Kontokorent. Do jak velkého mínusu můžu jít?

wow
11. kvě 2023

Mám dotaz kdo má zkušenosti s kontokorentem. Můžu jít až do jakého mínusu, potřebuji tak do mínus 15 tis. Je lepší si vzít půjčku?

barulina
11. kvě 2023

@wow když už je potřeba, tak ano, za mne je lepší půjčka. Kontokorent te potáhne furt dolů, 1 ročně musíš mít jeho výši na úctě, což by problém být asi neměl, ale zbavila se ho jen jednorázový vám splácením. U půjčky sice úroky, ale máš pravidelnou splátku, vidíš kolik zůstává, přeplatis. Za mě je to ale lepší i za cenu preplatku

lichozroutsudy
11. kvě 2023

@wow Kontokorent je daleko drazsi nez bankovni pujcka. Takze z techto dvou variant urcite vol pujcku.

martt
11. kvě 2023

@wow Na tuhle částku určitě půjčku. Pokud víš , že to ťreba do tři měsíců splatíš tak by to šlo i dát z kreditní karty, ale budeš tam mít o dost vyšší úrok než při půjčce.

wow
autor
11. kvě 2023

@martt částku určitě splatím po další výplatě a pak jde ten kontokorent zase zrušit když splatím?

merope
11. kvě 2023

@wow Pokud částku určitě splatíš po další výplatě, je lepší kontokorent.

lichozroutsudy
11. kvě 2023

@merope neni. Kontokotent ma urok 10 % rocne. Kreditka 0 %, pokud splatis do cca 40 dnu. Uver ma kolem 6 %.

martt
11. kvě 2023

@wow Pokud máš v plánu to další měsíc splatit bude v tuhle chvíli lepší kreditka pokud to teda nepotřebuješ převést z účtu na účet.

wow
autor
11. kvě 2023

@martt budu posílat z účtu na účet

konidana
11. kvě 2023

@lichozroutsudy jo? Asi zalezi jak se vyuziva. A hlavne brat si pucku kazdy mesic tyden pred vyplatou je naprd, kontokorent k uctu mne casto zachrani. Mam nastaven limit do minusu ktery odpovida zhruba pulce moji měsíční vyplaty, takze ho pravidelně vyrovnavam. Nekdy kontokorent využívám casteji, jindy vubec, proste jak je potreba

konidana
11. kvě 2023

@lichozroutsudy asi budu muset nastudovat kreditku... mam mezery ve vzdelani koukam
Ale jestli to kvuli tem par korunam ma smysl...

20190418
11. kvě 2023

Pokud to hned splatíš, tak kontokorent. Byla jsem skoro minus 20 a po výplatě splatila za poplatek asi 3Kč. Ale mám ho už desítky let, tak jestli nyní jsou podmínky dražší nevím.

merope
11. kvě 2023

@lichozroutsudy Ale to bys musela tou kreditkou platit - tady to vypadá, že ty peníze potřebuje někam poslat a to pak bezúročné období není (aspoň u kreditek, které znám já). A pak už záleží jenom na rozdílu úrokových sazeb pro kreditku a kontokorent.

martt
12. kvě 2023

@wow Pokud víš, že to druhý měsíc splatitš a nebudou ti ty peníze chybět tak proč ne. On ten kontokorent pokud se to nezměnilo funguje tak , ze ho mas přidružený ke svému účtu díky němu vlastně můžeš jít na svém účtu jakoby do mínusu. Kdyz vyčerpeš nějakou částku, tak když ti přijdou nějaké peníze na účet automaticky se ti ten kontokorent splatí. A právě spoustu lidí se pak dostávalo do takového kolečka, kdy se jim to na začátku měsíce splatilo ale na konci měsíce už v tom byli znovu , protože jim ty peníze chyběli a tak stake dokola. Zkus se třeba zeptat své banky jestli nemají produkt kde si tuto částku půjčíš a druhý měsíc vrátíš. Vím, že u jedné banky se to jmenuje peníze na klik , kde ti schválí nějakou částku a pokud potřebuješ můžeš do toho sáhnout a kdykoli to splatit a nemáš to vyložene přidružené ke svému účtu.

levandule_k
12. kvě 2023

Do mínusu na účtu můžeš jít do takového jaký ti dá banka. Jednou ročně se mu kontokorent celý vyrovnat.

Budeš mít povolený kontokorent tj. čerpání do mínusu - je to úvěrový produkt např. 20 000 Kč, ale ty použiješ jen 15 000Kč. Tak platíš úrok z 15 000 Kč. Zítra ti přijde 10 000Kč na účet, tím se umaže dluh na účtu a budeš platit úrok jen z 5 000 Kč dokud ti nepřijdou další peníze.

@lichozroutsudy Kontokorenty jsou dneska o dost dražší než 10%, většinou 18% - 20%, ale tím, že to máš pár dnů, tak to není taková darda.

Modelový příklad, kontokorent 15 000 Kč, úrok 18,9% po dobu 14 dní zaplatíš 110 Kč navíc.

@barulina Některé spotřebáky jsou většinou od nějaké minimální částky např. 20 000 Kč. Většinou lze spotřebáky splatit kdykoliv zdarma, takže by to autorka nemusela platit rok. Kdyby využila to, že spotřebák splatí celý s další výplatou, tak by zaplatila na úroku malinko. Jinak spotřebák na 20000, který by splácela rok, přeplatí dneska asi 1000 Kč. Záleží jaký bude mít úrok. U kontokorentu je blbé, že by se mohla dostat do situace, že bude pořád v mínusu, že si zvykne a navíc peněz.