Poplatky v Brně městě za vodu, kolik nastavit inkaso?

misel2410
25. čer 2014

Zdravím. Potřebuji akutně poradit prosím. Stěhuju se do nového bytu na Veveří a mám si říct, kolik chci nastavit inkaso za vodné a stočné (teplá a studená zvlášť) a já vůbec netuším. V bytě budu jen já a ještě nenarozené mimčo. Navrhuje za studenou 150 a za teplou 500 kč to se mi zdá ale moc. Může mi někdo prosím poradit kolik tam hodit? Budu žádat o příspěvek na bydlení, tak jestli spíš míň nebo víc. Protože na úřad potom stejně přeplatky budu muset nějaké vracet a nedoplatky nevím jestli mě přispějí.

blahova_andrea
25. čer 2014

@misel2410 no mě to moc nepřijde 😉 navíc, když to nebude sedět, tak to pak můžete změnit podle potřeby. ono po porodu ti spotřeba stejně stoupne 😉 jinak pokud budeš žádat o příspěvek na bydlení, tak dokládáš přeplatky i nedoplatky a podle toho se přepočítává výše příspěvku 😉

misel2410
autor
25. čer 2014

@blahova_andrea no změnit to můžu podle potřeby až po roce asi ne?kdy mě dojdou nedoplatky až to zjistím jestli to je moc nebo málo. Zase si říkám, abych potom netahala těžce přeplatky od bytnýho...Bože proč musím zařídit tolik věcí??chci být zase malý miminko 😀

blahova_andrea
25. čer 2014

@misel2410 no vyúčtování nechodí vždy až po roce. nám chodí každé tři měsíce. a ty nebudeš mít spotřebu psanou přímo na sebe? já mám teda všechny služby psané na sebe. když jsme pobírali příspěvek na bydlení, tak jsem musela nosit veškeré papíry a doklady a vše na mé jméno.

misel2410
autor
25. čer 2014

nene jen elektřinu zbytek je na domácího ale stačí to mít v nájemní smlouvě a doklad o zaplacení...

blahova_andrea
25. čer 2014

@misel2410 no ale ty vyúčtování po tobě budou chtít taky. já už měla hodně domácích a ne s každým bych se chtěla každé tři měsíce dohadovat o papíry 😅

lv
26. čer 2014

Ted jsem se koukla na vyúčtování za min.rok - platili jsme 3000 za studenou a 7500 za teplou/rok. Ale jsme 4. Peru 6 pracek týdne.

ivi88
26. čer 2014

Nám chodí vyúčtování taky jednou ročně, 2 osoby v rodinném domku (občas zalití zahrádky, umytí auta), platíme 500 měsíčně a loni nám 1200,- vraceli..

barborka09
26. čer 2014

@misel2410 Tak vysoké zálohy jsem platila v roce 2008 když jsem bydlela sama, občas docházel přítel a vycházelo mě to tak akorát. A to jsem neměla pračku, prala jsem u našich a většinou jsem v pátek odjela k našim a vracela se v neděli. Takže bych řekla že ta záloha pro tebe a mimčo je spíše na dolní hranici. A myslím že jestli bydlíš v bytě, tak vyúčtování chodí jednou ročně. Jiné to je v rodinných domcích, tam účet za vodu chodí co 3 měsíce.

jaydeep
26. čer 2014

My jsme tři a zálohy mám měsíčně 1100,- za tepou i studenou, spotřebujeme měsíčně cca 7-8kubíků...