Plánujete si jídelníček? Jak se vám to osvědčilo?

rozarka65
8. bře 2011

Ahojky!🙂 V rámci ušetření mě napadlo, že bych si každý týden dopředu naplánovala jídelníček a podle toho nakupovala...máte s tím někdo zkušenosti, jak se vám to osvědčilo, co na to zbytek rodiny a jak dlouho jste to vydržely...?🙂 A ještě pidi dotaz vaříte dětem k obědu polévku i druhé jídlo? Malá půjde od září do školky,kde to tak bude....já zatím dělám jedno nebo druhé....Děkuji...🙂

marhulinka
8. bře 2011

Tohle jsem taky zkoušela a moc dlouho mi to nevydrželo 😀

hojda
8. bře 2011

Vaříme obojí, polívku i hlavní, malej je hodně polívkovej. Mám vytvořený nákupní seznam věcí, které nejčastěji nakupujeme a do něj si pak jen zatrhávám co koupit. Přesně jídla neplánuji, spíš kouknu do lednice a pak vařím🙂 😉

iira
8. bře 2011

ahojky snazim se planovat ,pisu si to a pak nakupuji,jinak ja varim bud polevku a nebo druhe,mala je diblik a sni mi jen jedno jidlo a to nekdy jeste tezko 🙂
jinak koukam ze jsme na tom stejne ...tak drzim palce

crca
8. bře 2011

Zatím to mám jen v plánu,ale teď vařím tak,že kouknu ráno do mražáku a co je doma 😀 Když není nic,tak je jen polívka 😀 Jinak vařím teda oba chody,děti snědí polívku a dvakrát dloubnou do druhého a já mám aspoň co jíst 😅

kristipa
8. bře 2011

ahoj na týden určitě neplánuju, spíš tak den předem přemýšlím co uvařím zítra (na co mám největší chuť a náladu se s tím vařit🙂 a podle toho si dokoupím suroviny když jsme na vycházce, snažím se kombinovat suroviny co už máme doma s čerstvě nakoupenýma (hlavně maso, to se snažím kupovat čerstvé). jinak vařím velkej hrnec polívky na několik dní (manžel i syn rádi polívku večeří) a malej jí i druhý chod- je docela velkej jedlík. ostatně jako my s manželem🙂

sussanah
8. bře 2011

planuju tak pulku tydne, jakoze v pristich 7 dnech budu delat asi tyhle 3-4 jidla nekdy. Zbytek podle nalady a chute. Varim jen jedno jidlo, i my s muzem nejsme zvykli jist zaroven polevku i druhe. Kdyz jsme na navsteve, tak si maly da trochu polevky i druheho, ale kazdy den bych mu to nedavala. Kvuli skolce bych to nezavadela. Vsak uz je maly dost velky na to, aby si zvolil sam, jestli bude jist oboji nebo jen jedno. A nutit ho dojidat vsechno, to snad nebudou, ne? 😉

pajapoj
9. bře 2011

Ahoj,
tak já jídelníček plánuju a to od tý doby co jsem doma (takže už skoro 2 roky) 🙂. Ale není na tom nic složitýho, máme to tak, že mám vytvořené hrubé schéma, takže máme jednou týdně luštěniny, rybu, bezmasé jídlo (2x týdně, jedno sladké a druhé třeba sezónní zelenina, špenát atp.) a ostatní tak nějak doplním aby se střídaly přílohy brambory, rýže, těstoviny, kuskus, cca 1x za 2 měsíce knedlík. Takže podle toho to přibližně naplánuju a vždycky třeba den předem jdu koupit jenom maso (pokud ho nemám doma z velkého víkendového nákupu). A většinou mi jednou nebo 2x týdně vyjde, že máme jídlo na 2 dny a pak už to jen doplním výše zmíněným.
Systém se nám zavedl docela dobře a myslím, že máme pokaždé jiné jídlo a docela pestré.

Polívku vařím max 2x týdně (většinou o víkendu) a když je vývar tak je na 2 dny. Malýmu dávám k obědu třeba jen 1/2 žufánku, aby mi pak jedl i druhý a k večeři mu tý polívky dám třeba víc, nebo mu ji dám hodně hustou a má to jako oběd v případě, kdy my si vaříme něco co mu dát nechci.
Kvůli školce bych to doma nezaváděla, oni jim tam toho nedají kvanta, aby se děcka najedly jenom polívky, toho bych se nebála.

brisalek
9. bře 2011

Nevim jak si predstavujes planovani jidelnicku, jestli to, ze si presne na cely zyden napises co bude kdy k obedu a veceri. Tak tak to nedelam, ale pribliznou predstavu co asi bedeme jist musi mit asi kazdy ne🙂 tak na 3-4 dny a pak na vikend. Ja varim vzdy vetsi mnozstvi 1x za tyden a dam to jak dceri tak manzovi a me do mrazaku. Jsou to vetsinou omacky a hodne huste polevky. Omacky se vlastne vari sami, takze pritom treba jeste pecu kure na zelenine v troube a udelam buchtu...a mame dost dlouo co jist a nemusim kazde dopoledne varit. Navic jsem cetla, ze je lepsi to zmrazit nez jist za dva dny z lednicky🙂. Dcera ma bud polevku(ale fakt houstka🙂) nebo druhe. Kdyz bych ji dala polevku uz ji pak nebavi sedet a jist druhe🙂 a ja to take nejim.
Vzdy ma treba dva dny neco z mrazaku s prilohami knedlik, brambor, testoviny a pak treba 1x - 2x v tydnu uvarim neco jako spenat s rybou jen na masle....

pattie
9. bře 2011

Plánuju tak na 2 dny dopředu... ale jak kdy, občas taky ne a vařím podle toho, co mám doma, nebo mě napadne dopoledne. Naštěstí mám obchod za rohem, tak případně můžu dokoupit co potřebuju.

babulinkab
9. bře 2011

já to v rámci šetření dělám spíše tak, že např. minulý týden bylo v akci v penny kuřecí maso za rozumnou cenu (mimichodem totot maso z penny vyhrálo test MF dnes) koupím si třeba 2 kg a dám do mražáku, základní suroviny - olej, těstoviny,... - více méně vše se snažím nakupovat v akci a mít doma v rozumné zásobě, pak se dá vařit co si vymyslím a nemusím přemýšlet zda doma suroviny mám nebo nemám.
třeba minulý týden měli v akci hezký květák - tak byl smažený květák
ze zásady se snažím vařit na 2 dny a vždy když uvařím nějakou omáčku (svíčková, rajská), tak si ještě jednu porci zamrazím - jak se to pak hodí, když člověk nemá čas vařit, protože jde třeba k doktorovi apod.
vařím polívku i hlavní jídlo, ale syn jí polívku málo kdy, k obědu vůbec, někdy k večeři

pepibubu
9. bře 2011

No, my si každou neděli napíšeme pět jídel, na něž máme chuť a ty většinou zvládnem uvařit. Dvakrát do týdne máme studenou večeři (hlavně kvůli MM, když nemá teplý oběd tak míváme večeře) Taky to řídíme i podle letáků - když je např. v akci krkovice, uděláme řízky, když kližka, tak rajskou atd. Ale když dostanem chuť na něco jinýho, není to tak že si nevyhovíme.

kaculetka
9. bře 2011

Jídelníček neplánuju, většinou vařím, na co máme chuť nebo co mě napadne...naposledy to měla být hrachová polévka a ve finále se z toho stala hrachová kaše s uzeným 😀 Na více dní dopředu nevařím, u nás to totiž nejde, protože manžel je otesánek a čím víc toho vidí v ledničce, tím víc toho taky sní ☹ ...takže každodenní nákupy jsou samozřejmostí (žádné zásoby). Ze zkušenosti vím, že ve školce dají dětem menší porce, když nesní - nevadí (a věř tomu, že poznají, jestli mu nechutná nebo už nemůže), kvůli tomu bych doma kompletní jídlo nezaváděla. Ono v kolektivu dětí se totiž baští úplně jinak...🙂

sarihy
9. bře 2011

Já teda plánuju jídlo na celý týden (obědy i večeře) - jednak píšu týdenní nákup manželovi, tak aby věděl, co koupit, ale hlavně se snažím hodně jídla střídat, tak abych měla přehled, a v neposlední řadě si myslím, že se nějaká ta korunka opravdu ušetří (oproti nákupu každý den, kdy do košíku kolikrát "spadne" spousta "zbytečností). Tož tak 🙂

meleri
9. bře 2011

ahoj plánuju. každý pátek na další týden..v sobotu pak jde manžel nebo já nakupovat. nebo všichni...ale stává se mi že pak ještě během týdne něco dokupuju. jako dneska, chybí mi už šunka a slanina a nějaké to maso. ale dokud jsem neplánovala bylo to peklo, lítala jsem pořád do obchodu...tak je to jednodušší...stačí si pořídit nějaký notýsek a tam to psát..

sylvka
9. bře 2011

jééé,tak jídelníček jsem dělala,když jsem byla nudící se těhule.byl vyvěšen na lednici 😝 teď už jsem líná...

zamilovana
9. bře 2011

no my nejak neplanujeme, skôr len tak na dva až tri dni dopredu, ale inak skôr na čo máme chuť, ked idem s malým doobeda von, tak kupim v obchode niečo na druhý den a z toho varím..
Zatial varím len druhé, s manželom nejeme dve jedlá na obed bud len polievka alebo len druhé, zbytočne by sme vyhadzovali 🙄 ale rátam s tým, že ked malý povyrastie tak budem variť oboje.

lusi80
9. bře 2011

tak já jídelníček plánuji jak kdy,spíš se ptám manžu co by si tak dal,s ním je to horší jak s dětmi 😀 😀 takže se domluvíme a to druhý den je,vařím hlavně na dva dny,polívku taky na dva dny,máme ji 7x do týdne a mladší syn ještě na večeři,jinak střídám těstoviny,rýže,knedle,brambory,ryby,zeleninu,jednou týdně sladky třeba,po poradě teda s manžou,když plánuju tak asi na dva dny,když byly kluci menší,byly u nás hlavně omáčky,teď max.jendou týdně 😀 ségry malej má dva a půl,a omáčku nesní,porýpe se s tim,a to hlavně bývají omáčky ve školkách,kluky mám naučeny na polívku,ve školce s tim bývají problémy,jinak suroviny nakupuju průběžně,mouky,oleje,těstoviny mám v zásobě,maso máme vlastní,takže když jdu pro pečivo a něco chybí,koupím
rozarka65,sussanah určitě bych dětem polívku dávala,je to základ,ve školce je taky,určo si tam nemůže vybrat jestli chce polívku nebo jenom druhy,to by pak dělalo každy děcko a to by se učitelky asi zbláznily,u nás to funguje ve školce,polívka a druhy jídlo prostě,známá má chlapečka,naučila ho jest jenom polívku,druhy ne,a ve školce je to pak děs,za prvé to vidí ostatní,že to nejí,tak taky nechcou,on tam spí,a pak má za půl hodiny hlad a brečí.Já mám kluky tak neučeny od mimina,nejdřív polívka,pak šly spat,a po vyspání druhy jídlo,až byly větší jedly obojí dohormady,třeba po polívce až za 15minut,a v pohodě,nikdy jem neměla problémy 😉 😉 😉

zlatouch
10. bře 2011

Toho bych nebyla schopná 🙂 Vaření pojímám spíš dobrodružně, obhlídnu zásoby, přes den si přemýšlím, co by mohlo být k večeři, xkrát to změnim, ale většinou k něčemu vždycky dospěju 🙂 A kdyby ne, pečivo a něco na něj se vždycky najde, případně chlap něco uloví cestou domů 😉

alyssa18
8. únor 2015

My jsme s manželem zatím dva, ale jídelníček se nám osvědčil. Mám vytisknuté kalendáře vždy na měsíc. Ze začátku měsíce si k tomu sedneme a domluvíme se na tom, co se bude vařit o víkendu a co v týdnu (to vařím většinou v úterý a ve čtvrtek). Podle toho pak každý týden sepíšu seznam a nakoupíme, co je potřeba. Je to fajn v tom, že nekupujeme blbosti, které se pak vyhazují, všechno se spotřebuje, víme dopředu, co bude na jídlo a na co se můžeme těšit. 🙂 A hlavně - pomáhá to mně psychicky, neb pak nemusím běhat po kuchyni a vymýšlet, co zas vařit. 🙂 Je v tom hezký řád a mně to tak moc vyhovuje. 🙂