Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

lili1986
16. únor 2012

Ahoj
chci se zeptat kolik dva lídé jako my utratíte za měsíc za jídlo? My sice 5000kč ,ale pořád se mi zdá ,že to nestačí! Přítel ji za 10 a stěžuje si ,že nemá co jíst. Když nakoupím je schopný vyjíst celou ledničku najednou 😀 Nevím co mám kupovat až ho to zasytí.

miscala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pincola
16. únor 2012

@lili1986 Zkus to nic na tom není a každej je nadšenej, že jsou domácí🙂) jako kdyby to byl pětipatrový dort 😀

lili1986
autor
16. únor 2012

@sofieanna Taky jsem bydlela v anglii. A chyběl mi tam český chleba 😀 Jinak anglie je známa svymi polotovary,tak nevím jestli se dá ušetřit ale určitě to zabere mín práce na přípravu 😀 Jedině po čem mi je smutno tak po čipsech s octem tady je nenajdu 🙂

rennca
16. únor 2012

@eeefffaaa já už bych žádný jiný plíny nekupovala. Když byl prcek malej taky jsem brala pemprsky atd.ale pak jsem objevili tyhle a jsou super. Jsou ve stejný urovni jako z DM, Tesca(ty lepší)Lidlu i penny ale pořád vychází nejlíp. Myslím že pemprsky jsou přemrštěné. Je to samí obrázek atd.a hlavně se platí za značku. Tyhle jsou obyč bílém obalu, malý obrázek ale splní svůj účel.

lili1986
autor
16. únor 2012

@pincola Pamatuji si že je dělala babička i strouháni. Těsto nastrouhala a usušila . a zceleho obědu vždy každý nejvíce chválil právě ty nudle 😀 Ještě z domacího vajíčka jsou nejlepší a pěkně žluté.

eeefffaaa
16. únor 2012

@rennca no ja pemprsky taky nekupuju taky me prijdou drahe jen kvuli znacce,akorat kupuju ty oranzove jak jsou v kauflandu kdyz jsou v akci,to vyjdou dobre...jinak teda kupuju ty bablove a ted z Lidlu...ale zkusim z albertu...my dame mesicne za pliny necelou tisicovku!!!des!!

rennca
16. únor 2012

@eeefffaaa no nás právě plíny moc netíží jelikož nás výjdou tak na 400kč za měsíc. a to ještě hodně dostaneme od babiček. Určitě je vyzkoušej. já si na něj nemůžu stěžovat. Malej se z nich nikdy žádnou vyrážkou neměl. ted čekám druhý a už žádný jiný kupovat nebudu. doufám že je budou ještě dlooouho prodávat 🙂

cernalu
16. únor 2012

@fangi tak my máme nejblíž Netto a jsem spokená, když jedem dál tak pak ten Kauflant a Edeka ale ta je trošku dražší.

eeefffaaa
16. únor 2012

@rennca no ja mam oba kluky na plinach a tomu mladsimu je menim preci vic jak starsimu a ten mladsi ted pres den i treba trikrat kaka,takze ma vetsi spotrebu...ale ten starsi uz by na nocnik mel chodit,ale porad mu to nejak nedocvaklo,takze ma treba jen dve pliny na den,max.tri...at si v tom libuje kdyz mu to je putna 😀 proto mame vetsi spotrebu,ty mas zatim jedno plinovy ditko 🙂

rennca
16. únor 2012

@eeefffaaa no našemu byli ted 2 roky a nočník ho taky vůbec nezajímá. doufám že do léta než se mi narodí další klučina budeme aspon přes den bez plín at nemusím kupovat 2x...nevím proč jsou v tom ty kluci tak pomalý 🙂

sofieanna
16. únor 2012

@lili1986 me tady chybí slunečnicový rohlíky :D víc věcí mi tu chybí ..no mají tady hodně polotovary, ale ty nekupujeme...nelíbí se mi ..jinak mají tady velký výběr jídla..ale zase taky něco chybí co je v čr..to si nevybereš, určitě to jídlo tu je kvalitnější 🙂 a kam chodíte nakupovat?

eeefffaaa
16. únor 2012

@rennca my mame v rodine ted tri kluky a je jim vsem kolem 2 a pul roku a vsichni plne s plinama!!!!kluci jsou na tohle brzdy,ale jako nereknu kdybych na to kaslala,ale davam ho porad na nocnik,vecer pred koupanim je treba i dve hodky bez pliny,pak prijde ze chce curat,ale uz je mokrej,tak ho v tom chvili necham at to citi,ale vykakat se nechce vubec teda...ale prijde ze ma v pline hovno a uz lezi na gauci a ceka az ho prebalim...a zase se snazim ho za to nekarat aby pak nemel blok uplne....no snad se to brzy zmeni!!!

petule246
16. únor 2012

@lenka5731 - te´d čtu o těch levných jídlech (luštěniny apod.) a já to zbožňuju, ale mám doma tři chlapi a všichni tato jídla bojkotují snad už hned od narození. Fakt bych nevěřila, jak se dokáže vztekat nejml. syn (15 m.), když nedostane na talíři pořádný flák masa🙂)

klaire22
16. únor 2012

@lili1986 tak já ty mléčné výrobky nejím jen kvůli tomu, že jsem těhu......ale odjakživa jsem naučená mít denně minimálně jeden jogurt nebo zkrátka něco kysaného, takže spíš proto.......takže za to utratíme poměrně dost 🙂

rennca
16. únor 2012

@eeefffaaa no tak jsem na tom úplně stejně.náš je v mokrám třeba hodinu a vůbec nic

evulina77
16. únor 2012

já používám látkový plínky, kupovala sem je pro starší a teď pro druhou je používám taky. Je to ekologické a rozhodně ekonomické... Peru je za dva až tři dny, pracnost téměř nulová...
Vstupní náklady byly 7500,- Kč - oproti jednorázovkám, kde se uvádí 20 až 25 tisíc na jedno dítě.
Kupuju jenom čistící ubrousky a separáčky (krabice za 150,- a máme jí tak na 3 měsíce určitě, počurané je peru s plínkama)

lili1986
autor
16. únor 2012

@klaire22 Ted jsem se dívala ,že jogurt už je pomalu nemožné koupit pod 10kč 😀 Nějak se jim zmenšujou kelímky,ale zvětšujou ceny 😀

lenka5731
16. únor 2012

@evulina77 20-25 tisíc za jednorázovky na jedno dítě je nesmysl. Leda by maminka kupovala pampersky za plnou cenu a přebalovala celé plenkové období co hodinu 🙂

nás plenky na jedno dítě stály cca 10 tis.

pincola
16. únor 2012

@lili1986 Přesně🙂 A Babí je strouhala normálně na struhadle?

eficenka
16. únor 2012

@evulina77 dobrý den, mohla bysme mi prosím do IP poslat nějaký seznam plen, které všechny bych si měla koupit, pokud chci jenom látkovat? nevyznám se ve všech možnýc firmách, materiálech, tvarech.... Nebo popř nasměrovat na stránku, kde jste je kupovala vy... děkuji

lili1986
autor
16. únor 2012

@sofieanna Já jsem tam bydlela loni u jedne gay rodiny 😀 Chodila jsem tam do školy. Bylo to v Torqay už nevím jak se to píše. Krásne městěčko u oceánu 😀 Právě ,že vařili oni a na svačiny vždy žemle se šunkou. Už jsem je nomohla vidět a cpala je rackům 😀 Chodila jsem se vždy cpát do supermarketu a i když nemám ráda MCD tak i tam🙂 Jinak ještě do ted mám vyfocene výlohy s dortama v Londýně a obdivuju je 😀 Taky nám náš gay páreček davaly polotovary a sami nevařili tak jak jsem přijela knám namazala si chleba s 10cm vrstvou másla a chtěla knedlo vepřo zelo 😀

lili1986
autor
16. únor 2012

@pincola Ano říkala tomu strouháni. Nastrouhala je na čistou utěrku nebo alobal na nejhrubší straně od struhadla a pak jen hodila do polévky a mnamka🙂

klaire22
16. únor 2012

@lili1986 to máš bohužel pravdu :( dřív jsem si ve velkém kupovala jogobelly - i když nebyli v akci, tak stáli kolem 7,90 - teď za ní tuším chtějí 12,90 - to je docela síla......takže si kupuji víceméně to co je v akci 🙂 mě stejně chutná skoro každý jogurt.........pochutnám si i na obyčejném bílém klasikovi od olmy, ten nemá chybu 🙂 ale taky ho pěkně podražili :( je to síla, poslední dobou :(

zezizu
16. únor 2012

My jsme Teda 2 a mesicne utratime kolem tech 6000 ale je to i s drogerii. Bydlíme v dome s našima, takže i poplatky na bydleni máme minimální - 2500. Máme ze zahrádky brambory, česnek, cibuli na celou zimu. Na podzim koupime společně jablba a Hrušky na uskladnění. No a ze zahradky. V lete zavarime okurky, různě ovocné kompoty a zeleninové calamady. Děláme i Leco a Domácí bolonskou omacku na spagety. Mam i takovou zeleninu na činu zavarenou. Delame toho dost a Malo zbyde 🙂 děláme si i marmelady a do mrazáku zeleninu do polévky. Dělám si i domaci nudle do Polívky, udělám si jich víc, nechám je uschnout a mam zásobu 🙂 mam i nasusene houby, krizaly a různě mnmky k TV 🙂 máme domaci vajíčka a Králíky.maso kuoujeme v reznictvi za stravenky, co dostavam v práci. Na obědy moc nechodim, jelikož si delam svacinu a obcas mam oběd z domova, Kazdy den vařím, tak tu 100 za jídlo v restauraci ušetřím a pomalu za to udelam jídlo pro 2 🙂 ale hodne stoji zelenina, ovoce a jogurty......

pincola
16. únor 2012

@lili1986 Pokusím se to taky strouhat. Jak je krájím, jsou pak moc široké. Jinak ty jogurty, to je pecka! Ovoce a zelenina taky.Kde nakupujete, Já v Bille, jiný krám u nás není a drahota šílená!!!!!

pincola
16. únor 2012

@lili1986 Podívej se v Marksu a Spencru, tam jsem myslím ty chroupátka s octovou příchutí viděla!!!!

kammka
16. únor 2012

@eeefffaaa já jezdila pro mlíko na statek, na jogurty jsem mlíko pasterovala na 75 stupňů, používala hollandii jako základ, to o těch bakteriích slyším prvně, jogurt i ten domácí vydrží týden v lednici, problém jsme neměli..teď pro mlíko n ejezdím, na začátku těhu mi bylo furt zle a ani pomyšlení na jogurty a teď nasněžilo, tak jak si troufnu a po roce se na tom sněhu zas osmělím, tak se vypravím. problém je v tom, že ke kravínu je ze silnice skoro kilometrová jednosměrka 😀 takže adrenalin i v létě, jestli proti mně pojede traktor s vlekem a já to budu celé couvat... 😒

lenka5731
16. únor 2012

@kammka ty domácí jogurty strašně zdrbli ve Jste to co jíte (semeniště bakterií).

kammka
16. únor 2012

@lenka5731 to vždy záleží na hygieně doma.. nevím, co by se jim mohlo stát, když se k tomu chovám, jako třeba k marmeládě - do sterilovaných skleniček, uchovat v chladu a sníst..jasně, že nevydrží tolik co koupené, ale prostě proto, že podmínky výroby doma nejsou tak ohlídané co se týče sterility a teploty.. tam to mlíko ohřejou a pak prudce zchladí a naočkují, odma to moc rychle zchladit nejde a to je ta chvíle, kdy se to může nakazit něčím jiným.. mně se zkazil jeden, ketrej byl zapomenut v lednici víc jak dva týdny v šuplíku 😀 jinak vždy ok a nic nám nikdy nebylo...my tu máme jen lidl a i tu holandii jsem kupoavbla příležitostně v praze, tady ji nemají ani v jednotě..pak jsem očkovala tím zbylým jogurtem z minula..

lenka5731
16. únor 2012

@kammka 🙂 to je vaše věc, jestli s tím máte dlouhodobě dobrou zkušenost, tak proč ne 🙂 Vždyť se nemusí vždycky poslechnout, "když něco říkají v televizi". 🙂)