Peníze dohromady nebo každý zvlášť?

jasnenka
13. čer 2007

Když jste manželé máte společné peníze s tím že je dáte dohromady,nebo každý má svoje?

bets
20. srp 2009

moj zase vyhlasil, ze staci ze financie riesi v praci, doma nechce mat s nimi nic spolocne.
tak ucty zakladam ja, vediem si prijmy a vydavky, planujem vacsie vydavky a tak. manzel len obcas zahlasi, ze potrebujeme kupit to a to a ze nech naplanujem na to peniaze v nasom rozpocte.

saska.t
20. srp 2009

mame kazdy vlastne konto ale aj obaja mame pristupy na konto toho druheho 😀 on plati vsetky ucty a ja jedlo kedze som na materskej 😀

beruska2x
20. srp 2009

😀 ucet mam ja na sve jmeno (manza nebyl ani schopny jit si vyridit podpisove pravo, nesnasi vyrizovani na uradech 😀 ) chodi tam vsechny prijmy co mame, pravidelne i vyjimecne, platim ucty, nakupy a manza kdyz potrebuje penize tak prjde "milacku mame jeste nejaky prachy"??? 😀 😀 😀 😀

valentovasasa
20. srp 2009

\my máme společné peníze - sice každý svůj účet, ale máme je dohromady. u nás se žádné tvoje moje nevede. Je to prostě naše. takže když jsou peníze na mém účtu, tak se platí z něj, když na manželově, tak z jeho. Ale oba máme přehled kolik je tam zůstatek... Nějak si neumím představit, že by se doma vysypalo na hromádku x peněz a zbytek by byl můj a jeho... 😀

leniciatko
20. srp 2009

beruska : a ty povieš : nemáme,lebo som si svoje minula! - tak hovorím ja,ked pýta odo mna. 😀

beruska2x
20. srp 2009

leniciatko to neeeee 😉 zase takove castky po me nechce 😀 vetsi nakupy veci delame a planujeme spolu, obleceni sobe chodime vetsinou taky spolu a co se tyka jidla, drogerie, u malyho obleceni a drobnych hracek tak je mu to jedno 😉

on vi ze se mnou na buben neprijde a je rad ze ma klid 😉

leniciatko
20. srp 2009

šak to ja len tak.....

lenkabu
20. srp 2009

Každý máme svůj účet a jinak to nikdy nechci,mám ráda svoji nezávislost 😉 Výdaje máme rozdělené a průběžně se o financích dohodneme.

beruska2x
20. srp 2009

leniciato.. ja vim 😉 taky kdyz vim ze se chteji s klukama rozsoupnout tak to natahuju 😀 jako : "milacku tak kolik mi das?" ... " no kolik chces" ... " a kolik bys myslela?" no a ma desnou radost kdyz reknu castku vyssi nez si myslel on 😀 😀 😀 😀 😀 😀

my se tim bavime, moje mamka z nas vzdycky umira 😀 😀 😀

sasiki
20. srp 2009

máme 2 účty a v nich spoločné peniaze 🙂

kubaka
20. srp 2009

brali jsme se jako študý chudenti, takže jeden účet se zústatky do mínusu nebyly výjimkou. Máme peníze pořád dohromady, ale každý si koupí co chce. Dnes máme jeden rodinný, jeden podnikatelský (můj) a jeden spořicí, kam odkládám případné přebytky. Ale kdyžje potřeba vybíráme ze všech.
Ovšem autíčko jsem si platila jen ze svého účtu a splácím si ho, takže se dá říct, že je celé jen moje 😀
O investicích rozhodujeme společně, drobnosti si koupí každý sám.

kubaka
20. srp 2009

jo a taky všechny účty zakládám já a jsou na mé jméno - protože MM nesnáší úřady a starat se o něco, co ho nezajímá. Což je drtivá většina věcí kolem domácnosti a dětí 😝 o zůstatcích ho musím informovat 😅
A taky chodí do mé peněženky pro nějaký peníz - obtěžuje ho stavit se i v bankomatu. To pak přijdu na poštu s hromadou balíčků a koukám jak blázen, že mám vybílenou šrajtofli 😅
Takže ministr financí jsem tu já 🙂

beruska2x
20. srp 2009

kubaka 😀 😀 dobry s postou, to me manza do penezenky neleze, to mi jji radsi prinese at mu to vyndam sama, jednou mu totiz vypadly vsechny vizitky a karty a ucty 😀 ale jinak co necham kde lezet tak je fuc 😀

tuhle mi "seknul" z policky penize pripravene pro sousedku za uklid, drobne jsou totiz vecny problem 😵

leniciatko
20. srp 2009

beruska-až budete mat niekedy euro,budeš mať drobných habadej,len papierových pobiedne. 😵

kubaka
20. srp 2009

beruška - tak na uklízečku mám vždycky drobné stovky a dvacky schované v kasičce zvané "andělíček" a tam ví, že nemá lézt, naštěstí. To je taková záchrana pro balíkáře, dobírky a paní na úklid.

Jinak další čistič mé peněženky je naše batole. Teď mi přibyly i papíry k autu, takže v ní je co vyhrabávat a rozhazovat 😀

beruska2x
20. srp 2009

lenici.. no taky jsme radi ze to zase oddalili 😀 😀 😀

kubaka.. ja prave hazim drobne malymu do kasicek a odtamtud je uz zasadne neberu... taky si asi nekde "zasiju" 😵 nejakou drobnou rezevu 😀

aponchie
20. srp 2009

spolecne

petik77
20. srp 2009

my máme taky spoečné peníze

slunicko552
20. srp 2009

Tak my máme taky peníze společné-já a můj syn 😀

karotky
20. srp 2009

My máme každý svůj účet a peníze doma dáváme na stejnou hroomádku.

schwarzovka
20. srp 2009

tugedr 🙂

kisska
20. srp 2009

spolocne, aspon usetrime na bankovych poplatkoch. Obaja mame k uctu vlastne karty a info o pohyboch chodi drahemu na mobil... akurat on ma este kreditku a z nej obhospodaruje auto, ja mu lenoznamujem, kedy potrebujem mat natankovane 😉

martimarti
20. srp 2009

Kubaka, vy máte kasičku "andělíček" 😀 😀 😀 😀 ? tak to vám ty peníze alespoň nikdo neuřkne 😉 😀 😉

beruska2x
20. srp 2009

a jak mam nazvat kasicku, kdyz chci aby se tam mnozily penizky samy???? 😀 😀 😀

martimarti
20. srp 2009

Beruško, to nechce kasičku, ale oslíčka nebo alespoň takovou malou tiskárničku 😉 .

beruska2x
20. srp 2009

hm tiskarnu mam kdyz se to tak vezme tak osla taky nekdy a penize z nich ne a ne vypadnout 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martimarti
20. srp 2009

😀 😀 😀 😀 😀

sasiki
20. srp 2009

môjmu chodím do peňaženky ja 😅 😀

marianca
20. srp 2009

No my sme mali peniaze vždy tak nejak spolu. Nemyslím tým že jeden účet, ale proste ktorá karta bola poruke a kde boli peniaze odtiaľ sa ťahalo. Nikdy sme nerozmýšľali tak, že moje a tvoje. Vždy to boli naše peniaze. A to už aj vtedy keď sme neboli ešte zobratí. Pripadá mi to tak nejak prirodzené. Nemám s tým problém ani ja ani muž. Asi je to aj o dôvere. Ale neviem si predstaviť mať rozdelené peniaze keď sú napríklad aj deti. Príde mi to také neosobné. No neviem....

leniciatko
20. srp 2009

marianca,záleží aj od chlapa,viem ,že sa na neho môžem spolahnúť,že ich neotrieska,ale zasa on je taký-má rád peniaze pod kontrolu,a vie načo idú.takže tak... a pritom sme manželia ......počítam....9 rokov. nikdy sme sa nepohádali kvôli tomuto.