo nebo olej, prdopeč, mouka, atd) ta stojí víc, pudink 2,-???Kolik ho je? Já z jednoho pytlíku dle návodu udělám 3 misky a to ten pytlík stojí třeba 8,- + pul litru mléka takže za dvě kačky to fakt není, mléko s cereáliemi 4,-???to je na dně misky ne?...atd atd atd....

victress
15. črc 2016

@gabriela_85 přesně to jsem chtěla napsat, ale už radši mlčím 😀 a ještě jsi zapomněla 85% šunku za 9,-- Kč/100 gr jsem nikde neviděla ani v akci...

lenka5731
15. črc 2016

@gabriela_85 treba ten pudink se da koupit v Lidlu vanilkovy, baleni 5 ks. Nevim presne kolik stoji, ale myslim, ze do 10 Kc? Kdyz k tomu pridas obyc polotucne krabicove mleko, to se da sehnat obcas v Kauflandu myslim za 7,9 Kc? Cerealie muzou byt myslene corn flakes, ty jsou ve velkem baleni, retezcovy vyrobek, velmi levne. A nebo cerealie muzou byt obyc vlocky namocene v mlece .... moje mladsi by to jedla 🙂 Kdyz vse nakoupis za nejnizsi moznou cenu na trhu, mouka 7 kc, olej 20 kc.... Pak se ty ceny docela blizi. 🙂

lenka5731
15. črc 2016

pudink pak vychazi prasek 2 kc, mleko 0,5 litru 4 kc, cukr 1 kc, celkem 7 kc na 3 male porce.

pandabox
15. črc 2016

@lenka5731 ale zase detem nebudes delat puding z krabicoveho mleka??
ja delam puding domaci bez prasku z vajicek...

lenka5731
15. črc 2016

@pandabox ja to nabizim jako vysletleni nizkych cen. A myslim, ze velka cast lidi, co dela doma pudink z pytliku, ho dela prave z obyc krabicoveho mleka, muj nazor 🙂

lenka5731
15. črc 2016

@pandabox samozrejme, ze domaci pudink z kupovaneho prasku a krabicoveho mleka neni vyzivove zadna hitparada, ale kdyz vezmes jako alternativu ruzne kupovane sladkosti a jejich slozeni, at ruznych mlecnych pochoutek nebo tycinek a podobne, je domaci pudink jeste celkem ok. Do toho treba muzes pridat chia nebo jina seminka, ovoce... trochu to ozdravit. A porad je to levne. Proto asi vetsina lidi pudink dela, rychle, snadne, levne, chutne, i kdyz vyzivove o nicem.

victress
15. črc 2016

@lenka5731 v krabici už není mléko, ale bílá voda 😝 jinak by to nemohlo být do 10 Kč/litr

výrobní cena bábovky u mě je:
250 gr mouky 3 Kč
200 gr cukru krupice 3 Kč
1 van. cukr 2 Kč
4 vejce 12 Kč
200 ml oleje 6 Kč
200 ml mléka 3 Kč
1/2 prášku do pečiva 1 Kč
dohromady 30 Kč + energie na pečení nepočítám, protože to neumím spočítat 😀
a to je jenom obyčejná světlá bábovka, nepočítám pokud chci obarvit polovinu kakaem nebo přidat rozinky, oříšky atd.
pokud chci ošidit, nemám van. cukr a jenom 3 vejce, takže vychází na 25 kč
a že z ní udělám 16 ks je mi k ničemu, protože manžel ji má na 2x 😀

ninive211
15. črc 2016

@pandabox Já nikdy nedělala pudink jinak než z normálního mléka, proč ne dětem? Akorát teda cena za krabicové mléko 7,90 Kč mi přijde dost sc-ifi...i na kaufland @lenka5731. To tak možná 10 let zpátky.
Jinak já třeba krabicové (trvanlivé) mlíko nekupuji, nechutná mi. Jedině "čerstvé" (i to tak vydrží snad 14 dní, ale chuť je s tím trvanlivým, co má vydržet snad půl roku, nesrovnatelná...kupuji třeba Pilos Lidl za 11,90, či AQ za 13, to není zas takový cenový rozdíl). Já používám mléko z 90% čerstvé do kafe (pudink dělám tak jednou za měsíc) a tam prostě potřebuju mít tu chuť.

pandabox
15. črc 2016

@ninive211 krabicove mleko neni normalni mleko🙂 z cerstveho mleka jo...
ale udelat pudink domaci je za chvilku hotove🙂)

victress
15. črc 2016

@zanet22 jinak souhlasím s tím, že není potřeba drahá drogerie typu Somat, Ariel apod. na čištění všeho v domácnosti stačí ocet, soda a trochu odmašťovače typu Jar...tablety do myčky W5 z Lidlu, 40 ks za 80 Kč, 1 tableta za 2 Kč, úplně vynechat kupované PET limonády, žádné nanuky, sladkosti, oplatky pro návštěvy, žádná káva v kavárně, pizza v pizzerii, žádnej alkohol, cigarety, denní tisk...
pokud má někdo blízko hypermarket, tak večer mívají velké slevy na pečivo, ovozel...takže se vyplatí koupit večer větší množství a pečivo dát do mrazáku a později rozpéct...

lenka5731
15. črc 2016

@victress no je to mozne ... hele, ja kdyz pecu babovku, tak vzdy z bezlepkovych mouk, misto oleje davam maslo, vetsinou i trochu mandloveho masla nebo seminek, bzl nebo bezfosfatovy prdopec, takze jsem cenove zase jinde. 🙂


@ninive211 tusim, ze ve skupine o setreni holky opravdu psaly 7,9. Ja to nehodnotim, jen pisu, ze za tuhle cenu koupis baleni s napisem MLEKO. 😅

78marcela
15. črc 2016

@lenka5731
@ninive211 zrovna minulý týden za tu cenu bylo.

ninive211
15. črc 2016

@pandabox V tom se nehádám, jak i píšu, krabicové mléko za 7,90 nekupuji, protože to už NENÍ mléko. Ale neodsuzuji ty, kdo ho kupují, protože holt šetří, kde můžou (naši kdysi taky kupovávali trvanlivé mléko, a to jsme rozhodně nemuseli počítat každou korunu)

lenka5731
15. črc 2016

@78marcela mas pravdu, ja uklizim, obcas sem odbehnu, A TED jsem nasla v kuchyni letak z Kauflandu pro obdobi 7 az 13.7. a polotucne krabicove stalo 7,9 Kc. 😀

cukricek123
15. črc 2016

@ninive211 já si pamatuji, jak jsem ještě bydlela u rodičů, a mamka koupila karton mlík taky v nějaké šílené slevě, a použitelné byly dvě :D :D :D Všechny byly zkyslé :D takže ve slevě ano, ale né za 7korun :D

pandabox
15. črc 2016

@ninive211 ja tomu akorat nerozumim, ja si myslim, ze je skoda setrit na jidle a kupovat vylozene nekvalitni potraviny. S kolegynemi v praci jsme zkousely jist za 30 Kc na den - vcetne napoju - 30 Kc je brano jako hranice chudoby ve svete. Jedly jsme takto tyden. Musely jsme hodne premyslet, abychom sestavily menu, ktere je levne, vyzivne a zdrave.
Kafe jsem si dala za tyden jednou, ale za to jsme snedly hodne krupcie a cervene repy.
Ovoce a maso bylo nejdrazsi..na to nam nezbylo. Cim vice osob do rozpoctu, tim lepe se nam jedlo - tim se vracime ke komunitnimu zivotu.
Bylo to zajimave..30 kc na den na osobu na veskere jidlo je hodne malo..
Verim tomu, ze se da za malo penez hodne dobre najist - ale zase to nesmi znamenat, ze lide budou kvuli tomu jist nekvalitne.. jist levny parky, cpat se rozhlikama, kupovat krabicove mleko apod..

78marcela
15. črc 2016

@pandabox a co když na to prostě nemají? Čím jiným chceš nahradit třeba to mléko?
Ok, nemusí být levný parky, na oběd muzou být luštěniny s vajíčkem..ale co levne snidat?
Svacit?
Kvalitní celozrnný rohlík stojí třeba 7korun. Obyčejný v akci v Kaufu korunu.
To si hodně lidí rozmyslí.

blahova_andrea
15. črc 2016

@gabriela_85 projezdit 6000,- měsíčně za benzín mi teda přijde šílený ☹
@martiniquest jsou věci, které tě ale mohou semlet nečekaně, ne na vše se dá předem x let dopředu připravit, život nelze od a do z naplánovat. já upřímně bych tak žít asi ani nechtěla 😅

andreaandrejka
15. črc 2016

Když už se tady řeší to mléko, my na peníze koukat nemusíme, to přiznávám. I tak, ale když je v akci karton, tak koupíme třeba 2. Nikdy se nestalo, že by jsme koupily mléko v akci za 7.90,- a bylo zkažené nebo zkyslé. Manžel ho pije jako vodu, u nás je krabice kolikrát na půl dne.
Co se týče benzínu, o kterém tu byla řeč. Já projezdím možná 1500-2000,-, manžel 2x tolik.
No a co se jídla týče, my prožereme hodně, jsme zatím 2 , hrubým odhadem 8-10 tisíc.

nita1984
15. črc 2016

@blahova_andrea manžel projezdi měsíčně cca 7500kč za naftu do práce. Jezdí 180km denně. A co můžeme dělat?

victress
15. črc 2016

@nita1984 ale tak zase vydělá tak +-30000 Kč nebo ne, jinak by se mu to nevyplatilo, když někdo vydělá 10tis. čistého, tak projet 2000 Kč je sakra znát 😝

nita1984
15. črc 2016

@victress Jo, to vydělá, to nepopírám. Reaguji na větu ..projezdit 6000,- měsíčně za benzín mi teda přijde šílený...
U nás je to standard, jako mohl by manžel být na ubytovně v práci, to bychom hooodně ušetřili, ale zas bychom nbyli spolu a to nám za to nestojí. Tak jsme strávili první rok a půl vztahu to dojížděl přes 200km jdnu cestu a to jezdil jen na víkendy a už nikdy víc.

victress
15. črc 2016

@nita1984 ano, máš pravdu, ubytovna není ideální, ale zase se o něho určitě bojíš, aby se nevyboural, když jezdí DENNĚ tolik km, ale stejně přijede asi až večer, povečeří, svalí se na gauč k TV a za chvilku spí nebo se pletu? 😀

nita1984
15. črc 2016

@victress pleteš 🙂 Přijede kolem šesté, uvaří večeři, obstará psy, poklidí, já přijdu z práce kolem deváté, najíme se, popovídáme si a jdeme si společně lehnout 🙂

nita1984
15. črc 2016

@victress pravda, někdy když stíhám dopolko, tak vařím já. Tak místo vaření třeba poseká zahradu 🙂 Nebo se staví za mnou v práci 🙂

chris_n
15. črc 2016

noo, troufam si tvrdit, ze to bude ke 400€

nita1984
15. črc 2016

@victress a ne nebojím se o něj, dělá s výbušninama 😀 Takže to bych se musela ustrachovat 😀

lenka5731
15. črc 2016

@zuzineckah no prave, takove debaty a hazeni cisly jsou strasne zkreslujici, pro kazdeho ma stejna castka za jidlo jinou hodnotu, nekdo proji 10 procent rodinneho prijmu, jiny s nizsi castkou treba 40 procent.

victress
15. črc 2016

@nita1984 takže vlastně čeká on na tebe? 😀 no jo, tak cesta autem je proti výbušninám úplná selanka 😀