Přechod z rodičovské dovolené na nemocenskou, jde to?

dominika5
7. led 2014

Ahoj maminky, jsem tu nová, teď se začínáme snažit o druhé miminko. Ale mám jednu otázečku. Doma už jednoho prcka máme, nyní jsem na rodičovské dovolené. V létě bych měla jít zpátky do práce. Nemáte prosím někdo zkušenost z přechodem z rodičáku přímo na druhé rizikové těhotenství. Kdybych náhodou otěhotněla až v květnu a černu už mám jít do práce.... Jde to vůbec? Děkuji

deenyska
7. led 2014

Zkušenost nemám, ale když nad tím tak přemýšlím, přejít by se asi mělo dát, protože kdybys byla jakkoliv nemocná, třebaže po rodičovské dovolené, taky bys do práce nenastoupila na základě pracovní neschopnosti. Vlastně "nastoupíš", ale budeš marodit.

mabe
7. led 2014

@dominika5 ahoj, ja to tak mela, mela jsem rodicak na 3 roky a hnedka další den jsem sla na neschopenku na rizikovy tehu. 🙂

koliotte
7. led 2014

Ahoj, jde to :o) Já jsem měla rodičák na tři roky, na jeho konci už jsem byla těhotná, těhotenství bylo rizikové, takže následují den po dosažení třetích narozenin dítěte jsem nastoupla na neschopenku ... 🙂

dominika5
autor
8. led 2014

moc děkuji za odpovědi :o))

popellka
22. dub 2014

@mabe,
@koliotte - holky můžu se prosím zeptat, z čeho vám byla po RD počítaná ta neschopenka?? Díky moc

koliotte
23. dub 2014

Ahoj, jé, to přesně nevím, ale předpokládám, že z platu, který jsem měla před nástupem na rodičovskou, příp. během rodičovské jsem čerpala dovolenou, tak možné z té :o) Stále jsem v zaměstnaneckém poměru ...

koliotte
23. dub 2014

Musím se opravit - z platu, který jse měla před nástupem na MATEŘSKOU, poté jsem přešla na rodičovskou a během ní ještě čerpala dovolenou ze zaměstnání :o)

katerinacernotova
1. zář 2016

Dobry vecer mam dotaz.mam doma ditko a v unoru mi konci rodicak.snazime se o druhe a vim ze to do konce rodicaku nestihnu (porodit druhe☺).chci se zeptat v den kdy mi skonci rodicak a budu tehotna muzu hned na nemocenskou...v zamestnani me tehotnou nenechaji (rizik.povolani).a zda m zamestnavateli v den nastupu rict ze jsem tehotna a nebo hned jak se ucetni bude ptat zda se vratim do prace.dekuji