Kolik vás stojí měsíčně 13-14ti letý potomek?

misicka1988
17. říj 2018

Jen tak pro zajímavost.... počítali jste to někdy ? Mám 13 a půl letého syna , a teď zrovna řeším jeho měsíční náklady pro zvýšení alimentů. Započítává se vše - náklady na bydlení , škola , oblečení , jídlo , kroužky , zábava , léky, doprava , atd... Jaké cifry jste se dopočítali ? 🙂

mku
18. říj 2018

@misicka1988 ja mam na 13ti letou dceru 3tisice 🙂 a to jsem na rodicaku... soudce se mi vysmal, ze nas ma zivit muj soucasny manzel... jinak my kdyz jsme to pocitali tak jsme se odhadem (bez zapocitani dovolenych) dostali cca na 10-15tisic mesicne... v tom pocitam, ze jednou koupim bundu, jindy boty, pak jine obleceni... a nezapocitavam jednorazove vyssi naklady ala lyze, mobil, pocitac, kolo... coz uz jsou naklady jak pro dospelaka...

podaji
18. říj 2018

@mku 10-15 tis měs? To chodí jíst ale do grandu a každý měsíc má nový mobil a total komplet šatník

raduushka
18. říj 2018

@mku My jsme byli tři děti a naši měli dohromady cca. 40tisíc a z toho ještě hypotéka a bydlení. Neumím si představit, že by je každý z nás vyšel měsíčně 10-15tisic 😀

mku
18. říj 2018

@raduushka
@mku jenom krouzky delaji pres dva tisice mesicne 🙂 bunda treba ted byla 1700, boty dalsich 1000... ted platim skolni zajezd do anglie, ten bude na tyden na 13tisic... pojede na lyzak, dalsich 5000... vse bez kapesneho (jede cela trida, nereknu ji ze nesmi...) a to jsme nejedli... Pod 10mesicne ji fakt nedostanu 🙂 a to nakupuju v lidlu, c&a, pepco atd... ale neupiram skolni aktivity, knizky, obcas kino atd...

denny27
18. říj 2018

@mku a to jezdí na zajezdy a na lyžáky každý měsíc?? 😁 Jako ty jednorázový platby, to je jasný, že tam to vyskočí, ale bez toho tipuju, že 15tis to každý měsíc asi nebude(nic proti)..

mku
18. říj 2018

@denny27 no ale je to v tom rozpocitane... pro soud to bylo potreba... ale koli, lyze atd je nezajimalo, to jsou pry nadstandardni vylohy... jenom jidlo u nas... dela cca 15tisic mesicne a to nepocitam batole... takze na ni 5tisic... obedy ve skole 600 atd... pod deset se fakt nedostanu... asi zereme moc ale proste to tak je 🙂

bbn
18. říj 2018

@denny27 tak ale když do toho započítáš i náklady na bydlení a stravu, tak se to vyšplhá. My máme hypo plus složenky za 25 tis, je nás 5, na každého tedy 5 tis, plus jídlo, obědy, družina, kroužky, nějaké obleceni... dcera 8 let a kdybych to secetla, tak jsem na 10 tis za měsíc a to nejezdi na lyžak a pod.

misakri
18. říj 2018

Když se počítají výdaje kvůli alimentum,nezapočítává se tam hypotéka 😉
Pouze příp nájem,energie,jídlo,léky, škola, kroužky,standartní oblečení (ne každý měsíc musí mít dítě novou bundu,boty).. lyžák apod jsou brány jako nadstandard..

misicka1988
autor
18. říj 2018

Já to zatím včera počítala jenom předběžně , a dostala jsem se na částku 8500... Je v tom započítané i bydlení. Je teda pravda že syn hodně projí, myslím že měsíčně nakonec projí víc než jsem započítala 😀 Dovolenou jsem nezapočítala.

misakri
18. říj 2018

@misicka1988 takze 4000-4500 bys měla v pohodě dostat.. podle platu otce a nálady soudce možná i víc,ale to je vždy ve hvězdách 😉

raduushka
18. říj 2018

@mku Tak my u našich projedli dohromady 10 tisic měsičně a to jsme byli vlastně 4 dospělí a jeden puberťák 😀 a to mamka denně vařila, takže jme neměli obědy ve škole. Takže hodně záleží na tom jaké ma kdo standardy a v případě alimentů asi ani nesejde tak moc na to kolik toho za dítě měsíčně utratíte, ale na platu otce a na tom jak se soudce vyspí....

misicka1988
autor
18. říj 2018

@misakri No já bych na syna chtěla 4.000 kč A moje skoro 19ti letá dcera 5.000 kč. Ex má ještě další 2 děti 9 a 2 roky. Výši jeho platu neznám. ( řidič nákladního auta převážně v cizině ) Tak jsem zvědavá.

misakri
18. říj 2018

@misicka1988 myslím,že vždy je lepší si požádat o vyšší částku.. 😉 ale opravdu dost závisí na platu otce, no a pokud má další 2 vyživovací povinnosti,takže těžko říct..

misicka1988
autor
18. říj 2018

@misakri Navíc mi už na alimentech dluží skoro 60 tisíc. No uvidíme 😊 Hlavní je, aby si uvědomil že to není legrace, a že nám nemůže dávat jen to co mu zbyde... Platební morálka je u něj dosti špatná. Děkuji 😉

misakri
18. říj 2018

@misicka1988 proč na něj neuvalis exekuci?.. a jestli je řidič z povolání,hrozba odebrání řidičáku je pro něj myslím dost nátlaková..
I když to nevím,jestli by mu odebrali,když by vlastně ztratil nástroj obživy.. každopádně,když dluží tolik,exekuce na plat by asi byla na místě

emamaira
18. říj 2018

@misakri výše alimentu se primárně odvíjí od výše příjmů, zde otce, hledisko výše nákladů na uziveni dítěte je až druhé. Pokud by vydělával 10. 000, tak alimenty 4.000 soud běžně neurčuje.

misicka1988
autor
18. říj 2018

@misakri Řidičák by mu právě neodebrali. S tou exekucí je to trochu na prd, co já vím, tak má na pásce minimum. Zkusím to nejprve přes soud ( už to s advokátkou sepisujeme ), a v nejhorším ta exekuce.

misicka1988
autor
18. říj 2018

@emamaira To je jasné. Předpokládám že má cca 35.000 čistého..

raduushka
18. říj 2018

Pokud ma na pásce minimum a ty nemuzes dokazat ze bere vic, tak bych asi se 4 tisici nepocitala. Nas otec to mel stejne a soud mu urcil na me 1000 a na brachu 800 (15 a 13 let)

mku
18. říj 2018

@raduushka
@misicka1988 naprosto stejne je to u nas. Na pasce ma 14tisic, v realu odhaduju 30minimalne

misicka1988
autor
18. říj 2018

@raduushka Jenže zase soudce není hloupý , a počítá s touto variantou. Tudíž vychází z průměrného platu řidičů nákladních aut. Tedy takhle to bral soudce před skoro 5ti lety když určoval výši alimentů. Nyní žádám o zvýšení...

zuzineckah
18. říj 2018

ze zvědavosti jsem narychlo hodila do kalkulačky stálé výdaje naší 16 leté dcery a jsem na 9 tisících jen za naprosto základní věci jako bydlení (rozpocitana voda energie, popelnice), strava, ucet za telefon, jízdné, kapesné a doučování... nic víc. Nejsou v tom žádné další věci, výlety, telefon, ntb, oblečení, obuv.

hezz17
18. říj 2018

@mku tak to se soudci nedivím. Je jasné že ex nebude mít vyšší alimenty protože ty sis porodila další dítě.

mku
18. říj 2018

@hezz17 ale to s alimentama na dceru preci nesouvisi.

hezz17
18. říj 2018

@mku no právě že nesouvisí. Tak právě nechápu proč zdůrazňujes ze jsi na rodicaku a že se tomu soudce vysmál.

maximaty
18. říj 2018

No, jsme na nějakých 20.000 měsíčně🤔. A to nepočítám hory, dovolené a neočekávané výdaje...

maximaty
18. říj 2018

Alimenty mám nějakých 10.000 v přepočtu

mku
18. říj 2018

@hezz17 no me na tom vadi, ze otec muze platit tak malo a automaticky soudce ocekava, ze se postaram ja a muj soucasny manzel... a to, ze nam ted vyrazne poklesly prijmy je fakt...

misakri
18. říj 2018

@emamaira tak to je jasné.. vycházím z toho,že otec je řidič z povolání a jezdí cizinu,takže má nějakých 40tis..
A nevím,jak jinde,ale u našeho soudu si nechali zjistit pohyb na účtu a kolik reálně otec bere + průměr dané lokality v jeho profesi..
A to co jsem požadovala,jsem taky musela doložit.. že děti takové výdaje mají - takže ono je to jedno s druhým 😉

lucie_j
18. říj 2018

Já tedy nechápu to započítávání nákladů na bydlení, jako byste doma netopili, kdybyste neměli děti?