Přidává vám manžel/přítel peníze k mateřské?

zdeeniii
5. únor 2012

U nás je to tak, že manžel platí sám jen nájemné a z větší části i benzín do auta, jídlo platíme tak na půl, a já platím své poplatky za mobil, pojištění...cca 2tis, a vše co se týká dcery a mé jiné měsíční výdaje. Manžel občas malé taky něco koupí, třeba balík plen nebo vlhčené ubrousky...ale to není pravidelně každý měsíc. K mateřské mi jinak peníze nedává, jako aby mi dal na stůl třeba jen 1000 Kč, to nikdy. Tak mě zajímá, jak je to jinde. Podle něj mi těch 7600 Kč musí stačit.

whitelilith
28. lis 2013

Asi jsem jiná, ale nesnesla bych společný účet. My platíme na půl nájem a inkaso. Ale pak už jedem každý svoje, telefony, koníčky. Je pravda že většinu nákupů do domácnosti dělám já, protože přítel není v tomto svéprávný a netuší ani, co je doma v ledničce, natož co do ní koupit. On zase platí restaurace, kina, dovolené. Při vyšších investicích se pobavíme a většinou platíme na půl-pokud se shodnem napři. nové matrace a pokud se neshodnem, platí ten, co si to prosadil-nová televize-přítel. A s nástupem dítěte se to nejspíš nezmění, já budu mít stále i příjem z práce a k tomu vlastně rodičovskou navíc.

lorreine
28. lis 2013

Myslim,ze je dolezite, ako sa dohodnu partneri. Niekto tu tvrdil, ze po svatbe je vsetko spolocne. V zasade ano, ale nieje to tak vzdy. Okrem toho aj spolecne jmeni manzelu sa da omezit na zakladne vybaveni domacnosti. To je ale ina tem, zakladatelka chcela vediet, ako je to u innych. Tak my sme mali este ako partneri (ktori spolu byvali) oddelene ucty a jeden spolocny, kde sme posielali predom dohodnutu sumu penazi a z toho sa platili poplatky a spolocne vydaje (jedlo, kino atd). Vsetko, co na konci mesiaca zostalo na ucte sa presuvalo na sporici ucet. Okrem toho sme este kazdy posielali na sporici ucet zvlast peniaze. Vsetko, co zostalo na oddelenych uctoch bolo len nase a nemuseli sme sa nikomu spovedat, ako sme tie peniaze vyuzili. Nemam pocit, ze by to bolo o nedovere. Prave naopak, mne to prislo, ako prejav dovery: mas slobodu, co s tyn urobis, verim Ti, ze nehras automaty atd. Po svatbe to fungovalo podobne. Ano, z pohladu prava boli vsetko viac-menej vsetky peniaze spolocne, ale boli proste na inych uctoch 🙂. Matersku som mala skoro taku vysoku ako manzel vyplatu a teraz mi chodi rodicak na spolocny ucet a manzelova vyplata chodila tiez. Manzel je teraz "na volnej nohe" a prijmy ma narazove a niekedy v cudzej mene, takze chodia na jeho ucet v zahranici. Nevadi mi to. Vsetko platime spolocne a nerozdielne.
Zaver z tohoto mojho elaboratu je taky, ze je uplne jedno, ci maju partneri/manzelia jeden ucet alebo tristo. Dolezite je, aby to mali zrovnane v hlave, ze peniaze su spolocne 🙂. Ak to tak citia samozrejme.

blahova_andrea
28. lis 2013

@laurital mě taky, ale myslím, že se takto ponižuje spousta žen. nebýt do teď soběstačná, tak by to asi dopadlo stejně ☹

kaculinek1
28. lis 2013

@whitelilith Ty jo jak se toto dělá 🙂 To obdivuji 🙂

kaculinek1
28. lis 2013

My máme peníze společné...Manžel je bankovní "negramot" anebo spíš lenoch, má sice vlastní účet, ale to je spíš jen další starost pro mě 🙂 z mého účtu odchází všechny poplatky, jelikož mě chodí rodičák pravidelně. bylo by jednodušší mít jeden...A když potřebuji peníze tak ho prostě "pumpnu" 🙂Ale většinou mi dává na domácnost sám dost🙂 Nemám pocit méněcenosti, když mu říkám o peníze, naopak. Mám pocit, jako, že jsme v tom spolu a můžu se kdykoliv spolehnout, že mě podpoří. Oba to bereme jako samozřejmost. Nikdy se mi nestalo, že by mi vyčetl nové boty nebo hračku pro dítě, prostě si věříme, že zbytečně nerozhazujeme, ale zase si ani jeden z nás nedělá starosti, když si koupí něco navíc... Také znám páry, které mají vše rovným dílem, ale popravdě mě to přije trochu jako sci-fi 😀 Pokud si někoho beru beru si ho v dobrém i zlém a jsem ochotná s ním sdílet cokoliv, tohle dělení peněz mi přijde dost jako zadní vrátka, jako, že už dopředu počítám s tím, že nám to nakonec nevyjde...A pokud nemám k rodičáku příjem jiný, tak to ani nejde...

whitelilith
4. pro 2013

@kaculinek1 Pracuji nadále. Moc si neumím představit, že bych 3 roky byla doma s dítětem. Myslím, že doma budu tak 14 dní a pokud mi bude dobře, tak budu chodit hned do práce, aspoň na 10hod./týdně i s ním. A vymyslím si i něco na doma-třeba na Fleru se dají prodávat věcičky, co doma vyrobíš, už mám něco v plánu 🙂
Samozřejmě tohle všechno za předpokladu, že budeme všichni v pořádku. Ale myslím a plánuji pozitivně.