Pojištění Allianz a platba v neschopnosti

brisalek
19. dub 2013

Ahoj, dočetla jsem se tady na několika místech, že pouze Allianz proplácí dávku při neschopnosti i v případě rizikového těhotenství. A nemá ho jako ostatní ve výluce. Z ruzných zdrojů už se ale liší podmínky. Proto bych se chtěla zeptat:
1. musí být v pojisce zahrnuto spoření minimálně 300,- Kč
2. po jaké době od uzavření pojistky , pojišťovna plnění uhradí ??? Slyšela jsme 3 měsíce , ale také až 9 měsíců????
3. Pokud bych například otěhotněla tento měsíc a zároveň pojistku tento měsíc uzavřela, ale na rizikové bych šla až po těch 3 měsících ...platili by nebo ne???

Mám životní pojistku nastavenou dost špatně a proto už asi 3 měsíce řeším její změnu a nastavení právě pojištění v případě neschopnosti, řiplácení na pobyt v nemocnici....a v průběhu toho jsem se dozvěděla o tm rizikovém těhu, Allianz...další těhotenstvé u mě je 50/50. část mě chce a moc a čás mého já říká ne....ale když už by jo, tak v mém věku není pojištění problému v těhu a po porodu, které Allianz nabízí od věci.....🙂 to jen na vysvětlení🙂

stavba
19. dub 2013

@brisalek A proč si nezavoláš přímo na Allianz? Tam Ti všechny Tvé otázky zodpoví. 😉

brisalek
autor
19. dub 2013

@stavba volala jsem a oni mi právě řekli ty 3 měsíce a finanční poradce, se kterým pojistku řeším tvrdí 9 měsíců☹

alianka
19. dub 2013

Ahoj, ja jsem tuhle pojistku ted uzavrela a je to udajne tak, ze po uzavreni je cekaci doba 4 mesice, kdy at jsi tehotna nebo ne, nic se ti nevyplaci. Po tech 4 mesicich jakmile jdes na rizikove, tak prvnich 29 dni rizikoveho nic a od 30. Dne se zacina vyplacet.

brisalek
autor
19. dub 2013

@alianka tak teď ještě ne 3 ani 9, ale 4🙂.

brisalek
autor
19. dub 2013

tak jsem volala na jinou pobočku a tam mi řekli, že záleží na situaci a na tom co všechno v pojištění je a na jakou částku je sjednané🙂 atím se mění i ta doba po , kterou musí být pojištění uzavřené

stavba
19. dub 2013

@brisalek v tom případě bych se řídila tím, co Ti řekli přímo v Allianz

crriss
12. črc 2013

@brisalek karencni doba pro PN je tri mesice, od zacatku ctvrteho mesice na PN lze zalohove vyplácet, pripadne vyplatit celou položku při ukonceni PN...
sporici castka je 300,-, ale zalezi na vsem, co chces připojistit..
platili by az po 3 mesicich fungujici smlouvy 🙂

pro vice info klidne v IP, pracuji jako nezavisly financni poradce 🙂

lucijeta
4. zář 2013

pojistku u Allianz jsem si uzavřela v listopadu, v dubnu jsem otěhotněla a 17.5. nastoupila na PN, mám ji pojištěnou od 58.dne, takže od 12.7. až do nástupu na MD dostávám plnění z pojistky 600/denně, což je 18tis/měs

kdo o této pojistce uvažujete neváhejte, stojí to za to 😵

any_nn
20. led 2014

Ahoj
pojišťoven je spousta a každá má něco, takže nejlepší bude si povykládat s někým, kdo tomu rozumí a orientuje se v nich a hlavně dokáže dobře poradit. Také jsem hledala pojištění pro sebe a své 2 dcerky, četla recenze, zkušenosti, doporučení až do zblbnutí. Pořád jsem chtěla vědět, kde to bude nejvýhodnější. Pak jsem narazila na paní, která mi dobře poradila a spoustu věcí vysvětlila a sestavily jsme pojištění přesně podle mých představ a ničích jiných...a finančních možností. Jsem spokojená tak, že jsem ji mohla doporučit své rodině i příteli, kterému šlo hlavně o pojištění nemocenské. Kdybych ji znala dříve, ušetřím spoustu času...Nechci dělat reklamu, pokud chcete kontakt, ptejte se mailem, ráda pomůžu.

lucinka2203
30. led 2014

Ahoj
Chtěla jsem se zeptat,odpověď už tu možná zazněla od 20.7.2013 si platím připojištění od alianz(rizikové těhotenství)A asi jsme v očekávání,takže se chci zeptat jak to chodí kdybych šla na rizikové?Nevíte některá?Mám ve smlouvě 600 na den..Děkuji moc za odpověď🙂

roma_ka
30. led 2014

Podívejte se na emimino, tam je dost rozsáhlá diskuse na toto téma

pisisvori
30. led 2014

@lucijeta ahoj opravdu ti to dali. Mě psala jedna poradkyně, že mají někde v podmínkách, že "pojistitel není povinen vyplácet pokud těhotěnství vzniklo dříve než 6 měsíců d uzavření smlouvy"
Já jsem ho uzavřela 25/5 a otěhotněla okolo 19/10 což je jen 5 měsíců, takže se bojím, že proplácet nebudou.

lucijeta
30. led 2014

@pisisvori každý měsíc k 7. jsem to měla na účtu 😉 ano, v dubnu měnili podmínky a dali tam 6 měsíční ochrannou lhůtu, já to ještě v listopadu 2012 uzavřela bez ní, jen s 3měsíční karenčkou ale mohla jsem otěhotnět i v ní, akorát by vypláceli až po těch třech měsících
no pokud pojištění platí od června, tak bys musela otěhu až v prosinci aby měli povinnost proplácet, ale uvidíš, držím palce 😉

pisisvori
30. led 2014

@lucijeta hmmm tak to jsem propásla☹, řešila jsme to už od března, ale až v dubnu přišla na tihle pojistku a pak než s eto vyřešilo.... Já se zatím na neschopenku nechystám a dělala jsme i pro to další pojištění komplikací u porodu.... No tak uvidíme co bude, snad to nebude potřeba.

Dík moc za odpověď.

kimbo2222
15. únor 2014

@any_nn
Dobrý den, Váš příspěvek mě zaujal, můžu poprosit o kontakt na tuto paní?

Děkuji, M. Kuncová

jituliiii
15. únor 2014

Mela jsem to ještě za dob, kdy jsem chodila do práce, pac tam se proplácela i PN, rizikove taky, ale pac jsem chodila do práce do poslední chvile a bylo to je urazove, bez jakehokoli sporeni, tak mi prislo zbytecne takovou castku mesicne vyhazovat oknem jen tak...

hammi
19. únor 2014

Zdravím, prosím kdo by mi poradil co nejrychleji, jsem na NP, a obdržela jsem papíry od Alianz, které má vyplnit můj doktor, proč jsem na riz. těhotenství, zda ze zdr. důvodů at vypíše diagnozu dle MKN, nebo pokud je pracoviště nevhodné pro těhotnou a z toho důvodu je na riz. těhotenství, a já nevím co má doktor v papírech, bylo mi zle a nechal mě doma at jsem v klidu, ale co když má v papírech PN vystavenou pro nevhodnost prac. prostředí v době gravidity a já pak nebudu mít nárok na peníze??? Nevíte co a jak kdyby nastala taková situace--a byl váš doktor ochoten tyto papíry vypisovat pro alianz? Moc děkuji Jana

hanach111
19. únor 2014

@hammi Ahoj ,bohužel ti neodpovím ale chtěla jsem se tě zeptat kde jsi vzala ty papíry pro doktora myslela jsem že se pojištovna zkontaktuje sama s doktorem?

hammi
20. únor 2014

@hanach111 Přišlo mi to poštou...chtějí i kopie zdr.stavu z každé gyn. návštěvy...

hanach111
21. únor 2014

@hammi Děkuji.

taburetka1
13. bře 2014

Ahoj všem,měla bych dotaz,můžete mi někdo poradit jak je to s proplacením u allianzu?mám rizik.těhotenství,do pojištovny jsem vše zaslala..měsíc čekám a nic až dnes se mě na účet připsala částka 100kč-to je za potvrzení od lékaře,dále nic.Mslíte že mě tedy budou vyplácet?nebo za doktora posílají všem???děkuji

lucijeta
14. bře 2014

@taburetka1 mně tu stokorunu poslali i s penězma z pojistky a do týdne mi přišel dopis s vyjádřením, že mi budou vyplácet plnění

novynka
14. bře 2014

mě peníze přišly po týdnu a pár dní na to dopis 🙂

chris_n
14. bře 2014

@lucijeta a kkolik navíc zaplatíš na tom pojištění?

sarkar
14. bře 2014

Nově je tam opravdu vázací lhůta 6 měsíců (bylo 3, ale kvůli zneužívání se prodloužila). Opravdu je ale nutné, abyste pak byly na neschopence z důvodu rizikového těhotenství - nevhodné prac. prostředí (např. učitelky v MŠ) se neplní! A v případě, že se sjednává denní odškodné na nějaké vyšší částky, tak se dokládá příjem - tak, abyste na neschopence neměli víc, než v práci...

@taburetka1 Kdyby tam byl nějaký zádrhel, tak už ti to dají vědět, takže vydrž 😉

lucijeta
14. bře 2014

@chris_n jak navíc? teď moc nevim na co se ptáš.. 😕

chris_n
14. bře 2014

@lucijeta no tohle je určitě jedna z věcí, která se musí připojištovat, není to v základním pojištění. Tak by mě zajímalo, kolik navíc tohle připojištění stojí.

chris_n
14. bře 2014

@sarkar takže spousta ženských stejně bude mít smůlu 🙂

lucijeta
14. bře 2014

@chris_n jo ták, základ 300 a tohle k tomu 153/měs

chris_n
14. bře 2014

@lucijeta no, ja to stejně prošvihla ☹ když jsem uvažovala o neschopence, tak jsem neměla sjednáno... takže smůla...