Můžeme si dovolit miminko? Nemáme dost peněz

petua
9. kvě 2008

Ahoj slečny a paní 😝 , prostě holky...

Nemam tolik "projetýho" koníka, je pro mě teď aktuálnější beremko 😉, ale jedna věc, dotaz se hodí spíš sem...
Zanedlouho chystáme s přítelem svatbu, mně je 24, jemu 28. Oba už tak mluvíme o miminku, ale problém je v tom, že si ho snad ani nemůžeme dovolit... ani jeden z nás nedostal byt, dům "od rodičů" jako spousta našich známých a kamarádů, nemáme našetřeno žádný peníze, protože přítel teprve před rokem a půl dostudoval. Máme spolu pronajatej maličkej byt (1+kk), kde platíme dost velkej nájem (Praha...), kterej si za momentální situace můžeme dovolit. Kdybych ale v tomhle okamžiku otěhotněla, tak už na ten nájem nejspíš mít nebudem, při výšce mateřský... Navíc hned jak otěhotnim, tak půjdu na neschopenku, protože mam takovou práci, kde těhotná pracovat nemůžu.
Plánujeme si vzít na hypotéku nějakej větší byt, chceme ho začít hledat po svatbě... Když by to bylo mimo Prahu (což bude, na pražskou hypotéku opravdu mít nebudeme), tak máme spočítáno, že bysme platili zhruba tak to, co platíme teď za nájem - možná ještě tak o cca. 2-3 tisíce víc.
Z toho všeho mně ale logicky vyyplývá, že by to znamenalo rozhodnout se, jestli hypotéku nebo dítě!!?
Řešila jste některá podobnou situaci? Mluvíme o tom od rána do večera a mě už nenapadá nic...

makak21
13. kvě 2008

Siss 😀 😀

sisstin
13. kvě 2008

mě to inspirovalo k něčemu 😅

kristi
13. kvě 2008

apii, jeste mi to secti

sisstin
13. kvě 2008

aponchie: je dobrý, když třeba hodně věcí dostaneš..my nedostali ani ň 😒

aponchie
13. kvě 2008

sakra to nevim ,ja uz si nepamatuju kolik staly ty pleny 😝 uz si ani nepamatuju kolik jich procurala cca 10az 12 za den?fakt nevim..zase to bylo o me pohodlnosti nebo nepohodlnosti ja ji ucila curat velmi brzo a ona pochopila takze sme brzo bez plen a kojeni to jako fakt usetris mega..

aponchie
13. kvě 2008

sis to chapu ☹ ja za to byla desne rada pac to se ani nezda co vsecko stoji penez,ale ja nemusim mit znackove nove veci..mala je spis kluk kdyby jsi videla jak nici veci tak to je silene,dneska dostala na vylet saticky Esprit nadherne smrncovni za svete div se 30kc 😀 ta kamoska ma silene ceny..no a ona se posrala jahodovym dezertem a cokoladou a pak sebou placla do travy takze jestli to vyperu bude zazrak 😀 a posledne mela dziny IKKS a rozervala je za jedno odpoledne..me by omejvalo to koupit,ale je mi to jedno kdyz to nekdo kupuje jeho vec 🙂 ja podle toho lidi neresim jsem spis skrblon na spotrebni veci jako sou hadry 😀 zase na jidle nesetrim

sisstin
13. kvě 2008

aponchie: já též nekupuju strašně drahý hadry..na malýho, když značkový..tak ale z bazaru..jako 600 za džíny pro půlroční dítě taky nedám 😅 😅 😅 😅 a pro sebe si kupuju u normoš značek: Orsay, Terranova...když značka dražší, tak bud na MMA nebo taky z bazaru 😉

tlapicka
13. kvě 2008

ja sem hrozna... kdyz elousak dorazi sekacovou vec za 50 tak mi to je lito, jelikoz to bylo hezky... vadi mi to at to stoji co to stoji....
babicka kupuje eli nove veci a me to je tak lito, ze by tam mel bejt flek, ze ji to skoro nedavam 😅 proste si nemuzu pomoct... dycky ji rikam at radsi sezene nejaky detsky sekac a vybere tam, ze by mi to udelalo vetsi radost... ale je to prvni vnouce, tak si neda rict. ☹

lukin
13. kvě 2008

Celkem by mě zajímalo, kdo si v dnešní době nemůže pořídit miminko. Já myslím, že tak jedině bezdomovci 😀

sisstin
13. kvě 2008

lukin: no to by ses divila, např. kamarádka rozhodně bezdomovkyně není..vydělává 20tis, ale má tolik půjček a úvěrů, že ji zbydou tak 2tis. měsíčně..a sotva přežívá 😉

sisstin
13. kvě 2008

lukin: bo má obří hypotéku na byt...do práce potřebovala auto, aby se tam dostala..musela ten byt nějak zařídit..a ejhle..peníze se kutálej, že nevíš jak..a zadlužená je ještě na 10 let.. 😉

lukin
13. kvě 2008

sisstin: A na co si bere půjčky a úvěry? Asi jsem předtím špatně položila otázku. Mě prostě nepřijde, že petua neušetří s manželem ani 5 000 měsíčně.

lukin
13. kvě 2008

sisstin: Aha, ty jsi teda rychlovka 😀

lenkabu
13. kvě 2008

Přesně tak, každý kdo má velký dluhy si dítě prostě pořídit nemůže.Když nemusíš nic splácet,tak se dá žít i za hodně málo.

sisstin
13. kvě 2008

lukin: záleží, jak máš vyřešený bydlení...kdo má třeba barák po rodičích nebo tak...tak ten si může pískat..ale získat byt nebo podnájem v dnešní době..to jsou šílený prachy 😒 bohužel..a zadlužená si třeba na 50 let 😒

lukin
13. kvě 2008

sisstin: Musím se přiznat, že trochu nechápu lidi, kteří si berou na všechno půjčky a musí mít vše "luxusní". Teď nemyslím tvou kámošku, ale tak všeobecně. Prostě nechápu, jak si někdo může vzít např. půjčku na dovolenou nebo na drahé dárky na Vánoce atd.

aponchie
13. kvě 2008

tak to neni az tak pravda..platime hodne penez mesicne a taky jeste dokazeme nasetrit..vseci co chcou bydlet musi jit do hypo pokud nejsou zazobani nededi majetky a nevydelavaji statisice..hypo ma snad kazda rodina co znam..a jeste se u toho da i neco malo usetrit treba na stavebko 🙂

sisstin
13. kvě 2008

lukin: mně je taky trapný, že ve 24letech bydlím s rodičema... 😔 ale prostě dokud se můj přítel též nevyhrabe z velkých půjček..a to si vydělává docela dost..tak si to prostě dovolit nemůžeme 😒 a já jsem rodičům dost vděčná, že po mně téměř nic nechtěj...protože jinak bych na tom byla fakt dost bídně 😖

sisstin
13. kvě 2008

lukin: tak půjčka na dovolenou nebo dárky..to mi přijde taky ulítlý..ale jsou takový lidi, bo ta vidina rychlých peněz je lákavá..a oni si pak nějak neuvážej důsledky... 😅

sisstin
13. kvě 2008

apon: ono záleží, co a kolik splácíš 😉 u nás je to složitý, rozhodně to nebyly půjčky na dárky atd....bylo by to na moc dlouho..a není to veselý 😅

aponchie
13. kvě 2008

jj znam rodiny kde maji na splatky obri plazmu a vselijake capiny elektronicke a pak "breci",ze na neco nemaji to me vzdycky spolehlive vytoci 😝

aponchie
13. kvě 2008

sis byt splacime ..pres 12tis mesicne 🙂

sisstin
13. kvě 2008

apon: MP splácí 65tis.měsíčně 😉

aponchie
13. kvě 2008

tak to je brutus to vubec nechapu takovou castku sorry 😝

lukin
13. kvě 2008

sisstin: 😨

sisstin
13. kvě 2008

apon: njn..on má chudák 3 zaměstnání a v práci je 24h denně, proto se vidíme tak málo 😕 jediný, co k tomu můžu říct, že má "úžasnou"rodinku 😉 víc se mi to na veřejným foru probírat nechce 😒

aponchie
13. kvě 2008

sis chapu jj zname...taky jsme kvuli M rodine splaceli nejake resty 😝

kristi
13. kvě 2008

muj ma taky naky restiky z minulosti 😝

sisstin
13. kvě 2008

aponchie: jj...s rodinou je to občas švanda...proto já mám např. tak odmítavý postoj k více dětem atd, páč pak vidím, jak to dopadá 😅 samozřejmě to není pravidlem...ale já už to mám nějak zafixovaný 😅

sisstin
13. kvě 2008

kristi: platí alíky? 😅 😅 😅 Můj jo 😝