Přidává vám manžel/přítel peníze k mateřské?

zdeeniii
5. únor 2012

U nás je to tak, že manžel platí sám jen nájemné a z větší části i benzín do auta, jídlo platíme tak na půl, a já platím své poplatky za mobil, pojištění...cca 2tis, a vše co se týká dcery a mé jiné měsíční výdaje. Manžel občas malé taky něco koupí, třeba balík plen nebo vlhčené ubrousky...ale to není pravidelně každý měsíc. K mateřské mi jinak peníze nedává, jako aby mi dal na stůl třeba jen 1000 Kč, to nikdy. Tak mě zajímá, jak je to jinde. Podle něj mi těch 7600 Kč musí stačit.

laurital
5. lis 2013

@asineda Tak to jooo a je dobrej, omluva tvému muži, bereš? 😀
Já jsem to pochopila opravdu tak, že jsi nadšená, že ze svého zakoupil plíny.

ivajaro
5. lis 2013

@asineda 😀 ten můj taky, když jsem byla v porodnici tak jsem mu volala aby mi přinesl další várku, tak se trefil a přinesl mi ty nej 😀 ....
Jo náš tatka je v obraze kolikrát víc než já s těma akcema

asineda
5. lis 2013

@laurital f poho 😀

lajla
5. lis 2013

Tak ja mam svou materskou, k tomu mi manzel dava na holky na obleceni mesicne 3500kc, jinak jidlo plati on a plinky a vsechno ostatni co je potreba, ja mam penize vsechny pro sebe ale taky hodne utracim za zdravou stravu jsem schopna nechat ve veze tydne 1000-1500kc , kdybych to nedelala tak jsem bohac🙂, k tomu ted jeden den v tydnu chodim do prace tak si i neco malo privydelam
jinak ucty mame oddelene, ale umime komunikovat, a vubec mi to nevadi, rada utracim za pekne veci, takk aspon manza nevi🙂))))

loafeer
5. lis 2013

Taky máme společné peníze. Moje rodičovká zaplácne hypotéku, to bych chodila se synem po žebrotě, kdybysme si dělili peníze

monasek84
5. lis 2013

U nas vedu kasu ja, takze ja davam manzelovi na co potrebuje 🙂

laurital
5. lis 2013

@monasek84 Alespoň máme přehled 😀

lajla
5. lis 2013

@monasek84 to je jak u nasich🙂 tatka si za mamkou taky chodi pro kapesne..je to docela srandovni..ale kdyz to vyhovuje 😀

marecek4
5. lis 2013

no děvčata-u nás byl jeden účet,jedna karta,moje mateřská,moje výplata + peníze z brigád a pečení,přítelova výplata-k té si sám pro sebe vybíral zálohy,takže výplata samotná nepokryla ani poplatky-takže část poplatků šla z jeho výplaty,já dotáhla zbytek a další výdaje-vše leželo na mě a já jsem ta která ho okrádala,takže už nikdy nic společného a utíkám od něj pryč,momentálně mi nebyl schopný nechat potvrdit ani příjmy,takže budu bez přídavků-super před vánocema a stěhováním☹,kdoví kdy se toho doberu

monasek84
5. lis 2013

@lajla u nas je to trochu jinak, on ma prijem prubezne a na ruku, takze si kupuje co potrebuje a zbytek mi dava... ne ze by se me musel prosit o penize na pivo 🙂

laurital
5. lis 2013

U nás funguje systém jeden účet-dvě karty, poplatí se pravidelné výdaje a protože nemáme vyloženě nouzi, každý může vybírat v rozumné výši.Větší částky spolu konzultujeme, to je samozřejmé.

blahova_andrea
5. lis 2013

nedává, nemá z čeho, spíš průběžně dotuju já ze svých úspor, co je třeba

llluckaaa
5. lis 2013

Ano, přidává. Každý máme svůj účet, z jeho jdou pravidelné výdaje jako nájem, pojistky, nafta, věci na auto, školka, větší nákupy. Já ze svého účtu platím drobnější nákupy, které dělám sama, oblečení pro děti, kroužky,... Po narození dětí jsem si řekla o připsání určité částky na můj účet, teď si řeknu o zaplacení stavebního spoření, které já a syn máme. Když se můj účet blíží k nule, taky si řeknu o převod nějaké částky.

bremisek
5. lis 2013

U nás taky jeden účet, dvě karty... každý si vybírá podle toho co zrovna potřebuje (samozřejmě přiměřeně), větší částky konzultujeme. A věci "navíc" nakupujeme většinou na konci měsíce až máme přehled jak na tom v tom měsíci jsme.

z_kopretinka
5. lis 2013

Podobná témata mě opravdu čílí. Ještě v případě partnerů chápu, že tedy přítel bude přispívat, ale v případě manželství to už je poněkud jiná kapitola. Po svatbě totiž není už nikdy Já a Ty ale jedině My. Když to vezmu opravdu z pohledu zákona tak cokoli kdo má po svatbě je obou. Proto mě opravdu rozčiluje, že si musí manželka říkat o peníze na dítě!!! To je snad obou a ne jen její. S někým, kdo by mě nechal se plácat na hranici únosnosti a sám si bude škudlit nebo utrácet, bych žít opravdu nedokázala.

laurital
5. lis 2013

@z_kopretinka SOUHLAS!!!
Osobně by mě ponižovalo říkat si mužovi o peníze...nedejbože se ospravedlňovat a vysvětlovat, za co jsem peníze utratila.

lajla
5. lis 2013

@z_kopretinka
@laurital
ano to mate naprostou pravdu..ale co holky k tomu vede..ze zakladaji takova temata? boji se, neumi komunikovat? nebo proc vlastne? s nekteryma chlapama je tezko vyjit..ale my jsme si je vybraly takove jaci jsou...takze tak 😝 ono jsou mnohem mnohem horsi veci nez rozdeleny ucet nebo sem tam si rici o penize..takze taky rict ze s takovym bych nemohla zit, je dle meho blbost..nikdo neni dokonaly..hlavne ze sve manzelky nebiji, nechlastaji a o deti a domacnost se staraji...oni vam potom taky muzou po rozvodu rict a alimenty platit nebudu a vy se na hlavu muzete postavit, protoze v tomto state to nastoprocent jde a neudelate nic, a potom alimenty jsou mnohem nizsi nez to co ted vynakladaji na domacnost, holt neni to zadna slast rikat si o penize ale jsou horsi veci

lajla
5. lis 2013

@monasek84 😉 😀

laurital
5. lis 2013

@lajla Já mám o hezkém a spokojeném životě trochu jiné mínění a vyšší nároky než to, že chlap cituji "nechlastá a nebije", to je snad samozřejmost a s takovým exemplářem si normální žena děti nepořizuje, ne?
Někomu holt stačí ke štěstí málo..

lajla
5. lis 2013

@laurital jj to mas pravdu, kazdy sveho stesti strujce jak se rika, ale kazdy tuto predstavu mit nemusi..holt nikdo nevi, jak by ses zachovala ty ci ja, kdybychom na tom samem miste casem byly..se dvema ci vice detmi, ja se mam nadmiru dobre, penez mame dost a jsem za to moc rada

laurital
5. lis 2013

@lajla Já se řídím heslem, že dětí mám pouze tolik, kolik bych i v mezní situaci bez chlapa byla schopná uživit.

lajla
5. lis 2013

@laurital trosku uz to jde dal...ale kdybys otehotnela pres vsechny formy ha, a opravdu to jde, vim to a cekala dvojcatka, tak by sis je nechala vzit? 4 uz je fakt dost🙂 ja sama bych je asi opravdu neuzivila..ale jak rikam ja toto nastesti resit nemusim...na svete je strasne moc povah, nekomu vyhovuje to nekomu tamto..vsichni nemuzeme byt stejni, ja respektuji naprosto co pises, jen s tim nemuzu az tak souhlasit 😔

laurital
5. lis 2013

@lajla Pokud se HA nejí jako lentilky, tak ta pravděpodobnost je nula nula nic 😉 .
A otázka, jestli by šla na na interrupci je zde mimo mísu.Já díky mému muži pracovat nemusím, ale také je fakt, že jsem roky byla v manažerských pozicích, tudíž bych své dvě děti snad uživila.
Ale prosit se někoho o korunu a omlouvat to tím, že vše je zalité sluncem, když mě nebije a nechlastá, děkuji, mám v životě vyšší cíle.
Nicméně respektuji, že tvůj názor je jiný, konečně o tom ta diskuze je, ne?A gratuluji ke čtvrtému mimču.

lajla
5. lis 2013

@laurital dekuju 😉 a vidis..to je prave to, proc my se chovame jinak, protoze ten problem nezname, nezname ten pocit byt bez penez a proste se pohybujeme trosku nekde jinde..asi...ja si take neumim predstavit rikat si nekomu o penize, mam jich dost ale dokazu pochopit ostatni a nemuzu rict z fleku jak bych se zachovala , kdybych nedejboze v takove situaci byla..jestli sis precetla tedy prispevek poradne vis ze jsem nemluvila o sobe ale o ostatnich, ktere chapu

sheinka
5. lis 2013

@z_kopretinka Já teda s tímhle úplně nesouhlasím. My máme s manželem společné peníze od doby co jsme spolu začali bydlet - to jsme ještě ani nebyli svoji, ALE máme třeba kamarády, kde chlap je takový hračička. Prostě se nadchne a třeba si koupí dalekohled za 12 tisíc, používá ho týden a uklidí ho. Pak se zas nadchne a už by zase utrácel. V tom případě chápu, že mají oddělené účty a on vlastně "kapesné".
Podle mě je to všechno o tom jak se partneři znají a zda jsou oba natolik rozumní, aby dokázali s penězi pracovat v rozumné míře.

z_kopretinka
5. lis 2013

@lajla Také mám rozhodně vyšší nároky než aby muž ženu nebil, nepil, nebral drogy, nehrál automaty a podobné. To že pomáhá s péčí o domácnost a bude pečovat o děti beru já jako samozřejmé jako to, že rodina nerozlišuje mé a tvé. Vyrostla jsem v takovém prostředí a tak to budu mít i dále. Je to prostě můj názor a říct "hlavně že je nebije" je pro mě někde středověk. Každá máme prostě jinou laťku - tato je má.

lajla
5. lis 2013

@z_kopretinka jasne ja s tim naprosto souhlasim, mam to take tak..ale psala jsem to vseobecne ne jako svuj nazor na me, asi jsem to spatne napsala..holt nekdo ten vyber takovy nema, bohuzel 😔 a ne kazdy vyrostl v idealu ktery by si sebou vzal do zivota, bohuzel to vidavam dennodenne

laurital
5. lis 2013

@lajla To zase není tak úplně pravda.My jsme byli velmi chudé studentské manželství, ale nikdy jsme nedělili na mé a tvé-vždy bylo naše.A možná i proto jsme dnes tam, kde jsme, společnými silami a po dvanácti letech tvrdé práce.Nic nám nikdo nedal a peníze pro nás mají stejnou váhu jako tehdy, kdy jsme je počítali na desetikoruny.
Já jen nesouhlasím s tím, že většinou žena nemá na výběr.Má, jen je třeba přemýšlet a uvědomit si, že starého psa novým kouskům nenaučíš a že chlap se příchodem dítěte na svět většinou moc nezmění.Pokud do vztahu i přesto jdou, je to jejich boj.

golla
25. lis 2013

Vůbec nechápu, proč mají partneři/manželé rozdělené peníze? příjde mi to strašně ponižující a taky, že si partneři prostě nevěří a myslí na zadní vrátka. Dokud nejsou děti, tak jim to může příjít jako strašně výhodné, že nemusí nic vysvětlovat a dělají si co chtějí. Ale když už je dítě, příjem jednoho se strašně změní a zároveň vzniknou náklady na společného člena. To přeci nejde, že má ženě stačit 7000.- na SPOLEČNÉ dítě?
Zastávám názor, že pokud se patneři nedohodnout na penězích, nedohodnou se na ničem - na volném čase, na jídle, na dovolené, ..

killi
28. lis 2013

@golla zcela souhlasím, taky tohle nechápu a ani si to nedokážu představit. Peníze jsme měli společné už po roce a půl našeho vztahu, když jsme rozhodli bydlet spolu. Domácnost je společná, děti taky, tak proč bychom měli mít každý své peníze...