Nedomluvíme se s manželem na výdajích

niki2
24. říj 2009

Ahoj,
je mi az trapne to tady psat, ale uz nevim, co mam delat.
Neustale se s manzelem hadame o vydajich, teda samozrejme o tech jeho. Nase financni situace ted neni moc dobra, ja na materske za 3800 a on praci ma, ale v soucasne dobe se to tam taky otrasa.
Ja se snazim neco usetrit, premyslim, co muzeme koupit a co ne.
Bydlime v 1+1 a stavime, stavba se blizi k okamziku, kdy by se snad dalo provizorne bydlet. Ale chybi nam podlahy, vymalovat, dat baterie do koupelen a vnitrni dvere.
On jakoby to nechtel slyset a chce ted dat dost penez na svatbu jeho sestrenice a dalsi vec, v kvetnu mel 1. svate prijimani jeho synovec, jemuz je kmotrem a to byly take hrozne hadky. Nakonec jsme mu dali levneho mobila, nyni protoze pry mobil nefunguje, tak na tu svatbu sestrenice mame dovezt darek i pro toho synovce a to chce dat manzel iphone v hodnete 15000 Kc. Ja s tim zasadne nesouhlasim, manzel na tom trva.

zdenka26
24. říj 2009

Tak to jsou celkem drahé dárky,i když je kmotrem tak bych s takovým dárkem nesouhlasila.V prvé řadě se musí koukat na svou rodinu a pak až na druhé.U nás by byla asi hádka jak hrom,ale neustoupila bych

zdenka26
24. říj 2009

A proč mu máte dáte nový mobil i když už jste jeden koupili?I když nefunguje tak at ho dají reklamovat a nebo spravit.

niki2
autor
24. říj 2009

Ja s tim samozrejme nesouhlasim, ustoupit nechci, hadka je temer porad.

hejdita
24. říj 2009

ja tak malemu diteti bych iphone rozhodne nekoupila......protoze mu ho muzou ukrast a vuuubec by si toho nevazil.....v prvni rade rodina a pak ostatni......taky bych nesouhlasila....a kdyby to nebylo unosne volila bych nejkej komromis treba v tom ze by ste nekupovali drahy iphone ale treba jenom nejakej dobrej ale levnejsi rozhodne....ted sou za 5tisic krasne a i kvalitni.......kdovi proc se mu rozbil ze? a proc po vas chteji kupovat pro synovce darek to jem jako neni blbe? 😒

hejdita
24. říj 2009

a tvojemu muzi nadali ze co mu to koupili nebo co? no ja sem dostala k 1. svatemu prijimani zlaty provesek s tim ze k byrmuvce dostanu retizek a jak sme byli stastni ted je to strasne s tema detma ze co vsechno po nas chteji......a vubec ja bych si nedovolila rici strejdovi nasich deti ze co to koupili ze to nefunguje kdyby me nekdo neco takoveho rikal tak jako ze co darovenemu koni aj z .... voni ne? to je dneska spolecnost.....sem se vytocila 😅

hejdita
24. říj 2009

joooo ja bych mu koupila minibika ten je za 5 tisic a to by si rodice toho synka uzili a chapecek by byl taky stastny ne? a hotovo 😉 😀 😅 😀 😝

zdenka26
24. říj 2009

no u nás se to třeba řešilo tak synovec chtěl k 13náctým narozeninám dárek za 13000kč,pořád o něm mluvil,ale brácha mu to koupit něchtěl,taky staví a peníze pořád strkají na stavbu.Tak jsme to prostě vyřešili tak že jsme se na něj složili prarodiče,já s manžou a brácha se švagrovou.Zkuste to třeba takhle 😉

aurecon
24. říj 2009

niki: Cože? To je vrchol!

Vybodla bych se na ně a nic mu nedala. Však už jste mu koupili dárek. Kdo vám říkal, že mu máte koupit další dárek?

Kolik chce dát manžel sestřenici? Tak já bych se snad asi rozvedla s takovým "blbcem", který myslí na ostatní a na rodinu ne. Pardon, ale nějak mě to nadzvedlo.

kubaka
24. říj 2009

No to jsou teda zatraceně drahé dárky. Dárek má potěšit, a ne zruinovat darujícícho. Zastávám dárky symbolické - 500-1000 Kč i k svatbě. Nikdy jsme nedali víc. Spíš originální, nevšední a zajímavé, ale ne drahé. Každá rodina má své potřeby a nemá na rozhazování - vy teda určitě ne, potřebujete hlavně bydlet.

Jestli si tím manžel nechce udělat oko u rodiny - předvádět se, jak je štědrý nebo že na to má - nebo si je snaží za něco udobřit, zasloužit si obdiv... není toto třeba možné?.

zdenka26
24. říj 2009

My na svadbě dáváme vždy 1000kč

berenika39
24. říj 2009

zkus manžovi říct, že to je tvůj příjem za 4 měsíce...snad to pochopí. dárek fakt nemá hodnotu těch peněz, snad jde o to, uděla radost, ne? to by šlo asi za desetinu toho ufona 😉 😉 😉

Jinak taky mysli do budoucna, pokud ted řešíte takovýhle věci, samo se to nezlepší, možná by to chtělo nějakej oboustrannej kompromis, předem pevně dohodnout, kolik peněz ze společné kasy půjde na tyhle pro něj důležité výdaje a pak se to hlvně snažit doržovat. třeba si na to udělejte nějakej fond 😉 😉 😉 , když tam budou peníze, at podarovává, když ne, smůla, koupí se kindervajíčko 😉 😉

U nás se nedárkuje. Neslavíme, jen dětem narozky - nějaká maličkost, kulaté (syn měl dvacetiny) řešíme spíš něčím mimořádným (agentura na zážitky 😉 😉 ). Vánoce máme už leta s rodinou dohodu - jen jeden dárek.Ale z lásky 😉

niki2
autor
24. říj 2009

Na svatbu sestrenice jsem ja chtela dat poukazku do Ikey, to on souhlasil. Myslela jsem tak 1000. On mi na to odpovedel, ze premyslel tak o desetinasobku az dvacetinasobku 😝 Ted pozaduje 300 euro. Svatba bude na Slovensku, uz jen cesta nas vyjde asi na 4000. Nevim, zda nam zaplati ubytovani, nebo zda ho budeme platit, bude to na 2 noci.

Klukovi je 10, taky si myslim, ze takovyto darek pro nej nema cenu. Chtel mu ho dat uz v tom kvetnu, pak jsme to nejak zvladli s tim mobilem (ten jsme dostali na nejake prezentaci, takze ani nemame zarucak).

Ja mam pro sestrenici fotku ji a jejiho pritele ve formatu A4 a je z ni udelano puzzle. To se mi zda mile a originalni. Jak ji znam, myslim, ze ji to potesi.

helcenka
24. říj 2009

Myslím si, že je to spousta peněz. My jsme letos kupovali vlastní byt, tak teď se musíme uskromnit, takže fakt obrátíme každou kačku než ji dáme z ruky. Nicméně i kdybych měla víc peněz, dám je určitě do vlastního bydlení nebo dítěte. My jsme např. na svatbě manželovo sestry vyskládali bankovky v hodnotě 1000kč do fotorámečku s přáním, bylo to docela originální. Nebo jsme nechali udělat kalendář z fotek, taky se to moc líbilo.
Puzzle je výborný nápad. 🙂

zdenka26
24. říj 2009

to puzzle je super nápad,myslím že by to bohatě stačilo,už tak máte dost vysoké náklady na cestu 😉

misakri
24. říj 2009

niki.. z vlastní zkušenosti vím, že se na vás na svk bude koukat na TY Z PRAHY ( přeložím : TY BOHATÉ PRAŽÁKY 😠 ).. i proto se tvůj manžel před nimi chce ukázat, ne?? .. a chce dát dárek, aby bylo vidět, ža na to máte.. což je teda dost smutné, když stavíte a máte vlastné velké výdaje..

stůj si za svým.. ať si rodina myslí svoje.. ono to rychle vyšumí, neboj.. těm "normálním" dojde, že nemáte peníze na vyhazování..
a jako nechápu, proč tak velké sumy, když je to jen sestřenice.. ?? 😕 😒 .. my chodíme na svk na svatby dlouho, máme tam celou rodinu a vždy se dává tak 1000-3000, podle toho, jak kdo má.. 😉
vdávat se mi sestra, tak uvažuji o jiné sumě, ale takhle??.. 🙄 🙄

jo a k tomu příjímání apod.. já dostala zlatý přívěsek a byla jsem ráda..
a mí rodiče jsou taky kmotry a vždy dávají dárek do 2tis.. víc ani omylem, nejsou banka.. 😝

misakri
24. říj 2009

jo a hlavně jako k tomu nevidí důvod.. zato, že jdeš k příjímání, tak kupovat drahoty.. i kdyby byli nevím jak bohatí.. 😒

niki2
autor
27. říj 2009

Zatim jsem se nesetkala s nikym, kdo by tohle pochopil nebo podporoval. Jenze manzela asi nazory ostatnich nezajimaji.
Muzu s tim ja neco delat?
Kdysi jsem cetla, ze podle rodinneho prava musi manzele vyssi castky odsouhlasovat. Jenze si neumim predstavit, ze bych to mela hnat pres soud, to by byl zacatek konce.

beruska2x
27. říj 2009

NIKI REKNI MANZELOVI JAK BY SE TVARIL KDYBY JSTE DAVALI TAK DRAHE DARKY I TVE RODINE.. A TREBA SI TO UVEDOMI...
davat darky jenom proto aby se "vytahnul" a pritom to utrhovat sve vlastni rodine je sobecke a nenech to byt, nebo ti zachvili rozfofruje strechu nad hlavou ☹ 😠

fanys
27. říj 2009

ahoj

nezávidím ti tuhle situaci pač já bych bojovala jak lev.Ano první příjmaní ,svatba,atd.je událost to chápu -na slovensku se to bere poněkud víc slavnostněji než tady to rozhodně-to mám z vlastní zkušenosti-jsem slovenka z východu a tam to tak je-taky nevím o tom žeby jsme na slovači čekali co přinesou ty bohatí čehouni-to je dost pomýlený názor a je mi to k smíchu protože za srovnaní co mám za deset let života tady si myslím že spíše slovaáci jsou srdečnejší,,ne tak chamtiví a závistiví jako lidi v cz ale buď-to by bylo na jinou diskuzi,.....ale myslím že dárek tza tisíc korun fakt stačí.třeba hodinky,zlatý křížek,obálka,pro náročnejší foták....já bráchovi dávala k biřmovaní taky mobil,ale to je pro bráchu ne pro třetí koleno...taky jsme byla kmotra a dávala jsem zleté naušničky ale ne žádné megadary.to není přece podstatné....když na to člověk má proč ne ale aby jsem se měsíce kroutila aby mohl manža dělat ze sebe lorda je na postavené na hlavu.připomíná mi to lidi co celý rok škudlí každou korunu aby pak mohli jet na deset dní s konzervama autem do chorvatska.aby všichni videli.
moc ti držím palec,u nás doma jsem rozhazovačná více já ale pro nás pro rodinu ne por jinéí...neporadím co s tím ale nastínila by jsem mu co za ty peníze co chce věnovat si můžete pořídit vy,třeba něco co si on přeje...... 😉

helcah
2. lis 2009

Já se teda přiznám, že co se týká svatého přijímání, křtu, biřmování a podobných věcí, jsou mé informace téměř na nule. Ale nejsou pro takové okamžiky lepší spíše památeční dary - jako zlatý přívěšek, medailonek apod? No každopádně s takovým drahým darem bych teda nesouhlasila - my takový dary nedáváme už z principu. I k vánocům si celá rodina vyměňujeme dárky tak nějak přibližně stejně drahé, většinou kolem 500,-
Drahé dárky si dáváme pouze s manželem, a jednou jsem pozvala mamku do Itálie na své náklady a jednou jsme byli oba za svědky a dávali jsme 3000,. jako svatební dar.
A co se týče toho mobilu tak reklamace je vyřízena do 30ti dní, to se snad přežít dá. Každá slušnější firma navíc po dobu reklamace zapůjčí zdarma něco náhradního.
Připadá mi to od manžela jako laciné (?) gesto. Je to hrozný, když chlap rozhazuje peníze na úkor rodiny. Ať je radši schová pro dítka - budou určitě ještě potřeba.

marecek4
2. pro 2009

pravda je to hodně,ale já jsem zase urýpaná a ptala bych se co dostanu na vánoce-jako manželka a milovaná osůbka asi něco hodně zajímavého a pekelně drahého,když sestřenici chce dát tolik na svatbu a klukovi taky,a taky bych na tom trvala-třeba by si to uvědomil a zacouval se svýma názorama zpátky,jen mu to nějak jemně podat,že je to z jeho hlavy,my si po rodině dáváme jen maličkosti pro radost,takže taky originalita a co kdo má rád,a to jen jedné přítelově sestře a mamince,zato pokaždé když tam jedem,a našim-tam na vánoce jezdíme tak by bylo hloupý dojít bez ničeho i když si to každý rok říkáme,biřmování a přijímání se nás netýká,nejsme věřící,ale ke kulatým narozeninám,nebo jinýmu výročí to je samo něco většího