Konec rodičáku, postižené dítě, žádná práce. Co dál?

galaxy23
11. kvě 2023

Ahoj ..tento měsíc mi končí rodičák, akorát nevím jestli dnes kdy můj syn dovršle 4 let nebo až na končí měsíce .. má prosba zní ,co dál?
Do práce mě šéf zpátky neveme , takže mi dá výpověď ,syn půjde do školky až v září a to jen možná protože můj syn má opožděný vývoj , nebolí těžkou retardaci ,je odkázaný ještě na cizí pomoc , nemluví ani nechodí ,ve školce bude mít asistenci .. takže co dělat po skončení řodičáku, když do práce nemůžu ?

michaela666
11. kvě 2023

@galaxy23 Nahlásit se na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě a vydržet to do září než půjde do školky? Do té doby bych se podívala po nějaké brigádě a zařídila si na tu dobu hlídání- otec, babička, někdo jiný z rodiny s kým zůstane doma.

veruuu_kubesovic
11. kvě 2023

@galaxy23
Ahojky, šla bych na pojišťovnu, se nahlásit jako => osoba pečující o dítě s lehkým stupněm závislosti (dcera má 1.stupen). A oni za mě platí zdravotní pojištění do 10let veku dítěte a k tomu můžu mít brigádu. Není tam žádné omezení na školku či skolni družinu...
Pobiras příspěvek na péči?

veruuu_kubesovic
11. kvě 2023

@galaxy23 kdybys cokoliv potřebovala vědět, napiš mi zprávu 😉

lencaa11
11. kvě 2023

@galaxy23 co si požádat o PNP pokud syn má nějakou zdravotní indikaci tak bych to zkusila jinak na pojišťovnu do 7 let dítěte ( jen ve školce nesmí spát )

veruuu_kubesovic
11. kvě 2023

@lencaa11
Ale pokud má její dítě těžkou retardaci je tam nárok i na vyšší stupeň pnp ne?

j.a.n.i
11. kvě 2023

@veruuu_kubesovic Tezko se muze tak hlasit na pojistovnu, pokud nema prispevek na peci vyrizeny.

galaxy23
autor
11. kvě 2023

@veruuu_kubesovic ano příspěvek na péči máme a teď jsem žádali i o zvýšení , protože se jeho stav zhoršil

galaxy23
autor
11. kvě 2023

@lencaa11 příspěvek na péči máme a teď jsem žádali o zvýšení

galaxy23
autor
11. kvě 2023

@j.a.n.i mám

lencaa11
11. kvě 2023

@veruuu_kubesovic pokud splní ty jejich body tak by paní mohla mít 2-3 stupeň vše záleží na revizním lékaři a posudku no 🤷

lencaa11
11. kvě 2023

@galaxy23 pokud máte PNP tak můžete na pojišťovnu do 10 let dítěte když budete mít 2-4 stupeň už se to počítá do důchodu a jste na pojišťovně neomezene

galaxy23
autor
11. kvě 2023

@lencaa11 myslím že už máme třetí stupeň ale zvýšení příspěvku je furt v oběhu , trvá to dlouho

lencaa11
11. kvě 2023

@galaxy23 pokud máte 3 stupeň tak nic řešit nemsite max bych zašla na pojistovnu zda mají v PC PNP a tím jste bez starostí 👍

galaxy23
autor
11. kvě 2023

@lencaa11 tak pardon , máme druhý ale když u nás byla sociálka a vypisovali jsem žádost na zvýšení tak nám řekli že spadneme do třetího nebo až do 4 stupně , protože náš kluk má dnes 4 narozeniny ale mentálně je na tom jako by mu bylo 8 měsíců .. a pracák nějak řešit nemusím ?

lencaa11
11. kvě 2023

@galaxy23 od 2 stupně jste též na pojišťovně už neomezené počíta se vám to i do důchodu tak maximálně zajít na pojistovnu stim aby měli papír že máte PNP 2 stupně teď po rodičáku a tím to je to vše nejste ničím omezení držím palce aby vám to vyšlo ☘️☘️

galaxy23
autor
11. kvě 2023

@lencaa11 tak to abych našla ten papír 🤣 protože nevím kde je

galaxy23
autor
11. kvě 2023

@veruuu_kubesovic máš jí tam 😇