Peníze v domácnosti, kolik měsíčně utratíte za jídlo?

jessi13
12. zář 2013

Mám dotaz, kolik utratíte měsíčně za jídlo ( kolik vás je doma na to jídlo, popřípadně zda chodí vaše do děto do školky nebo školy,).. Popřípadně jak to u vás doma funguje s financemi ? Máte společné peníze nebo to máte rozdělené ?

lv
12. zář 2013

mame spolecne penize, manzelova vyplata chodi na "puvodne muj" ucet...za jidlo dame tak 6tis a to mame dotace v sezone od rodicu, brambory, zelenina..

anushka111
12. zář 2013

https://www.modrykonik.cz/diskuse/rodinny-rozpo...
Je tam již hodně názorů, alespoň co se týče plaecní za jídlo 😉

leni78
12. zář 2013

Peníze máme napůl, půl platu mi partner dá, ja mu dám půl mateřský. Pak zaplatíme půl ma půl poplatky a oba platíme jidlo, vsechno. Na konci měsíce si zkontrolujeme, a kdo utratil o dost víc, druhý mu to vrátí. Je to tak spravedlivý. Za jidlo nevim, jak kdy, šíleně zdrazujou. Za jídlo se snažíme utrácet co nejméně a kupovat potřebné, ne kraviny, na kterých se snaží výrobce oskubat. Jde to špatně.

michaelka83
12. zář 2013

@jessi13 My máme finance taky společné. A za jídlo utratíme tak cca 7tisíc. Jsme tři. Ale každý den vařím i pro manžela a mě do práce obědy, večeře taky občas dělám teplé.

ange_de_la_morte
12. zář 2013

Rozpočet máme společný,zaplatí se hypotéka, stawebko, pojištění, elektřina apod., pak se dá bokem předpokládaná částka na naftu a já si beru bokem určitou část na Matýska ( aktuálně za něj mimo jídlo utratím cca 5tisíc - z toho mi zbywá našetřit i na sedačku, nowé hračky apod. - jen pro pořádek oblečení kupuju z druhé ruky) zbytek peněz zůstáwá jako rezerwa nebo na společné wýdaje typu wýlet , co je třeba do domácnosti atd., ale každý máme swou určitou částku na wlastní wýlohy ( aktuální smluwená částka je okolo 1000-2000Kč podle toho jak který měsíc wycházíme) - manžel si to celé prokouří, já tak různě - na kafe s kámoškou, nějaká kosmetika nad standart, semtam něco na sebe ( základní oblečení a boty se berou ze společnéh rozpočtu, ze swého si platím jen to co nepotřebuju ale chci 😀 ) a zbytel utratím za malého 😀 . Za jídlo měsíčně wydáme tak okolo 3-,3,5 tisíce ( jsme na to my s manželem a Matýsek má 8 měsíců takže toho ještě moc nepojí, ale wařím mu doma) - částka za jídlo ale odpowídá tomu že máme welkou zahrádku, sad, wlastní wajíčka, mlíko a maso , takže peníze za jídlo jsou jen za pečiwo, obilowiny, a běžné wěci do kychyně jako cukr, rýže, mouka, apod. a ry.by, popřípadě maso které doma nechowáme ( howězí například), takže kdybych měla kupowat tyhle zbylé položky lewně wešla bych se tak do polowiny , ale když už něco kupuju tak w bio kwalitě nebo alespoň hodně kwalitní a zdrawé. Rozpočet máme hodně kolísawý - manžel je oswč takže když je wíc peněz kupuje se wíc do zásoby ( krmniwa pro zwířata, potrawiny pro nás, stawební materiál na rekonstrukci, dřewo na zimu a twoří se rezerwy ) a pak je zas míň peněz tak jedem z rezerw. Jinak wýdaje ewidujeme ( mimo ty osobní z wlastního kapesného), ne samozdřejmě do každé koruny ale abychom měli přehled kolik je třeba dát na jídlo, na doprawu, na malého, na zwířata. Taky prawidelně každý měsíc zapisujeme staw elektřiny a wody abychom nebyli zaskočeni fakturou .... omlouwám se za ,w,

cirrusa
13. zář 2013

@ange_de_la_morte kam zahrnuješ výdaje za zvířata, která se pak vrátí v podobě jídla? Máme taky hodně svého, ale zase investujeme třeba do granulí pro slepice, které se přidávají do krmiva, granule pro králíky v době mláďat, věci na zeleninu...Tak zvažuji, zda tyto položky by se právě neměly zahrnout do jídla, protože je vlastně potřebujeme, abychom měli to jídlo 🙂

ange_de_la_morte
13. zář 2013

@cirrusa : ewiduju zlwášť wešketé wýdaje za zwířata - přes seno, slámu, zrní , granule ( pro kočku, psa, koně - ostatní mají jen zrní) až po weterináře apod, pak sleduju wýnos ( kolik wajec, kolik mlíka, kolik masa) ale už to nepřepočítáwám, wychází mi to jako bonus nawíc, protože weškeré náklady na zwířata wíceméně za celý rok wyjdou jako zaplacené tím že manžel bere koně na akce nebo jedeme jako ,,malá farma,, na nějakou městkou akci - to za celý rok celkem doplatí wšechno, další příjmy jsou pak z prodaných wajec, někdy mlíka/sýru, zelenina owoce, pálenka ( maso si wětšinou necháwáme jen pro sebe)

kacenka1987
13. zář 2013

Peníze máme zvlášť, oba jsme měli za svobodna svoje účty a zůstalo to tak, ale mám všechno pod kontrolou. Každý platíme něco, když příjde složenka tak se domlouváme. Vyhovuje nám to. Zatím jsme 2+1, vařím pro všechny každý den a kupuji veškeré potraviny+drogerku, vejdu se v pohodě do 4-5000Kč

eimmy
13. zář 2013

my jsme 3 (dceři jsou 2 roky) za jídlo dáme tak 5-6 tis. drogréku ( pleny, prášky na prní pod. tak 2,5 tis.) účty máme každý svůj, manžel platí hypo a složenky a nározově když koupí nějaké jídlo domu a já ze své mteřské pltu kupuju 90% jídla, drogerky, vše pro malou a pro sebe co zbydez mého tak si nechávám na účtu. Mamžel to má taky tak. ale je to vlastně tak že jeho účet je náš a můj je můj 😀 😀 😀 😀

lindafr
13. zář 2013

Ahoj, nás je zatím 5, účet máme s manželem společný, za jídlo průměrně i s restauracema utratíme kolem 15 tisíc, drogérie jako prací prášky, aviváže, vonítka jako Air Wick, toaleťák atd. hádám tak 4 tisíce. Pak je to různé, přes zimu jsou náklady nižší, míň se jezdí na výlety, v létě vyšší, dovolená, výlety atd.

blahova_andrea
13. zář 2013

my máme účty oddělené, platíme vše na půl a za jídlo dáme asi 4000. jak kdy. v létě máme vajíčka a zeleninu od tchánovců.

sarkad2856
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kopretina77
30. zář 2013

my máme oddělené účty,je nás pět a za jídlo utratíme asi 12 tisíc.

suzief
14. říj 2013

za jídlo pro dva dáme min. 7000 Kč měsíčně.

suzief
14. říj 2013

jo a účty máme oddělené ale manželův spíš funguje jako náš a můj je můj. Platíme vše na půl.