Měsíční rozpočet. S kolika penězi se dá vyjít?

orsay
9. srp 2007

Ahojte 🙂 Teď jak jsem na mateřské tak se mi docela zkrouhly příjmy - a bude hůř 😀 tak jsem se vás chtěla zeptat jak jste na tom s výdaji za měsíc, s kolika penězma se dá s malým děckem vyjít, abych měla představu... Jasně že se dá hodně uskrovnit, ale budu si potřebovat koupit nový věci na sebe - po porodu mi zůstalo dost kil a taky trochu o sebe pečovat aby mi přítel neutekl 🙂

ivcar
9. srp 2007

ahoj, tak ja myslim, ze je to velmi individualni, jakou kdo ma spotrebu financi, taky zalezi jestli kojis atd,
ja dlouho nekojila a jen za pliny a mliko , kosmetiku atd jsem na zacatku dala zhruba 3000kc mesicne a to nepocitam jidlo pro dospele,drogerie a bezne vydaje... 😖 ,a dalsi vydaje pro mimi jako obleceni, hracky atd., no ze zacatku je to docela financne narocny 😲 😅

drago
9. srp 2007

Ahoj orsay, to je ukaždýho jiný. Nejlepší je, když sama obejdeš u vás obchody a mrkneš na ceny,. Každýmu vyhovuje něco jinýho a od toho se odvíjí i ceny. Oni si i holky mezi sebou říkají kde mají různé slevy, na plíny, ubrousky oblečení atd.

androna
9. srp 2007

no ked kojis tak potrebujes iba plienky a nejake oblecenie a kozmetiku.tak to sa i za 1000mesicne.ale zalezi na tom kde nakupujes,jake plenky pouzijes.az pribudnu prikrmy tak zase to bude trosku drahsie.ja nakupujem vzdy v akcii.

tiki
10. srp 2007

orsay, ja teda za decko zatim moc neutratim, kdyz teda odmyslim ty jednorazove nakupy typu postylka, kocarek a vanicka, ktere jsme udelali pred narozenim. Jedu na latkove plinky, peru v pracich orechach, nezehlim a nevyvarim, zadecek otiram zinkou a ne ubrouskama, navic se snazim bezplenkovat, tak to taky nejakou tu varku plinek usetri, jako kosmetiku pouzivam olejicek Aviril za 15 Kc, zatim porad jeste kojim, takze priplacim jen za zkvalitneni svoji stravy... Ditko prospiva, je spokojene, zdrave, neopruzene, nezda se, ze by mu neco chybelo. Ale je mi jasne, ze mam velke stesti, ze nam kojeni funguje, ze netrpime na exemy apod. Co se tyce obleceni, tak ho nemam zbytecne moc, vzhledem k tomu, ze peru ty pliny, tak tam k tomu hodim obleceni a staci mi par kousku, kupuju je vetsinou v sekaci...
Ono se to samozrejmne zhorsi - zacnem prikrmovat, kupovat jedny boticky za druhyma, ale zatim to jde 🙂

bobisek
11. srp 2007

Ahoj já budu konktrétnější. Kupuju jednorázové pleny a jeden balíček mi vystačí zhruba na 7-10 dní. Přebaluju každý 2 hodiny před kojenim. V noci ne. Řekla bych, že se s plenama pohybuju kolem tisícovky měsíčně.
Naše zlatíčko má citlivou pokožku, takže na zadeček používám Bepanthen mast. Ty máme tak 2-3 měsíčně a stojej něco málo přes 100 korun. Ale pokud máš klučíka, který se jen tak neoprudí, tak na tom dost ušetříš.
Kojim, takže na tom se ušetří nejvíc. Co jsem se ptala, tak průměrně maminy zaplatěj 1500 korun za měsíc na umělý výživě. Záleží na značce a miminku jedlíkovi.
Takový ty šamponky a koupelový pěny mě vyjdou měsíčně asi tak na 50 korun a po koupání mažeme olejíčkem Aviril.
Řekla bych, že pokud nepočítám pleny, tak je miminko nenáročný.
Akorát máme malýho habána, takže musim měsíčně kupovat dupačky, protože se rychle vytahuje. Záleží kde koupíš a jaký seženeš. Když u větnamců, tak se pohybujou kolem 100 a v obchodě kolem 200.
Tak lovu zdar 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lu777
11. srp 2007

ahoj, tak jsem nakoukla a probíráte přesně to, nad čím jsem minulý týden koumala (výdaje, plenky a tak)..
chtěla bych se zeptat: když myjete žínkou, tak to jen namočíte a čistě vodou? a pak žínku vždycky promáchnete? a denně ji hodíte do pračky? .. díky za víc info, to víte, ještě nemám páru 😅

a ještě ty oblečky ze sekáče: taky se na ně chystám, ale nevím, jestli můžu už na novorozeně? předpokládám, že když to vyperu na nějakých šedesát nebo kolik to snese, třeba dvakrát, tak by to mělo být dost čisté a i pro novorozeňátko by to mělo být ok?

jo, a plínky jste nežehlily už od samého začátku nebo během šestinedělí radši ano?

dík moc! 🙂

dasap
11. srp 2007

ahoj, já zatím taky za mimčo neutratím skoro nic, ty jednorázové náklady nám bohatě pokrylo porodné a zatím ještě něco zbylo, plně kojím, plenky mám látkové (peru cca obden a zatím mám stále první balení Lovely, už ani nevím kolik stálo, asi tři stovky), z kosmetiky mám jeden tělový olejíček za stovku, obyčejné dětské mýdlo a jednu tubičku bepanthenu. Oblečení mám taky naprostou většinu ze sekáče, maminka objevila výbornou hadrárnu na tržišti, mají tam obrovské stoly s mimi oblečením, někdy je to sice trošku špinavý, ale dá se tam vybrat a mají tam kus za 30 korun + každý čtvrtý zdarma. čili oblečení mě stálo pár stovek, navíc ho potřebuju dost málo, když peru tak často.
Takže jedny z těch vyšších výdajů byly zezačátku hlavně vložky do podprsenky, ty jsou příšerně drahé, tak jsem si pak ušila pár látkových, teď teď už je naštěstí skoro nemusím používat. A pak čaj na podporu kojení, ten je taky dražší, ale nepiju ho pořád.

lu777: k tomu mytí, ano myju převážně pouze vodou a na mytí používám hromadu látkových kapesníčků, které jsem si prozíravě schovávala od dob svého mládí a pořád netušila k čemu by se ještě mohly hodit 😀 jedním umeju, druhým usuším a oba hodím do pračky. mám jich asi třicet, takže v pohodě stíhají kolovat.
plínky jsem žehlila asi třikrát, pak jsem přestala stíhat 😀 a od té doby žehlím jen oblečky, aby malá nevypadala jak hastroš a občas ty kapesníčky

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
eleanor911
11. srp 2007

lu777 oblečky stačí vyprat jednou a vyžehlit 😉 zkus kouknout na mimibazar,najdeš tam toho plno a kolikrát za dobré ceny 🙂

já kojila do 18měs,takže jsme hodně ušetřili 🙂 stačili nám 2 balíky plen na měsíc,což jsem kupovala v akci v Tescu za 199,- nebo dříve huggies taky v akci za 199,-,2kaše na měsíc v akci 60,-Kč /ks,kosmetika...ubrousky 45,-Kč na měsíc,olejíček 70,-Kč na měsíc a něco,pěna asi 60,-Kč na měsíc,rybilka nebo bepanthen nám vydrželi tak na 2-3měsíce takže asi 130,-,ze začátku jsem kupovala příkrmy ve skleničkách v akci za 20,-Kč a pak jsem vařila z čerstvé zeleniny,takže bych řekla,že vařením jsem taky pak ušetřila dost,oblečení ze začátku nestálo moc,hodně jsme dzědili 🙂 ale teď je toho čím dál víc,mám totiž nakupovací mánii 😀 😅 no a pak botičky,bačkůrky,to jsou taky větší položky,ale myslím,že se současnou mateřskou už se to zvládat dá 🙂

0401
11. srp 2007

Eli, jak nám tu mateřskou zase strouhnou, bude hůř 😒

eleanor911
11. srp 2007

ahoj Peti,pojď k nám jestli ještě nejdeš spinakt 🙂 no to nesmí 😝 😀

mejviz
12. srp 2007

holky tak já za mimčo utrácím hodně ale je fakt že by to skrouhnout docela šlo 😒 ale třeba Lovelu už mam druhou velký balení a dodělávám jí peru denně 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lu777
13. srp 2007

holky, díky moc za rady z terénu 😅 😀 já včera zrovna viděla v Babyparku na Zličíně žínky ušité z plenky, tak jich asi příště pár koupím a bude..

jinak taky přemýšlím o těch pracích ořechách nebo tom slizu, máme doma ještě psa, takže pereme častěji i kvůli němu už teď 😅

je lepší ten sliz nebo ty ořechy??? myslím jako na výsledky praní, manipulaci a tak..

Díky!

johanda
13. srp 2007

Lu,mi se osvědčil lépe sliz, dá se v něm prát i bílé prádlo, v ořechách mi trochu žloutlo.
Jinak, na dupku taky nepoužívám vlhčené ubrousky, zejména teď, když přikrmuju, má hovínko, které prostě těmi ubrousky nejde pořádně utřít. Když jsem doma, strčím malou do umyvadla a umyju vodou, někdy ji prdelku trochu namydlím. Když jsem venku, mám 2 žínky a olejíček od Bubchen + papírové ubrousky
Z kosmetiky jsem ještě používala mast Calcium panthotenicum, má podobné účinky jako Bepanthen, jen stojí méně (25 Kč). Vzhledem k tomu, že používám látkovky a oblečení po starší holce (ta ho má zděděné nebo z druhé ruky), praktikuju bezplenkovku, tak mě mimi moc nestojí. Vařím jí z domácích zdrojů od našich a tchýně, hotové příkrmy kupuju výjimečně. Občas koupím ty instantní kaše, ale malá je moc nemusí, takže mi krabice vydrží i 3 týdny.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
womann
13. srp 2007

Tak,ted mne asi ukamenujete,ale ja od vetvi ani ze sekace nekupuju vubec nic.Nechapu totiz jaksi proc.Nejsem zadnej magnat,mam materskou,manzel chodi do normalni prace...Ale proc ze 7000(driv byvalo hur,nez to zvedli) nakupovat po nejakejch britskejch detickach a delat,ze snad mame bidu?Dokud je relativni blahobyt,tak trochu nechapu...TO jako aby si ostatni nemysleli,ze se mam dobre 😀 Ja mam rada ceskou kvalitu-napr.Tulec trend apod.,mimi ma par veci,ktere uzije,vypadaji dobre...Nechapu ty najezdy na sekace a vetnamce,vzdyt je to total nekvalitni...Pak lidi nadavaji,ze fabriky zase krachly,a ja potkam po meste kazdou druhou oblecenou u vetvi,ve stejnem vzoru.....No krachnou,kdyz to lidi nekupuji...Minule jsem tady na namesti byla na trhu...Byly tam dets.kalhoty od vetvi za 250 kc....Tak nevim,no.Ja minule koupila za 350 dvoje next v akci...Miluju kdyz tady v parku juknu,mamy maji spoustu kecu jak je draho,vsechny obleceny u vetvi a u pusy cigo...Tak to bez komentare.Jen nechapu,proc tak dramaticky.Rada si delam radost,i miminku,libi se mi,kdyz je pekne oblecene.Nejak jsem se rozepsala,ale vidim kolem sebe dost pripadu.Nekdo muze byt v jine situaci,ze fakt musi setrit,je treba sam,ale kdyz oba delaji...

sisstin
13. srp 2007

womann: mluvííííš mi z dušéééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

0401
13. srp 2007

čusík,já jsem na miminko v seku nekupovala, ale teď, když už je malá velká, tam zabrousím, protože nás každý výlet nebo cesta do města stojí mimimálně špinavá kolena, pročurané všechno durch nebo aspoň zakydané od jídla. Takže potřebujeme věcí víc 😅
Ale na botičkách nešetřím, na ty bych k rákosníkům fakt nešla. Právě dnes řeším dilema, malá potřebuje pevnou botičku na doma a když se někde zeptám, jestli mají sandálky v našem čísle, tak na mě hledí, jestli jsem se náhodou nezbláznila, protože všude už se houfně prodávají a kupodivu nakupují zimní boty. A to si myslím, že nejsme jediní, co potřebují pevnou obuv na doma. A taky netuším, jakou velikost bude Paty potřebovat v zimě, takže na její zimní botky vyrazím tak v říjnu a budu opět jak Alenka v říši divů, že už je vyprodáno. 😒

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
0401
14. srp 2007

výhoda sekáčového oblečení - mám jistotu, že se nespere 😀 😀

Gedren, máš pravdu, každý má jiné priority

sonana
14. srp 2007

Ahoj, mimčo ještě nemám, ale docela jste mě uklidnily, že to jde zvládnout i bez finanční pohromy. V sekáči bych ráda nakupovala, jen mám problém, že neumím hledat. Jdeme s kámoškou a ona ukřistí super věci a já po hodině v ruce třímám jedno tričko 😀 Ale na tomhle oblečení mám ráda, že se zaprvé nespere, za druhé víc vydrží (aspoň moje zkušenost oproti některým "značkám"- ale teda ne nejdražším) ale hlavně, že ho nemá každej. Ale vím stopro, že mimouše budu chtít mít hezky oblečenýho! Tak lovu zdar a dík za to uklidnění 🙂

sonana
14. srp 2007

ještě k českým výrobkům - ráda je koupím i za větší cenu, když budou kvalitnější. Bohužel zkušenosti často nic moc. Jo, ale next není českej,ne?

sisstin
14. srp 2007

Gedren: jojo..to máš fakt pravdu..každej má fakt jiné priority 😉 já se zase strašně ráda moderně oblékám, používám make-up, chodím na gelové nehty...ke kadeřnici a tak..takže mně by tohle strašně moc chybělo 😉 ale taky si nekoupím tričko za 2tis, 😉 prostě s mírou 😉

kristi
14. srp 2007

ja rikam, dokud mame,tak uzivame a nakupujeme,to co potrebujeme nebo chceme, az nebudeme mit, tak se uskromnime...

sisstin
14. srp 2007

kristi: no toho se taky držím, ale pak nějak nejsem schopná nic ušetřit 😀 😅 😅 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
dasap
14. srp 2007

sonana: věci na mimina v sekáči jsou trochu něco jinýho, tím že je dítko nosí tak krátce, tak jsou většinou fakt v dobrým stavu a pokud je to navíc značkový, většinou to vypadá jako nový. Já teda mám vždycky pokušení toho nakoupit tak desetkrát víc než potřebuju🙂) Ale pro sebe taky v sekáči moc hledat neumím.

womann: já si radši koupím kvalitní obleček po britským dítěti, než nový, co po dvou vypráních ztratí barvu a bude vypadat hůř jak třičtvrtě věcí v sekáči 😅