Na čem dokážete nejvíce ušetřit a za co utratíte?

karotky
29. črc 2013

Každý máme jiné priority,jiné příjmy,jinou životní úroveň,ale i tak by mě zajímalo,kde a za co si rádi připlatíte a co dokážete oželet? 🙂

maxinkaa
29. črc 2013

My asi nejvíce peněz dáme za jídlo, jsme labužníci a máme rádi kvalitní a dobré jídlo. Naštěstí já ani manžel nekupujeme kraviny, takže pokud něco velkého chceme- dovču, tv, tak až na to našetříme. No a teď samozřejmě nakupuju té naší malé parádnici🙂

mara000
29. črc 2013

Já co jsem doma na MD, tak jsem zrušila paušál na mobilu a žiju 🙂 Ušetřím tím klidně i 500Kč měsíčně. Se světem komunikuji hlavně přes Skype a FB. Dnes mají všichni chytré telefony a jsou online neustále...

tvarohacek
29. črc 2013

co se týče stravy, nekupuju polotovary, ale kvalitní základní suroviny. Maso jíme hodně střídmě, kupuju ho pouze pro děti.
hodně utrácíme za výlety - doprava, vstupné, teď v létě koupaliště.

sarkad2856
29. črc 2013

Ano na tom paušálu se ušetřit dá,není tak duležitý.Ono jídlo je celkově drahé,takže i my utratíme nejvíce za potraviny

ev.ka
29. črc 2013

nemáme vlastní auto, na úkor toho, že jsem teda doslova úvázaná doma a v dosahu kočárku... případně pěkného spoje busem
auto je největší žrout peněz, co jsme tak vysledovali

andysebesta
29. črc 2013

To je docela slozita otazka.Protoze kdyz jdu do obchodu, snazim se pokazde nakupovat tak, abych nakoupila za co nejmensi penize a zaroven nekupovala "osizene"nebo nejak jinak nekvalitni suroviny.Jidlo je jasnacka nejdrazsi.Takze maso si kupujeme do pultaku po pulce prasete, v akci pak ostatni masa(nebo spis jen kureci).Ale nejvic dame za zeleninu a ovoce.To u nas mizi hodne rychle.Takze se vlastne tesrit da i neda.Ale co mam sveho manzela, naucila jsem se trochu ridit heslem "nejsem tak bohaty, abych kupoval levne veci" . takze je to nakonec o zhodnoceni, jestli je nejaka urcita vec za tu danou cenu draha nebo ne

evulinkab
29. črc 2013

Já utratím také nejvíce za jídlo...🙂

marinka
29. črc 2013

Myslím, že hodně ušetřím na oblečení, nevadí mi nakupovat v bazárku apod. A taky si připlatím za jídlo a v létě hodně utratíme za výlety..

kammka
29. črc 2013

nejezdíme na dovolenou, oblečení kupujeme sporadicky, dětem skoro vůbec, dostáváme hodně poděděné.. máme ale dvě auta, jinak se nedá, tatínek dojíždí na vlak, já musím nějak dostávat dítě do školky a taky na nákup.. a třeba živíme dva koně, psa a kočku.. ovšem taky hospodářská zvířata, takže minimálně kupujeme maso, za jídlo asi taky myslím utratíme poměrně málo, ale ne na úkor kvality, vařím ze základních surovin.
klidně bych utrácela za výlety, ale máme tatínka workoholika, tak se nikam moc nedostanem, pokud nechcem jet bez něj ☹

weri1
29. črc 2013

nejvíc peněz jde za bydlení a jídlo
nejméně za oblečení.

amallie
29. črc 2013

Rada si priplatim za kvalitu jak potravin, tak bydleni, obleceni, auta, radeji listky do divadla v lepsi rade, nez v horsi atd
Ozelim limonady, balene vody, piva, cigarety, alkohol, drahou elektroniku, nekvalitni kramy, co jsou na nic, kvanta jidla, ktere by se nesnedlo, bonbony a jine cukrovinky

kacenka1979
29. črc 2013

Tak nejnejvíc...za děti ...nejmíň za sebe a jidlo pro 3,5 máme tak za 8 000 měsíčně...mno a bydlení je masakr☹ někdy nevím jak to děláme🙂 ale třeba na dovcu a hory ještě trochu zbývá...ja na mateřské mimco na cestě za měsíc a kousek🙂 takže to teď bude těžší....mno co člověk nadělá...občas koupím něco na bazarku tady tím se ušetří pár korunek a když je akce tak se koupí věci dopředu viz pleny atd...teda máme 14 letou pubertacku a tam člověk moc neušetří...ale bude braska tak se musí trošku uskromnit DOUFÁM...teď nás za rok čeká platit školu ještě že jsme šetrili jinak nevím ...i tak půjdu makati na par dnů...ale tak za rok🙂 alspon se úplně nezblaznim že🙂?? Tak asi tak u nás

lucyvivien
30. črc 2013

nejvíc utrácím za kvalitné jídlo a dítě 🙂 nejmín utrácim za oblečení ,kosmetiku...nakupuji oblečení ze zahraničí , kosmetika mě vydrží dlouho -preferuji spíše přírodní 🙂

moncasv
30. črc 2013

Na jídle asi utratíme nejvíce, snažíme se kupovat bio a nebo německé potraviny, když je cesta do Německa. Oproti Německu je to tu mnohem dražsí, jídlo chutná jinak a kvalita je s otazníkem. Když nakupuji u nás, tak použiju např. tuhle šikovnou fb aplikaci, která mi řekne, kde je můj výrobek v akci https://www.facebook.com/AKCEdnes/app_133945196... Jen pozor, je to trochu návykové 🙂 🙂 , ale člověk hodně získá přehled, kde co mají. Např. plenky se takto vyplatí ohlídat.
Nejméně utratíme za oblečení. V současné chvíli s mimčem máme také nulové výdaje za cestování.

andy80
31. črc 2013

Nejvíc utratím za ovoce a zeleninu, kvalitní boty pro děti, výlety s dětmi a za dovolenou. Nejvíce ušetřím na kosmetice a oblečení. Díky bohu za levný Kik, bazárky a Aukro.

evaamy
15. srp 2014

Já jsem začala šetřit na dogerii, nekupuju na každý povrch extra čistič, ale používám universální octovy cistic frosch. Nekupuju " značky", ale Denk mít, který je levnější a kvalitnější. Dale hodně peněz člověk ušetří, když kupuje základní potraviny a vari doma. Neutracim za kaficka Starbucks,mekac, nekouřím, nechodime do hospody,ale dáme si doma, nechodím ke kosmeticce, striham se sama.... Rada si priplatim za kvalitní výrobky, Bio, eko, cz, knihy, vylety

adelkaaa
2. zář 2014

Mě by zajímalo, kdo z Vás šetřitl peníze vyloženě na to, až pujde na mateřskou??? Nemyslím tím nakup věcí pro miminko,,, ale spíš, jestli jste někdo nejdřív našetřil určitou částku peněz a pak teprve otěhotněly...

anetka1701
2. zář 2014

Nejvíc ušetřím tím, že vařím doma a nekupuju blbiny :o) Kvalitní potraviny - to je jasný - ale snažím se hodně věcí dělat doma a to pak fakt pomáhá... Ono i to, když mužovi dám do práce jídlo z domu a nemusí chodit na obědy umí ušetřit tak tisícovku, dvě měsíčně... Utrácíme za výlety - ale i to se snažím omezovat a hledáme zábavu "zadarmo a zalevno" - ale nebráním se tomu utratit víc peněz, pokud to za to stojí :o)

petru80
7. zář 2014

Já ušetřím nejvíc,když si své vydaje zapisuji

texetka
10. zář 2014

Začali jsme si výdaje zapisovat - fakt poctivě - i zmrzlinu cestou z výletu. A je fakt, že když pak na to člověk kouká, co utratí jen na takové ty svačinky - tak se nestačí divit.

Nejvíc utratíme za bydlení - hypotéka plus inkasa , spoření a investice - to dá měsíčně kolem 23 000 kč
Jídlo kupujeme v akcích , dojdou letáky, my sepíšeme co nám doma chybí a pak jedeme tam, kde je toho nejvíc ve slevě. Dá se takto docela ušetřir .
Co si ale neodpustím je kvalitní víno a sýry - čas od času si dopřeji a je to můj balzám , moje osvěžení a doping . Jinak šetřím na oblečení do práce - to kupuji jen ve slevách za pár korun a to máme dress code - ale zam. nepřispívá ani korunu. Takže tahám co najdu a klidně několik let . Zato oblečení do přírody - tam vybírám aby to bylo kvalitní. Kosmetiku neřeším - stačí make-up, řasenka, občas rtěnka, lesk .

adelkaaa - my šetříme. Máme vypočítáno, že musíme mít minimálně 70 000 kč rezervu abychom se nemuseli hádat a stresovat zd akoupíme plíny nebo jídlo. Navíc máme dva psy z toho jednoho nemocného, takže tam to lítá v tisících . Jen minulý měsíc vet - 5000 kč ani jsme nemrkli. Bez rezervy bych do těhu nešla.

barca_ulo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keilin
24. led 2019

já osobně nejvíc šetřím na oblečení a kosmetice sama za sebe, raději obětuji peníze pro syna nebo partnera, ale kde si naopak dopřávám i když samozřejmě s mírou je jídlo hlavně čokoláda nebo dortíky 🙂 u nás jsou priority jasné ..bydlení, jídlo, výdaje spojené s životem jako internet školka nebo jiné ale umíme si to rozpočítat abychom si mohli v klidu dopřávat i výlety se synem a pod. Já osobně hlavně ráda rozmazluju druhé

kajalka
24. led 2019

Já mám velkou vášeň ve shánění místních potravin. Jezdíme na spoustu samosběrů, jabka a brambory uskladníme, zbytek zavařím. Kachny kupuju z vedlejší vesnice, kde běhaj po pastvině, od známého si berem divoký prasátka, po zpracování vyjde kg masa na cca 80 Kč, k tomu hromada kostí na vývary. Něco málo vypěstuju na zahrádce. Přes zimu jíme hlavně ty jabka a kysané zelí, nekupuju rajčata, okurky a pod.

jaja01k
24. led 2019

Na čem nešetřím je jídlo. Snažím se kupovat kvalitní základní potraviny. A když mám na něco chuť, tak si to prostě koupím bez ohledu na cenu.
Za co naopak nejsem ochotná utrácet víc, než je nezbytně nutné, je oblečení, ať už pro sebe nebo pro děti.