Měsíční rozpočet. S kolika penězi se dá vyjít?

orsay
9. srp 2007

Ahojte 🙂 Teď jak jsem na mateřské tak se mi docela zkrouhly příjmy - a bude hůř 😀 tak jsem se vás chtěla zeptat jak jste na tom s výdaji za měsíc, s kolika penězma se dá s malým děckem vyjít, abych měla představu... Jasně že se dá hodně uskrovnit, ale budu si potřebovat koupit nový věci na sebe - po porodu mi zůstalo dost kil a taky trochu o sebe pečovat aby mi přítel neutekl 🙂

womann
15. srp 2007

Dasap-nebudu se opakovat,ztrati to barvu,podle toho,co koupis.Souhlas s Kristi 😎

ikuska26
29. led 2008

ahoj holky, tak kristi, mas uplnu pravdu , prave preto sa snazime vymysliet, aby sme sa uskromnili a nasporili si radsej....ale snazime sa uz rok a nic...

manzel teraz prisiel napadom , ze na domacnost vyclenime 5000,- a dost....tam bude domacnost, jedlo a vydaje na mimi.... zdasa mi to malo, pretoze na jedlo dame okolo 4000,- a domacnost tak 1000,- a mimi 2-3000,- ako kedy, niekedy mame nakupene pleny a mliecko na dlhsie... neporadite mi ako setrit a pritom nesetrit na zdravi a miminku? ☹ alebo aku ciastku si vyclenit? manza hovori , ze ked si dame tych 8000, - tak neusetrime....

karotky
29. led 2008

Ahojky!
Já teda o žádném měsíčním rozpočtu nepřemýšlím.Dáme s maželem peníze dohromady,poplatíme energie,spoření,pojistky a z toho(co zbyde)žijeme. 😉
Já nakupuju podle kvality,ale ne podle značek.Už se mi kolikrát stalo,že jsem na Adama koupila "kvalitní" oblečení v Tescu a po 1.vyprání se to nedalo nosit.Takže já kupuju bodyčka u ťamanů(pěkný materiál a stálé barvy)a kalhoty,bundičky v C-A a podobných krmech.
Womann................jsem vyučená krejčová a od r.2001 už pomalu nemám uplatnění v oboru.Takže vím,o čem mluvíš. 😅
K Vánocům jsem Adamovi koupila Hrací hrnec za 800kč v domnění,že bude mít kvalitní hračku.Je sice pravda,že je od německé firmy,ale součástky na to vyrábějí v Číně. 🙄
Takže si myslím,že stejně(ikdyž se třeba snažíte)kupujeme věci vyrobené v Číně,ať chceme nebo ne. 😀

kupinka
29. led 2008

My máme všichni tři na jídlo 8000,-když dojde,dodá se z těch,co šetříme a máme na oblečení a veškeré vedlejší výdaje...Ale jenom malý nás vyjde tak na 3000,-

zdenka26
29. led 2008

Ahojky,tak my taky nemáme rozpočet,poplatíme co musíme a se zbytku žijeme,je pravda že nerozhazuju a snažíme se šetřit,měsíčně ušetříme asi 6000 kč,sice nic moc ale i tak jsem spokojená,.Je ale pravda že já pořád pracuji,dělám učetní na živnostnák(pracuji doma),nevím jak by jsme žili jen z manželova platu. 😒

lucianka
29. led 2008

My za malého zatím utratíme opravdu málo... zatím plně kojím, plíny sice kupuju Pampers, ale snažím se v akci... Ubrousky sice používám, i když jsem původně říkala, že nebudu. Ale kupuju v akci 🙂 No a kosmetiku nepoužívám. Koupu ho v čisté vodě, prdelku myju dětským mýdlem a mažu slunečnicovým olejem z lékárny za cca 25 Kč. 🙂

lukin
29. led 2008

zdenka: Ty nebereš mateřskou? Já doufám, že budu moct kojit, takže nutrilon nebude třeba, plenky mám látkové, tak za to taky ušetříme. Já např. nechápu ty, které nevyjdou s 30 000 měsíčně, to mi fakt hlava nebere 😀

zdenka26
29. led 2008

lukin:Beru ,ale malou.Na to abych měla slušnou matařskou tak bych si musela platit vysoké pojištění a to je zbytečné.

aponchie
29. led 2008

souhlasim naprosto s gedren,mame velmi podobne vnimani sveta,taky mame hodne penez hodne setrime malo utracime a nezijeme jako houmlesaci ,jasne ze kazdej to tak nevidi kdo ma penize se chce ukazovat a nekdo ne.Ja treba male nakupuju zasadne v sekacich a vyprodejich a nevidim na tom nic spatneho jasne ze i v tesku nebo jinde kdyz na neco natrefim ale uz jen z principu nedam za nejakou vec stovky korun kdyz ji muzu mit za pusu.mam 6ks bund po 30kc vse C&A H&M a jine fr.znacky jako nove neonosene ja nevim proc mam jit dat 999za ni novou na jednu sezonu a prodavat to neminim pac chci druhe.u nas sou naklady minimalni na dite.hadry si nekupuju jen vyjimecne spoustu rozdavam co nenosim a sem tam neco noveho ale co potrebuju az to roztrham.nehromaim nejake statky a rozhodne neziju tak ze vse rozprasim a cekam jak bude.setrim proto abych mohla malicke neco dat do budoucna na studia a jine zajmy.uzivame si i bez penez a kdo si umi uzivat nezavisle na penezich je hodne bohaty.na zadne manikury kaderniky a tak nechodim a presto vypadam dobre.mala ma same znackove veci my take sice ale z dob drivejsich a nikdo nic nevi ale abych neco delala jen proto aby si nahodou o me nekdo neco nerekl ze jsem takova ci makova tak to fakt ani nahodou povrchni veci neresim.takze nakoupime jidlo mala skoro nic nestoji a co neutratim nasetrim.rozhodne vychazime a nestradame.jak rika muj deda a tomu teda pevne verim ze dokud ma clovek kde spat a co jist je vse ok ostatni veci jsou navic

krikri27
30. led 2008

Ahoj 🙂 NO, nás už je jak haváků 😎
Snažím se neutrácet, někdy to jde, někdy ujedu 😎 Jídlo-tak 6000 od oka -je nás moc 😎 plus drogoška,
telefon-300...auto-moc nejezdíme, manža firemní, tak snad určitě do 15000 i s opravama a pojistkou ročně
😨 Zatím kojím, plenky jednorázovky z akcí, většina oblečení a hraček po dětech, nová postýlka2000-prodám, kočár za babku 4000-prodám, sporťák za babku3000-prodám.... 😅
Kosmetika- nějaká mimikoupel obden-ted´ Johnson, slun. olej- u nás je za 35, teda , je tu draho 😝 modrá indulona, rybilka, měsíčková mast
Zbytek rodiny- takže: snažíme se moc neprožrat, většinou to jde, ale občas koupím děckám mlsíky a blbůstky, ale hlídám se 😉Kinder vejce na mě ždímnou jen sem tam, od čeho jsou babičky, že jo 😀 Brambory, maso, vejce, cibuli a nějaké ovo-zel máme svoje, pomůže to ušetřit 🙂 hadříky- 95procent času se držím toho, že nerostu a sobě nekoupím, tak 2krát za rok ujedu a koupím pár kousků, ale jsem žgrťa, tak se snažím super věc za super cenu, často to vyjde 😅 Docela mě dojímá názor, že někdo"povrchní věci neřeší " a jedním dechem"má samé značkové věci"-tak to by asi ty značky neměla, kdyby to byla pravda a ne póza😎 Mě se značky líbí, sice vím , že je to hloupost, ale potěší mě to semtam, zvlášť kousky třeba z MMB za pár kaček-na děti , 😀
Máme 3 holky, takže unosíme i nové věci a můžu koupit i hezké hadříky, velká výhoda 😉 Ale kupujem něco všem 3,nejmín maličké, boty vždycky oběma dětem, ty nepřežijí, max. na lítačku..
Ke kadeřnici vletím většinou nasucho ostříhat-nestíhám-ale pravidelně,mlír a tak tak 1krát ročně max., 2krát do roka udělám průvan v drogerii-obyč. tužka na obočí , dobrá levná řasenka,pomáda na rty.. líčím se občas, protože mám hned pupínky, jak na sebe něco plácnu, ne skrz šetření 😨 ale chápu holky, které se cítí dobře hezky a značkově nalíčené 🙂Já nejdu ráda ani s košem, když se svým minimálním způsobem nepřišmrncnu, prostě chci být kočka 😎 voním se imitacemi koupenými od kamarádky kadeřnice, má je zmáklé 😎 ,snad s mírou 😅 Jestli něco chci, tak je to dovolená u moře-Chorvatsko, jelikož je nás moc, pohodlí letadla asi nebude a budem muset autem 😎 tak šetřím, resp. už mám našetřeno 🙂
Jinak jsme přírodní typy a jsme v přírodě zadarmo pořád, manža je vůdce 🙂
Ale celkově, kdybychom měli víc peněz, víc bychom si dopřávali v tom, že bysme asi žili podobně, ale neobracela bych každou kajdu a hlavně, asi bych chtěla ještě 1 dítě, ale s našimi standartními příjmy😎 a s tím, že si nemůžu být jistá, že budeme mít pořád oba stálou dobře placenou práci, to je nereálné,vzdělání a mimoškolní vyžití, sport,ve 3+1, s norm. autem, na dovču bysme se nedostali,-fakt miluju moře, hotel nepotřebuju, ale moře jo 😔 na výlety, prostě mi přijde, že na průměrnou životní úroven, jak ji vidím, jsou 3 děti maximum, bohužel ☹ A nároky nepřeceńuju, ale už mám 2 děti ve "víru života"a tu minimální hranici, kdy jsou spokojené, jsem asi popsala, nechceme, aby z nich byli rozmazlení konzumenti, chceme , aby byly spokojené s tím, co mají a nedívaly se, co má druhý, jestli se nám to daří, to nevím 😔

aponchie
30. led 2008

mam je vyhodit kdyz je mam z dob kdy jsem to resila?nevyhodim ale vynosim do roztrhani tela 😀

krikri27
30. led 2008

tak to jo 🙂 já to taky většinou neřeším, ale občas komerčně zblbnu 😎 to manža je křovák nastoprocent 😀 já jsem slabčák 😎

kristi
30. led 2008

no,tak muz se musi oblekat repre,vyzaduje to prace,takze na tom se fakt setrit neda...

krikri27
30. led 2008

Kristi, to jo, manža dělal v pojišťovně, tak taky máme obleky a super kabát..hodí se to teď na oslavy,svatby,pohřby 😎 tam je za machra největšího 😎 a doma spoďáry..ale to už je k tématu záhadný muž 😎

aponchie
30. led 2008

krikri27:ja jsem driv nemusela vsecko mit znackove jsem spis zgblon ale manza nakoupil v USA za takove penize co tady tamanske hadry a sme radi z eje mame pac aspon vydrzi a chapu z enekdo se muze podivit ze mame znackove obleco atd ale mame porad to same a jak se to rozedre vyhodime ted se manza loucil s gatema Abercrombie a ani neplakal rekl sam ze sou to jen hadry 😀 manza ma jeden oblek co mel na svatbe asi na druhe svatbe kamose pak pohreb a asi zvladne i maturitu ale je hezky chlap a oblek mu slusi ale je kuchar moc o neunosi 😖

bambulik
18. čer 2008

takže měsíčně: musíme zaplatit hypotéku, leasing, inkaso, nějaká ta nafta, obědy a dost peněz se snažíme ušetřit abysme mohly umořit hypotéku po pěti letech,....
ale normálně se najíme, neplýtváme, navařím třeba na více dnů, ani nám to nevadí, myslím tím třeba kotel polívky a kíme jí dokud je a máme rádi levná a nenáročná jídla, jako zapýkaný brambory a tak, jelikož to není drahý, moc nám to chutná a nestojím u plotny celej den že...
a na dovču taky chceme jet a pojedeme, umíme šetřit a věci na mlaou mám hodně po někom, použité, levné, mám vždy radost když mám něco z akce a navíc když si chci sama něco koupit tak třeba dražší, ale vynosím to 5 let....takže tak...

andrealiskova
19. zář 2009

Jak tak kuokám, tak všichni si tu vystačí s málem, jen naše rodina rozhazuje 😉. Já si teda neumím představit žít z méně než 30 000 Kč měsíčně, to fakt ne.

giorgina
19. zář 2009

no jo, andreo liskova ,zdedilas prece miliony po tatkovi Rubesovi 😀

aponchie
19. zář 2009

ja umim hospodarit s malem i moc takze relativne vyhoda a spokojenost za kazde situace 😎

schwarzovka
19. zář 2009

andrea liskova, andrea liskova...já věděla že mi to něco říká....a taky jsem si všimla i jiný věci.....jinak mi taky vystačíme s málem...nejvíc utratíme za kvalitní potraviny 🙂

martinas.
7. led 2010

Ahoj, je mezi vami nějaká svobodná maminka, která bydlí sama? Mám skoro půlroční mimi a budu se stěhovat do nájmu, proto by mě zajímalo, kolik tak měsíčně utratíte za sebe a mimi, kdyz nepocítám nájem. Myslím, jídlo, drogerie, obleceni atd.

lu777
19. únor 2013

ahoj, tak já se teď stěhuju od manžela, tak budu každou kačku hlídat jako oko v hlavě 😉
teď jsem vcelku nakupovala podle letáků na www.odmaminky.cz, plenky, ubrousky, prášek a tak... pěkná stránka 🙂

barca_ulo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz