Mám do papíru ze sociálky uvádět otce? Kvůli penězům

nikkkyska
6. kvě 2012

ahojte holky.. 🙂 minulý týden v pátek jsem byla na sociálce,mám sice 3měsíce před porodem,ale kamarádka mi poradila,že si tam mám zajít už teď tak sem šla. 😉 vyfasovala jsem 3papíry na vyplnění a to: žádost o rodičovský příspěvek, žádost o porodné a žádost o přídavek na dítě,kde se po mě chce doklad o výši ročního příjmu otce i matky. A jelikož jsem nikdy nepracovala,teda pracovala,ale pouze brigádně,tak bych ráda věděla,zda abych dostala peníze,mám uvádět otce nebo jeho příjmy nemám vyplňovat a mám dát,že jsem samoživitelka. Jedná se mi o to,abych dostávala nějaké peníze vůbec, přítel má plat pouze 12 000kč měsíčně a to nám na výchovu dítěte opravdu stačit nebude. Chtěla bych radu,spousta mamin mi radí: "NEPIŠ DO PAPÍRU OTCE POKUD CHCEŠ MÍT VŮBEC NA NĚCO NÁROK". Tak teď nevím,poraďte mi,paní na sociálce byla velmi odměřená a neochotná,papíry mi nepodala,ale hodila jak psovi kost.To je hrozný přístup tady v té ČR. Opravdu.. 😒 Prosím o pomoc a o radu,děkuji pěkně. 🙂

jajina.c
30. črc 2012

@nikkkyska Jestli nenapíšeš otce do papírů, tak nemůžeš ani pak do rodného listu a to si snad miminko nezaslouží. A píšeš plat " pouze" 12 000,- . Tento plat a moje mateřská nám musí stačit pro 3 čelnou rodinu 😉 . A myslím, že bychom ani nic nikde nedostali 😉 .

wamp22
31. srp 2012

Každopádně riskuješ docela hodně, nebo kdyby nato pak přišli, tak by si vše musela vracet...známá to taky tak udělala, celkem jí to vycházelo 3 roky až jí někdo prásknul a vše pak musela zpětně vracet...

jarkalada
31. srp 2012

@nikkkyska koukám, že už je malý na světě, tak by mě zajímalo, jak to nakonec dopadlo 😎

nikkkyska
autor
31. srp 2012

@jarkalada byla jsem od 20tého v nemocnici a protože jsem měla 9dní po termínu,tak mě v osm večer zavedli tabletu na vyvolání porodu,s tím že se to v jednu ráno z pondělí na úterý rozjelo,první malé kontrakce,to se ještě dalo,ale pak zesilovaly a jak můj v sedm ráno dojel tak už byli větší po kratčích částech, to mi pak v devět ráno pichli plodovou vodu a kontrakce byli téměř nesnesitelné,byla sem dvakrát ve vaně aby mi to trochu ulevilo,nakonec sem od dvou odpoledne měla tak silné kontrakce,že už mě nutili fakt tlačit,zkoušela sem rodit všemožně různýma polohama ale malý byl moc velký a nešel ven,tak mě v úterý po půl 4 odpoledne uspali a šla sem císařem,ztratila sem přes litr krve a museli mi dávat transfuzi. Malý se narodil zdráv v úterý 21.8. v 16:02,máme už přes 4kila,protože furt žere,ale tak jsem ráda zatím,že kojím a nemusím ještě dokrmovat,snad to vydrží. Jsem ta nejšťastnější starostlivá maminka pod sluncem. A za ty bolesti to fakt stálo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

jarkalada
31. srp 2012

@nikkkyska tak gratuluji k malému 🙂 a napsalas tedy otce do papírů?

nikkkyska
autor
3. zář 2012

ano to se muselo,jinak bych nemela na nic nárok..🙂

petuliin123
16. kvě 2016

Ahoj nevíte co mám dělat když se mi odstěhovala mamka a já mám teprve 13 let a nemam ani otce protože moji rodiče jsou rozvedeni a otce mám zakázaného od soudu tak prosím vás já vás moc prosím poradte mi 🙂 🙂

andreaandrejka
16. kvě 2016

@petuliin123 A o co konkrétně prosíš? Kam se ti odstěhovala mamka? A ty s ní nebydlíš?

kika_21
16. kvě 2016

@petuliin123 Žádné jiné příbuzné-babička atd., kteří by pomohli-třeba i usměrnit mamku, nemáš?

petuliin123
16. kvě 2016

Babicku mam ale ona se s mamkou nebavi a porad hadaji a me porad nadavaji

andreaandrejka
16. kvě 2016

@petuliin123 A co máš konkrétně za problém?

zuzineckah
16. kvě 2016

@petuliin123 běž to oznámit na policii... matka se od nezletilého dítěte nemůže jen tak odstěhovat. Říká se tomu zanedbání povinné péče. Ale jestli tohle není vtip, tak je to tedy hodně smutná situace...

petuliin123
22. kvě 2016

Nn to neni vtip